Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowy BIOS: RDA33C11.bin. Jeszcze nie wiem co to jest warte: dla 8rda3(i), AE i AEi.

Daj namiar na ten biosik bo na stronach Epoxa nie ma go. :(

Mi go MagicBios ściągnął: szło jak krew z nosa. Datowany 2003-12-11.

Podaj skrzynkę to Ci go wyślę popołudniu jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po podkręceniu Athlona 1700 JUIHB (1,5V) na 200 x 12 1,775 V komp po włączeniu zaczął wyć (jakby dzwięk alarmu) i POST wyświetlił C5. Wyłączyłem go i przesunąłem zworke JCMOS na pin 2-3 i niechcący załączyłem kompa... Teraz po włączweniu płyta mi nie wstaje. Co mam robić? Czy trzeba przeprogramować BIOS? Dodam, że mam 8RDA+ rev. 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz antka 2200 ze Shuttle AK35 i zasilaczem Cheiftecem 360W. Co mi da kupno 8rda+. Ile będe mógł wycisnąć z proca, ma odblokowany mnożnik i na dwóch innych płytach stabilnie chodził na FSB tylko do 146MHz, a na mnożniku 15 chodził tylko stabilnie w windowsie.

Czy ten Epoks da mi poszaleć z Athlonem ??

Pewnie i dałby Ci poszalec...ale z tymi pamiątkami w synchro to chyba FSB 200 nie wyciągniesz!. Na moim Duronku uzyskiwalem bez wysiłku (10x220) :)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce nabyc plytke epox 8rdae

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8040.html , czy to jest "stara" 8rda i czy na tej plycie tez osiaga sie wysokie zegary ? wiem ze ona nie ma duala , ale mi to wszystko jedno , nie ma tez sieci , co mi rowniez wisi , posiada za to muzeke , jednak nie wiem czy bedzie duzo gorsza od sb live 1024. szukalem nieco po opisach i prawie nikt nie ma tej plyty , wiec prosze kilka osob o max FSB i na ile poszedl proc w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dolozyc pare groszy i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> rda lub ktoras z 3 na koncu. sadze, ze mozliwosci oc beda podobne, a nikt jej nie ma bo jest niewile tansza od mocniejszych plyt

 

 

Dr.Stan => patrz wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu szukam najtańszej i wydajnej płyty na nForce2. Wolę kupić tego Epoxa za 283zł bez dodatków niż ECS-a czy Procompa.

Wystarczy mi tylko kartę sieciową dokupić (znajomy ma taniutkie) i bedzie spox. A FSB to mi wystarczy 200 w zupełności. Nie potrzebuję ekstremalnego podkręcania. Na DualDDR też szkoda kasy.

Chyba ta płyta to lepsze rozwiązanie niż coś na KT400.

 

Tylko jeszcze musze wpierw obudowe nową kupić, bo do obecnej wchodzą tylko microATX. :(

Mam nadzieję że uda mi sie sprzedać obezną. :)

 

malitek - zajrzyj na www.bino.pl

Jest to mój ulubiony sklep. Przynajmniej nie zdziera tak jak Komputronik.

Kupuję tam od kilku miesięcy.

 

I czy mój obecny Duronek Morgan zadziala (tymczasowo) na tej płycie??? Bo on jest FSB100.

 

A czy do tego gniazdka ATX12V (4pin) TRZEBA też podłączyć wtyczke od zasilacza??? A co jak zasilacz jej nie ma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dolozyc pare groszy i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> rda lub ktoras z 3 na koncu. sadze, ze mozliwosci oc beda podobne, a nikt jej nie ma bo jest niewile tansza od mocniejszych plyt

 

 

Dr.Stan => patrz wyzej :)

no tak , zeby dolozyc to trzeba by ze 100zl minimom , a to jest 1/3ceny. a tak jak pisalem nie bede uzywal duala bo i tak niewiele daje , muzyke i sieciowke mam. a jesli idzie o oc to dwiescie kilka FSB synchro mi wystarczy- i tak szkoda mi kasy na wymiane pamieci na szybsze , ledwo co te kupilem . mam podobny punkt widzenia jak Dr.stan czyli firmowa plyta na nforce 2 bez zbednych bajerow za jak najmienjsza kase. widzialem ze ktos na niej mial FSB dwiscie kilkanascie i to jak dla mnie jest git. tydzien temu zepsulem solteka na nfoce2 400 i nie wiem czy mi uznaja reklamacje bo urwalem srodkowe mocowanie gniazda, a nie chce jeszcze jednego solteka bo obecnie to wszystkie sa do kitu. na poprzedniej wersi solteka moj proc chodzil na prawie 2400 , a na tych robionych niedawno juz tylko 2130 , jakby niebylo jest to nie uczciwe zagranie firmy soltek ze wczesniejsze byly najlepsze na rynku , a teraz ponizej sredniej. od 8rdae oczekuje stable 2300 i bede zadowolony , wkoncu mam udany procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ole!

A ja mam 8RDAE oraz Bartka 2600+ (niestety zblokowany) - nie jestem specjalistą od podkręcania i coś mi tu nie wychodzi bo przy fsb 182 (przy 180 ok) i 11,5 wychodzi mi windy. V próbowałem na 1,65 1,75 1,8 (zasilacz 300W). Można by było trochę poeksperymentować, ale nie wie co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, mianowicie z czego Epox 8rda+ bierze temperature SYSTEMU - jest to temperatura NB?? czy jakis czujnik na plycie, wydaje mnie sie ona sporo zawyzona , kiedy wlozyłem termometr do budy taki samochodowy to było ledwo 30 stopni , mam 2 wentyle 80x80 wyciagajace i jeden na sciance 80x80 wiejacy w okolice proca a tamperatury w USDM systemu dochodzi do 43 stoni :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tam wiecie ja mam EPoXa 8rdae i dźwięk jest dobry jeśli nie bardzo dobry dual ddr oczywiście że jest jak mogło by nie być mój athlon 2000@2700 chodzi bez najmniejszych problemów a do 2200 mhz też bywał podkręcany poza tym u mnie sb i nb sa chodne a ten lan z wersji + jest przydatny jak drzazga na mordzie obsługa sata też dyski te sa za drogie 8RDAE to bardzo dobra baza do OC nie macie to nie gadajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie, czy duza jest roznica w wydajnosci miedzy np FSB 220 a 240, synchro oczywiscie...

w wydajnosci czego ??? . Pamieci szybciej smigają (o ile pojdą na tyle w synchro i dualu - moje chodzą na max 232 FSB przy sensownych timingach) i cala szyna..ale musisz tez obnizyc mnoznik procka (cudów nie ma - proc nie guma) no i masz na testach arytmetycznych nizszą wydajność a na multimedialnych wyzszą. IMHO...nie ma to jak zloty srodek....a moze by tak 230 ??? Heheh :)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tam wiecie ja mam EPoXa 8rdae i dźwięk jest dobry jeśli nie bardzo dobry dual ddr oczywiście że jest jak mogło by nie być mój athlon 2000@2700 chodzi bez najmniejszych problemów a do 2200 mhz też bywał podkręcany poza tym u mnie sb i nb sa chodne a ten lan z wersji + jest przydatny jak drzazga na mordzie obsługa sata też dyski te sa za drogie  8RDAE to bardzo dobra baza do OC nie macie to nie gadajcie

No ok,ok...rekordu podkrecania to nie pobiles ale mniejsza z tym... ta "drzazga na mordzie" tez sie przydaje niektórym. Mam w domu jedno IP i 2 kompy szeregowo podpiete do netu. Dzieki tej "drzazdze" plus dodatkowej karcie lan moglem zrobic Nata i maskarade (zeby sie provider nie czepial-chce dodatkowych opłat ! ) :)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, mianowicie z czego Epox 8rda+ bierze temperature SYSTEMU - jest to temperatura NB?? czy jakis czujnik na plycie, wydaje mnie sie ona sporo zawyzona , kiedy wlozyłem termometr do budy taki samochodowy to było ledwo 30 stopni , mam 2 wentyle 80x80 wyciagajace i jeden na sciance 80x80 wiejacy w okolice proca a tamperatury w USDM systemu dochodzi do 43 stoni :cry:

No nie wiem skąd on to bierze..ale cosik masz wysoko te tempy. U mnie procek na maxa 52C a system..28-31C. Pod prockiem jest taki czujnik...moze dotyka płytki procesora ??...spróbuj go troche przygiąc- poeksperymentuj. A NB, SB, mosfety masz gorące ???

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ole!

A ja mam 8RDAE oraz Bartka 2600+ (niestety zblokowany) - nie jestem specjalistą od podkręcania i coś mi tu nie wychodzi bo przy fsb 182 (przy 180 ok) i 11,5 wychodzi mi windy. V próbowałem na 1,65  1,75  1,8 (zasilacz 300W). Można by było trochę poeksperymentować, ale nie wie co dalej...

IMHO sprawdz najpierw napiecia na zasilaczu...czy drastycznie odbiegają od norm. Zasilacz zasilaczowi nierówny. Ja mialem Feela 300W (calkiem niezly, cichy) ale max stabilnie chodzil do 2000 MHZ (mojego proca)...powyzej napiecia zaczynaly szalec...resety i zwisy :)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może troche przesadziłem z tą drzazgą ale to nie gadajcie że ta 8rdae to jest jakiś shit bo nie jest a rekordów żadnych nie chciałem pobijać w OC zobacz jaki mam wentyl to nie jest jeszcze żaden maks na . 2700 chodzi przy 1,625 V poza tym mój zasilacz to typowy shitpower 250 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no  może troche przesadziłem z tą drzazgą ale to nie gadajcie że ta 8rdae to jest jakiś shit bo nie jest a rekordów żadnych nie chciałem pobijać w OC zobacz jaki mam wentyl to nie jest jeszcze żaden maks na . 2700 chodzi przy 1,625 V poza tym mój zasilacz to typowy shitpower 250 W

Ok,ok - rozumiem Cie doskonale......to nie shit..w koncu to Epox ! :)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual ddr oczywiście że jest jak mogło by nie być

:? :?: przeciez nawet w opisach jest napisane ze nie ma duala , co wiecej kupilem dzisiaj na gieldzie(290zl) i wiem ze nie ma . :wink: , ale i tak bym go nie uzywal. zaraz ja zamontuje to bede mogl cos wiecej powiedziec . :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, mianowicie z czego Epox 8rda+ bierze temperature SYSTEMU - jest to temperatura NB?? czy jakis czujnik na plycie, wydaje mnie sie ona sporo zawyzona , kiedy wlozyłem termometr do budy taki samochodowy to było ledwo 30 stopni , mam 2 wentyle 80x80 wyciagajace i jeden na sciance 80x80 wiejacy w okolice proca a tamperatury w USDM systemu dochodzi do 43 stoni :cry:

No nie wiem skąd on to bierze..ale cosik masz wysoko te tempy. U mnie procek na maxa 52C a system..28-31C. Pod prockiem jest taki czujnik...moze dotyka płytki procesora ??...spróbuj go troche przygiąc- poeksperymentuj. A NB, SB, mosfety masz gorące ???

 

pozdrófka :)

 

 

 

mofsety koło socektu zimne , dzis nowy cooler zakupilem TT Silent Boost , temperatura proca mnie nie martwi , tylko system , teraz wlanie mam otwarta bude i mam temp 36 stopni , dodam ze jak wloze reke do srodka to nie czuje roznicy niz temperatura otoczenia , co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, mianowicie z czego Epox 8rda+ bierze temperature SYSTEMU - jest to temperatura NB?? czy jakis czujnik na plycie, wydaje mnie sie ona sporo zawyzona , kiedy wlozyłem termometr do budy taki samochodowy to było ledwo 30 stopni , mam 2 wentyle 80x80 wyciagajace i jeden na sciance 80x80 wiejacy w okolice proca a tamperatury w USDM systemu dochodzi do 43 stoni :cry:

No nie wiem skąd on to bierze..ale cosik masz wysoko te tempy. U mnie procek na maxa 52C a system..28-31C. Pod prockiem jest taki czujnik...moze dotyka płytki procesora ??...spróbuj go troche przygiąc- poeksperymentuj. A NB, SB, mosfety masz gorące ???

 

pozdrófka :)

mofsety koło socektu zimne , dzis nowy cooler zakupilem TT Silent Boost , temperatura proca mnie nie martwi , tylko system , teraz wlanie mam otwarta bude i mam temp 36 stopni , dodam ze jak wloze reke do srodka to nie czuje roznicy niz temperatura otoczenia , co jest grane??

qrcze..no nie wiem....u mnie jest tak : jak mam otwartą bude to temp proc 45C i systemu 31C a jak zamknietą (mocno skrecone wenytyle FanMate-ami : lubie cisze) to proc 52C a system 28C.

 

Tyle ze ja mam 8 wentyli w systemie (proc, 2 w zasilce, 2 nawiew-wywiew budy+FanMate-y, NB-radiator+wentyl, SB- to samo , grafa ).

 

A moze masz przebicie z płyty na obudowe ??? ( osadzona na jakiejs szerokiej metalowej podklace-kolku itp ??? - ja tak mialem na początku (oryginalna w nowej obudowie) i temp systemu byla wlasnie wysoka - wywalilem to dziadostwo i wsadzilem plastikowy kolek).

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za zainteresowanie moim problemem , a czy nie jest tak ze temperatura zalezy od fsb?? czyli im wieksdze tym NB sie bardziej grzeje i jest cieplej , ciekawe gdzie jest ten czujnik , kumpel na asusie a7n8x ma w budzie tez pare wentyli kolo 5 chyba i temperature systemu ma ...16 stopni , domyslamy sie jednak ze jakis wentyl wieje na czujnik bo to chyba jednak malo mozliwe miec taka temp. w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...