Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Zapuscilem Prime95 - Torture test. Ustawienia to 11x191. Chodzil 2 godzinki, pozniej dalem stop. Nie bylo zadnych errorow,ani ostrzezen. W takim razie chyba wszystko, ok? Pamieci widac wyrabiaja, procek tez?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj składaliśmy u kumpla komputer:

 

-Zasilacz Codegen 300W

-Epox 8RDA+ rev1.1 bios z 5 marca 2003

-pamięci TwinMOS 128MB PC2700

-AthlonXP 1700+ JIUHB DLT3c

-dysk Seagate 15GB ATA 66

-GeForce4MX440SE

 

Pojawił się problem z pamięciami, którego nie możemy rozwiązać. Niezależnie od tego czy wepniemy tego TwinMOSa do DIMM1, DIMM2 czy DIMM3 pamięć nie idzie więcej niż na 133MHZ(DDR266). Przy próbie zwiększenia do 135MHz komputer nie uruchamia się i wypisuje błąd C1. Nie pomaga nawet ustawienie dużo słabszych timingów dla pamięci. Przy próbie zwiększenia FSB wszystko chodzi dobrze pod warunkiem że ustawie pamięci asynchronicznie i szybkość ich nie przekracza 133MHz. Co dziwne kilka razy gdy ustawiłem pamięci między 110-120MHZ też pojawił się błąd C1. Po przestawieniu na 133 wszystko chodziło dobrze. Niestety nie mamy możliwości sprawdzenia jak komputer będzie chodził z inną lub dwiema kościami RAM.

 

Zauważyłem że czasem przy uruchamianiu komputera ze wcisniętym klawiszem insert komputer wypisuje że pamięci chodzą nie 100MHz tylko np 102 czy 107.

 

Po podłączeniu drugiego dysku (Seagate 40GB ATA100) do komputera, WindowsXP(z SP1) zawiesza się podczas uruchamiania. Może jest to wina sterowników bo zainstalowaliśmy te dołączone do płyty. Nie mamy nowszych bo kumpel nie ma wogóle internetu a ja łącze się przez modem :(

 

Te wszystkie problemy troche zniechęciły mnie do tej płyty a miałem kupować taką dla siebie. Może 8rda3+ będzie bardziej dopracowana.

 

Jest jeszcze jedna rzecz, której do końca nie rozumiem. Na kilku stronach internetowych można było przeczytać że NVIDIA chce wydać nowszą wersje chipsetu i nada mu prawdopodobnie nazwę nForce2 Ultra 400. Czy to prawda i czy to czasem nie jest nForce2 Stepping C1? Bo jeżeli nie to może lepiej poczekać na nowsze płyty główne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej 8RDA+ mam do czynienia z jednym, ale za to (IMHO) spooorym bugiem. Otoz ta, jak u k.Megabajta wyskakuje post C1 gdy tylko wsadze do niej karte TV AVERMedia - (obojetnie w ktory slot PCI i w dowolnej koniguracji z SB Live)...komp nie startuje..i tylko slychac PC Speakera :) (wyje jak karetka na sygnale :) dodam ze karta jest ok..swiezo wyjeta z Abita KT7--->tam dzialal rewelacyjnie ..czy ktos zauwazyl podobne objawy??..bo nie chce zmieniac tego Averka ..

i jeszcze jedno..moze was to pytanie rozsmieszy ale...jak sprawdzic (gdzie szukac informacji) jaka wersje plyty sie naprawde kupilo..1.1 czy 1.2 ..i jaki stepping ?..C1?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło slota PCI masz napisane który rev. a stepping to przez WCPUID

wielkie dzieki..zaraz sprawdze (wczesniej swiecilem latara w ten kat i cos nie przyuwazylem :)

czy stepping w WCPUID to to samo, co "Revision C1" w zakladce "Chipset information"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło slota PCI masz napisane który rev. a stepping to przez WCPUID

wielkie dzieki..zaraz sprawdze (wczesniej swiecilem latara w ten kat i cos nie przyuwazylem :)

czy stepping w WCPUID to to samo, co "Revision C1" w zakladce "Chipset information"?

Tak :D

 

PS. Greg to nie z tobą grałem kiedyś na serwerze PG w CS'a ? :D Co sięstało z waszym serwerem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh witaj :)

serw stal sie LANowy..mamy wlasna lige (ladder) i ostro sie dzieje :)

kurcze albo ja slepy jestem albo tego napisu tam nie ma :) joke-ide op lepsza latarke (kompa mam pod stolem w ciemnym kącie ) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się rozwiązać problem awaryjnej pracy hyperX i 8rda+ (patrzcie wcześniejsze strony) Problem polegał na tym, że przy fsb 170 płytka z automatu dawała CL3 na pamięci - a te jak się okazuje wysypują się przy takich timingach. Aby zapodać fsb większe od 170 wystarczy ręcznie ustawić timingi na Cl2 i po sprawie - chodzi extra:D. Robiłem już pierwsze testy i jak narazie super - 180x12.5 - 100% stabilnie. Jutro jadę kupić zalmana na mostek płd. i dam więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może tu tkwi poiwód dla czego nie działa mi ochrona termiczna.

 

 

Updates included from previous version:

-Fixed instability on C17-A2 chipset (Barton 3000+)

-Add disable 'Power Button Function' (SMI/SCI) when update ROMSIP

-Updates ROMSIP & BPL to version 2.84

-Changed default AGP aperture size from 32 to 64 MB

-Solved issue from hanging during post "C1" when OC memory

-Added IDE DMA transfer fucntion support

-Memory timings setting fail issue solved

-Added Magic Health Support

-USB Keyboard support item default changed to Enabled

-Changed Athlon detection for new models and fixed ratio's

-F10 Save CMOS / hang up issue solved

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały przerywnik w dyskusji :).

Dołączona grafika

8O 8O 8O 8O 8O 8O Ło ja pierdziele - niezly koles musial byc ze usmazyl plyte :lol: - chyba mu sie glut odkleil :lol: ale tak zakurzonej mobo nie widzialem jeszcze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja też mam pytanko odnośnie płyty (??).

 

Sytuacja przedstawia się tak:

Na NB oryginalny radiator + Arctic Silver III + cooler (będzie bloczek)

Na SB popularny ostatnio ;) Zalman

Na mofsetach i chipie (taki obok) radiatorki

Zasilacz Chieftec 360W

 

I teraz w czym problem:

Jak się bawię w hard oc (dając spore vcore) to czasem sie robi tak - komp się wyłącza całkowicie i nie działa przycisk POWER ON!!! Zero reakcji. Trzeba poczekać z 10 minut i wtedy się odpala.

Objawy występowały na 2100+ z vcore powyżej 2,05v, a dzisiaj jak założyłem 1700+ i dałem 1,95v (i 12,5x197) to się wszystko w pizdu wyłączyło. Od razu mówię, że proc się na pewno nie przegrzewa. Temp oscyluje w granicach 40-45 stopni.

 

Co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może tu tkwi poiwód dla czego nie działa mi ochrona termiczna.

 

 

Updates included from previous version: 

-Fixed instability on C17-A2 chipset (Barton 3000+)

-Add disable 'Power Button Function' (SMI/SCI) when update ROMSIP

-Updates ROMSIP & BPL to version 2.84

-Changed default AGP aperture size from 32 to 64 MB

-Solved issue from hanging during post "C1" when OC memory

-Added IDE DMA transfer fucntion support

-Memory timings setting fail issue solved

-Added Magic Health Support

-USB Keyboard support item default changed to Enabled

-Changed Athlon detection for new models and fixed ratio's

-F10 Save CMOS / hang up issue solved

z ktorego to biosa?

sugerujesz wgrac jakis stary i sprawdzic czy dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja też mam pytanko odnośnie płyty (??).

 

Sytuacja przedstawia się tak:

Na NB oryginalny radiator + Arctic Silver III + cooler (będzie bloczek)

Na SB popularny ostatnio ;) Zalman

Na mofsetach i chipie (taki obok) radiatorki

Zasilacz Chieftec 360W

 

I teraz w czym problem:

Jak się bawię w hard oc (dając spore vcore) to czasem sie robi tak - komp się wyłącza całkowicie i nie działa przycisk POWER ON!!! Zero reakcji. Trzeba poczekać z 10 minut i wtedy się odpala.

Objawy występowały na 2100+ z vcore powyżej 2,05v, a dzisiaj jak założyłem 1700+ i dałem 1,95v (i 12,5x197) to się wszystko w pizdu wyłączyło. Od razu mówię, że proc się na pewno nie przegrzewa. Temp oscyluje w granicach 40-45 stopni.

 

Co to może być???

Mam bardzo podobne objawy, tylko że u mnie dzieje się tak już przy vcore 1.8 :( mobo rev. 1.1 a3, chyba zmienię ją na abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenia / pytania.

 

na tej plycie moje dd400 nie chodza mi nawet na 333. jak puszcze je na 266 chodza ok. pamieci sa ok - testowane na innych plytach. sprawdzalem tez z innymi pamieciami na tej plycie. zauwazylem, ze winny jest bank 0 (dimm 1). jak mam pamieci w 2 i 3 wszystko jest ok. czyli niestety dual ddr nie moge uzywac.

 

testowane na biosach 03/05/2003 oraz 02/04/2003. na tej plycie nie zdejmowalem radiatorka z nb, ale cpu-z mowi ze rev C1.

 

winny nie jest na pewno zasilacz

 

napiszcie dziala wam ochrona termiczna, bo gosciu w servisie powiedzial, ze tak maja wszystkie 8rd+ (przynajmniej z tej dostawy co oni maja).

Więc od początku.

Jeśli chodzi o duala to miałem bardzo podobne objawy do Twoich. Na moich Twinmosach bez duala z 333 wyciąłem 420 Hz , a z dualem ledwo 400HZ ( FSB 200 miałem niestabilne ). Jednak po wymianie zasiłki z szajsowego megabajta :oops: na Chiefteca 420 W mam w dualu 420HZ. Dziwne to troche , ale może zasiłka miała jakiś wpływ. A-ha nie mam jeszcze vddmoda :oops:

 

A co do ochrony termiczenj - to żeczywiście jakas LIPA :!: :!: :!: Coraz więcej osób ma z tym problemy - ja też :cry:

U mnie dodatkowo dochodzi jeszcze coś. Otóz przy użyciu uniwersalnego miarnika jakim jest palec :lol: sprawdziłem temperaturę radiatora na NB ponieważ w biosie jak i usdm ciągle wskazuje około 30 stopni, i omal się nie oparzyłem. O co tu biega :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja też mam pytanko odnośnie płyty (??).

 

Sytuacja przedstawia się tak:

Na NB oryginalny radiator + Arctic Silver III + cooler (będzie bloczek)

Na SB popularny ostatnio ;) Zalman

Na mofsetach i chipie (taki obok) radiatorki

Zasilacz Chieftec 360W

 

I teraz w czym problem:

Jak się bawię w hard oc (dając spore vcore) to czasem sie robi tak - komp się wyłącza całkowicie i nie działa przycisk POWER ON!!! Zero reakcji. Trzeba poczekać z 10 minut i wtedy się odpala.

Objawy występowały na 2100+ z vcore powyżej 2,05v, a dzisiaj jak założyłem 1700+ i dałem 1,95v (i 12,5x197) to się wszystko w pizdu wyłączyło. Od razu mówię, że proc się na pewno nie przegrzewa. Temp oscyluje w granicach 40-45 stopni.

 

Co to może być???

Masz to samo co ja kiedyś więc odpowiedź jest prosta. Masz problem z pamięciami i prawdopodobnie ci nie wyrabiają. Nie jest to wcale związane z temperaturą. Dodatkowo, kiedy miałem syfwpizdu zasiłke to komp wyłączał sie i musiałem wyjąć kabel zasilajacy z niej, włożyć jeszcze raz i potem przycisk powek :!: Teraz mam Chiefteca 420W ( Chieftec Rulez :!: ) i nie mam zadnych problemów. Dlatego jestem troche zaskoczony ze Ty na swoim Chieftecu masz takie objawy.

 

Jeśli zrobiłes tak (12,5x197 jak piszesz ) i puściłeś synchro z FSB to pamięc moze nie dawać rady.

Jesteś już kolejną osobą ( ja tez ) u ktrórej Twinmosy na Epoksie chodzą tak sobie.

Choć np. Crasher jest bardzo zadowolony, i wyciska z nich ciągle coraz więcej :lol:

Sprawdź to wszystko i daj newsa to sie z innymi zastanowimy co dalej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może tu tkwi poiwód dla czego nie działa mi ochrona termiczna.

 

 

Updates included from previous version: 

-Fixed instability on C17-A2 chipset (Barton 3000+)

-Add disable 'Power Button Function' (SMI/SCI) when update ROMSIP

-Updates ROMSIP & BPL to version 2.84

-Changed default AGP aperture size from 32 to 64 MB

-Solved issue from hanging during post "C1" when OC memory

-Added IDE DMA transfer fucntion support

-Memory timings setting fail issue solved

-Added Magic Health Support

-USB Keyboard support item default changed to Enabled

-Changed Athlon detection for new models and fixed ratio's

-F10 Save CMOS / hang up issue solved

..u mnie tesh lipa. spowalniam wiatrak do 850 rpm i ustawiam ostrzeganie na 55 a shutdown na 60. w USDM wychodze na 61 i nic sie nie dzieje (?). bios ten o ktorym piszesz..

PS. czy bez sciagania chlodzenia z NB mozna sprawdzic czy ma sie A1? czy A1 na SB jest jakims wskaznikiem? czy wszystkie rev. 1.1 sa jush na A1? i czy komus z was dziala panel nForce pod Win98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja też mam pytanko odnośnie płyty (??).

 

Sytuacja przedstawia się tak:

Na NB oryginalny radiator + Arctic Silver III + cooler (będzie bloczek)

Na SB popularny ostatnio ;) Zalman

Na mofsetach i chipie (taki obok) radiatorki

Zasilacz Chieftec 360W

 

I teraz w czym problem:

Jak się bawię w hard oc (dając spore vcore) to czasem sie robi tak - komp się wyłącza całkowicie i nie działa przycisk POWER ON!!! Zero reakcji. Trzeba poczekać z 10 minut i wtedy się odpala.

Objawy występowały na 2100+ z vcore powyżej 2,05v, a dzisiaj jak założyłem 1700+ i dałem 1,95v (i 12,5x197) to się wszystko w pizdu wyłączyło. Od razu mówię, że proc się na pewno nie przegrzewa. Temp oscyluje w granicach 40-45 stopni.

 

Co to może być???

Masz to samo co ja kiedyś więc odpowiedź jest prosta. Masz problem z pamięciami i prawdopodobnie ci nie wyrabiają. Nie jest to wcale związane z temperaturą. Dodatkowo, kiedy miałem syfwpizdu zasiłke to komp wyłączał sie i musiałem wyjąć kabel zasilajacy z niej, włożyć jeszcze raz i potem przycisk powek :!: Teraz mam Chiefteca 420W ( Chieftec Rulez :!: ) i nie mam zadnych problemów. Dlatego jestem troche zaskoczony ze Ty na swoim Chieftecu masz takie objawy.

 

Jeśli zrobiłes tak (12,5x197 jak piszesz ) i puściłeś synchro z FSB to pamięc moze nie dawać rady.

Jesteś już kolejną osobą ( ja tez ) u ktrórej Twinmosy na Epoksie chodzą tak sobie.

Choć np. Crasher jest bardzo zadowolony, i wyciska z nich ciągle coraz więcej :lol:

Sprawdź to wszystko i daj newsa to sie z innymi zastanowimy co dalej :lol:

Hmmm, tylko, że ja nie mam (miałem) TwinMosów ale Kingstony. Ale właśnie 10 minut temu odebrałem dwa nowiutkie TwinMosy DDR 400 (prorok jesteś jakiś czy co??? ;) )

 

Zobaczymy czy to wina tych Kingstonów. Nie mogę na tej płycie (na najróżniejszych prockach i ustawieniach) przekroczyć stabilnego 2444MHz. Za cholerę. I nawet jak miałem 2100+ i dawałem niższe FSB a wyższy mnożnik. To jest jakaś bariera i nie mogę jej przekroczyć.

 

Ale w weekend może będę miał zrobionego vmoda, może uda się złożyć do kupy WC, może te TwinMosy będą tak dobre jak w testach i wtedy... no MUSZĘ te 2,5GHz zrobić!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko - dzisiaj kupuje zalmana do chłodzenia nb. i nie jestem przekonany co lepiej dać na nb. - standardowy radiator + porządna pasta + wentyl, czy zalman + pasta + wentyl?? Czy ktoś z Was może używa tego zalmana do chłodzenia nb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiem już chyba co "mi" jest :D Wentyl tak napiera na procka, że część gorącego powietrza idzie do zasilacza. I ten się przegrzewa.... To jest chyba powód wyłączania się. Zobaczymy jak będzie WC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko - dzisiaj kupuje zalmana do chłodzenia nb. i nie jestem przekonany co lepiej dać na nb. - standardowy radiator + porządna pasta + wentyl, czy zalman + pasta  + wentyl?? Czy ktoś z Was może używa tego zalmana do chłodzenia nb??

Ja mam Zalmana na NB bez zadnego wiatraka na nim - przesmarowane tylko ASIII, oryginalny radiator powedrowal na SB.

Proc dziala mi jak w podpisie full stable. Teraz czekam na VDD moda (bede robil chyba w weekend) i bloczek wodny na NB - wtedy zdejme Zalmana z NB i dam na SB - bedzie OC... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenia / pytania.

 

ps. napiszcie dziala wam ochrona termiczna, bo gosciu w servisie powiedzial, ze tak maja wszystkie 8rd+ (przynajmniej z tej dostawy co oni maja).

A co cie obchodzi że oni mają wadliwą serię, poprostu zarządaj spranej płyty albo zwrotu pieniędzy :wink:

 

A ja bym zrobił tak: Wymienił bym ja trzy razy poczekałbym jakiś czas (bo płyta poza tą temp. działa ok - TAK? ) i gdy juz nie beda mieli tej serij oddał bym ją po raz czwarty i zarządał zwrotu pieniedz lub nowej płyty (a nie mogą ci dać tawaru starszego, według prawa maja ci oddas towar z nowszej serij [czytaj droższy] lub zwrócić kase no i jesze odnowa gwarancja czyli nadal 2 lata) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko - dzisiaj kupuje zalmana do chłodzenia nb. i nie jestem przekonany co lepiej dać na nb. - standardowy radiator + porządna pasta + wentyl, czy zalman + pasta  + wentyl?? Czy ktoś z Was może używa tego zalmana do chłodzenia nb??

Kup 2 zalmanki bedzie oki doki tak jak u mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tez mysle ze to moze byc wina bios'u (to co pisalem ze po restarcie wyswietla temperature obnizona o jakies 30-40 st.)

 

plyte mi oddali po tygodniu, ale zawsze wczesniej jak reklamowalem to mijal miesiac, bo daja plyte do dystrybutora i on musi niby ja sprowadzic. maja na to 3 tyg robocze (21 dni) wiec w rezultacie wychodzi miesiac.

 

co jest, tyle osob ma ta plyte i prawie nikt nie sprawdzal czy mu dziala ochrona termiczna :?: czy moze juz nikt nie czyta tego watka...

 

jak by nie dzialalo u wszystkich / wiekszosci niech ktos maila skrobnie do epox'a.

mam epox 8rda i ochrona termiczna działa mi zaje...e miałem okazje kilku krotnie ja przetestować co wiecej w biosie mam alearm ustawiony na 50*C a windzie niekiedy pokazuje 47 i już alarm się załącza ale po chwili sam się wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenia / pytania.

 

ps. napiszcie dziala wam ochrona termiczna, bo gosciu w servisie powiedzial, ze tak maja wszystkie 8rd+ (przynajmniej z tej dostawy co oni maja).

A co cie obchodzi że oni mają wadliwą serię, poprostu zarządaj spranej płyty albo zwrotu pieniędzy :wink:

 

A ja bym zrobił tak: Wymienił bym ja trzy razy poczekałbym jakiś czas (bo płyta poza tą temp. działa ok - TAK? ) i gdy juz nie beda mieli tej serij oddał bym ją po raz czwarty i zarządał zwrotu pieniedz lub nowej płyty (a nie mogą ci dać tawaru starszego, według prawa maja ci oddas towar z nowszej serij [czytaj droższy] lub zwrócić kase no i jesze odnowa gwarancja czyli nadal 2 lata) :)

to wiem, ale ja potrzebuje kompa do pracy / nauki i co prawda mam stara plyte i pamieci, ale w ten sposob plyta spedzi w servisie wiecej niz u mnie w domu...

 

nie po to dawalem 599 zeta za plyte i placilem za pamieci zeby lezaly w szafce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...