Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdz w panel sterowania -->system -->sprzęt -->menadzer urzadzen --> kontrolery ide/ata -->pomocniczy kanal ide i tam PIO zmien na DMA.

Tez sie z tym meczylem ale za podpowiedzia Raptora rozwiazalem problem.

Przecież mam włączone DMA dla CD-RW i dla twardziela - nie pomaga !

Poza tym twój opis dotyczy chyba Windows ME a nie 98 SE, bo u mnie jest tylko w menedżerze urządzen:

Cdrom --> tu ustawiam DMA na włączone

Kontrolery dysku twardego - tu nie da się nic ustawić

Stacje dysków --> Generic IDE Disk type47 - tu włączam DMA również

 

Problem nie znika !

Opis jest do win2000

A jezeli chodzi o DMA tez mialem wlaczone ale masz (ja przynajmniej mam) glowny kanal i pomocniczy kanal i w obydwu musze miec nastawione DMA w zadnym PIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ale jak Ci sie teraz coś zwali to jak będziesz szedł do serwisu, musisz wszystko przywrócić do stanu poprzedniego. Wiec ponawiam pytanie, skąd wziąć taką gumę przewodzącą która była orginalnie? BO chyba to trzeba zrobic przed oddaniem plyty ?

koles mowil ze w age'u jest taka guma do kupienia.

w piatek oddalem epoxa do servisu. mialem pod nb asIII i sie nie czepiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios ze strony EPoxa 8RDA3305 i w sandrze pokazuje mi:

SiSoftware Sandra

 

General Information

Manufacturer : Phoenix Technologies, LTD

Version : 6.00 PG

Date : 03/05/2003 co to za data ? :D

Plug & Play Version : 1.00

SMBIOS/DMI Version : 2.20

(EE)PROM Size : 256kB (2Mbit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wiesz, że w USA i WB (i pewnie gdzieś tam jeszcze) najczęściej obowiązuje taki format daty.

Wejdź sobie w ustawienia regionalne w Windowsie i spróbuj ustawić na Amerykański (Stany Zjednoczone) - dzisiaj bedziesz miał 04/14/2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ale jak Ci sie teraz coś zwali to jak będziesz szedł do serwisu, musisz wszystko przywrócić do stanu poprzedniego. Wiec ponawiam pytanie, skąd wziąć taką gumę przewodzącą która była orginalnie? BO chyba to trzeba zrobic przed oddaniem plyty ?

 

 

Osobiście nie widzę problemu, gdyż po oderwaniu radiatora niemal cała "guma" na nim została. I ja ją zostawiłem smarując pastą obszar wokół niej i zapewniam, że mój zestawik na mostku południowym naprawdę dobrze przewodzi ciepło.

 

Ps. Podpis zmieniłem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wqrwi**** ze nie dzialaja na 8RDA+ weszystkie tryby asynchroniczne ! a jakos producent o tym nie informuje !

z tego co mowil Raptor to jest wszystko spowodowane niedopracowaniem chipsetu ale i tak nie dziala mi 66% i 83% ? jakos tak :/

mimo wszystko lipa choc plyta dziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bios do 8RDA/+Nowy Bios do 8RDA/+

 

Jest już nowy finalny, datowany na 10 i 11 kwietnia dla odpowiednio 8RDA+ i 8RDA. M.in. wykrywa Athlony na magistrali 200 MHz. Super!!!

Dostępny www.web.epox.comhtmldefault.asp lub 8rdafaq.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wqrwi**** ze nie dzialaja na 8RDA+ weszystkie tryby asynchroniczne ! a jakos producent o tym nie informuje !

z tego co mowil Raptor to jest wszystko spowodowane niedopracowaniem chipsetu ale i tak nie dziala mi 66% i 83% ? jakos tak :/

mimo wszystko lipa choc plyta dziala ok

to nie mozesz ustawic recznie...

 

sorry bardzo ale mnie to śmieszy....

 

obwiniasz epoxa o to, że wypuścił zajebiściarską płytę do kręcenia dla ludzi, którzy de facto potrafią ręcznie ustawić asynchronikę na 66% fsb...

 

i plujesz sie, że automatyka nie działa... u mnie jakoś działa jak ręcznie ustawię (a tak BDW to po cholere ustawiać asynchronicznie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Pytanko :?:

Miałem przedtem zasiłke Megabajta 350W napięcia były ok poza 3,3V które w SpeedFan'ie pokatywał mi 2,48V 8O. Płyta taka jak w podpisie, zmieniłem zasiłke na Antec'a TruePower 330W 8) :wink: :twisted:, wkładam go do sprzętu i co widze 8O wszystkie napięcia spox a 3,3V znowu 2,48 jest ono stabilne nie ma wachań ani w góre ani w dół nawet o 0,01V po podkręceniu proca na 170 FSB tak samo system full stable przy max stresie. Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi :?: Przypuszczam że to wina mobo ale nie wiem czy to tylko błędne odczyty czy coś innego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy! Jak masz 8RDA(+) to wszytskie progsy pokazują Vdimm zamiast +3.3V. Więc z zasiłką i płytą wszytsko w porzo. Gdybyś rzeczywiście miał takie napięcie komp by pewnie nawet nie wstał :P.

to gdzie mam sprawdzic napiecie 3.3 V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy! Jak masz 8RDA(+) to wszytskie progsy pokazują Vdimm zamiast +3.3V. Więc z zasiłką i płytą wszytsko w porzo. Gdybyś rzeczywiście miał takie napięcie komp by pewnie nawet nie wstał :P.

to gdzie mam sprawdzic napiecie 3.3 V??

Miernikiem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy! Jak masz 8RDA(+) to wszytskie progsy pokazują Vdimm zamiast +3.3V. Więc z zasiłką i płytą wszytsko w porzo. Gdybyś rzeczywiście miał takie napięcie komp by pewnie nawet nie wstał :P.

to gdzie mam sprawdzic napiecie 3.3 V??

Miernikiem :P.

to programowo sie nie da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy! Jak masz 8RDA(+) to wszytskie progsy pokazują Vdimm zamiast +3.3V. Więc z zasiłką i płytą wszytsko w porzo. Gdybyś rzeczywiście miał takie napięcie komp by pewnie nawet nie wstał :P.

to gdzie mam sprawdzic napiecie 3.3 V??

Miernikiem :P.

Thx obiło mi siem to o uszy ale nie byłem pewien 8) :wink: Dzięki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bios do 8RDA/+Nowy Bios do 8RDA/+

 

Jest już nowy finalny, datowany na 10 i 11 kwietnia dla odpowiednio 8RDA+ i 8RDA. M.in. wykrywa Athlony na magistrali 200 MHz. Super!!!

Dostępny www.web.epox.comhtmldefault.asp lub 8rdafaq.com

kurka ja nie widze tego biosa.......

dajcie kompletnego linka

bo ciagle mi pokazuje tego z marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bios do 8RDA/+Nowy Bios do 8RDA/+

 

Jest już nowy finalny, datowany na 10 i 11 kwietnia dla odpowiednio 8RDA+ i 8RDA. M.in. wykrywa Athlony na magistrali 200 MHz. Super!!!

Dostępny www.web.epox.comhtmldefault.asp lub 8rdafaq.com

kurka ja nie widze tego biosa.......

dajcie kompletnego linka

bo ciagle mi pokazuje tego z marca

Tu jest dla 8RDA

Tu jest dla 8RDA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bios do 8RDA/+Nowy Bios do 8RDA/+

 

Jest już nowy finalny, datowany na 10 i 11 kwietnia dla odpowiednio 8RDA+ i 8RDA. M.in. wykrywa Athlony na magistrali 200 MHz. Super!!!

Dostępny www.web.epox.comhtmldefault.asp lub 8rdafaq.com

kurka ja nie widze tego biosa.......

dajcie kompletnego linka

bo ciagle mi pokazuje tego z marca

Tu jest dla 8RDA

Tu jest dla 8RDA+

Najlepiej wejść na www.epox.com.tw i wybrać Epox-headquarters stronja jest po tajsku ale linki do nowych biosów są oznaczone. 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bios do 8RDA/+Nowy Bios do 8RDA/+

 

Jest już nowy finalny, datowany na 10 i 11 kwietnia dla odpowiednio 8RDA+ i 8RDA. M.in. wykrywa Athlony na magistrali 200 MHz. Super!!!

Dostępny www.web.epox.comhtmldefault.asp lub 8rdafaq.com

kurka ja nie widze tego biosa.......

dajcie kompletnego linka

bo ciagle mi pokazuje tego z marca

Tu jest dla 8RDA

Tu jest dla 8RDA+

Najlepiej wejść na www.epox.com.tw i wybrać Epox-headquarters stronja jest po tajsku ale linki do nowych biosów są oznaczone. 8) :wink:

Faktycznie cos sie posypalo w linkach, ktore dalem :?

Wejdz na www.epox.com :arrow: Epox-USA :arrow: :arrow: Support :arrow: BIOS :arrow: wybierz plyte i zasysaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: sory za lamerskie pytanie ale nadal nie mam pojecia do jakiego slotu wsadzic nalezy dwie listwy ramu.

Mam ram 2x256 333 Mhz

mam 2 lamersikie pytania

- w jakie sloty wsadzic te kosci ramu?

- jak zrobic aby plyta widziala te kosci takie jakie mam tzn 333 Mhz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: sory za lamerskie pytanie ale nadal nie mam pojecia do jakiego slotu wsadzic nalezy dwie listwy ramu.

Mam ram 2x256 333 Mhz

mam 2 lamersikie pytania

- w jakie sloty wsadzic te kosci ramu?

- jak zrobic aby plyta widziala te kosci takie jakie mam tzn 333 Mhz :(

Jeśli są to takie same kości i chesz Dual DDR'a to ładuj w slot nr. 1 i 2 albo 1 i 3 :).

Płyta nie "zobaczy" że masz 333MHz jeśli nie będą chodzić między 166MHz a 199MHz. Epox pokazuje jakie są pamięci na podstawe ich aktualnego taktowania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: sory za lamerskie pytanie ale nadal nie mam pojecia do jakiego slotu wsadzic nalezy dwie listwy ramu.

Mam ram 2x256 333 Mhz

mam 2 lamersikie pytania

- w jakie sloty wsadzic te kosci ramu?

- jak zrobic aby plyta widziala te kosci takie jakie mam tzn 333 Mhz :(

Jeśli są to takie same kości i chesz Dual DDR'a to ładuj w slot nr. 1 i 2 albo 1 i 3 :).

Płyta nie "zobaczy" że masz 333MHz jeśli nie będą chodzić między 166MHz a 199MHz. Epox pokazuje jakie są pamięci na podstawe ich aktualnego taktowania :).

Jak dobrze pojmuje , w biosie w lini trzeciej o nazwie "Advancel Chipset Features" zmienic na Agresive i dac na 133 Mhz

Bo jak dam 166 to zmienia sie predkosc procka - bo jest zablokowany zapene mnoznik, ale jak to zrobic z Ramem? :oops:

Jak tak zrobie to po resecie pokazuje mi na monitorze taki napis :

"Performamace DDR Timining Enabled :oops: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: sory za lamerskie pytanie ale nadal nie mam pojecia do jakiego slotu wsadzic nalezy dwie listwy ramu.

Mam ram 2x256 333 Mhz

mam 2 lamersikie pytania

- w jakie sloty wsadzic te kosci ramu?

- jak zrobic aby plyta widziala te kosci takie jakie mam tzn 333 Mhz :(

Jeśli są to takie same kości i chesz Dual DDR'a to ładuj w slot nr. 1 i 2 albo 1 i 3 :).

Płyta nie "zobaczy" że masz 333MHz jeśli nie będą chodzić między 166MHz a 199MHz. Epox pokazuje jakie są pamięci na podstawe ich aktualnego taktowania :).

Jak dobrze pojmuje , w biosie w lini trzeciej o nazwie "Advancel Chipset Features" zmienic na Agresive i dac na 133 Mhz

Bo jak dam 166 to zmienia sie predkosc procka - bo jest zablokowany zapene mnoznik, ale jak to zrobic z Ramem? :oops:

Jak tak zrobie to po resecie pokazuje mi na monitorze taki napis :

"Performamace DDR Timining Enabled :oops: :(

Możesz dać asynchro, ale lepiej zostawić jak jest na 133. Jeśli zapodasz asynchronicznie 166 będzie tak samo jak teraz, albo nawet gorzej :).

P.S. Jak masz taką super płytkę to kręc ile wlezie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...