Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Fire wire - szybkie zlacze multimedialne np do podlaczania kamer cyfrowych itp, SoundStorm daje nam dzwiek porownywalny z Audigy o ile nie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje WinXP, zadnych problemow. Na mojej plycie (8RDA3+) cos mi sie spierniczylo w 98 - bledy plikow - choc raczej ja cos namieszalem, ale po naciskaniu spacji wchodzi do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie  :)

Witam

I tu się mylisz. Wersje 8RDA mają czip A2 bez względu na revison natomiast 8RAD+ rev 1.1 teraz wszystkie mają czip C1 czyli ten który posiada 8RDA3+. Różnica jest taka, że na C1 fsb można dać ponad 220 a na bez + max ze 190Mhz. Wiem to z doświadczenia mam 2 płyty w domu z + i bez + z tym, że tą bez plusa kupiłem 3 dni temu a tą z plusem miesiąc temu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie :)

Witam

I tu się mylisz. Wersje 8RDA mają czip A2 bez względu na revison natomiast 8RAD+ rev 1.1 teraz wszystkie mają czip C1 czyli ten który posiada 8RDA3+. Różnica jest taka, że na C1 fsb można dać ponad 220 a na bez + max ze 190Mhz. Wiem to z doświadczenia mam 2 płyty w domu z + i bez + z tym, że tą bez plusa kupiłem 3 dni temu a tą z plusem miesiąc temu.

Pozdrawiam

Przepraszam za pomylke. W zwiazku z tym obowiazkowo wersja z + :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włączam mojego kompa na płytce pojawia się C1 a potem cały czas FF 8)  płytka chodzi no problem 0 zwiech ale dlaczego pisze to FF???

IMHO po poście zawsze jest FF to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie  :)

Witam

I tu się mylisz. Wersje 8RDA mają czip A2 bez względu na revison natomiast 8RAD+ rev 1.1 teraz wszystkie mają czip C1 czyli ten który posiada 8RDA3+. Różnica jest taka, że na C1 fsb można dać ponad 220 a na bez + max ze 190Mhz. Wiem to z doświadczenia mam 2 płyty w domu z + i bez + z tym, że tą bez plusa kupiłem 3 dni temu a tą z plusem miesiąc temu.

Pozdrawiam

Co Ty gadasz, czlowieku.. Ja mam 8RDA bez + i mam chip A3. Fsb spokojnie idzie ponad 200 i nie ma zadnych problemow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy jeszcze nie poprawili chłodzenia na NB i SB, mosfetach, pamięciach albo na grafie, albo nie wiedzą w jaki sposób przymocować radiatory mam doskonałe roziązanie.

 

Aby za bardzo nie szukać po sklepach, zamawiać w necie poleacam użyć to: 

aquarium silikon 100% przezroczysty, takiem ma właściwości:

pełne utwardzenie 2 mm/dobę

twardość ok 30

plastyczność 25%

wydłużenie 500%

TEMPERATURA STOSOWANIA od -50 do +200 stopni  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: 

 

Kosztuje on 1,5 zł. i znajdziecie go w każdym sklepie akwarystycznym. Jest naprawdę bardzo dobry poniewaz klejone są nim akwaria. Do tego bardzo plastyczny ( zachowuje się jak guma , wieć aby póżniej coś odkleić wystarczy tylko pomału odrywać a potem resztki zdrapać jakimś patyczkiem )

 

W ten sposób przykleiłem radiatory na mosfety w moim Epoksie 8rda+ , na pamięci, na grafę. Super polecam :!:

Najlepszy sposób na rozłączenie dwóch rzeczy złączonych silikonem do klejenia akrariów jest ich rozcięcie za pomocą żyletki (wiem bo jestem zapalonym akwarystą :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za to info, przelecie sie w poniedzialek do akwarystycznego bo musze na mosfetach radiatorki dac. A powiedz mi czy dobrze trzyma, bo co nie ktore silikony pod wpływem wysokiej tem sie troche "rozmiękczają".

Jeśli przyklejsz coś na silikon z akwarystycznego to nawet twoje dzieci z tego będą korzystać a on nadal będzie się trzymał :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie  :)

Witam

I tu się mylisz. Wersje 8RDA mają czip A2 bez względu na revison natomiast 8RAD+ rev 1.1 teraz wszystkie mają czip C1 czyli ten który posiada 8RDA3+. Różnica jest taka, że na C1 fsb można dać ponad 220 a na bez + max ze 190Mhz. Wiem to z doświadczenia mam 2 płyty w domu z + i bez + z tym, że tą bez plusa kupiłem 3 dni temu a tą z plusem miesiąc temu.

Pozdrawiam

Co Ty gadasz, czlowieku.. Ja mam 8RDA bez + i mam chip A3. Fsb spokojnie idzie ponad 200 i nie ma zadnych problemow.

 

Pozdrawiam

Więc w takim razie wszystko zależy od dostawy płyt. Najwidoczniej wszystkie z nowych dostaw mają czip C1.

Ale czy A3 i C1 to to samo???

Mam 2 płyty w domu i na jednej mam według cpuz A2 (8rda) a na drugiej C1 (8RDA+) obie kupione w ciągu 2 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włączam mojego kompa na płytce pojawia się C1 a potem cały czas FF 8)  płytka chodzi no problem 0 zwiech ale dlaczego pisze to FF???

Poczytaj dwie strony wcześniej, ktoś już zadał to pytanie :arrow: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następujący problem:

8rda+ rev. 1.1 (c1) bios 0305

karta saphire radeon 9100 64mgb

zasilacz 300w

problem polega na tym że płytka nie chce współpracować z kartą (na wyświetlaczu na plycie wyskakuja 2b, czyli staje w momencie inicjowania grafiki); po włożeniu gforca dział; nie pomaga czyszczenie cmosu; czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie  :)

Witam

I tu się mylisz. Wersje 8RDA mają czip A2 bez względu na revison natomiast 8RAD+ rev 1.1 teraz wszystkie mają czip C1 czyli ten który posiada 8RDA3+. Różnica jest taka, że na C1 fsb można dać ponad 220 a na bez + max ze 190Mhz. Wiem to z doświadczenia mam 2 płyty w domu z + i bez + z tym, że tą bez plusa kupiłem 3 dni temu a tą z plusem miesiąc temu.

Pozdrawiam

ja mam bez + i C1 rec 1,1

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy płyt epoxa 8RDA (+), a mianowicie: po wyłączeniu kompa dioda na klawiaturze (NumLock) zostaje zapalona, czy też tak macie ?

tak bo jest zasilana , w biosie mozesz ustawic zeby ci sie komp wlaczal jak nacisniesz jakis klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie  :)

Witam

I tu się mylisz. Wersje 8RDA mają czip A2 bez względu na revison natomiast 8RAD+ rev 1.1 teraz wszystkie mają czip C1 czyli ten który posiada 8RDA3+. Różnica jest taka, że na C1 fsb można dać ponad 220 a na bez + max ze 190Mhz. Wiem to z doświadczenia mam 2 płyty w domu z + i bez + z tym, że tą bez plusa kupiłem 3 dni temu a tą z plusem miesiąc temu.

Pozdrawiam

Co Ty gadasz, czlowieku.. Ja mam 8RDA bez + i mam chip A3. Fsb spokojnie idzie ponad 200 i nie ma zadnych problemow.

 

Pozdrawiam

Dołączam się dow wypowiedzi, bo również mam A3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy płyt epoxa 8RDA (+), a mianowicie: po wyłączeniu kompa dioda na klawiaturze (NumLock) zostaje zapalona, czy też tak macie ?

8O 8O 8O czlowieku jaki ty masz problem :lol: :lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następujący problem:

8rda+ rev. 1.1 (c1) bios 0305  

karta saphire radeon 9100 64mgb

zasilacz 300w

problem polega na tym że płytka nie chce współpracować z kartą (na wyświetlaczu na plycie wyskakuja 2b, czyli staje w momencie inicjowania grafiki); po włożeniu gforca dział; nie pomaga czyszczenie cmosu; czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić??

odpowiedzcie jak mozecie bo sam mam radeona 9100 a zamierzam kupic 8RDA+ i chialbym wiedziec czy nie bedzie klopotow potem:)

 

thx:) Pozdrawiam ALL!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następujący problem:

8rda+ rev. 1.1 (c1) bios 0305  

karta saphire radeon 9100 64mgb

zasilacz 300w

problem polega na tym że płytka nie chce współpracować z kartą (na wyświetlaczu na plycie wyskakuja 2b, czyli staje w momencie inicjowania grafiki); po włożeniu gforca dział; nie pomaga czyszczenie cmosu; czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić??

wgranie najnowszego biosu nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten twoj athlon to ma rdzen bartona??

 

jesli tak to moze potrzebujesz specjalnego biosu ktory pozwala na wspolprace z calym sprzetem takiego procka.

 

wiem ze takie cos jest bo czytalem o tym i byly do sciagniecia nawet ale nie pamietam gdzie.

 

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tych bajerkach to bierz bez +. Chipset ten sam. Choc IMHO przy roznicy 50 zeta warto doplacic do +. Wybor nalezy do Ciebie  :)

Witam

I tu się mylisz. Wersje 8RDA mają czip A2 bez względu na revison natomiast 8RAD+ rev 1.1 teraz wszystkie mają czip C1 czyli ten który posiada 8RDA3+. Różnica jest taka, że na C1 fsb można dać ponad 220 a na bez + max ze 190Mhz. Wiem to z doświadczenia mam 2 płyty w domu z + i bez + z tym, że tą bez plusa kupiłem 3 dni temu a tą z plusem miesiąc temu.

Pozdrawiam

Co Ty gadasz, czlowieku.. Ja mam 8RDA bez + i mam chip A3. Fsb spokojnie idzie ponad 200 i nie ma zadnych problemow.

 

Pozdrawiam

Dołączam się dow wypowiedzi, bo również mam A3.

Potwierdzam też mam A3 i osiągnołem FSB 237MHz :)) Bez modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy userzy Epoxa 8RDA+ ... :) ..drugi raz poprosze o rade, bo jakos wczesniej nie bylo odzewu...

otoz-zdaje sie konflikt mobo z karta TV AVERMedia Capture 98..

objawy-po wlozeniu karty TV w obojetnie jaki slocik (nawet po wyjeciu SBLive) na ledach widnieje "C1" i po chwili speaker wyje jak karetka na sygnale..eeeeooooeeeeooooeeooo LOL :) i oczywiscie nawet BIOS sie nie laduje (najnowszy wgrany-400 support:) na wczesniejszych tez te same objawy)

karta sprawdzona na innej mobo - chodzi jak zyleta...

dziwi mnie szczegolnie te "C1"..przeciez pamiec mam ok...

a teraz prosze o jakis koncept..

BTW czy mam podstawe aby reklamowac te plyte? (szczerze watpie, ale wole zapytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy płyt epoxa 8RDA (+), a mianowicie: po wyłączeniu kompa dioda na klawiaturze (NumLock) zostaje zapalona, czy też tak macie ?

mam 8RDA bez (+) mam włączone uruchamianie z klawiatury i żadna dioda na klawiturze mi się nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam epox 8rda+ :cry: na a2 tak pokazuje wcpu bez moda nie pujdzie na 200 mam pytanko mam mozliwosc zmiany i nie wiem czy na 8rda3+ czy na tak sama jak mam tylko z nowymi mostkami

ktos sie pytal czy moze byc wina radka 9100 ze nie staruje plyta ale mam takiego samego i brak problemów 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...