Skocz do zawartości
maxymili

Ocz Equalizer Laser Gaming Mouse

Rekomendowane odpowiedzi

OCZ Equalizer Laser Gaming Mouse

Od razu zwrócę uwagę, że kilka sklepów naciąga klientów przy okazji tej myszy, widziałem ją już nawet po 130zł (gral), a przecież w ZNAK przecież nie najtańszym jest po 81zł i chyba tyle jest warta, na allegro widziałem po 78zł. Kupiłem w ZNAK'u aby sprawdzić ten sklep jak na razie okazał się ok, tylko musieli ją sprowadzać, bo nie mieli na stanie.

Szukałem myszy z dobrą rozdzielczością w miarę rozsądnej cenowo i wygodnej. Jak zobaczyłem OCZ to sie uśmiałem nieco, toż OCZ robi ram nie myszy, ale gdy porównałem deklarowane parametry, wygląd i cenę zdecydowałem się kupić takiego gryzonia.

Dołączona grafika

Mam i jestem jak na razie zadowolony, sam się wykrył, w FEAR zaprogramowałem klawisze, w przeglądarce same się domyśliły co mają robić, synek bawi się klawiszem zmiany DPI, który przy okazji zmienia kolor podświetlania rolki :wink:

Dzisiaj postaram się zrobić kilka testów dla zainteresowanych.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co dopłacać do A4tech za to by był napis OCZ ?

Miałem a4tech i był to szajs. Złe ślizgacze, niewygodna, złe mikrostyki w lewym przycisku popsuły się, na koniec cała mysz się popsuła a dystrybutor nie uznał gwarancji niby, że otwierałem, co było nieprawdą. Absolutnie nie polecam a4tech, a zawiodłem sie na nich nie pierwszy raz.

Już widzę takie plusy, mysz OCZ ma zmienne DPI łatwo przełączane jednym kliknięciem, czyli wchodzę do gry i zmienia mi się rozdzielczość z natywnej u mnie 1600*1200 (NOKIA 720C) na 1280*1024 więc muszę zmienić DPI aby mysz prawidłowo reagowała.

Mysz jest wygodna, może nie jest w tej kwestii ideałem, mogło być ciut lepiej, ale jest zdecydowanie lepsza od mojej poprzedniej A4.

Jest ładniejsza i na koniec ma zapasowe ślizgacze (aż 8 szt.) w końcu się zużyją i będzie trzeba wymienić.

Teraz w pracy mam starą mysz A4, ta jest jeszcze znośna znacznie lepsza do tej, która mi zdechła w domu, ale i tak zmienię ją na mojego HP z jedną rolką, ale za to dobrą, tu nie muszę mieć zmiennego DPI bo nie zmieniam rozdzielczości i ten HP wystarczy.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem a4tech i był to szajs. Złe ślizgacze, niewygodna, złe mikrostyki w lewym przycisku popsuły się, na koniec cała mysz się popsuła a dystrybutor nie uznał gwarancji niby, że otwierałem, co było nieprawdą. Absolutnie nie polecam a4tech, a zawiodłem sie na nich nie pierwszy raz.

Już widzę takie plusy, mysz OCZ ma zmienne DPI łatwo przełączane jednym kliknięciem, czyli wchodzę do gry i zmienia mi się rozdzielczość z natywnej u mnie 1600*1200 (NOKIA 720C) na 1280*1024 więc muszę zmienić DPI aby mysz prawidłowo reagowała.

Mysz jest wygodna, może nie jest w tej kwestii ideałem, mogło być ciut lepiej, ale jest zdecydowanie lepsza od mojej poprzedniej A4.

Jest ładniejsza i na koniec ma zapasowe ślizgacze (aż 8 szt.) w końcu się zużyją i będzie trzeba wymienić.

Teraz w pracy ma starą mysz A4, ta jest jeszcze znośna, ale i tak zmienię ją na mojego HP z jedną rolką, ale za to dobrą, tu nie muszę mieć zmiennego DPI bo nie zmieniam rozdzielczości i ten HP wystarczy.

A4tech X-750BF NICZYM się nie różni od tej myszy OCZ .

 

IDENTYCZNY kształt, identyczna optyka i elektronika , styki też pewnie omron, dwa dodatkowe komplety bardzo dobrych czarnych ślizgaczy w pudełku (tak miałęm w modelu X-718BF) ... IDENTYKO

 

ps. a ten przycisk zmiany dpi jest bezużyteczny - w każdej grze ustawiasz czułość na optymalną dla siebie (nawet dla pulpitu jest osobna regulacja w panelu sterowania) a mysz ustawiasz na max rozdzielczość fizyczną czyli w tryb 2000 dpi ... w trybie 2500 dpi następuje interpolowanie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4tech X-750BF NICZYM się nie różni od tej myszy OCZ .

 

IDENTYCZNY kształt, identyczna optyka i elektronika , styki też pewnie omron, dwa dodatkowe komplety bardzo dobrych czarnych ślizgaczy w pudełku (tak miałęm w modelu X-718BF) ... IDENTYKO

 

ps. a ten przycisk zmiany dpi jest bezużyteczny - w każdej grze ustawiasz czułość na optymalną dla siebie (nawet dla pulpitu jest osobna regulacja w panelu sterowania) a mysz ustawiasz na max rozdzielczość fizyczną czyli w tryb 2000 dpi ... w trybie 2500 dpi następuje interpolowanie

A co z gwarancjami w A4? Dlaczego nie uznają ewidentnego elektronicznego uszkodzenia? Jak mam co roku kupować nową a4 to już wolę sobie kupić OCZ, przynajmniej mam gwarancję na trzy lata i w razie usterki będę z niej korzystał.

Ergo, faktycznie bardzo podobna, ale i cena nie różni się aż o tyle, w niektórych sklepach A4 jest droższa od tej, a w najtańszych różnica nie jest zbyt przekonująca.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z gwarancjami w A4? Dlaczego nie uznają ewidentnego elektronicznego uszkodzenia? Jak mam co roku kupować nową a4 to już wolę sobie kupić OCZ, przynajmniej mam gwarancję na trzy lata i w razie usterki będę z niej korzystał.

Nie wiem czemu Ci nie uznano gw. ... jak nic nie grzebałeś i mysz elektrycznie siadła ...

 

Ja wolałem kupić Razer DiamondBack z osobnymi klawiszami (nie są częścią obudowy jak w tej OCZ czy serii X-7 A4tech) dzięki czemu ich nie można przy normalnym używaniu złamać. Jak złamiesz klawisz w tej myszy to OCZ i tak nie uzna Ci gwarancji. Ja złamałem klawisz w modelu A4tech X-718BF po ok roku (naciskałem często na wysokości rolki - tam jest najsłabszy punkt ; raz na jakiś czas mocniej nacisnąłem - bez specjalnego znęcania). Generalnie klawisze które są częścią obudowy po prostu się łamią - jeden człowiek złamał klawisz w Razer Latchesis (klawisze i obudowa to jeden el. - dodam tylko że ta mysz kosztuje 200 PLN) już po kilku dniach ! Przypadek złamania klawisza w A4tech X-7 miał też inny użytkownik tego forum poza mną. Chyba w Logitech MX 518 też były takie przypadki.

 

Ostatecznie nie widzę sensu w dopłacaniu do identycznej myszy w której przynajmniej ja bym złamał tak samo klawisz (może później - bo teraz wiem jakiego naciskania i gdzie unikać) i gwarancja byłaby bezużyteczna. Jak już kupować coś lepszego to podstawa : klawisze i obudowa nie mogą być jednym elementem plastiku.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer za drogi, poniżej 130 nic nie znalazłem, poza tym stylistyka nie pasowała by do mojego komputera, nie jest to typowy komp do gier a gry są tylko dodatkową funkcją w wolnym czasie, zdecydowaną większość czasu komp spędza w 2d, korzysta z niego także żona, która nie chce mieć na podkładce ornamentów razera.

Podsumowując, razer dobre myszy robi, ale ja nie jestem narwanym nastolatkiem i nie biję się z gryzoniami, więc nie zakładam, że ja połamię, a gwarancję chce mieć gdyby się zepsuła w sposób analogiczny do tamtej a4 czyli padła elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem narwanym nastolatkiem i nie biję się z gryzoniami,

No fajnie - ja też nie jestem nastolatkiem ... i nie jestem też narwany ... a ... i nie biję się czymkolwiek :lol: a mimo to złamałem klawisz. Kiedy przeczytałem o takim przypadku u kolegi z forum też byłem pewien że grał "jak szaleniec nie szczędząc myszki" - teraz widzę że aby złamać klawisz tego typu myszy wystarczy ją naciskać w określonym punkcie.

 

ps. na dowód tego że korzystam z manipulatorów normalnie dodam że mam sześcio, może nawet siedmio letnią Logitech Mouse Man Wheel która nadal jest w stanie idealnym ... nie używana już od ponad roku ... więc co najmniej te pięć lat była intensywnie eksploatowana i nadal jest sprawna !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie - ja też nie jestem nastolatkiem ... i nie jestem też narwany ... a ... i nie biję się czymkolwiek :lol: a mimo to złamałem klawisz. Kiedy przeczytałem o takim przypadku u kolegi z forum też byłem pewien że grał "jak szaleniec nie szczędząc myszki" - teraz widzę że aby złamać klawisz tego typu myszy wystarczy ją naciskać w określonym punkcie.

 

ps. na dowód tego że korzystam z manipulatorów normalnie dodam że mam sześcio, może nawet siedmio letnią Logitech Mouse Man Wheel która nadal jest w stanie idealnym ... nie używana już od ponad roku ... więc co najmniej te pięć lat była intensywnie eksploatowana i nadal jest sprawna !

Jak mi się złamie klawisz to na pewno napiszę o tym w tym temacie, ale jak do tej pory nie spotkałem się z takim przypadkiem u OCZ.

To gdzie nacisnąć, aby się złamał?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie nacisnąć, aby się złamał?

Zwiększone ryzyko złamania klawisza w tym modelu występuje jeśli będziesz naciskał klawisz na wysokości rolki - ew. 2 milimetry bliżej licząc od ręki. Jak chcesz przedłużyć życie myszki to naciskaj jak najdalej licząc od ręki.

 

W modelach gdzie klawisze są osobnymi elementami plastiku nie ma podobnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak powiedzial Kyle bez sensu doplacac do tej samej myszy - zreszta moim zdaniem ten OCZ wyglada oblesnie X-718/750BF sa ladniejsze (kolorystycznie)

 

ja mojej X-718BF uzywam juz ponad rok i jak narazie wszystko jest oki - myszka wyglada jak nowka :)

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak powiedzial Kyle bez sensu doplacac do tej samej myszy - zreszta moim zdaniem ten OCZ wyglada oblesnie X-718/750BF sa ladniejsze (kolorystycznie)

 

ja mojej X-718BF uzywam juz ponad rok i jak narazie wszystko jest oki - myszka wyglada jak nowka :)

Jak dla mnie jest ładna :D to akurat kwestia gustu ale moja poprzednia a4 była bardzo podobna kolorystycznie choć mniej wyrazista.

Nie wiem jak ta a4 ale OCZ ma złocone USB, fajnie to wygląda, choć akurat tutaj nie wiem czy to coś daje :)

Porównałem ceny na allegro OCZ 78zł a4 54zł, tyle mogę zapłacić za 3 letnia gwarancję OCZ bo wiem z własnego doświadczenie, że a4 lubi padać a swoje kanały dystrybucji widocznie zmusza do nie uznawania usterki.

@kylie

a4 w emarkecie nie uznali usterki przysłali mi pismo, z adaty, że mysz była otwierana, ale ja jej nie otwierałem, tylko jak mam to udowodnić, jak mysz jest u nich, może sami otwarli? Myślę, ze niektóre firmy mają taką politykę, aby odrzucać gwarancję i dzięki temu są trochę tańsze ale ja nie lubię być oszukiwany. Wolę zapłacić trochę więcej.

z tematu o X-750BF opinia użytkownika o a4

Nierówne krawędzie, głupio wyważona, krzywo przyklejone ślizgacze, każdy przycisk codzący zupełnie inaczej... To nie tylko sprawa zielonego znaczka.

No to jeszcze się różni się także jakością wykonania, ja takich wad nie zauważyłem w OCZ. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze się różni się także jakością wykonania, ja takich wad nie zauważyłem w OCZ.

Bardzo dziwne co tamten user pisze o 750 BF. Miałem model co prawda 718BF ale wszystko było doskonale wykonane i nie zauważyłem w tym A4tech takich wad (ślizgacze w 718 BF są przyklejone idealnie, przyciski chodzą ... normalnie ). Sądzę że tamta opinia jest pisana "na siłę" - gwarantuję że np. wyważenie OCZ i A4tech X-7 będzie perfekcyjnie identyczne. Idę o zakład że różnicy pomiędzy A4tech a OCZ nie ma po prostu.

 

ps. na złocie nie pojawia się nalot/tlenki (które nie przewodzą) - co nie zmienia faktu że nie miałem problemów z przewodzeniem na moich myszkach bez naniesionej warstwy złota ... tak więc naniesienie w moim Razer złota traktuję też raczej jako bajer

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne co tamten user pisze o 750 BF. Miałem model co prawda 718BF ale wszystko było doskonale wykonane i nie zauważyłem w tym A4tech takich wad (ślizgacze w 718 BF są przyklejone idealnie, przyciski chodzą ... normalnie ). Sądzę że tamta opinia jest pisana "na siłę" - gwarantuję że np. wyważenie OCZ i A4tech X-7 będzie perfekcyjnie identyczne. Idę o zakład że różnicy pomiędzy A4tech a OCZ nie ma po prostu.

 

ps. na złocie nie pojawia się nalot/tlenki (które nie przewodzą) - co nie zmienia faktu że nie miałem problemów z przewodzeniem na moich myszkach bez naniesionej warstwy złota ... tak więc naniesienie w moim Razer złota traktuję też raczej jako bajer

W moim poprzednim a4 ślizgacze też złaziły i były przyklejone tak, że od początku nie budziły zaufania. Teraz mam trzy razy większe ślizgacze i wyglądają solidnie.

Ciekaw jestem, czy w testach wypadnie cokolwiek inaczej niż ta A4, masz jeszcze ją? Może byśmy przeprowadzili symetryczne testy? Tylko jak wrócę do domu, ok 18 - 22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim a4 ślizgacze też złaziły i były przyklejone tak, że od początku nie budziły zaufania. Teraz mam trzy razy większe ślizgacze i wyglądają solidnie.

Ciekaw jestem, czy w testach wypadnie cokolwiek inaczej niż ta A4, masz jeszcze ją? Może byśmy przeprowadzili symetryczne testy? Tylko jak wrócę do domu, ok 18 - 22.

Co miało być przetestowane zostało przetestowane ;) Maksymalna rozdzielczość 718BF to 1700 dpi a 718F to 1800 dpi (obie miałem). Ty masz odpowiednik 750BF więc masz zapewne jakieś 2200 dpi które jest osiągane w trybie 2000 dpi. Kiedy ustawisz ją na 2500 dpi to następuje interpolowanie czyli "oszukiwanie"/sztuczne zawyżanie rozdzielczości ;) Nie wiem czy wiesz jak testować możliwości sensora ... ? Kiedyś wymyśliłem sposób a następnie kolega na tej podstawie stworzył program Vmousebench który ułatwia kontrolę np. występowania interpolacji co powinno Ci bardzo ułatwić testy .

 

ps. modele LED [718] wolniej się gubią niż lasery [750 i ten OCZ] (tzn. LED poprawnie kontrolują położenie przy większych maksymalnych prędkościach niż lasery które wcześniej zaczynają się gubić)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy:

1/ Interpolacja: przy rozdzielczościach 600. 800, 1200, 1600, 2000 DPI nie występuje, przy rozdzielczości 2500 gubi piksele w teście VMouse Benchmark 0.0.7a

2/ Odświeżanie: 114-162 Hz w takich granicach program mouse rate checker pokazuje średnią częstotliwość przesyłania danych na port.

reszta testów jak będę miał więcej czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właczajac sie do tematu musze powiedziec że w ja też nie widze sensu dopłacania do OCZ. Mam A4tech X750 od około 2 lat i smiga aż miło, żadnych problemów, i w A4tech styki tez sa pozłacane xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy:

1/ Interpolacja: przy rozdzielczościach 600. 800, 1200, 1600, 2000 DPI nie występuje, przy rozdzielczości 2500 gubi piksele w teście VMouse Benchmark 0.0.7a

2/ Odświeżanie: 114-162 Hz w takich granicach program mouse rate checker pokazuje średnią częstotliwość przesyłania danych na port.

reszta testów jak będę miał więcej czasu :)

Wersja 007 błędnie pokazuje częstotliwość raportowania - trzeba "umieć" z niej czytać ;) [masz 125 Hz ;)] Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właczajac sie do tematu musze powiedziec że w ja też nie widze sensu dopłacania do OCZ. Mam A4tech X750 od około 2 lat i smiga aż miło, żadnych problemów, i w A4tech styki tez sa pozłacane xD

Bo nie masz złych doświadczeń z a4 i nie korzystałeś z gwarancji na ich produkty. Myślę, ze niedługo różnica w cenie wyniesie ok 10zł, że OCZ spadnie cena do 65 taki wniosek ze spadku cen początkowych a4 i obecnych a OCZ jest jeszcze nowością i trochę słabo z dostępnością po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na egielda recenzję X750 i jednak są pewne różnice, pewnie większość uzna je za nieistotne, ale różnica jest w użytych do konstrukcji gryzonia materiałach, konkretnie obudowa, ma inne, nei wiem czy lepsze ale jak na razie budzące dobre wrażenie materiały. lekko zmatowiałe, w dotyku sprawia wrażenie prawie miękkiej choć taka nie jest.

Z wad które do tej pory stwierdziłem, minimalnie niewygodna budowa, mam typową dłoń, a nie trzyma się jej idealnie. palce się powoli męczą, spędzam ostatnio przy kompie do 4 godzin dziennie + osiem godzin w pracy i jest to dla mnie istotne by się dłoń z myszą nie męczyła,pocieszające jest to, że wszytkie inne były do tej poty gorsze :D

Kyle, mam serdeczną prośbę doradź mi jaki monitor 22" wziąć? Ty jesteś niezły spec widzę po tematach o monitorach i myszach :D

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...