Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

w kx jest opcja ze ostatnie wyjscie w karcie (patrzac od tylu pierwsze po prawej) zamienia sie w wyjscie na suba. aczkolwiek karta nie obcina niczego bo mam podpiete tam sluchawki. poza tym kazdy aktywny sub ma zwrotnice ktora zrobi to lepiej i tak jak ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zmusić Audigy do wykrajania najniższych rejestrów z materiału w STEREO i do wysyłania ich na wyjście karty, które normalnie jest używane przy dźwięku 5.1 jako wyjście sub/center?? Pytam, bo nie wiem; nigdy to mi nie było potrzebne:)

Z tego co pamiętam jak puścisz STEREO mając zestaw 2.0 a kolumny ustawione na np. 5.1 to regulacja odcięcia suba (wycina z frontów i daje na wyj. sub) itd. działa prawidłowo ... ale dawno temu miałem audigy :) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

325zł za 5c i jeszcze obok jak byk walnęli promocja :lol2: a nasze kochane "siódemeczki" lubią ostro wędrować cenowo w górę. Ciekawe kiedy przekroczą magiczną kwotę 500zł

W jednym sklepie dobre kilka tygodni temu przekroczyły 500zł, a w infosofcie jest już 499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 złotych drożej niż w sklepie. Jestem przekonany, że oni systematycznie będą obniżać ceny tych głośników :)

 

 

P.S.

Mam pytanie odnośnie połączenia kablami Solo 7c - pokój dosyć duży. Od HD2 do głośnika - jaki kabel najlepiej kupić i rodzaj końcówki (minimum 5m)? Następnie od głośnika pierwszego do drugiego - końcówka (2m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze żałuję ,że nie słyszałem tych Microlabów bo od wczoraj mam Geniusy 2000x i jestem bardzo zadowolony a wszyscy chwalą Microlaby za jeszcze lepszą reprodukcję dźwięku....Tylko ta cena za solo 6c to jakieś przegięcie lekkie...niedługo będzie warto dozbierać do Alesisów MkII zamiast kupować Microlaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

midas wystawil na allegro 6c i 7c w cenach odpowiednio 370 i 500zl - trzeba przyznac, ze ostro wysrubowane :) aktualnie stoje przed dylematem zakupu glosnikow komputerowych, ktore zamierzam podlaczyc do mojej karty dzwiekowej x-fi xtreme music. z uwagi na warunki lokum w gre wchodza jedynie 2000x lub solo6c. warto kupowac solo6c w cenie ponad dwa razy wiekszej od 2000x? czy roznica ceny idzie w parze z proporcjonalnym przyrostem jakosci? z gory dzieki za podpowiedz ;)

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla

?

nagle zaczynasz cos gadac o słuchawkach i to w dodatku badziewnych.

Bylo wczesniej porównanie 6c do 7c i jakoś bardzie wierze tamtej renzji bo była napisana logicznie i przez osobe kompetetną ( która nie gadała o jakiś kościołach, słuchawkach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra...zamówione potwierdzone. Za pobraniem wziąłem, wolę uniknąć sytuacji w której pieniądze będą u nich leżeć przez 3m-ce następne :/

Problem jest tylko w tym, że będzie to działać na integrze :/ Ale może niedługo uda się kupić chociażby audigy.

 

P.S. Takie drobne pytanie, czy audigy 2zs jest dużo słabsza w tandemie z solo6c od asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kx jest opcja ze ostatnie wyjscie w karcie (patrzac od tylu pierwsze po prawej) zamienia sie w wyjscie na suba. aczkolwiek karta nie obcina niczego bo mam podpiete tam sluchawki. poza tym kazdy aktywny sub ma zwrotnice ktora zrobi to lepiej i tak jak ma byc.

... a no tak, można nawet na standardowych sterach ustawić 4.0/4.1 stereo surround i z wyjścia Rear pójść na sub, aktywny sub se odetnie co trzeba:) Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przelałem pieniądze za Solo 7C kwota 467 z kosztami wysyłki będą sobota - poniedziałek. Następne kolumny to już bankowo pasywne i ampli..

Ja zrobiłem to wczoraj, kwota sie zgadza, czyli sklep tez ten sam ;)

 

Głośniki dostaniesz wt-śr a nie sob-pon

Zostaną wysłane w poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Mam pytanie odnośnie połączenia kablami Solo 7c - pokój dosyć duży. Od HD2 do głośnika - jaki kabel najlepiej kupić i rodzaj końcówki (minimum 5m)? Następnie od głośnika pierwszego do drugiego - końcówka (2m).

Kilka dni temu kupiłem mini-jack>2xRCA Prolink Exclusive TCV3420 1,8m za 22zł. Miedź beztlenowa, porządne wtyki, gruby, elastyczny, ekranowany przewód. Jestem zadowolony i warto od razu wymienić standardową nitkę, choćby dla świętego spokoju; jak ktoś nic nie usłyszy:).

Takie Prolinki wydają się górnym optimum dla tej klasy sprzętu. Są w sprzedaży od 1,8 do 20 metrów.

Okazało się, że standardowy przewodzik troszkę degraduje przesył, teraz dla mnie jest słyszalnie "czyściej". Jest to mała różnica, ale jednak jest.

Standardowy przewód łączący kolumny nie wydaje mi się już tak badziewny, więc na razie go zostawię. Ludzie polecają 2,5mm Procab LS25 jak coś.

warto kupowac solo6c w cenie ponad dwa razy wiekszej od 2000x? czy roznica ceny idzie w parze z proporcjonalnym przyrostem jakosci?

Szczególnie w takiej dziedzinie jak audio z tą różnicą jest bardzo różnie. Wszystko zależy od uszu i wymagań słuchającego. Jeden za niuans w brzmieniu dopłaca kilka tysięcy; drugi mówi, że wszystkie głośniki grają tak samo:)

Czy warto, hmm; na to pytanie trzeba sobie samemu odpowiedzieć chyba, najlepiej osobiście posłuchać, obadać.

Ps. Uważaj na ostatni wypust 2000x, bo sporo ludzi się skarży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki elektrykk - kupiłem kabel Prolink exclusive 5m 2xrca-2xrca TCV4270. Dodatkowo chciałem banany x4 prolinkowe plus właśnie kabel ProCab pomiędzy kolumnami, ale wstrzymam się bo koszt wysyłki to 120 procent kabla!

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy porzadny kabel (czy to procab czy drozszy) bedzie lepszy od tego sznurka dodawanego w standardzie. mozna mowic ze to nic nie zmienia, ale ja wymienilem okablowanie i wg. mnie jest lepiej. no i swiety spokoj ze wszystko ma 'dobra jakosc'

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki elektrykk - kupiłem kabel Prolink exclusive 5m 2xrca-2xrca TCV4270. Dodatkowo chciałem banany x4 prolinkowe plus właśnie kabel ProCab pomiędzy kolumnami, ale wstrzymam się bo koszt wysyłki to 120 procent kabla!

A ja mam własnie takie pytanie, czy jeśli kolumna takowe obsługuje to czy warto dokupić wtyki bananowe? Słyszałem, że lepiej jak ten sygnał idzie po zwykłym kablu a nie jak przechodzi przez wtyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fizycznego punktu widzenia im mniej styków tym lepiej:)

Z wtykami na pewno wygodniej przełączać itp.

ale wstrzymam się bo koszt wysyłki to 120 procent kabla!

dlatego googlarką znalazłem sklep w moim mieście, który sprzedaje Prolinki i tam pojechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie w sensie tak jak myślałem czyli dobrze a zagrają jeszcze chyba lepiej,sopran i bas słychac choc może basu jeszcze mu troche brakuje ale mam dopiero 4 godziny i się napewno muszą dobrze wygrzac.dużo dała mi dzwiękówka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...