Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Fredek a masz pilot? w koncu sie wypowiedzial posiadasz ktory slucha podobnej muzyki:D ja sie wypowiem lepiej jak dostane pilot i podkrece bass i soprany bo na razie to oprocz czystosci i naturalnosci dzwieku to nic powiedziec nie moge:)

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadal sie ktos z czegos pokroju Sb live! na xonara DX , przy odsluchu 7c?

Jest spora roznica? oplaca sie kupowac?

Przesiadłem się z SB Live! SB0220 na X-Fi Xtreme Music i różnicę poczułem na głośnikach Creative P-380, czyli komputerowych pierdziawkach. Na Solo 7C różnica powinna być jeszcze większa. Asus Xonar jest porównywalny lub nawet lepszy od X-Fi, dlatego myślę że warto przesiąść się ze starego Live na Xonara. Oprócz lepszego dźwięku, będziesz miał również większą funkcjonalność.

 

Wracając do tematu, prawie tydzień mam swoje Solo 7C i grają po prostu normalnie, także jakoś bardzo się nimi nie zachwycam. Poczekam aż wróci mój X-Fi z serwisu, to zobaczymy jak na lepszej karcie zagrają 7C, bo narazie niestety słucham na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zacząłem od jakiegoś czasu dawać na "mute" to jest chyba najlepsze wyjście tez mnie wkurza to pyknięcie, ale zastanawiam sie czy po prostu wszystko sie odcina i miga tylko wyświetlacz, czy wzmacniacz cały czas działa, jednak nie powinno mu to zaszkodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek a masz pilot? w koncu sie wypowiedzial posiadasz ktory slucha podobnej muzyki:D ja sie wypowiem lepiej jak dostane pilot i podkrece bass i soprany bo na razie to oprocz czystosci i naturalnosci dzwieku to nic powiedziec nie moge:)

Mam pilot mam :) Wystarczy dobrze ustawić głośniki, siebie też ;) A wtedy słuchanie czegoś mocniejszego daje naprawdę dużą frajdę. Testowałem głośniki na paru kawałkach z Qlimaxa, pare utworów techno, rozmaite mixy housa i słucha się naprawde miło. Śmiem twierdzić że lepiej niż na subwooferze który zalewał basem co się da, fakt że jak ktoś idzie w rytm zasady ,,no bass no fun,, i woli jak Sub dudni to będzie zadowolony. Ale to znaczy że nie wie jak wygląda bass na 2.0, tutaj niskie tony są prawdziwe, dobrze odwzorowane, nie dudniące, nie zalewające pasma, to to co właśnie cieszy nawet w utworach techno.

 

ja właśnie zacząłem od jakiegoś czasu dawać na "mute" to jest chyba najlepsze wyjście tez mnie wkurza to pyknięcie, ale zastanawiam sie czy po prostu wszystko sie odcina i miga tylko wyświetlacz, czy wzmacniacz cały czas działa, jednak nie powinno mu to zaszkodzić ?

Też daje na mute :wink: Zaszkodzić raczej nie powinno.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam to "pyknięcie" nie przeszkadza. Jest na tyle słabe, że już się tym nie przejmuję jak na początku. Po za tym jak to słyszę, to przynajmniej wiem, że mi się odpala moje Hi-Fi :razz: a to jeden z najlepszych momentów mojego dnia :D

Edytowane przez oberek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kabel jack=>2xcinch byłby dobry do Solo7C zamiast tego co dali fabrycznie?

http://www.allegro.pl/item494842041_kabel_...clusive_3m.html

 

Zastanawiam się jeszcze czy wymienić kabel łączący ze sobą obie kolumny, pytanie tylko czy 2x2,5mm:

http://www.allegro.pl/item497073757_kabel_...ve_2x2_5mm.html

 

A może 2x1,5mm:

http://www.allegro.pl/item497073838_kabel_...ve_2x1_5mm.html

 

Natomiast 2x0,75 będzie chyba za cienki?

http://www.allegro.pl/item497073841_kabel_...e_2x0_75mm.html

 

Te fabryczne są chyba 1,5mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego szkodzi ??? Może jakieś uzasadnienie poparte odpowiednią teorią :razz:.

A jak myślisz ? Czy duży impuls elektryczny który "atakuje" wzmacniacz/przedwzmacniacz szkodzi tym elementom ? Czy szkodzi zawieszeniu głośników kiedy się przy włączaniu znacznie wychylają ? Jestem ciekaw czy elektronika sterująca też tak dostaje po tyłku. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi te pyknięcia zdołały sie 2 razy przerodzić w niskie buczenie, jakby włączyć młot pneumatyczny na wolnych obrotach i na gumowym podłozu...od kiedy nie wyłączam z listwy tego nie uświadczyłem. Jak coś to na mute i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego szkodzi ??? Może jakieś uzasadnienie poparte odpowiednią teorią :razz:.

Szkodzi...dlatego dobry wzmak ma opozniony start ( sygnal na glonsiki idzie po chwili aby ich nie zepsuc) bo wiadomo z elektronika roznie bywa ;]

Kyle dobrze opisał, a ja dodam bardziej hardcorowa sytuacje spalenie cewki wysokotonowca (niskotonowce maja je odpowiednio wieksze masywniejsze i nie tak podatne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z braku pilota i niechęci o wybuchania ich, po prostu je zostawiam włączone. W końcu nie działają, to że dostają napięcie i wyświetlają magiczną liczbę 30 nic im nie zrobi ;]

 

EDIT: właśnie dostałem maila od Midasa. Pilot zostanie dziś wysłany PP. Ciekawe czy dojdzie :D

 

I na realteku znowu :(

For 6C users. Trochę mi bas dudni i zalewa w "czerwony jak cegła" Też tak macie na innych kartach? Byłbym wdzięczny za odp. i dopisek na jakiej karcie puszczone.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , nie za bardzo wiem co macie na mysli mowiac o "piknieciach". Macie na mysli np. sytuacje taka , gdy po odpaleniu glosnikow odpalacie np. lampke , a ta ma slaba separacje i w glosnikach slychac trzask z sieci? Czy o cos innego? Sam mam Vigoole i zastanawiam sie bo u mnie nie ma zadnych trzaskow przy odpaleniu glosnikow wylacznikiem.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca, bo ani jedno słowo nie jest przetłumaczone :/

W sprawie tłumaczeń z rosyjskiego zgłoś się do Mpeg-4. :wink:

ja sie wypowiem lepiej jak dostane pilot i podkrece bass i soprany bo na razie to oprocz czystosci i naturalnosci dzwieku to nic powiedziec nie moge:)

...ale czy właśnie o to nie chodzi?:) Wg. mnie podkręcanie basu i sopranu to profanacja nawet takich głośników jak Solo, no ale każdy ma swoje upodobania i zrobi jak tam mu się podoba. u mnie bas na 0 i sopran na 0. NO OFFENCE

Dodam, że w jednym z wakacyjnych numerów "Audio" był test kolumn dwuipółdrożnych do 4 tys i było stwierdzenie, że producentom nie opłaca się tworzenie kolumn "nudnych" (bardziej zbliżonych do liniowych), ponieważ klientela nawet z dosyć wysokiego pułapu cenowego woli podbite skraje pasma, kolumny które czymś się wyróżniają brzmieniowo...

Panowie , nie za bardzo wiem co macie na mysli mowiac o "piknieciach". Macie na mysli np. sytuacje taka , gdy po odpaleniu glosnikow odpalacie np. lampke , a ta ma slaba separacje i w glosnikach slychac trzask z sieci? Czy o cos innego? Sam mam Vigoole i zastanawiam sie bo u mnie nie ma zadnych trzaskow przy odpaleniu glosnikow wylacznikiem.

Nie ma żadnych trzasków z sieci, jest tylko pyknięcie przy odpalaniu. Bardziej kumaci w elektronice mogą sobie coś tam wlutować w sekcję zasilania, żeby ograniczyć ten udarek prądowy;)

Czy taki kabel jack=>2xcinch byłby dobry do Solo7C zamiast tego co dali fabrycznie?

http://www.allegro.pl/item494842041_kabel_...clusive_3m.html

Będzie dobry. Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie za bardzo wiem co macie na mysli mowiac o "piknieciach". Macie na mysli np. sytuacje taka , gdy po odpaleniu glosnikow odpalacie np. lampke , a ta ma slaba separacje i w glosnikach slychac trzask z sieci? Czy o cos innego? Sam mam Vigoole i zastanawiam sie bo u mnie nie ma zadnych trzaskow przy odpaleniu glosnikow wylacznikiem.

Chodzi o uderzenie membrany. Tak jakbyś dowalił max volume i puścił jakieś hard style. Mówimy tyle o wygrzewaniu głośników, nie przemęczaniu ich, a tymczasem ON/OFF niszczy je za nas :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty ustawień 6C z innych PL for:

http://img111.imageshack.us/my.php?image=20081015pb3.jpg

http://img219.imageshack.us/my.php?image=20081014003cj7.jpg

http://strony.it-net.pl/~cichydd/solo6.JPG

 

PRO3:

"Hmmm do 300zł, to ja ze swojej strony polecam microlab'y PRO-3 (sam posiadam smilies/smile.gif ). Jest to wersja z zewnętrznym wzmakiem więc zalecane jest podpięcie pod jakiś lepszy wzmacniacz (kolumienki dostają olbrzymiego kopa). Powiem tak: same kolumny, nie licząc wzmacniacza są warte tej ceny. Choć teraz pewnie są droższe jak zresztą wszystkie inne rzeczy :/

Mniej więcej tak na żywo się prezentują:" - Renmei z laba.

http://img296.imageshack.us/my.php?image=hpim1245ds1.jpg

-------

Świeża recka Solo7 (non C) z ferra.ru

U nich nadal przeważają wersje non C, a C dopiero wchodzą na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu stare głośniki (mają ze 30lat). Tyle czasu na nich słuchałem muzy ze wzmacniaczem i zawsze przy odpalaniu był ten efekt. Nawet na jego skali wskazówka skakała prawie na max i wracała momentalnie do 0. I jeśli chcecie wiedzieć głośniki pracują do dzisiaj tak samo jak kiedyś, tak samo jak zawsze. Nic im się nie dzieje. I uważam że elementy elektroniczne mają takie wartości wytrzymałości, że nawet przy nieoczekiwanych przeciążeniach wytrzymają. Np. będzie podane, że wartość znamionowa napięcia podanego może być x a one wytrzymają spokojnie 2x.

Choć wcale nie twierdzę, że nie macie racji czy coś, ponieważ gdyż albowiem elektronika nie jest moją najlepszą stroną, a elektrotechnika to trochę inna sprawa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu stare głośniki (mają ze 30lat). Tyle czasu na nich słuchałem muzy ze wzmacniaczem i zawsze przy odpalaniu był ten efekt. Nawet na jego skali wskazówka skakała prawie na max i wracała momentalnie do 0. I jeśli chcecie wiedzieć głośniki pracują do dzisiaj tak samo jak kiedyś, tak samo jak zawsze. Nic im się nie dzieje. I uważam że elementy elektroniczne mają takie wartości wytrzymałości, że nawet przy nieoczekiwanych przeciążeniach wytrzymają. Np. będzie podane, że wartość znamionowa napięcia podanego może być x a one wytrzymają spokojnie 2x.

Choć wcale nie twierdzę, że nie macie racji czy coś, ponieważ gdyż albowiem elektronika nie jest moją najlepszą stroną, a elektrotechnika to trochę inna sprawa :wink:

Wyjatek poprzedza regule wiesz?

Jeszcze powiedz ze to stare altusy, albo innny sprzet....

Graja tak samo?

Zmierz ich parametry....glosnik po 30 latach grac raczej nie bedzie tak samo jak nowy..bo zawieszenie sparcieje, bo membrana skruszeje etc etc

Wiec reasumujac niezle kity puszczasz;] albo nie masz zielonego pojecia o czym mowisz.

http://allegro.pl/show_item.php?item=490795405

Wystarczy, bo kazdy niekontrolowany sygnal na glosniki szkodzi im i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja mam parę pytań.

 

1. Czy montując to cacko stracę gwarancję?

2. Czy montaż wymaga jakiś specialnych umiejętności/znajomości sprzętu elektrycznego?

3. Pytanie, które powtarza się już kilkakrotnie ale pozostaje bez odpowiedzi: czy pozostawianie włączonego głośnika cały czas wpływa w jakiś sposób na jego żywotność czy lepiej wyłączać na noc?

4. Trochę z innej beczki: czy jeśli głośnik niskotonowy znajduje się na wysokości uczu to w jakiś istotny sposób wpływa na muzkę, którą się słyszy? Czytałem, że to wysokotonowy powinien być na wysokości uszu ale ze względu na wysokość standów i wielkości głośnika to właśnie niskotonowy jest na tej wysokości. Warto w tym wypadku skracać standy o te pare cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja mam parę pytań.

 

1. Czy montując to cacko stracę gwarancję?

2. Czy montaż wymaga jakiś specialnych umiejętności/znajomości sprzętu elektrycznego?

3. Pytanie, które powtarza się już kilkakrotnie ale pozostaje bez odpowiedzi: czy pozostawianie włączonego głośnika cały czas wpływa w jakiś sposób na jego żywotność czy lepiej wyłączać na noc?

4. Trochę z innej beczki: czy jeśli głośnik niskotonowy znajduje się na wysokości uczu to w jakiś istotny sposób wpływa na muzkę, którą się słyszy? Czytałem, że to wysokotonowy powinien być na wysokości uszu ale ze względu na wysokość standów i wielkości głośnika to właśnie niskotonowy jest na tej wysokości. Warto w tym wypadku skracać standy o te pare cm?

3. wydaje mi sie ze wtedy zasilacz caly czas chodzi, grzeje sie itp.

4. w takich słabych kolumnach i w warunków ktróych słuchasz nie ma żadnej róznicy, wstań i podnies sie 20cm zeby glosnik wysokotonowy byl na wysokosci uszu a potem sie pochyl i sam stwierdz jaka jest róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja mam parę pytań.

 

1. Czy montując to cacko stracę gwarancję?

2. Czy montaż wymaga jakiś specialnych umiejętności/znajomości sprzętu elektrycznego?

3. Pytanie, które powtarza się już kilkakrotnie ale pozostaje bez odpowiedzi: czy pozostawianie włączonego głośnika cały czas wpływa w jakiś sposób na jego żywotność czy lepiej wyłączać na noc?

4. Trochę z innej beczki: czy jeśli głośnik niskotonowy znajduje się na wysokości uczu to w jakiś istotny sposób wpływa na muzkę, którą się słyszy? Czytałem, że to wysokotonowy powinien być na wysokości uszu ale ze względu na wysokość standów i wielkości głośnika to właśnie niskotonowy jest na tej wysokości. Warto w tym wypadku skracać standy o te pare cm?

1. tak?

2. lutownica+mózg;]

3. Nie, prawdziwy audiofil hehe nie wylacza sprzetu, bo twierdzi ze po wlaczeniu trzeba troche czasu na wygrzanie:) niektorzy wiec caly czas maja wlaczane sprzety za kilkadziesiat tyś.

4. Warto, bo niskotonowy nie jest glosnikiem kierunkowym jak wysokotonowiec. Poza tym w momencie gdy wysokotonowiec jes powyzej poziomu uszu, dzwiek jest troszke inny (pod katem), ale sprawdz czy uslysyzsz roznice, poprostu kucaj i wstawaj i tyle, jesli nie to nie ma sensu

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec reasumujac niezle kity puszczasz;] albo nie masz zielonego pojecia o czym mowisz.

Bez nerwów. Nie ściemniam, ale nie do końca o to mi chodziło. Miałem nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi, mianowicie że sprzęt się nie "skaszanił" przez taki czas pomimo częstego użytkowania. O3wistym jest, że jakość dźwięku i działania już nie taka sama jak kiedyś kiedyś kiedyś.....bo gdyby tak było to bym je sobie przywiózł z domu i na nich grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie ma żadnych trzasków z sieci, jest tylko pyknięcie przy odpalaniu. Bardziej kumaci w elektronice mogą sobie coś tam wlutować w sekcję zasilania, żeby ograniczyć ten udarek prądowy;)

 

Chodzi o uderzenie membrany. Tak jakbyś dowalił max volume i puścił jakieś hard style. Mówimy tyle o wygrzewaniu głośników, nie przemęczaniu ich, a tymczasem ON/OFF niszczy je za nas :(

Dziekuje , czyli jak mowilem , na Vigoolach nie mam tego. Zawsze odpalam je wlacznikiem i nie ma najmniejszego trzasku czy wydanego dzwieku z siebie.

 

sory za offa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojechały solo 7 :D , powiem tak , ale one są wielkie :rolleyes: , co do dźwięku to sie nie wypowiadam na razie , trzeba je wygrzać no i nadal czekam na mojego xonara , więc na razie jadę na integrale ;)

co do trzasków to faktycznie są jak sie wyłącza

P.S u was też Chińczycy nie zdjęli z kabelka gumy hehe

 

swoją droga potrzebuje jakieś stady to nich macie jakieś ciekawe propozycje , bo chyba udam sie do jakiegoś stolarza żeby coś skrobnął

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT: czy ktoś zna jakieś inne narzędzie oprócz translatora google? Otóż nie potrafi on przetłumaczyć wątków na http://forum.ixbt.com/?id=12 a bardzo chciałbym przeczytać dość obszerną dyskusję tam na temat Sven Royal 2 i Microlabów.

Zaraz za tytułem tematu jest ikonka drukarki ,kliknij na nią i otworzy ci się wersja do wydruku ,następnie skopiuj adres z paska www i wklej go do google translatora :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś doradzić czy brać do Solo7c kabel miedziany beztlenowy 2x2,5 czy może 2x1,5 wystarczy. Głośniki stoją blisko siebie także 1-2m metry mi wystarczą, pytanie tylko jakiej średnicy. Ten standardowy dołączany do solo7c to 1,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...