Skocz do zawartości
andixad

Wydajny Cooler Do C2d.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę wymienić BOX'a do E2160 na coś lepszego. Początkowo chciałem wziąć CoolerMaster Hyper 212 ale jest on po prostu za wyskoki (obudowa za wąska o 1cm). Więc może Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karokorum P 7015 lub Arctic Cooling Freezer 7 Pro. Jednak w tym pierwszym nie podoba mi sie spód(nie ma gładkiej powierzchni przez te HP), a w drugim takie delikatne badziewne wykonanie. I nie wiedzieć czemu dużo jest takich tak jak ten Arctic, że nie ma osłony wokół wentylatora, co powoduje że powietrze więcej leci na boki niż przez żeberka.

Wole kupić coś porządnego co będzie wstanie pociągnąć za parę lat cieplejsze piecyki. Więc raczej któregoś z tych wezmę (tylko nie wiem który) - pod uwagę biorę jeszcze wysokość do 145mm:

Zalman CNPS 9500A LED

Zalman CNPS 9700 LED

Asus Silent Square Pro

Asus Silent Square EVO

Są jeszcze ciekawe produkty ZEROtherm. Np. NV120P. Ale trudno znaleźć w sklepach produkty tej firmy.

Czy te Zalmany dużo sie od siebie różnią wydajnością. Co do Asusa to modele raczej podobne.

Którego z tych byście polecali??

Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam :)

 

A może Scythe Ninja Mini jak ma być cicho chłodno i nisko?

Hmm on jest bardzo niski i szeroki. Ponieważ ja chciałem zrobić prosty tunel(bez zakrętów) z 2 wentylatorami 120mm: 1 na froncie i 1 na tylnej ścianie obudowy , dlatego trochę mi nie pasuje. Najbardziej pasowałby zalman 9500a led, ale on droższy jest i chyba nie specjalnie cichy.

 

...

2. Ultima90i

Wydajnością do dorówna on chociaż Asus Silent Square EVO?? Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pentagram jest zdecydowanie lepszy niż na to wygląda. Tylko coś drogo teraz stoi, ja jakiś czas temu za swojego dałem 48zl. U mnie ciągnie e2160 tak jak w podpisie na min obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma Scythe Mine Rev. B. mógłby mi napisać ile on ma wysokości. Czy ma rzeczywiście te 150mm. Żeby sie nie okazało, że ten wymiar to jest bez uwzględnienia wystających końcówek HP.

 

A co do Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite to nie lepiej już dołożyć 30zł do Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karokorum P 7015 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepiej, tyle że np. w esc.pl Karakorum kosztuje 79 zł więc niecałą dychę więcej niż HP-100 z aukcji. Karakorum ma tylko jeden mankament -> jest duuuuży i nie wchodzi do każdej obudowy. Powtarzam to już w którymś z kolei temacie, żeby potem nie wyszło, że obudowy nie da się zamknąć :). Moje zdanie - do mniejszej obudowy spokojnie możesz brać HP-100, do większej Karakorum. (tylko nie w takich cenach jak na alledrogo.... [HP-100 ~60 zł, Karakorum ~80 zł]).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal chyba tylko Coollaboratory Liquid Pro lepsze od tego zalmana, ale wyższa wydajność nie rekompensuje problemów z nakładaniem, nakładanie stg1 to za to przyjemność - pędzelek i spoko konsystencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma Scythe Mine Rev. B. mógłby mi napisać ile on ma wysokości. Czy ma rzeczywiście te 150mm. Żeby sie nie okazało, że ten wymiar to jest bez uwzględnienia wystających końcówek HP.

mierzył ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez przymierzam sie do zmiany coolera miałem zamawiać karakorum ale może jest coś tańszego i w podobnej wydajności no i żeby się dobrze trzymało procka?

Idealnie by było gdyby miał tak zaczepiany wentyl jak karakorum;może być bez wentyla jesli miejsce na wentyl to 120x120mm

Co zaproponujecie? coś droższego nie wchodzi raczej w grę. Ma wychłodzić to co w podpisie OC może będzie troche wyższe a jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam HP-120 Karakorum, i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa.

 

Dołączony regulator obrotów - świetna sprawa.

 

Na min. - niesłyszalny, max - mały odkurzacz.

 

Temperatury świetne, w idle na 60-70% obrotów 33-36*

stress - do 45* - na moim cepie przy 1,4V real.

 

Jedynym mankamentem jest to, że jest wysoki, przez co lewy bok zakładam na styk :wink: a mam big tower`a :P

 

Proponuję zmierzyć, czy wejdzie do budy i się porządnie zastanowić, bo stosunek cena/możliwości tego coolera jest świetny :wink:

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie na temat Asus Triton 75? http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,45821/

 

Za jakiś czas będę chciał zmienić boxa i wpadł mi w oko ten radiator, do niego założę jakiś cichy wentyl 12 cm i powinno wystarczyć na podkręconego 2140, a cena nie wygórowana i wymiary "ludzkie".

 

Gdyby jeszcze był lepiej dostepny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karakorum jest swietne:D:D:D jak juz kolega wczesniej napisal odkurzacz ale u mnie caly czas na najnizszych obrotach(jest nieslyszalny) a temp spadla o 18 stopni w porownaniu z boxem za 80zl swietna sprawa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem parę rzeczy.

 

Szerokość mojej budy ze zdjętymi obiema ściankami to dokładnie 18,4cm.

 

Po założeniu ścianki lewej, odległość od karakorum do ścianki to jakieś 0,5 cm na oko.

 

Więc to chłodzonko nie jest takie wysokie, jak się wydaje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karakorum jest swietne:D:D:D jak juz kolega wczesniej napisal odkurzacz ale u mnie caly czas na najnizszych obrotach(jest nieslyszalny) a temp spadla o 18 stopni w porownaniu z boxem za 80zl swietna sprawa:D

18 stopni ??? z jakiej temp. na jaką :wink: . W takim razie z tego co piszesz Karakorum bije nawet Ultra 120 Extreme :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 stopni ??? z jakiej temp. na jaką :wink: . W takim razie z tego co piszesz Karakorum bije nawet Ultra 120 Extreme :mrgreen:

 

Potwierdzam.

 

U mnie temp spadła z 49* do 33* w idle :wink:

 

16* różnicy :)

 

Tyle, że to na max rpm + 3x120mm + 5x80mm + 1x92mm w budzie, więc lekki przewiew jest :D

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK!

KLikaj w link wyzej, tam jest dosc dobry test i napewno cos wybierzesz w zaleznosci ile masz pesos. ja bym celowal w thermalrighta hr-01. cenowo nie jest drogi ( wersja nie plus ) a wydajnosciowo na pewno podola temu e2160 :) tym bardziej ze e21xx maja kopniete czujki tempy.

@boxer

ja na e2160 pod wc i 3.8 @ 1.7 - 1.8V mialem 127* ;p ( ale jak bylo naprawde tego nikt nie wie )

teraz na e6750 z nh-u12p w pasywie na 3ghz mialem w stresie okolo 40* ( real ) a na 4ghz @1.6V bylo podczas pi( orthosa nie przechodzilo :P ) okolo 70* podczas startu orthosa skakalo do 78* i roslo. ( ale to juz z p12 @ 7V )

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK!

KLikaj w link wyzej, tam jest dosc dobry test i napewno cos wybierzesz w zaleznosci ile masz pesos. ja bym celowal w thermalrighta hr-01. cenowo nie jest drogi ( wersja nie plus ) a wydajnosciowo na pewno podola temu e2160 :) tym bardziej ze e21xx maja kopniete czujki tempy.

no niestety nie wiem nawet czy wyciągne 80 na karakorum a co dopiero na tego TR. Puki co krucho z kasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zmienia postac rzeczy. wpadlem na chwile do kulinga zeby tam obadac sprawe ;)

KLIK! TR ultima90 cenowo nie jest zle a wydajnosciowo bedzie wystarczajaca jak na PD.

badz moze Fryzjerka KLIK! ludzie maja i sobie chwala tez w zupelnosci wystarczy do PD z OC rzedu 3 - 3.3ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zmienia postac rzeczy. wpadlem na chwile do kulinga zeby tam obadac sprawe ;)

KLIK! TR ultima90 cenowo nie jest zle a wydajnosciowo bedzie wystarczajaca jak na PD.

badz moze Fryzjerka KLIK! ludzie maja i sobie chwala tez w zupelnosci wystarczy do PD z OC rzedu 3 - 3.3ghz :)

ultre 90 teraz ciężko dostać... nawet w coolingu jest niedostępna od dłuższego czasu. A freezer... miałem na AMD i jakoś średnio mi sie spisywał a poza tym cena.. już wole te 20zł do karakorum dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...