Skocz do zawartości
radek220

Komp Z Uzywek

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow muj stary zestaw to mobo ecs k7s5a cpu athlon 1700xp gpu mx420 64mb ram sdr 512 133mhz chcialbym zlozyc cos nowaszego ale w celu ograniczenia maksymalnie kosztow czesci powinny byc uzywane z allegro zalezy mi na stabilnym dzialaniu c2d e2160 przy 3ghz porcie szeregowym i rownoleglym kilku portach sata co proponujecie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj odpowiedniej dla siebie mobo, a potem na allegro uzywek. Jak nie masz odpowiedniej wiedzy to napisz ile masz do wydania i czy bedziesz sprzedawal stare graty, bo za nie tez troche dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP
...

zalezy mi na stabilnym dzialaniu c2d e2160 przy 3ghz

...

Marzenia o stabilnym E2160@3GHz czasami się kończą na 2.2 GHz

3000256[/snapback]

jasne ze bende sprzedawal do wydania mam cos ok 500zl mozetroche mniej potszebuje plyte glowna procek karte graficzna i ram reszte posiadam co proponujecie ?

Proponuję dokładniej wymienić podzespoły które masz i napisać do jakiej aplikacji potrzebujesz szybkiego CPU oraz ogólnie przeznaczenie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

komp bedzie uzywany glownie dofilmow hd i internetu

Do tego celu nie jest konieczne szybkie CPU wystarczy odpowiednia karta graficzna wspomagająca sprzętowo HD.

W płycie Gigabyte GA-MA78GM-S2H jest wbudowana wystarczająco mocna i cena nowej zaczyna się od 210 zł

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/296252

Do tego 2GB RAM ok 100 zł i reszta kasy na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego celu nie jest konieczne szybkie CPU wystarczy odpowiednia karta graficzna wspomagająca sprzętowo HD.

W płycie Gigabyte GA-MA78GM-S2H jest wbudowana wystarczająco mocna i cena nowej zaczyna się od 210 zł

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/296252

Do tego 2GB RAM ok 100 zł i reszta kasy na CPU.

A może teraz powinieneś pokazać problemy z OC na platformie AMD? Zawsze może zdażyć się problem, a tu problem wynika z płyty i użytkownika który w ciemno kupuje rzecz niesprawdzoną.

radek220 jak chcesz wydać 500zł to myślę ze coś w stylu E2160, P31-DS3L, 2x1GB, jakiś radek np HD3650 i jak ma być tanio to Delta 350W i zestaw jak ta lala i nawet da się w coś pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A może teraz powinieneś pokazać problemy z OC na platformie AMD? Zawsze może zdażyć się problem, a tu problem wynika z płyty i użytkownika który w ciemno kupuje rzecz niesprawdzoną.

radek220 jak chcesz wydać 500zł to myślę ze coś w stylu E2160, P31-DS3L, 2x1GB, jakiś radek np HD3650 i jak ma być tanio to Delta 350W i zestaw jak ta lala i nawet da się w coś pograć.

Tyle że żadnego OC nie proponuję bo do tego celu nie jest potrzebny szybki procesor nawet semp za 75 zł wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że żadnego OC nie proponuję bo do tego celu nie jest potrzebny szybki procesor nawet semp za 75 zł wystarczy.

Lol, człowieku, zastanów się trochę. Przecież na pewno będzie robił też inne rzeczy na kompie. Przecież na pisał "głownie" a nie wyłącznie. Wszedzie proponujesz zestaw na AMD jak ktoś*, kto nie da sobie przemówić do rozsądku że ważniejsza jest wydajnośc a nie jakiś tam syntyment do danej firmy.

 

E2160

P31-DS3L

2x1GB kingston/goodram

Saphire Radeon HD3650 (jak nie będzie to ASUS ale wersja zwykła nie TOP bo technicznie niczym się od siebie nie róznią i OC jest takie same na obu)

No i delta/fortron z allegro

 

Cena będzie większa niż 500zł, ale np jeśli nie grasz to możesz rać HD3450 (wydajnośc jak 9800pro), ma sprzętowe wspomaganie HD, więc będzie ok.

 

Z HD3450 wychodzi jakieś 600zł, trochę za dużo, ale możesz oszczędzić 50zł na ramie i brać tylko 1gb, a za jakis czas jak dozbierasz dokupic następną kość.

 

 

Jeśli jednak nie zamierzasz grać i zależy Ci tylko na filmach HD to bierz mobo podaną przez dwaIP i jakiegoś dwurdzeniowca np 4400+, do tego 2gb, jakwyzej delta/fortron i będzie fajny i energooszczędny zestawik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że też chciałem polecić zestaw na AM2, dokładnie taki sam jak kolega dwaIP.

Staram się pozostać spokojny, bo zaraz kolejna kłótnia wybuchnie tutaj. Przypominam, że tutaj ludzi nie należy obrażać, nawet jeśli sadzą maksymalne farmazony, a tym bardziej, jeśli podają bardzo sensowną opcję. Nazywanie innych fanbojami jest obelgą, jako że staramy się komuś pokazać, że mają spore ego oraz nie myślą racjonalnie będąc zaślepionym "fantastycznością własnego mienia" wikipedia.

 

Jeśli chodzi o zestawy budżetowe oraz ciche&małe, to AMD rozdaje karty. Gigabyte GA-MA78GM-S2H, to świetna płyta: posiada polimerowe kondensatory, dobrze kręci wszystkie CPU z Phenomami na czele. 780G posiada bardzo dobrą wydajność, dla przykładu NfS Pro Street: 1024x768, detale samochodów na max, otoczenie na low, cienie i dym on, AAx2, pełne uszkodzenia - stałe 40fps'ów przy BE-2300.

Jak kasa przybędzie to można wsadzić coś o wiele lepszego np. 3850/70 albo 8800GT/9600GT/GSO.

 

Stary zestaw sprzedaj jak najszybciej, póki K7 jest jeszcze coś warte (a jest sporo warte jak na sprzęt sprzed 3 generacji...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Lol, człowieku, zastanów się trochę. Przecież na pewno będzie robił też inne rzeczy na kompie. Przecież na pisał "głownie" a nie wyłącznie. Wszedzie proponujesz zestaw na AMD jak ktoś*, kto nie da sobie przemówić do rozsądku że ważniejsza jest wydajnośc a nie jakiś tam syntyment do danej firmy.

 

E2160

P31-DS3L

2x1GB kingston/goodram

Saphire Radeon HD3650 (jak nie będzie to ASUS ale wersja zwykła nie TOP bo technicznie niczym się od siebie nie róznią i OC jest takie same na obu)

No i delta/fortron z allegro

 

Cena będzie większa niż 500zł, ale np jeśli nie grasz to możesz rać HD3450 (wydajnośc jak 9800pro), ma sprzętowe wspomaganie HD, więc będzie ok.

 

Z HD3450 wychodzi jakieś 600zł, trochę za dużo, ale możesz oszczędzić 50zł na ramie i brać tylko 1gb, a za jakis czas jak dozbierasz dokupic następną kość.

 

Jeśli jednak nie zamierzasz grać i zależy Ci tylko na filmach HD to bierz mobo podaną przez dwaIP i jakiegoś dwurdzeniowca np 4400+, do tego 2gb, jakwyzej delta/fortron i będzie fajny i energooszczędny zestawik.

Człowiek pisze że chce zminimalizować koszty i ma do wydania 500 może trochę mniej. w tym kontekście wciskanie

zestawu za 600 lub więcej (nie podliczyłeś nawet dokładnie) jest bez sensu. Jeśli przewiduje jakieś inne zastosowania to pewnie sam napisze.

Ponadto w starsze gry można pograć i na takiej Integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można pograć. Chodziło mi o pokazanie że jest możliwość złożenia wydajnego zestawu zarówno na Intelu jak i na AMD. Intel wyjdzie drożej, ale jak widać OC wchodzi w grę, a nigdzie nie było napisane że ma to być komp mały i cichy.

 

A co do podliczenia to podliczyłem, może nie co do złotówki, ale wyszło mi ok 580 (zestaw na Intelu), na AMD nie podliczałem bo ty już to zrobiłeś, przynajmniej tak na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie życzę sobie kolejnych wycieczek osobistych w tym temacie, ani w żadnym inny. Kiedyś mogę mieć bardzo zły humor i za słowo "fanboy" ktoś oberwie porządnie.

 

Po drugie, po kiego grzyba przepłacać za Intela? Do tego co potrzebuje kolega, wystarczy pierwszy lepszy zestaw z X2. Sam ostatnio potrzebowałem kompa do muzy, netu i złożyłem:

X2 4400+ (niższych już nie dostanę tam gdzie kupowałem)

Asus M2N-MX SE (GF6150 na pokładzie)

1 GB RAM

ModeCom 350W

 

Zestaw jest tani, cichy i radzi sobie ze wszystkimi aplikacjami codziennego użytku. Gdy zechcę zagrać w nowości, wrzucę kostkę ram + 8600GT i na jakiś czas starczy. Przy obecnym tempie rozwoju branży oraz cenach spadających niemal z dnia na dzień, kupowanie do takich zastosowań coś powyżej tego konfigu to wywalanie kasy w błoto.

Jeśli zaś chodzi o OC, to nie popadajmy w przesadę. Nikt w tej cenie nie ma zamiaru bić rekordów Polski, a podkręcić zawsze się da, bo po to jest bios stworzony, aby dało się przestawiać parametry w nim.

 

Złożyłem już kilka zestawów na rodzinie Asus M2N i poza wpadką z wadą fabryczną, to nie mam nic do zarzucenia producentowi jak i rodzinie płyt. MSI i GB jakoś nie budzą mojego zaufania, a AsRock jakoś mnie nie kusi na AM2. Pozostałe natomiast cenowo nie są korzystne - przy zastosowaniach domowych 2-3% wydajności za 100PLN jest dla mnie również wywalaniem kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem już kilka zestawów na rodzinie Asus M2N i poza wpadką z wadą fabryczną, to nie mam nic do zarzucenia producentowi jak i rodzinie płyt. MSI i GB jakoś nie budzą mojego zaufania, a AsRock jakoś mnie nie kusi na AM2. Pozostałe natomiast cenowo nie są korzystne - przy zastosowaniach domowych 2-3% wydajności za 100PLN jest dla mnie również wywalaniem kasy w błoto.

Do umiarkowanego O/C i za dobrą cenę na AM2 jeszcze jedno - Foxconn na 690G ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...