Skocz do zawartości
Barty

Palmofon Z Gps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam sie nad kupnem urządzenia all-in-one, czyli palmofonu z GPS

 

Z dostepnych na rynku wybrałem 4:

1.Eten x650

2.Mio a702

3.HP iPAQ 614c

4.HTC Touch Cruise P3650

 

Może posiadacie jakiś, co polecacie? Licze na owocna dyskusję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zabieram się za lekturę.

 

Żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, do puli dorzucę jeszcze 2 telefony: Nokie N82 i Nokie N95 8GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli do nawigacji to nokię sobie odpuść, miałem okazję ostatnio podróżować z N95 (mapy Garmin) i nie byłem zbytnio zadowolony, gubi sygnał, długo oblicza trasy. Natomiast na AutoMapę w moim P535 nie mogę narzekać, chociaż zdarzyło jej się prowadzić mnie na około

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon + windows = NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE

 

odradzam, mi tez odradzano rok temu, nie posłuchałem, a teraz wyrzuciłbym to %%@#4 przez okno...

no chyba, ze telefon sluzy ci do wykonania jednego telefonu na dzien do ziomali z klatki, jezeli oczekujesz niezawodnosci i szybkosci, gdzie po nacisnieciu guzika czas reakcji bedzie mniejszy niz 3 sekundy, a telefon sluzy ci do komunikacji na troche wyzszym poziomie to bedziesz bardzo zawiedziony

kup sobie smiesznie taniego mio p360 do gps'a i jakis telefon sprytny, to jest dobra rada

 

pisze to niezadowolony użytkownik ETEN'a X500... - moze chcesz kupic? :>

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli do nawigacji to nokię sobie odpuść...

Mam stycznosc z N95 niejako na codzien, 2 kolegow z pracy je posiada i na bierzaco wymieniaja uwagi. Faktycznie wewnetrzny GPS nie za dobry, brak TT7 wymusza stosowanie Garmina czy Route66, co prawda wyszla wersja TT6 na wewnetrzny GPS, ale kombinacji za wiele. Pokrycie Polski na tych mapach, zenujace... Aczkolwiek Nokia, to nie tylko GPS...

 

telefon + windows = NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE...

pisze to niezadowolony użytkownik ETEN'a X500...

No co do Etena to faktycznie wyczytalem wiele niepochlebnych opinii dotyczacych telefonu, nawet w X800 sa 1,5s lagi pomiedzy odebraniem, a wyslaniem glosu do drugiej osoby...

 

Co do czestego dzwonienia, to nie, jakas 1-3 rozmow dziennie, raczej SMS jak juz cos, wiec klawiarurka QWERTY mile widziana... Obecnie mam E50, takze na upartego moglbym kupic modul GPS i tyle, ale ekranik za maly, szkoda wzroku, a poza tym sytuacja z programami do nawigacji jak w N95. A mnie kusi Automapa 5...

 

Po glebszym zastanowieniu nad tematem, doszedlem do wniosku, ze chyba chce sobie kupic nowa zabawke, bo z telefonu kozystam jak kozystam, krotkie rozmowy, bardziej sms (prepaid, nie lubie byc przywiazany umowa), nawigacji to bede uzywal tylko w weekendy, bo droge do pracy znam, a co do multimediow na telefonie, w stylu aparat, wideo, tez nie mam cisnienia. Wiec wyglada mi to na kaprys....

 

No ale wracajac do tematu. Po lekturze pdaclub.pl, oraz dzieki propozycji KrisJR'a zawezilem wybor do tych modeli:

1. HTC P4550 TyTN II (Kaiser)

Plusy:

+ QWERTY

+ duza spolecznosc, modyfikowane ROMy

+ metalowy mechanizm wysuwu klawiatury

+ w pakiecie Orange, jest caly bajzel potrzebny do auta, kabura, itp...

- slabe wsparcie HTC, brak akceleracji grafiki (podobno ma byc wprowadzone, podobno, podobno...)

2. HP iPAQ 614c

+ mocny procesor

+ klawiatura jak w telefonie

+ pojemna bateria

- brak dodatkow w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumiesz o co mi chodzi jak bedziesz jechal przez centrum duzego miasta na gpsie, w tym samym momencie ktos zadzwoni i po nawet nieodebranym polaczeniu w najlepszym przypadku zostaniesz bez nawigacji na 30 sekund, w najgorszym urzadzenie sie zwiesi na blizej nieokreslona chwile, ale tak jak powiedziales potrzebujesz nowej zabawki, tak jak ja potrzebowalem, good luck :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk dobrze gada (sam mu zresztą z tego co pamiętam jak x500 kupował polecałem jak już pda+telefon osobno zamiast all in one), windows mobile ze stabilnoscią nie ma nic wspólnego potrafi sie zawiesić zresetować czy wyłaczyć moduł gsm samemu :blink: Może rozejrzyj się za czymś np na symbiane, system jest o wiele stabilniejszy od WM

 

Jeszcze Asus p750 teraz mi sie przypomniał z ciekawszych na WM

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk dobrze gada (sam mu zresztą z tego co pamiętam jak x500 kupował polecałem jak już pda+telefon osobno zamiast all in one), windows mobile ze stabilnoscią nie ma nic wspólnego potrafi sie zawiesić zresetować czy wyłaczyć moduł gsm samemu :blink: Może rozejrzyj się za czymś np na symbiane, system jest o wiele stabilniejszy od WM

 

Jeszcze Asus p750 teraz mi sie przypomniał z ciekawszych na WM

Ale jeśli p750 to tylko z lokalizacja chińską, albo angielska. Bo reszta miała jeszcze parę tygodni temu okrojone funkcje w sofcie.

W miarę stabilny i szybki telefon. Bateria czasami nawet dwa dni przetrzyma :D. GPS polecam używać tylko z anteną zewnętrzna bo wbudowana najczęściej działa do [gluteus maximus].

Sam czekam, aż pojawi się Asus Z1 Lamborghini. Wersja inżynierska przypadła mi do gustu.

 

Ale i tak najbardziej byłem zadowolony z Asus p535 i MDA Compact III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P750 niestety ma tylko 64Mb RAM, podobno do WM6 wystarczy, ale to moze kaluzaaa sie wypowie jak to smiga... Co do okrojonych funkcji to mysle, ze ta sprawe zalatwi flashowanie ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk dobrze gada (sam mu zresztą z tego co pamiętam jak x500 kupował polecałem jak już pda+telefon osobno zamiast all in one), windows mobile ze stabilnoscią nie ma nic wspólnego potrafi sie zawiesić zresetować czy wyłaczyć moduł gsm samemu :blink: Może rozejrzyj się za czymś np na symbiane, system jest o wiele stabilniejszy od WM

hehe dokladnie, czasem mnie krew zalewa jak biore go do reki a tu znaczek zasiegu X :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygoda użytkowania WM jako telefonu jest strasznie drażliwa, i tak jak na początku może ona fascynować tak potem zaczyna być poprostu być męczące. Dlatego też jestem za tym tak jak mówią panowie wyżej, palm + tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kucykiem, sam mam dość mojego P535 jako telefonu, najlepiej kupić coś taniego tylko do Navi np. Acer N35 (cena do 500zł) i jakiś telefon. Mój asus po niecałym roku użytkowania jako all in one teraz leżakuje tylko w schowku auta....

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem innego zdania, mam od paru miesięcy smartphona MIO A501 za całe niebotyczne 800zł (teraz jest nawet tańszy) + 2GB SSD + automapa i jestem naprawdę zadowolony z tej maszynki do wszystkiego. Poręczna (jeśli ma się dużą łapę), jako GPS jest spoko, dobrze lokalizuje (miałem porównanie z ponoć b.dobrym GPS Lark 35.0) nie wiesza się, nie ma problemów z nawigacją podczas dzwonienia, automapa sprawnie się minimalizuje i tyle, lagów w telefonie też nie zaobserwowałem, obsługa telefonu jest wygodna, choć konieczność stukania paluchem po klawiaturze ekranowej może doprowadzić pedantów do nerwicy, zasięg łapie itp., jako PPC też jest spoko mimo małego ekranika, jedyne co mam mu do zarzucenia to 200MHz procesorek który daje popalić głównie w grach 3d (za to bateria dobrze trzyma), nie wygodny w grach dżojstik, brak WIFI oraz konieczność wykazania sporego samozaparcia podczas pierwszego tygodnia użytkowania, niestety trzeba się urządzenia nauczyć, a gruuubej instrukcji obsługi (.pdf) nie chce się czytać ;) na szczęście google, fora i dobra pomoc techniczna śpieszą z pomocą :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te 200MHz się sprawują podczas normalnego uzywania, bo bawilem się tym tylko chwile i chodziło nawet dobrze.? Bo mysle nad Mio lub Asusem z takim samym CPU.

Do A501 mozna dodac wifi za pomocą karty SDIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te 200MHz się sprawują podczas normalnego uzywania, bo bawiles się tym tylko chwile i chodziło nawet dobrze.? Bo mysle nad Mio lub Asusem z takim samym CPU.

Do A501 mozna dodac wifi za pomocą karty SDIO

miałem w pracy okazję pobawić się (codziennie mam ;)) i szczerze powiem, że te 200mhzów nie powaliło mnie. Wydawało mi się jakieś powolne, sprawdzałem mio a501, asusa p526 i htc pharos i do codziennego użytkowania nie kupiłbym żadnego z nich. Zupełnie inna bajka to np asus p696 z prockiem ~400mhzów, różnica w szybkości i wygodzie była kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te 200MHz się sprawują podczas normalnego uzywania, bo bawilem się tym tylko chwile i chodziło nawet dobrze.? Bo mysle nad Mio lub Asusem z takim samym CPU.

Do A501 mozna dodac wifi za pomocą karty SDIO

Używam palmfona z procesorem 201MHz. Gdyby nie to, że to nie do mnie należy decyzja czy go używam, to dawno bym się rozstał z tym urządzeniem. Procek jest moim zdaniem za wolny. AutoMapa nie zawsze działa wystarczająco płynnie. Jeden z programów, którego używam jest nieskomplikowaną bazą danych, niestety mocno spowalnia czasem, szczególnie przy przeglądaniu większej ilości rekordów.Z pocztą problemów nie ma, ale przeglądarki internetowe już potrafią na tym czasem drażnić.

 

Więcej rzeczy, np. rozrywka staram się na tym nie robić, więc jeśli miałby Ci służyć też do tego, to dobrze się zastnów.

 

Zaznaczam, że moje wrażenia oparte są na Artemisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego się zastanawiam, bo te 200 nie dokonca mnie przekonuje, a szybszy cpu to i wyzsza cena za sprzet.

Powiem tak, jak już mówiłem mam stały dostęp do GPS lark 35.0 z 400MHz prockiem samsunga i wydajność tegoż też jest dla mnie nie wystarczająca, filmy rwą zdjęcia otwierają się dłuuugo itp. (po części wynika to z baaardzo wolnych pamięci w larku) bawiłem się również innymi PDA i szoku nie przeżyłem, więc wychodząc z założenia że "ten typ tak ma" i nie ma co oczekiwać po PPC wydajności c2d @3,3GHz wziąłem tańsze urządzenie bo skoro dopłacając nie zyskuję nowych funkcjonalności tylko szybsze działanie istniejących, które i tak będą działać powolnie, nie widziałem sensu by dopłacać. Choć prawdę mówiąc o wyborze MIO A501 w moim przypadku zdecydowały tylko jego niewielki rozmiar przy dość dużym ekraniku i fajna cena jak na Palmofon z GPS. Polecam pobawić się w sklepie urządzonkiem i zdecydować.

 

EDIT: Co do działania automapy jak dla mnie jest wystarczająco szybka, trasy liczy tak samo wolno jak wspomniany lark. Niemniej nie przeczę że ostre o/c procka by się przydało ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lark 35.0 ma CPU 266MHz, nie 400. Poza tym to jest padaka i nawet nie wiesz ile tego wraca na serwis. A501 bawiłem sie w sklepie bo trzeba wiedziec co się sprzedaje ;)

Nawet nie wiesz jak poprawiłeś mi humor, jutro pokażę tego posta teściowi bo zalazł mi dziś za skórę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka ze kazdy PPC dziala wolno. Nie ma wyjatkow od tego. Nie nalezy porownywac omapow z intelami bo to zupelnie inna wydajnosc. Uzywam HTC Universala z PXA272 520MHz i dziala tak samo wolno jak teoretycznie i w benchmarkach DUZO wolniejszy procesor samsunga 400MHz w Acerze N311. Jedyna roznica realnie odczuwalna to przeliczanie trasy. Sam nie wiem po co tyle lat sie mecze z PPC...

Uzywam jako telefonu, przegladania internetu i robienia notatek, pimu. Niestety nie ma na co zamienic Universala, zblizajaca sie premiera touch pro do mnie nie przemawia z powodu malego ekranu. Brakuje na rynku urzadzen z vga/wifi/gsm i z klawiatura sprzetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka ze kazdy PPC dziala wolno. Nie ma wyjatkow od tego. Nie nalezy porownywac omapow z intelami bo to zupelnie inna wydajnosc. Uzywam HTC Universala z PXA272 520MHz i dziala tak samo wolno jak teoretycznie i w benchmarkach DUZO wolniejszy procesor samsunga 400MHz w Acerze N311. Jedyna roznica realnie odczuwalna to przeliczanie trasy. Sam nie wiem po co tyle lat sie mecze z PPC...

Uzywam jako telefonu, przegladania internetu i robienia notatek, pimu. Niestety nie ma na co zamienic Universala, zblizajaca sie premiera touch pro do mnie nie przemawia z powodu malego ekranu. Brakuje na rynku urzadzen z vga/wifi/gsm i z klawiatura sprzetowa.

Dokładnie, niestety sytuację poprawią dopiero ogniwa paliwowe bo to właśnie o energię cała sprawa się rozbija, oczywiście że mogli by wrzucić 1000MHz procka, do tego jeszcze jakieś gpu o wydajności GF2 i taki PPC śmigał by jak ta lala, do schłodzenia tego wystarczyłby spokojnie radiatorek i jakieś otwory wentylacyjne w urządzonku, tylko co z tego skoro 1000mA bateryjka starczyła by na góra 15 minut? Niestety na w w pełni funkcjonalne komputery kieszonkowe trzeba poczekać jeszcze parę lat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niestety sytuację poprawią dopiero ogniwa paliwowe bo to właśnie o energię cała sprawa się rozbija, oczywiście że mogli by wrzucić 1000MHz procka, do tego jeszcze jakieś gpu o wydajności GF2 i taki PPC śmigał by jak ta lala, do schłodzenia tego wystarczyłby spokojnie radiatorek i jakieś otwory wentylacyjne w urządzonku, tylko co z tego skoro 1000mA bateryjka starczyła by na góra 15 minut? Niestety na w w pełni funkcjonalne komputery kieszonkowe trzeba poczekać jeszcze parę lat :(

Nie do konca sie zgadzam. Zobacz jak smiga dowolny PDA na PalmOS. Zero opoznien, zawsze dziala natychmiastowo. Moim zdaniem winny jest windows i microsoft, ktory na sile z PDA chce zrobic komputery.

Pobaw sie Palm Tx, ktory ma 312MHz procek juz stary intela i dziala natychmiastowo. Bo PalmOS jest pomyslany jako PDA a nie cholerny komputer w reku. Jest szybki, niezawodny i nigdy nic sie nie zamula. Ja wracam chyba znowu do Palma po 3 latach meczarni z PPC. Nie mowiac juz o tym ze na Palm PIM dziala jak powinien i jest bardzo wygodny w uzywaniu.

Generalnie jest zasada - uzytkownicy uzywaja swoich PDA a nie programow.

Uwazam ze windows mobile poprostu zamula te urzadzenia. Nie maja one kosmicznej wydajnosci ale sa wystarczajace chyba zeby obslugiwac pare ikonek. Poszukam sobie moze Treo 680p bo nosic dwa PDA to zajmie obie kieszenie marynarki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem Omnie , miał byc HTC HD ale nie warty tych 800 pln więcej....

Stwiedzam jednoznacznie GPS lepiej buja na omni , automapa smiga rewelka , więc w cenie 1600 pln około zdecydowanie omnia ....

kupiles w sieci czy poza? jak bez sim'a to jaki soft? Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...