Skocz do zawartości
Zigi

Dell Vostro 1510

Rekomendowane odpowiedzi

Widział ktoś na żywo della vostro 1510? Ponoć na żywo wygląda deczko lepiej niż na zdjęciach. Przymierzam się (służbowo) do modelu z grafiką intelu 3100 i matryca matową 1440x900. Zależy mi na dobrym wyświetlaczu.Ta sama rozdzielczość tyle że w większym i starszym vostro 1700 jest ok acz na dłuższą metę bez rewelacji (szczególnie jeśli chodzi o kąty widzenia w pionie) i ciekaw jestem czy w tym nowym modelu można spodziewać się czegoś lepszego pod względem jakości obrazu.

Pytanko jak jakość wykonania i zastosowane plastiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś na żywo della vostro 1510? Ponoć na żywo wygląda deczko lepiej niż na zdjęciach. Przymierzam się (służbowo) do modelu z grafiką intelu 3100 i matryca matową 1440x900. Zależy mi na dobrym wyświetlaczu.Ta sama rozdzielczość tyle że w większym i starszym vostro 1700 jest ok acz na dłuższą metę bez rewelacji (szczególnie jeśli chodzi o kąty widzenia w pionie) i ciekaw jestem czy w tym nowym modelu można spodziewać się czegoś lepszego pod względem jakości obrazu.

Pytanko jak jakość wykonania i zastosowane plastiki?

Chyba nie ma innego wyjścia jak samodzielny test... po zakupie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłem w mm notebooks to stało ich tam z kilkadzisiąt . Myslę że nie byłoby problemu z obejrzeniem interesującego Cię modelu .

Problemu nie ma tylko 200 km do zrobienia tylko w celu obejrzenia sprzętu...

 

A i 1500 to zupełnie inny model. Żonka ma vostro 1700. Wyświetlacz matowy taki sobie - kąty pionowe nie rewelacja a i kontrast średni.

Pytanie czy w nowych 15 ładują lepsze matowe matryce czy tez tego samego pokroju? Druga sprawa czy poprawili touchpad bo ten z linii 1x00 jest dość marny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy można tak przyrównywać...

Tak czy inaczej laptop już dotarł do mnie. Co ciekawe na naklejce stoi made in Ireland. Na pierwszy rzut oka jest średnio piękny. Rzekłbym iż design ukierunkowany tym jak siekiera leciała. Choć po zerwaniu naklejek i chwili obcowania nie jest tak źle. A nawet zaczyna mi ise podobać Za to jest stosunkowo lekki. Pokrywa nie ma dodatkowych zaczepów. Klawiatura z tych lekko cykających. Touchpad jeszcze bardziej matowy niż ten w starym vostro acz chyba precyzyjniejszy - w każdym razie na 1700 gorzej mi się pracowało.

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Vostro 1510, nie brał bym nawet gdyby za darmo rozdawali ;-)

Jest niedopracowany strasznie rysująca się obudowa która wygląda jak lustro i ogólna brzydota. Jedyna zaleta właściwie to możliwość zamówienia z matową matrycą ale to i w starym vostro było.

Generalnie to lepiej kupić stare vostro 1500 znacznie ładniejsze, i wytrzymalsze no i przynajmniej projektowany przed Della

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Vostro 1510, nie brał bym nawet gdyby za darmo rozdawali ;-)

Jest niedopracowany strasznie rysująca się obudowa która wygląda jak lustro i ogólna brzydota. Jedyna zaleta właściwie to możliwość zamówienia z matową matrycą ale to i w starym vostro było.

Generalnie to lepiej kupić stare vostro 1500 znacznie ładniejsze, i wytrzymalsze no i przynajmniej projektowany przed Della

No cóż gdyby rozdawali ja tam chętnie brałbym drugiego :). Niedopracowany w jakim sensie? Piękny nie jest ale i do jakoś specjalnie brzydkich nie należy. Nie gloryfikujmy tu 1500 bo i on urodą nie grzeszył. Dell ogólnie ma dość surowe wzornictwo. Zresztą dla grupy dla jakiej kierowany jest ten sprzęt wygląd ma raczej drugorzędne znaczenie.

W sumie z poprzedniego modelu zbyt wiele jeśli chodzi o obudowę nie zostało. Spłaszczono pokrywę i nadano jej inny kształt. Zrezygnowano tym z dodatkowej ochrony przed kurzem. Od zewnątrz faktycznie polakierowana na błysk podobnie zresztą jak i boki sprzętu. Taka moda. Mi nie przeszkadza acz tym mocniej tarmoszącym sprzęt może :). Całość wygląda teraz sporo delikatniej mimo, że jest paradoksalnie gdzieniegdzie bardziej kanciasta (szczególnie od przodu) i jest po prostu mniejsza.

Wrzucono co nieco z XPS. Brak zatrzasków, panel sterowania multimediami i napęd optyczny typu "szparka". Nie ma aluminium i dobrze bo mi to w dotyku (testowałem w XPS1300) jakoś nie leży :).

Generalnie władowano mniej plastiku co odczuć można (niestety) po leciutko uginającej się klawiaturze. Za to sprzęt jest lżejszy.

Zamieszano w portach i to sporo. Zrezygnowano niestety z usb z tyłu. Za to przerzucono tam ethernet (1000Mb/s). Za diabła nie rozumiem czemu w niektórych konstrukcjach ładuje się to gniazdo z boku i do tego bliżej przodu :). Nie uświadczymy TV-outu. Złącza audio i czytnik kart wylądowały na przedniej ściance co mnie cieszy tak średnio.

Matryca w stosunku do v1700 jest sporo lepsza. Ma zdecydowanie lepsze kąty widzenia i kontrast (spory +). Patrząc od góry obraz nie blednie tak jak w poprzedniku.

Touchpad też pracuje przyjemniej.

Całość jest cicha. Czasem włączy się wentylek, ale i szybciutko cichnie.

Z grafiką intela, dyskiem 7200 na mały obciążeniu bateria (6 ogniw) zgodnie ze wskaźnikiem przeżyć powinna 4 godziny.

 

A i tak z ciekawości zapytam przez kogo zaprojektowany jest 1510?

 

Kilka fotek samego i w towarzystwie v1700 dla porównania:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak z ciekawości zapytam przez kogo zaprojektowany jest 1510?

Przez ODM'a, który poprostu sprzedał cały gotowy projekt Dellowi.

Zauważ że nawet BIOS jest niestandardowy dla Della.

Jedynym wyzynacznikiem dla Della w tym przypadku było to że system miał być tani.

Nawet nie ma co porównywać np. z poczciwymi Latitudami

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ODM'a, który poprostu sprzedał cały gotowy projekt Dellowi.

Zauważ że nawet BIOS jest niestandardowy dla Della.

Jedynym wyzynacznikiem dla Della w tym przypadku było to że system miał być tani.

Nawet nie ma co porównywać np. z poczciwymi Latitudami

Faktycznie mocno prawdopodobne, iż masz rację. Bios jest nietypowy dla della a i sama konstrukcja mocno odbiega od tego co do tej pory nam serwowano ztej firmy.

A i taki do końca tani to on nie jest - wychodzi drożej niż stare vostro. Natomiast doszukałem się kolejnego plusika - dysk Hitachi 7K200.

 

Edit (Uwag kilka wróbla Ćwirka z dalszych oględzin i użytkowania ;)):

Tam gdzie wzrok sięga podczas normalnej pracy tworzywo z którego jest zbudowany jest ok. Podobne do tego ze starszego modelu acz odrobinkę bardziej matowe. Jeśli go jednak odwrócić na plecki oczom naszym ukazuje sie spodnia płyta obudowy wykonana ze stosunkowo łatwo poddającego się plastiku z grubym matowieniem. Przez to matowienie wrażenie jest takie, iż można go paznokciem zarysować acz na całe szczęście nie jest to prawdą. Tworzywo to zastosowano także do pokrycia baterii i tylnej części pokrywy górnej (pas 2cm przy zawiasach). Tu ów gruby mat najbardziej niekozystnie kontrastuje z lakierowaną pokrywą. Podejrzewam, iż właśnie ten element wzbudza najwięcej kontrowersji jesli chodzi o jakość materiałów.

Pokrywa górna aż prosi się o dodatkowe wgłębienie, karbowanie czy choćby zmatowienie ułatwiające jej otwieranie, tym bardziej, iż zawiasy dociągają tą dość mocno.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...