Skocz do zawartości
ath

Intel Atom

Rekomendowane odpowiedzi

Ten atomik z 2 rdzeniami też jest ciekawy. Jak by jeszcze na pokład wsadzili g45 i cena nie była by większa niż 300zł to lux. Może jako domowe centrum rozrywki by się sprawdził, bo na razie martwi ta wydajność przy HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich amatorów budowania czegoś małego, cichego i oszczędnego jest znacznie lepsza propozycja od Atom'a

 

Athlon Vs. Atom: Duel Of The Energy Savers : AMD Athlon 64 2000+ At 8 Watts

http://www.tomshardware.com/reviews/Atom-A...cient,1997.html

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD znowu po cichu bez wielkiej pompy wypuscilo produkt, tym razem bardzo fajny. Szkoda ze ich marketing tak kuleje bo mogli by zdobyc sporo klientow.

Kiedy zapowiadana jest premiera jakiegos normalnego chipsetu dla atoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, wyglada na to, ze atom wcale nie jest taki super. BTW byl tu gdzies post kogos kto uwazal, ze ma jakis sposob przerzucenia rendowania hd na karte graficzna, ale zniknal. Wie ktos cos o tym? Bo jesli to dziala jak bylo opisane, to nawet jesli polaczymy z atomem moze wyjsc fajne mediacenter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel popełnił błąd łącząc bardzo energooszczędny procesor ze starym i prądożernym chipsetem. Połączenie bezsensowne, lepiej czekać na płyty z jakimś laptopowym mostkiem. AMD wypada tu duuzo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel popełnił błąd łącząc bardzo energooszczędny procesor ze starym i prądożernym chipsetem. Połączenie bezsensowne, lepiej czekać na płyty z jakimś laptopowym mostkiem. AMD wypada tu duuzo lepiej.

Moze naprodukowali kiedys za duzo i trzeba bylo jakos to sprzedac ? ;)

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3465

 

A jak myslicie Panowie, czy takiego "zwyklego" Athlona, czy Semprona 3000+ mozna puscic na 1Ghz z takim napieciem, aby bral te 8W ? Bo ja bym wolal taki zestaw z Foxconnem 690G, wyszlo by sporo taniej. Wiem, ze 690G nie wspiera sprzetowo jakichs tam formatow filmow, ale taki Athlon chyba sobie bez wsparcia spokojnie poradzi.

 

EDIT:

 

Oj chyba nie da rady :( "We tried to run an AMD Sempron LE-1100 at 1 GHz and 0.90 V, but it crashed due to instability". Ale jesli ten procek łyka ledwie 8W przy 65nm i to przy takiej wydajnosci, to jak go zrobia w 45nm jak Atoma, to Intel moze sie schowac... chociaz i tak sie nie schowa ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie...

 

Czy wie ktoś z Was jakich rozmiarów wentylator jest na płycie BLKD945GCLF (patrz: chipset). Raczej bedzie to 40mm lub 60mm, ale nie chciałbym się "machnąć" kupując zawczasu coś z lepszym łożyskowaniem.

 

Z góry dzięki za wszelkie konkretne odpowiedzi :-)

 

EDIT

Z proporcji różnych elementów wyliczyłem, iż wentyl wypada nietypowo... ok. 47-48mm (to byłoby co najmniej głupie) :-/

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawe że im się Semprona LE nie udało puścić na 0.9 V, mój stary 3000+ 90 nm robił 1.6 GHz na 1.2 V, Celeron 420 robił 1.6 GHz na 0.96 V (a niżej nie sprawdzałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atom nie jest az taki wolny. Mozna wygodnie pracowac w wiekszosci programow. Czasami niestety dostaje zamulenia jak na stronach internetowych jest sporo reklam we flashu. Filmy w 720p odtwarza bezproblemowo. Obraz na zewnetrzny monitor 1920x1080 rowniez nie stanowi problemow. Uzywam atoma w msi wind.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atom nie jest az taki wolny. Mozna wygodnie pracowac w wiekszosci programow. Czasami niestety dostaje zamulenia jak na stronach internetowych jest sporo reklam we flashu. Filmy w 720p odtwarza bezproblemowo. Obraz na zewnetrzny monitor 1920x1080 rowniez nie stanowi problemow. Uzywam atoma w msi wind.

Wydajność chyba najlepiej określa porównanie z PIV identycznie taktowanym.

To taka miniaturka PIV :)

No widać,że jednak Atom robi furorę :D

 

Jedno zasadnicze pytanie-dlaczego chcą wypuścić w ATX,a nie m-ATX?? No i jeszcze ciekawe po jakiej cenie Galaxy to wypuści...

Prawdopodobnie dlatego że będzie się nadawało jako zestaw

naprawczy w starym komputerze z obudową ATX i zasilaczem pod PIV.

Niektóre starsze obudowy ATX nie pozwalają na instalację mATX bo

brakuje wyjścia na 7 kartę od dołu czyli 4 od dołu w mATX..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność chyba najlepiej określa porównanie z PIV identycznie taktowanym.

To taka miniaturka PIV :)

 

Prawdopodobnie dlatego że będzie się nadawało jako zestaw

naprawczy w starym komputerze z obudową ATX i zasilaczem pod PIV.

Niektóre starsze obudowy ATX nie pozwalają na instalację mATX bo

brakuje wyjścia na 7 kartę od dołu czyli 4 od dołu w mATX..

Już rozumiem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktoś Radeona HD2400 PCI z Atomem? Jak działa Aero na takiej karcie? Czy jest lepiej niż na GMA950?

 

Vista Ultimate z włączonym Aero potrafi działac bez problemow na laptopie z Celeronem M 1,86 i GMA950, na Atomie juz nie jest tak pieknie... Chyba wine ponosi wlasnie cpu, który jest wolniejszy od celerona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam trochę na testy Atoma 330 i zobaczę. Bo już na Atoma jestem zdecydowany ale jeszcze nie wiem na którego.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, chciałbym z niego zrobić coś absolutnie pasywnego, plus HDD 2,5" w SQD albo jakiś mały bitumbox. Więc, jak to jest z tym chłodzeniem na NB da radę założyć tam jakiegoś zalmana.

Z zasilatorem będzie największy problem, bez wentylka pójdą tylko te wynalazki z allegro ale koszt kosmiczny za taką pierdółkę.

 

EDIT.

Coś zanlazłem na temat 330.

Testy syntetyczne niby się podwajają wraz z dodaniem drugiego rdzenia ale ciekawe jak będzie w normalnym użytkowniu:

http://xtreview.com/addcomment-id-6324-vie...-benchmark.html

I link do tematu na OCForums o porównaniu Atoma 270 z 330 (na dniach powinien się tam pojawić test porównawczy):

http://www.ocforums.com/showthread.php?p=5797446#post5797446

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje kupić coś na atomie i wydaje mi się, że to jest niezłe wyjście :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16856167032

Oparte na wersji jednordzeniowej jak narazie, ale ma Gbit lan, sound 5.1, compactflash, obudowa.

Chce na tym oprzeć NAS (software RAID, 2 x500gb narazie) z odpowiednimi opcjami oszczedzania energii (dyski) i S3,WoL powinno wyjść energooszczednie. Do tego 2gb ramu (laptopowy) i 4 GB karta CF.

 

Biorąc pod uwagę zestaw cena wydaje się bardzo fajna (płyta główna, zasilacz 60 w +zewnętrzny brick, obudowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...