Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.Posiadam plyte p5q3 DELUXE pamiec 2x1024 GSKIL 1333 KARTA GRAFICZNA 9800 GTX .Niemoge w zaden sposub wgrac win wista dzieje sie tak od poczatku jak kupilem te karte przy wgrywyniu wisty poprosu sie zawiesza aha dysk samsung 500 GB;WINDOWS XP WGRYWA SIE NORMALNIE NIE JEST TO WINA VIST PROBOWALEM 3 ROZNYCH PLYT.prosze o pomoc

dzieje sie tak od poczatku jak kupiles kartę czy płyte bo nic nie rozumiem, napiesz troche dokladniej, wkładasz płytke z Vista i kiedy wystepuje problem, mozliwe ze musisz cos sobie z dyskiem ustawic, w jakie gniazda wsadziłes dysk, pomaranczowe port0 i port1 to zdaje sie kontroler Marvellm, wiec wsadz w czerwone. Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę opowiadania na początek :P Dzisiaj przyszedł do mnie znajomy z laptopem i kablem LAN żebym przerzucił mu parę danych. Podczas podłączenia kabla do zintegrowanego portu LAN nr.1 na mojej płycie głównej (P5Q=E) zauważyłem, że port ten świeci się na pomarańczowo bez kabla w gnieździe. Drugi port LAN natomiast nie świecił się. Dziwne trochę...

Po podłączeniu do portu nr.1 stwierdziłem, że jest uszkodzony za to drugi sprawny. Płytę główną zakupiłem w sklepie internetowym ESC.PL.

1. Reklamował ktoś sprzęt w tym sklepie?

2. Czy reklamować Płytę główną z tego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wczoraj jestem posiadaczem płyty głównej ASUS P5Q PRO. Jak dotąd jestem z niej bardzo zadowolony, jednak mam pewien problem. Otóż w menedżerze urządzeń widnieje jakieś nieznane urządzenie. Sterowniki instalowałem najnowsze ze strony asusa. Nie wiem co to może być. Pomóżcie :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie ktory z bisow uwarzacie za najlepszy za najbardziej stabilny??Do wczesniejszego pytania czy moglbyc powodem bios ze nie chcialo wgrac mi windowsa zatrzymywalo sie w ruznych punktach poprostu sie zawieszal na samym poczatku. Probowalem roznymi plytami windows. Po zmianie biosu z 1201 na 904 poszlo czy bios moglbyc tego powodem?

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaaktualizować ten sterownik (powinien się automatycznie znaleźć w systemie).

Próbowałem już. Wyświetla się takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Albo wrzuć płytę CD od mobo i niech sam wyszuka. Stery od koprocesora lub ACPI od zarządzania energią jak w chociażby P5B było

Jak wrzucałem płytkę, to to samo co wyżej.

 

Podejrzewam, że to właśnie te stery ACPI, Epu Six engine, tylko ani na płycie ani na stronce asusa nie ma ich pod XP i może dlatego nie działa. A można to jakoś wyłączyć ? Bo próbowałem "odinstaluj", ale po ponownym uruchomieniu wykrywa to z powrotem. Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie to samo miałem na XP, tam nie znalazłem rozwiązania, po instalacji Visty sterownik do tego jest w Windows Update. Zwie sie to ATK0110 ACPI UTILITY. Nie wiem co to i do czego to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do jmicron

O ile dobrze mi się wydaje, to ta płyta ma kontroler Marvell. Poza tym wyłączyłem go w biosie.

 

Może zainstaluj AI SUITE. On zawiera driver ACPI.

Sam driver jest tutaj ftp://ftp.asus.com/pub/asus/misc/utils/

Próbowałem instalować to AI Suite i AI Booster, lecz w trakcie instalacji obydwu programów wyskakuje błąd.

 

Taki błąd wyskoczył podczas instalacji AI Suite:

 

Dołączona grafika

 

Moja wersja biosu to 1104.

 

Nie wiem już co robić. Może po prostu wyłączyć to "nieznane urządzenie" i nie zawracać sobie nim głowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vfsb 1.44 Vnb 1.44V 065-064-059 od góry

A co z v core?

Chyba V fsb nie moze byc wyzsze od V core..?

 

 

 

Wgralem nowy bios 1201 i ...

 

P A D A K A

 

Nie dosc ze ustawienia profilu oc nie dzialaja, to nawet po ustawieniu starych sprawdzonych ustawien, komp totalnie nie stabilny ...

proby o/c koncza sie na orthosie i 2minutach ...

masakra a co najgorsze nie moge przez biosa wrocic do starego biosu bo nie wyrkyrwa ani dyskietki ssd ani cdromu !!

wogole jakies nie porozumienie, teraz cudem udalo mi sie go na defaultach uruchomic ale jakos na stabilnego nei wyglada...

bleehhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge przekroczyć 500FSB na P5Q-PRO. Na nb mam 1.4 ale jak go dotykam ręką to już czuje że jest naprawde ciepły. Vfsb tylko 1.26 ile dać? można więcej . Płyta na 510 mjest niestabilna a na 520 wogle już winda nie wstaje . GTL na auto bo jak zmienie to totalna porażka. Gdzie szukać przyczyne. procek napewno nie a ram też daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Po pewnym czasie wahania zdecydowalem sie na upgrade BIOSu. Update'u chce dokonac przez EZ FLASH z poziomu obecnego BIOSu (605). Mam w zwiazku z tym kilka pytan co by sobie klopotu nie narobic gdyby nowy BIOS okazal sie "nie halo".

1. Jak zgrac obecny BIOS by moc do niego wrocic "na wszelki wypadek". W EZ Flash widzialem opcje "Backup"- to to? Czy pozwala ona wybrac miejsce gdzie chce zachowac kopie (HDD, Pendrive)?

2. Mam nagrane dwie wersje nowszych BIOSow na pendrive'a.Czy EZ Flash pozwoli mi wybrac, ktory chce zainstalowac, czy sam wybierze nowsza wersje?

3. Poniewaz naczytalem sie w tym watku duzoo roznych problemach z niektorymi wersjami to waham sie pomiedzy v.1201 i v.803 z tej strony ASUSa. Poniewaz zdarzaja mi sie pod systemem bledy zwiazane z pamiecia (wg siga) typu "1e" przy przelogowywaniu to chcialbym od razu wgrac nowszy BIOS. Czy zatem po wgraniu nowszej wersji, w przypadku gdyby okazala sie niestabilna mozna wg tej samej procedury wgrac wersje stabilniejsza (803), czy nie bedzie problemow?

4. W kompie nie mam w ogole FDD. Czy zatem chcac uzyc pendrive'a jako nosnika pliku *.ROM musze go ustawic by byl wykrywany jako "floppy" czy bardziej jako "Forced floppy" i czy musi byc ustawiony jako narzedzie bootujace, czy nie ma to wszystko znaczenia?

5. Czy gdyby flashowanie sie nie powiodlo mozna jakos uratowac funkcjonowanie komputera czy tylko serwis? Czy po nieudanym flashowaniu mozna wejsc do poprzedniego BIOSu, czy wtedy trzeba uzywac startu z dyskietki czy juz tylko programator? Jak sie przed ta sytuacja zabezpieczyc i czy da sie tu jakos przywrocic dzialanie plyty w domowych warunkach?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pawel80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...