Skocz do zawartości
Kaeres

Samochody Do Sprawdzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna :) podobają mi się włoskie samochody zwłaszcza Alfy, przykładowo nowa 159 jest cudowna.

Ale sedan ma brzydki tył, (tak jakby projektantom skończyła się wena i dobre pomysły), tehchnicznie to to nie jest majstersztyk i ciężkie to bydle strasznie... ;-) Ale mają coś w sobie. Jak byliśmy na kupnie auta i tata znalazł 2.2JTD Czarną z bordową skórą w srodku to mimo, że była 10k franków ponad planowany budżet, to zaczął się nad nią poważnie zastanawiać. No ale rozsądek wziął w końcu górę, choć i tak wyraźnie widać jak te auta działają na ludzi... ;-)

 

PS Kaeres dużo satysfakcji i mało (a jak już to tanich) awarii życzę. :)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie ładnie tylko częsci są drogie no i alfa jak to alfa lubi się psuć

Może i tak. Na szczęście ja kupiłem Lancie.

 

czemu wszystkie szyby sa zaparowane?

 

ladne to autko, chociaz sedan ladniejszy ;)

Szyby nie są zaparowane tylko zroszone bo to była 7:15 rano.

Sedan też mi się bardziej podoba.

Ale mam mnóstwo miejsca za darmo i tutaj przeważyła jednak funkcjonalność nad designem.

Chociaż 8 na 10 znajomych twierdzi, że kombi ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fura całkiem całkiem, oby sprawowała się tak dobrze jak wygląda :wink:

 

Widzę, że fura na zagramanicznych blachach :rolleyes: Masz jakieś info (jakiś link) jak wygląda sprawa z rejestracją sprowadzonych aut? :rolleyes: pzdr

Myślałem, że napiszę Ci na priv. ale tutaj jeszcze komuś się może przydać.

Samochody przynajmniej z Włoch są wymeldowane i wyrejestrowane (z niemiec czy innych krajów chyba istnieje coś takiego jak ubezpieczenie miesięczne w kraju pochodzenia auta i jest to napisane na tych tablicach do kiedy).

W każdym razie tabule we Włoszech były zdane, (stąd te tekturkowe na zdjęciach).

Jeżeli chcesz odjechać bryką to muszą być spełnione dwa pierwsze punkty od razu na miejscu kupna.

 

1. Robisz przegląd, tzw. pierwszy przegląd za granicą (dla samochodu nasz kraj to jest "zagranica") - 170zł

2. Ubezpieczasz samochód - masz dwa wyjścia albo od razu na rok albo tzw. ubezpieczenie ryczałtowe w PZU - 99zł

 

3. Tłumaczenie papierów u tłumacza przysięgłego (certyfikat własności, dowód rejestracyjny i umowę - która będzie najprawdopodobniej w języku kraju z którego bryka pochodzi) - cena zależna od firmy tłumaczącej - ja dałem 120zł

 

4. Z tymi wszystkimi papierami do Urzędu Celnego - płacisz akcyzę 3% do 2l poj. i 13,6% powyżej 2l poj. (procenty od tego co będzie widniało na umowie) + 17zł opłata (znaczek skarbowy)

 

5. do skarbowego ze wszystkimi papierami (ksero wszystkiego oprócz potwierdzenia z UC o opłaconej akcyzie i oryginały do wglądu) i wypełniasz VAT 24 + jakieś oświadczenie o przeznaczeniu samochodu płacąc 160zł. - skarbowy jak chcesz możesz załatwić przed, w trakcie lub po sprawie z UC.

 

6. Wydz. Komunikacji - wszystkie papiery jakie masz dotąd + 245zł rejestracja + 500zł recykling. I dostajesz wreszcie upragniony miękki dowód rejestracyjny i masz w d*** ile teraz trzeba czekać na ten prawdziwy.

 

Rada - kseruj wszystkie papiery bo babom w urzędach się nie chce.

2 rada, uzbrojenie w cierpliwość. Jak nie masz znajomości to wszędzie min. tydzień.

 

PS. Wprowadziłem kilka poprawek. Teraz już wszystko powinno być OK.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie też czy waga samochodu wpisana w papiery przy pierwszym badaniu tech w kraju zgadza się z wagą podaną w reszcie papierów, bo ja już 2x przy dwóch samochodach miałem przez to problem z głupimi babami w wydziale komunikacji, musiałem zmieniać ten wpis wagowy w stacji kontroli pojazdów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że napiszę Ci na priw ale tutaj jeszcze komuś się może przydać.

Samochody przynajmniej z Włoch są wymeldowane i wyrejestrowane (z niemiec czy innych krajów chyba istnieje coś takiego jak ubezpieczenie miesięczne w kraju pochodzenia auta i jest to napisane na tych tablicach do kiedy).

W każdym razie tabule we Włoszech były zdane, (stąd te tekturkowe na zdjęciach).

Jeżeli chcesz odjechać bryką to muszą być spełnione dwa pierwsze punkty odrazu na miejscu kupna.

 

1. Robisz przegląd, tzw. pierwszy przegląd za granicą (dla samochodu nasz kraj to jest "zagranica") - 170zł

2. Ubezpieczasz samochód - masz dwa wyjścia albo od razu na rok albo tzw. ubezpieczenie ryczałtowe w PZU - 99zł

 

3. Tłumaczenie papierów u tłumacza przysięgłego (akt własności, dowód rejestracyjny i umowę - która będzie najprawdopodobniej w języku kraju z którego bryka pochodzi) - cena zależna od firmy tłumaczącej - ja dałem 120zł

 

 

4. Z tymi wszystkimi papierami do Urzędu Celnego - płacisz akcyzę 3% do 2l poj. i 13,6% powyżej 2l poj. (procenty od tego co będzie widniało na umowie) + 17zł opłata (znaczek skarbowy)

 

5. do skarbowego ze wszsytkimi papierami i wypełniasz VAT 24 płacąc 160zł. Za to dostaniesz VAT 25

 

6. Wydz. Komunikacji - wszystkie papiery jakie masz dotąd + 245zł rejestracja + 500zł recykling. I dostajesz wreszcie upragniony miękki dowód rejestracyjny i masz w d*** ile teraz trzeba czekać na ten prawdziwy.

 

Rada - kseruj wszystkie papiery bo babom w urzędach się nie chce.

Pocieszenie - jestem dopiero na etapie opłaty w UC - tzn dzisiaj tam jadę więc najgorsze przede mną.

Identyczna procedura jest z kazdego unijnego kraju. Przerabialem to wlasnie z moim autem kupionym w Niemczech

 

Dołączona grafika

W wydziale komunikacji dodatkowo dostajesz ksiazke pojazdu.

Generalnie jak sie chce kupic auto to polecam pojechac samemu nie dac sie dymac polskim cwaniakom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 23 letnie auto nie miało obcierek to nie uwierzę.

Trzeba się liczyć niestety z większymi lub mniejszymi wypadkami i pozostaje ocenić samochód organoleptycznie.

Pewnie taka fura to studnia bez dna ale kawał legendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam prosbe do ludzi z Krakowa z chwila wolnego czasu..

 

Chodzi mi o sprawdzenie jednego samochodu:

Klik: Honda Civic Coupe

Chodzi mi o sprawdzenie czy auto nie zostawia czterech sladow i czy jezdzi prosto.. Widac zebylo malowane.

Widac ze nadkola z tylu rdzewieja z jednej strony, jak bardzo.. Czy silnik nie pali na 5 razy..

Ja sie najezdzilem i obejrzalem 11 samochodow, mam dosc bo kazdy byl chyba gorszy od poprzednika, a budzet na samochod skutecznie uszczuplilem..

Moje gg: 6760171 jesli ktos by mial chwile czasu i ochoty pomoc.. :)

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj ja szukam kogos z Lublina co zna sie na Dieslach aby mi sprawdzil pewnego puga 406 :)

 

zainteresowanych prosze o kontakt na gg 5693996 (przedstaw sie bo nie lubie anonimow), PM badz msn chojrak_rock@hotmail.com. Na msn siedze caly dzien w pracy na gg tylko wieczorami

 

dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jest z okolic, albo widział to autko http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6785563 ? Generalnie to wizualnie (zdjęcia) bardzo mi się podoba, no i kolorek wypaśny, tyle że coś mi ta cena nie pasuje, za nisko trochę.

silnik 23000cm :o

 

i cos nie widze tej navi, chyba ze ma wysuwany ekran, autko na zdjeciach wyglada fajnie ale widac ze odpicowane, nawet silnik wypucowany wiec cos mi tu nie pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pojemność to widocznie literowka ;] 2.3 V5 tam jest, czyli fajny silniczek, no fakt świeci się, co do tej nawigacji, to może sprzedający dorzuca, bo jakby była fabryczna to to radio by tam napewno nie było. Generalnie jak podliczyłem sobie koszty rejestracji i ubezpieczenie to już ponad 20tys wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moc: 150 KM (110 kW), Pojemność skokowa: 23000 cm3, benzyna"

łoo kurna... pojemnosc jak statek ^^ jaki to moment obrotowy musi miec przy tak malej mocy ;) Po zdjeciach wyglada naprawde ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko niezle sie prezentuje - ladny lakier i felgi. Tylko musialbys zdrapac te krzaczki na tylnej klapie. Kto wie co tam jest napisane. Moze ktos chcial kawal zrobic przyszlemu wlascicielowi i napisal w ich jezyku "jestem ćwokiem" :D (ja odnosnie tej Bory)

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak jak myslalem, ciekawe tylko czy gosc sie pomylil czy dodaje jakas nawigacje z biedronki....

przeciez ma navi w radiu widac to chyba nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...