Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

No jak widać teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką :lol2:. Będzie kręcenie oj będzie :wink: !!!

 

A teraz z innej beczki. Mam zamiar dokupić nowe pamięci i zastanawiam się nad GeIL GX24GB8500C5UDC (pod kolor :wink: ) a wiem że ta płyta potrafi być w tej materii wybredna (nie ma ich w spisie obsługiwanych pamięci na stronie producenta).

Pytanie czy pójdą te pamięci na tej płycie :? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa pomaranczowe geile :)

Coz... moze podejda.

U siebie probowalem geil ultra 1066 mhz cl5 jako 2x2 gb.

 

GEIL 4GB DDR2 1066 U • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Pamieci poszly bez problemow jako dwie kosci i jako dodatkowe do mushkinow, ale juz byly problemy z uzyskaniem 1066 mhz na 4 kosciach.

Czasu nie bylo na zabawe z biosem wiec nie wiem jak to jest do konca.

 

U siebie mam muchy 1066 mhz cl5 2x2 gb xp i jestem zadowolony.

Jednak mnoznik cpu jest idiotyczny (8.5x) i albo mam 942 mhz albo 1131, gdzie juz mam niestabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaak :banana: dwa śliczniutkie pomarańczowe klocki idealnie pasujące do układanki. Mam zamiar pozbyć się swoich Kinkstonów tak więc Geile nie będą się z niczym gryźć ale wolał bym mieć pewność, że pójdą bo ponad 400 zł piechotą nie chodzi :wink: a morele.net nie przyjmuje zwrotów :angry:

Zachęca mnie fakt, że te same kości tylko taktowane na 800 są wypisane w specyfikacji płyty jako działające!!!

Sam już nie wiem, będzie rozkminka do następnej wypłaty :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bedziesz kminic, bo juz sie zdecydowales na geile :D

Tak samo jak ja zdecydowalem sie na muchy 2 lata temu.

Balem sie, ze nie podejda do plyty, ale zaryzykowalem.

W kazdym razie napisz czy pasuja.

Bedzie to przydatna informacja dla majacych watpliwosci userow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu dopadla mnie ochota na takie memki do naszej plyty:

 

OCZ DDR2 PC2-9600 Low-Voltage Blade Series *EOL OCZ Technology

 

Niestety zrobilem blad i posluchalem kolegi, ktory odradzil mi ich kupno twierdzac, ze to mi nic nie da wzgledem memek 1066 mhz.

Teraz za pozno, bo nigdzie ich nie widze w sprzedazy :(

Kurcze a moglbym je ustawic na 1151 mhz bez problemow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

 

Oj nie był bym takie pewien czy poszły by ci na te 1151, płyta ta jest tak wybredna że to masakra jak większość pamięci nie chce pójść na standardowym 1066mhz max z moich pamiątek(z podpisu) jaki wycisnąłem to 1081mhz ale nie jestem przekonany co do stabilności ;)

 

post-163110-095312200 1279808894_thumb.jpg

 

ogólnie na stronie producenta mało jest pamięci które są certyfikowane.

 

@ktoto1983

 

czekamy na testy :)

Edytowane przez Tom6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie zle zrozumiales...

Mialem na mysli 1151 mhz dla pamieci 1200 mhz od ocz blade, ktore zalinkowalem :)

Czyli pamieci pracowalyby wolniej niz ich nominaly mhz.

Aktualnie moge ustawic 1151 mhz dla pamieci, ale tylko, gdy jest jedna kosc w slocie.

W dualu niestety nie da rady.

Wyskakuje bsod, gdy system ma sie uruchomic nawet dajac 2.3 volta na memki.

 

EDIT: mialo byc 1131 mhz lub 1181 mhz a nie 1151 mhz :ph34r:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnych testów nie będzie :sad: (chroniczny brak czasu + upały i przede wszystkim brak doświadczenia w tej dziedzinie). To moja pierwsza płyta z tak zwanej górnej półki (muszę się przyznać, że zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia). Jedyne co zrobiłem to podbiłem swojego proca do 3,5Ghz co na tej płycie nie jest żadnym wyczynem (ale na moim poprzednim mobo, Gigabyte ga-ep43-ds3 było nie do pomyślenia <_< ). Puki co mam zamiar bardziej zająć się wizualną częścią wnętrza mojego kompa :lol2:. Co nie zmienia faktu, że na pewno zdam relację po zakupie nowych pamięci bo decyzja już zapadła (OBYM NIE ŻAŁOWAŁ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurcze mam dylemat. Mianowicie znalazłem jeszcze inne fajne kostki Pamięć GeIL GeIL 4 GB DDR II 1066 CL5 EVO ONE (2 x 2 GB) (GE24GB1066C5DC) w Morele.net a różnica w cenie w porównaniu do pomarańczowych Geili to 6 zł :mur: No już sam nie wiem. Zakup i tak przekładam na połowę miesiaca bo wyjeżdżam na zasłużony urlop (możne na mazurach mnie olśni B-) )

 

Cholerka mogłem edytować poprzedni post :ph34r: przepraszam

Edytowane przez ktoto1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Gigabyte z siga na DFI p45 z plusem, wszystko fajnie ale mam mały problem w W7. Na gigabycie po przejściu w tryb uśpienia komp sie wyłączał i później bez problemu mozna bylo go wlaczyc kliknieciem myszy albo z klawiatury. Tutaj taka akcja ze po uśpieniu komp sie po sekundzie sam włącza i wentylator na procu wyje na maksa. Ma ktoś pomysł może jak temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc moi drodzy :wink: zrobiłem to. W sobotę mój ulubiony sklep zrealizował zamówienie na pamięci. Powiem szczerze, że w drodze powrotnej miałem dusze na ramieniu. Pamięci nie były wypisane na oficjalnej stronie jako działające z nasza płytą i liczyłem się z możliwością, że właśnie wydałem ponad 300zł na coś co może nie działać. Ostatecznie wybór padł na GeIL 4 GB DDR II 800 Dual Ultra CL4 (2 x 2 GB) :wub: .

 

post-182887-029981600 1287986007_thumb.jpg

 

Wyciągnąłem obudowę z pod biurka, zamontowałem pamięci i z drżeniem rąk włączyłem przycisk power. Jaka była moja ulga kiedy moim oczom ukazał się ekran ładowania windows'a to sobie nawet nie wyobrażacie. Szybki restart, mała modyfikacja opóźnień w Biosie na cl4 (początkowo płyta wykryła je jako cl5) i wielka RADOŚĆ że wszystko OK. Pamięci sprawują się elegancko i przy tym świetnie komponują się z płytą. Jednym słowem POLECAM!

 

post-182887-099431600 1287984187_thumb.jpg post-182887-077226900 1287982957_thumb.jpgpost-182887-057057800 1287984864_thumb.jpg

 

PS. Przez weekend podrożały o 20 zł :lol2:

PS2. Jak znajdę chwilę i poczytam jak to się robi to zobaczę co da się z nich wycisnąć :wink:

Edytowane przez ktoto1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Gigabyte z siga na DFI p45 z plusem, wszystko fajnie ale mam mały problem w W7. Na gigabycie po przejściu w tryb uśpienia komp sie wyłączał i później bez problemu mozna bylo go wlaczyc kliknieciem myszy albo z klawiatury. Tutaj taka akcja ze po uśpieniu komp sie po sekundzie sam włącza i wentylator na procu wyje na maksa. Ma ktoś pomysł może jak temu zaradzić ?

 

1) Zobacz czy zainstalowałeś sterowniki do chipsetu,

2) spróbuj pogrzebać w ustawieniach uśpienia w Windowsie,

3) zobacz ustawienia zarządzania energią w biosie płyty głównej,

4) przeinstaluj system :wink:

 

Jak nie zadziała to będziemy kombinować dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z płyta DFI p45 t2rs :sad: Problem polega na tym, że po podkreceniu procesora (e4500) do 3,3Ghz (9x367) płyta działa, jest stabilna, orthos nie wywala błędów. problem zaczyna się gdy wyłącze komputer np. gdy wychodze z domu. Po powrocie komputer juz nie wstaje, płyta wywala error 8.8. a co za tym idzie musze restartować pamięc CMOS i wprowadzać wszystkie ustawienia w biosie na nowo :-| Co dziwne w przypadku podkrecenia procesora w troche inny sposób 11x300 = 3,3Ghz (napięcie i pozostałe ustanienia w biosie takie same) komputer wstaje nawet po długotrwałym wyłączeniu. Czy komuś przychodzi do głowy jakis pomysł co może być problemem?

 

Dodatkowo zauwazyłem cos ciekawego. Gdy sprawdzam stabilność komputera w programie Orthos (9 priorytet) zegar procesora w CPU-Z skacze z 3,3ghz (11x300) do 1,8ghz (6x300) :huh: A najlepsze jest to ze opcje C1E i EIST mam w biosie ustawione na DISABLED. Jakieś pomysły co może być problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprawdzam stabilność komputera w programie Orthos (9 priorytet) zegar procesora w CPU-Z skacze z 3,3ghz (11x300) do 1,8ghz (6x300)

Przy wyłączonych C1E i EIST tylko zabezpieczenie termiczne może robić takie cyrki. Nie upalasz procka? :D

Może pamięci nie dają rady? Co im tam ustawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonych C1E i EIST tylko zabezpieczenie termiczne może robić takie cyrki. Nie upalasz procka? :D

Może pamięci nie dają rady? Co im tam ustawiłeś?

 

Nie skąd :wink: temperatura procka nie przekracza 75*, więc jest w normie. Pamięci, takie jak w sygnaturce 4x 1gb Corsair XMS2 800mhz CL4, pracują na 918Mhz / cl5/5/5/15. Codo pozostałych ustawień napięcie pamięci 2,15V (0,05V zapasu) CH1 DRAM Default Srew 3/3/1, performance lvl 10, FSB vref 00. Dziwna sprawa :sad: Komp na tych ustawieniach (9x 367) pracuje stabilnie, orthos nie wywala błędów, jednakże jak wspominałem gdy tylko wyłącze komputer a następnie spróbuję go włączyć komp nie wstaje :|

 

// Edit. Problem tyczy się również mnożnika 10 (10x330) na ktorym komputer również się nie uruchamia. Nie wiem przypadkiem czy problemem nie jest FSB > 300, zauwazyłem że w przypadku każdego innego mnożnika niż 11, komputer mimo stabilnej pracy i nie wywalania błędów po wyłączeniu z zasilania nie chce wystartować gdy fsb przekracza 300. Jakies pomysły co może być problemem?

Edytowane przez Bartekiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że włączona opcja vcore droop control nie powoduje żadnych wymiernych korzyści, a nawet pogarsza sytuację. Obserwacje:

CPU @ 3,7GHz VID 1,325

VCORE +0,300V

C1E i EIST ON

 

idle

VDC on 1,440V-1,456V | VDC off 1,440V-1,456V

 

superpi

VDC on 1,56V-1,58V | VDC off 1,584V-1,600V

 

small ffts

VDC on 1,536V-1,552V | VDC off 1,584V

 

Wychodzi, że przy wyłączonej droop jest mniejszy i napięcia się lepiej "trzymają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że włączona opcja vcore droop control nie powoduje żadnych wymiernych korzyści, a nawet pogarsza sytuację

 

Problem rozpoznany we wczesnych biosach tej płyty jako bug i najwyraźniej dotąd nie usunięty. Jest ponoć "na odwrót" więc wyłączenie opcji vdroop control powoduje tak naprawdę jej włączenie i lepszą stabilność maszyny. U mnie się sprawdza na ustawieniach proca powyżej 4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...