Skocz do zawartości
DziubekR1

Palit Przejmuje Galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Firme Palit chyba wszyscy znaja. Produkuje ona niedrogie, ale i niezle jakosciowo karty graficzne. Firma przejela juz w swojej historii kilku producentow, miedzy innymi Gainwarda czy XpertVision, teraz przyszla kolej na nastepna firme, znana chyba wszystkim - Galaxy. Czy wyjdzie to firmie na dobre ? Nie wiem, ale troche szkoda, bo zawsze byl wiekszy wybor, a teraz pewnie beda sprzedawac to samo co obecnie tylko pod szyldem Galaxy, podobnie jak mialo to miejsce w przypadku Gainwarda.

 

Zrodlo - http://pclab.pl/news32804.html

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie to. Palit i Galaxy to są karty w podobnych cenach, zbliżonych możliwościach i dobrej podatności na o/c. Ale tak bywa. Ciekawe, kto będzie głównym konkurentem tej firmy pod względem cena/wydajnośc/o/c. Twintech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No fakty, raz sie im przytrafilo to juz spisujemy firme na straty. :lol2:

Co mnie firma obchodzi skoro nie moge sprzeda jej na allegro? Wystawie , kolo podlaczy , padnie i bede mial problem , zas pisanie kazdmu o problemie z tv outem jest smieszne. W nowych wersjach dawali hdmi , to co ja i reszta , wielka rzesza nawet z tego forum ma zrobic? Spalic na chama? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to tyczylo sie tylko jakiejs serii kart 8600GT, ktore potem zostaly naprawione i byly juz wolne od problemu, wiec nie wiem po ch... to jeszcze ciagle przypominac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jesli sie nie myle to tyczylo sie tylko jakiejs serii kart 8600GT, ktore potem zostaly naprawione i byly juz wolne od problemu, wiec nie wiem po ch... to jeszcze ciagle przypominac.

Z prostego powodu. Raz : wtopa producenta , dwa - jakos nie widzalem notki prasowej mowiacej o wymianie wadliwej , a jedynie wymianie przez serwis , trzy - te nowe tez to mialy z tego co czytalem na Labie miedzy innymi.

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymieniano uszkodzone karty na następne uszkodzone (znaczy działające zanim ich się nie podłączyło do TV) i tak w kółko dopóki nie zaczęli montować zamiast tv out'a HDMI, ale to była tylko jedna poważna wpadka tej firmy.

 

Tylko mimo to martwię się przejęciem Galaxy przez Palita, były to dobre konkurencyjne firmy i Galaxy tworzyło świetne PCB ;], zresztą co tu się martwić na zapas. Pożyjemy i zobaczymy co z tego wyniknie.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duża firma (jeśli nie zmonopolizuje rynku) w końcu zacznie upadać od biurokracji i samych swoich rozmiarów.

Jest na to jakieś prawo.

Na monopolizację sie nie zanosi więc .. ;)

 

teraz przyszla kolej na kolejna firme, znana chyba wszystkim Galaxy.

.. kolej na znaną wszystkim firmę - Galaxy [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie tego boje. Jakos mam zle odczucia po tv oucie z palita :|

Przecież to wina chipa, a nie konkretnego producenta. I to też tylko w konkretnych okolicznościach.

Potem idą w świat takie ploty, jaki syf sprzedaje palit :rolleyes:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta po podłączeniu do TV zaczynała walić artami i trzeba było oddawać ją na gwarancję.

Ale palit nie ma nic do tego , tylko wbudowany układzik realizujący Tv-out pada. Likwidując tv-out i zapodając hdmi palit chciał zmniejszyć straty , bo wina stoi po stronie nvidii.

 

A kto powiedział, że cokolwiek musi się zmienić w produktach ?

Gainward nadal wypuszcza własne produkty mimo bycia pod skrzydłami Palita.

Ta , jak Palit i Gainward mają takie same pcb(kolor inny) , tylko inne chłodziwa i na tym kończą się różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Palit i Galaxy to właśnie byli konkurenci pod względem kart z dobrym oc. Więc kto teraz będzie wypuszczał tanie i dobrze kręcące się karciochy? Przecież Asus i inni mają zawsze wysokie ceny bo twierdzą, że 100mhz na pamięciach więcej jest warte 50zł... Oby Palit nie poszedł za nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boj nic, Palit dalej bedzie wypuszczal podkrecone karty w dobrych cenach, szkoda tylko ze najprawdopodobniej teraz bedziesz na ta firme skazany, bo Galaxy to bedzie dokladnie to samo co karty sprzedawane pod szyldem Palit czy Gainward. No dobra, pewnie wstawia niebieski kolor i na tym sie skoncza roznice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to nie widzi. Na konkurencji my dobrze wychodzimy, bo do teraz można było wybrać a teraz jak galaxy i palit się połączą to będziemy mieli 2x to samo tylko z różnymi nazwami. Choć z drugiej strony Palit imo miał w większości wypadków lepszą jakość od Galaxy, więc może nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Choć z drugiej strony Palit imo miał w większości wypadków lepszą jakość od Galaxy, więc może nie będzie tak źle.

Takie stwierdzenia zawsze wywolywaly u mnie zdziwienie. Po czym poznajesz jakosc (pomijamy pcb)? Te same mosfety , cewki itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to nie widzi. Na konkurencji my dobrze wychodzimy, bo do teraz można było wybrać a teraz jak galaxy i palit się połączą to będziemy mieli 2x to samo tylko z różnymi nazwami. Choć z drugiej strony Palit imo miał w większości wypadków lepszą jakość od Galaxy, więc może nie będzie tak źle.

Ciekawe gdzie :|

 

Kondzioły i ogólnie PWM na kartach Galaxy bije wszystkie karty Palita.

 

Na Palicie zrobisz vmoda to karta piszczy, skwierczy i pada po paru miesiącach.

 

Galaxy nie dość, że nie piszczy to może chodzić i 2 lata z vmodem i nic się jej nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Palita 8600gt na trzech różnych pcb i jakoś nic skwierczało itp , do tego karty dawały rade z 1.75v na gpu :wink: . Poza tym Galaxy czy Palit tworzac własne pcb to szuka w tym oszczędności , a nie poprawienia jakości pcb :wink:

 

Edit:

 

Bo to wszystko przez wyśmienite pamięci quimond , który po jakimś czasie tracą na oc :lol2: . Nvidia chciała przyosczędzić i żle na tym wyszła , powstały nowe rewizje 8800gt/gts z samsungami i hynixami.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie :) Nigdy zlego slowa o Palicie nie moglem powiedziec, wrecz przeciwnie, a tu dzisiaj od rana moja 8800GT zaczyna sie chyba pier... Narazie delikatnie, na forum na czerwonych paskach jest kilka kropek co chwile, ale juz ATI Tool w Scan daje sporo artefaktow. Pieknie...

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie :|

 

Kondzioły i ogólnie PWM na kartach Galaxy bije wszystkie karty Palita.

 

Na Palicie zrobisz vmoda to karta piszczy, skwierczy i pada po paru miesiącach.

 

Galaxy nie dość, że nie piszczy to może chodzić i 2 lata z vmodem i nic się jej nie dzieje...

Moj palit juz od 1,5roku chodzi na wyzylowanych ustawieniach (takty i vmody) i jakos nic nie pada. Ale fakt, troche skwierczy cewka jak sie zalaczy tryb 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firme Palit [...] Firma przejela juz w swojej historii kilku producentow [...] teraz przyszla kolej na nastepna firme, znana chyba wszystkim - Galaxy.

Nie dobrze, ojj nie dobrze :( Uczcijmy serię 7600 minutą ciszy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...