Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Mi taki błąd wyskoczył kiedyś gdy próbowałem zainstalować ALchemy ściągnięte bezpośrednio ze strony Creative ale instala z płyty działa bez problemu.

 

P.S. Vista, 7ki nie instalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy bios do maximusa 2104, obkukajcie strone producenta, ja juz wgrałem ale nie mam czasu potestować ;) pozdrawiam :)

 

widzę że został skasowany z serwera więc wrzuciłem z dysku,

 

http://www.peczus.neostrada.pl/Maximus-II-...ormula-2104.rar

 

u mnie od południa chodzi tak jak zawsze i nie zauważyłem zadnych problemów. Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ostro kręcisz to musisz poeksperymentować z tymi ustawieniami, jak lightowo to możesz zostawić na auto

W przypadku Rampage Formula Skewy na MEM przy wysokich taktach lepiej zostawic na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy bios do maximusa 2104, obkukajcie strone producenta, ja juz wgrałem ale nie mam czasu potestować ;) pozdrawiam :)

 

widzę że został skasowany z serwera więc wrzuciłem z dysku,

 

http://www.peczus.neostrada.pl/Maximus-II-...ormula-2104.rar

 

u mnie od południa chodzi tak jak zawsze i nie zauważyłem zadnych problemów. Pozdro ;)

Powiedz, jak wgrałeś ten nowy bios to ustawienia w biosie się zachowały, czy musiałeś je na nowo ustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy bios do maximusa 2104, obkukajcie strone producenta, ja juz wgrałem ale nie mam czasu potestować ;) pozdrawiam :)

 

widzę że został skasowany z serwera więc wrzuciłem z dysku,

 

http://www.peczus.neostrada.pl/Maximus-II-...ormula-2104.rar

 

u mnie od południa chodzi tak jak zawsze i nie zauważyłem zadnych problemów. Pozdro ;)

Skoro go usunęli to pewnie ma wade więc go sobie daruje ;)

 

@kuebk - sata od 1 do 6 to sa normalne złącza pochodzące od ICH10. 7 i 8 sa na dodatkowym kontrolerze i jest on badziewny. Uzywać tylko w razie braku miejsca i w żadnym razie nie robić na tym raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuebk - sata od 1 do 6 to sa normalne złącza pochodzące od ICH10. 7 i 8 sa na dodatkowym kontrolerze i jest on badziewny. Uzywać tylko w razie braku miejsca i w żadnym razie nie robić na tym raid.

Hmm, zapomnialem ze tu jest 8x SATA. Moje pytanie poniekad bazowalem na Rampage Formula - tam jest 6x SATA w tym 2 opisane w biosie jako 'enchanced' a dodatkowego kontrolera tam akurat brak dlatego zaciekawilo mnie co to znaczy ze akurat te dwa srodkowe sa 'enchanced'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 2104 ponownie jest dostępny na stronie Asusa.

 

Ze zmian wymieniają tylko: Improve Memory compatibility

Spróbuje, może uda mi się wkońcu odpalić 2x2GB + 2x1GB ramy Xtreem i OCZ bo razem za cholere niechcą szybciej chodzić jak ok 800MHz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, jak wgrałeś ten nowy bios to ustawienia w biosie się zachowały, czy musiałeś je na nowo ustawiać?

Tak, nawet te zapisane (nie pamietam jak nazywala się ta zakładka w bios) nie działają nigdy po zmianie bios, na nowo ustawiam a potem save :)

 

Co do biosu to u mnie smiga bynajmniej tak samo jak poprzedni, takze badziewny dla mnie nie jest :D

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem.. Wcześniej śmigałem na 4.4Ghz.. i komp stabilny w 100% . Gdy go wyłączam i chce go włączyć to mobo w ogóle nie wstaje. LCD poster nic nie pokazuje a głośnik nic nie piszczy.. Zjechałem na 4GHz i pamietam że ze dwa odpalenia miałem normalne teraz jedynie stock pomaga żeby wstawała za każdym razem... Procek e8600 pamięci g.skill PI 2x2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z niewiadomoych przyczyn przez ok półtora tygodnia (było to pare miesięcy temu).

Z równie nie wiadomych przyczyn przeszło i nigdy się nie pojawiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć rozwiązanie aby odpalić stery xfi na windows 7 RC x64

 

dowód - http://www.peczus.neostrada.pl/XFi.png

 

Nizej instrukcja

 

 

 

FYI, i use new windows 7 RC 7100 on administrator account

 

1.please instal (like in windows vista) you driver maximus ii formula SupremeFX you can download it from here

ASUSTeK Computer Inc.-Support-

 

when you finish instalaction reboot your pc

 

2.download x-fi utility of 1366 rampage ii gene

 

3.this step is very important , you must run xfi setup utility in compatibility mode WINDOWS VISTA (SP1) i dont need admin rights because i use admin account...

 

4.reboot your machine and activate xfi utility in internet explorer

 

5. have fun

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Peczuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem z Win 7 7232 64bit. W testach 3dmark 2k6 mam duzo nizszy wynik niz w xp 32bit( 2k6 xp 32bit = 25640, 2k6 win7 64bit =23400). Wszystkie sterowniki mam nowe dedykowane pod win7. Moze jakas opcja w biose jakos blokuje moj procek podczas pracy w 64bitach?? System jak w sigu. Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Windows 7 jest mimo wszystko wolniejszy od XP, przynajmniej w DX9. Do tego ciągle to beta, a i stery nie sa finalne, obsługa SLI na pewno nie jest na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 jest mimo wszystko wolniejszy od XP, przynajmniej w DX9. Do tego ciągle to beta, a i stery nie sa finalne, obsługa SLI na pewno nie jest na najwyższym poziomie.

Kupilem do kumpla ta grafe i on na win7 miał 26k w 2k6 wiec win7 jest szybszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ klataa

 

Po co w ogole porownywac wyniki z XP do 7? BTW grasz w 3D marki czy w gry? IMHO sprzet na XP sie tylko marnuje, a ja nigdy nawet nie probowalem na moim cofigu wgrac XP bo po co?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ klataa

 

Po co w ogole porownywac wyniki z XP do 7? BTW grasz w 3D marki czy w gry? IMHO sprzet na XP sie tylko marnuje, a ja nigdy nawet nie probowalem na moim cofigu wgrac XP bo po co?

Ze co sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ klataa

 

Po co w ogole porownywac wyniki z XP do 7? BTW grasz w 3D marki czy w gry? IMHO sprzet na XP sie tylko marnuje, a ja nigdy nawet nie probowalem na moim cofigu wgrac XP bo po co?

Widze ze kolega jest extremalnie nastawiony do XP-ka:) Troszke jakby nie zostałem zrozumiany. Nie porownuje xp do win 7 tylko 32bit do 64bit. Wczesniej byłem posiadaczem 2gb ram wiec uzywałem 32bit. Teraz mam 4gb wiec wgrałem win 7. Kumpel w testach (zarowno grach jak i 3dmarkach) widzi wzrost wydajnosci w Win 7 porownujac go do Xp-ka. U mnie natomiast jakby na 64bitach troszke wolniej mi komp chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam problem z nowym komputerem. Poskładałem go i przez pierwsze 2 dni wszystko było OK. Potem pamięci nie chciały mi juz startować w Dual Channel. Na jednej kości wszystko jest ok. Zeby odpalic 2x2 musze pomachac suszarka tak do ~40* i komputer odpala lecz jak temp zejdzie za mocno to sypie mi bsoda. Mam tez marne odczyty okolo ~7700mb/s Nawet z Quadem na 4,05 i ramami 11xxMhz odczyt jest okolo ~8000mb/s. Nie wiem czy walnela plyta czy pamieci. Prosil bym o jakies testowe ustawienia jakie mogl bym ustawic i sprawdzic czy wszystko bedzie ok. Probowalem juz z NB 1,15v DRAM 2,13. Z timingami sie nie bawilem zwykle 5-5-5-15 auto auto ...

 

Wynik z Everesta (w singlu) : 3,0 3,6 3,8 4,05

Dołączona grafika

Edytowane przez Rosti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz test pamięci a zmieniasz taktowanie CPU? :D fajnie...

 

Wydajność pamięci zależy od 1. ich taktowania, 2. timingów, 3. częstotliwości fsb, 4. wydajności samego chipsetu (np minimalny wpływ strap)

Trzymaj timingi ręcznie, może da się je obniżyć albo podnieś taktowanie pamięci przy fabrycznych. Zmiany PL tez mocno wpływają na wydaność i stabilność.

Wydajnośc ok 8000 jest dość typowa przy 1066. Zmniejsz mnożnik o jeden i pojedź wyżej z fsb jednocześnie starając się podnieść taktowanie ramu wtedy uzyskasz więcej na przepustowości pamięci.

 

Kolejna sprawa 1.15v na mostku? Przecierz to strasznie mało! Np u mnie przy fsb 355 potrzebuje już 1.259v a przy fsb 475 potrzebne jest 1.365v

 

Przeczytaj cały wątek, jest nie duży a wiele informacji i ustawień było juz podawanych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...