Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

4,2 full stable (orthos, gta4...) ~ 1,28v dalej nie próbowałem ale za to męczę ramy i chyba nie jest tak źle jak myślałem a-data ee 800 @ cl5 1050mhz v2,1 ? <_< tylko że to są 4x1GB. I jeszcze jedno czym pamiątki dokładnie testować? tylko nie mówcie że orthosem bo on nawet na defie wywala błąd a w grach to 1050 jest stabilne jak skała.

 

edit.

@MoS jakie masz tempy w stresie na tej ninji ?

Edytowane przez Kukaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MoS jakie masz tempy w stresie na tej ninji ?

W Orthosie na procu max 63-66 na rdzeniach 55-58 przy 3700MHz 1.2375V bios 1.232V winda.

W idle na procu 37 ,a rdzeniach 33.

Tylko trzeba poprawkę na pastę wziąć jadę na zwykłej silikonowej za 2.90 zeta B-)

 

Zmieniałeś jeszcze coś w biosie z V oprócz Vcore?

 

A co do ramów miałem takie bez problemu szły na 1125MHz cl5.5.5.15 reszta auto 2.18V

Edytowane przez MoS1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M-Power

Walla jeszcze nie sprawdzałem.

 

@MoS

O to widzę zerotherm dużo lepszy :razz: przy 4,2 mam mniejsze tempy ~ 54-56 a miałem brać właśnie ninje :wink:

Zmieniałem oczywiście ale nieznacznie SB i NB

Kiedyś a-daty były dobre teraz trudno o takie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MoS

O to widzę zerotherm dużo lepszy :razz: przy 4,2 mam mniejsze tempy ~ 54-56 a miałem brać właśnie ninje :wink:

Zmieniałem oczywiście ale nieznacznie SB i NB

Kiedyś a-daty były dobre teraz trudno o takie :sad:

Nie wiem dlaczego tak mam ale jak zmienię fsb z 390 na 366 a podbije mnożnik Vcore bez zmian to w orthosie max na rdzeniach 52-55 a procu 58-62

, różnica w taktowaniu proca zaledwie 40Mhz :blink:.

 

Dzisiaj nie mam już chęci ,może jutro sprawdzę na fsb 333 i wyższym mnożniku jak będzie z temperaturami.

 

Temperaturki sprawdzane tak +- po 15 min stresu

Edytowane przez MoS1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od grudnia jestem szczęśliwym posiadaczem e5200, z rewizji M0. Narazie moje wyniki OC mnie niezbyt zadowalają, bo mam 3.5 GHz przy 1.25 w stresie a 1.23 w windzie. Co sądzicie o tym wyniku ??? Wszystko testowane Orthosem i grami puszczonymi na maxa przy rozdziałce 1280x1024. Łącznie jakieś 4 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam pewien problem (który może i problemem nie jest);

 

Otóż dotychczas mój procek pracował na 12,5x266, ramy 800 - tak jak w sigu. Napięcie CPU 1,36v (real)

Postanowiłem po zmianie chłodzenia popróbować, czy o/c się poprawiło - FSB 268 - błąd po 22 minutach. A wszystko to na strapie 266

 

Więc pomyślałem sobie - zbije mnożnik i popróbuje; 11,5x302 (~3473Mhz) 1,36v - stabilne (minęły 3 godziny), strap tak samo 266, inne ustawienia bez zmian.

 

O co chodzi? Czy u Was też tak jest, że procek na niższym mnożniku osiąga wyższe taktowanie na tym samym napięciu? oO

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% wystarczą.

 

Gdybyś puścił je w 1:1 osiągniesz na procku FSB przynajmniej 333Mhz, co przy najwyższym mnożniku daje ponad 4,2Ghz

 

Chyba, że możesz brać coś szybszego - wtedy weź szybsze :P Ale 667 w 100% wystarczy, żeby nie ograniczało procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie procesora, bo zamierzam jego kupno (E5200).

Zamierzam go oczywiścię podkręcać, i interesowałby mnie wynik z rzędu 3,5Ghz minimum.

I tu moje pytania:

Czy jest pewne iż tyle osiągnie? (lub jak bardzo prawdopodobne)

Czy Auras Alpaya wystarczy aby (podkręconego) utrzymać w dobrej (50-60°C) temperaturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie procesora, bo zamierzam jego kupno (E5200).

Zamierzam go oczywiścię podkręcać, i interesowałby mnie wynik z rzędu 3,5Ghz minimum.

I tu moje pytania:

Czy jest pewne iż tyle osiągnie? (lub jak bardzo prawdopodobne)

Czy Auras Alpaya wystarczy aby (podkręconego) utrzymać w dobrej (50-60°C) temperaturze?

1. Niestety, ale e5200 to bardzo loteryjne procki. Mój niestety nie jest w stanie osiągnąć 3.5 GHz na napięciu poniżej 1.4 V, a tyle można dać max do pracy 24/7.

I nie jest to wcale odosobniony przypadek - popatrz na sygnaturki z tego topicu.

Na 100 % to uda Ci się osiągnąć wynik z przedziału 3.2-3.4 GHz, a wyżej to już na dwoje babka wróżyła.

 

2. Na Pentagramie spokojnie udałoby Ci się osiągnąć takie temperaturki (poniżej 60 *C przy napięciu ok. 1.35V) i to przy skręconym na minimum wentylatorze.

Jak jest z Aurasem niestety nie wiem.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdzenia procka przed kupnem ( choćby jego numery seryjne i ew. vid , ale to drugie nie na każdym opakowaniu jest , poprawcie mnie jak się mylę ) .

 

Wtedy będzie można coś wywróżyć , a tak to będzie loteria .

 

Mój chłodzony Karakorum idzie nawet na 3,85 Ghz , wyżej nie sprawdzałem , napięcie prawie 1,4 V .

 

Stabilnie najwięcej to co mam w sigu .

 

Nawet 5300 nie jest alternatywą a miał być ( nowa rewizja i niższe vid ) .

 

A co do Aurasa i Pentagram Alpaya .

 

Auras Wave/Twin W wydajność ma trochę niższą niż Karakorum , plusem jest cena , są tańsze .

 

Alpaya ma wydajność mniejszą niż oba Aurasy , coś koło starego HP-100 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak odczytać VID z pudełka?

 

Co do e5300 - rewizja nowa, ale VID ten sam albo wyższy. Większość ma 1,2625v, e5200 miały najczęściej ok. 1,225v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy E5200 nie odczytasz Vid z pudełka, po prostu tam go nie ma, znalezienie dobrej sztuki graniczy z cudem. Przy E5300 tak samo. Co do Twojej wcześniejszej wypowiedzi- przy zmianie mnożnika na mniejszy mobo wogóle u mnie nie wstaje- troche dziwne ale prawdziwe. Teraz tak, mój procek E5200 chodzi stabilnie na 3,75GHz przy napięciu 1,250V chociaż to jeszcze nie jego koniec. Vid u mnie to 1,20 i podczas przetaktowania temperatury przy zastosowaniu Karakorum to 44-45 Idle i 59-63 przy 1600 obr/s. Czytałem wcześniej iż te procki mają rąbnięte czujniki temperatury zwłaszcza w rewizji M0, anyway ważne iż procek jest stabilny jak skała i to mi się podoba- gry się nie sypią, Orthos także. Co sądzicie o tych tempach, 3 wentyle w budzie, buda NZXT Apollo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 5300 nie jest alternatywą a miał być ( nowa rewizja i niższe vid ) .

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak odczytać VID z pudełka?

 

Co do e5300 - rewizja nowa, ale VID ten sam albo wyższy. Większość ma 1,2625v, e5200 miały najczęściej ok. 1,225v

e5300 chyba zawsze miały rewizję R0 i to nie jest chyba nowa rewizja bo e7xxx też mają taka rwizję

 

A wysoki VID wcale nie oznacza że OC jest kiepskie.

Spotkał się ktoś wogóle z ostatnio kupujących z prockami z VID innym niż 1,25V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wyniki osób posiadających E5300 na tym forum nie są jakieś szczególnie słabe, wystarczy zobaczyć jak te procki kręcą się na hwbot.org . Wg mnie jeden z gorszych egzemplarzy wydanych ostatnio przez Intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec grudnia dostałem egzemplarz z vid 1.2

266x12 napięcie w biosie 1.26125, cpu-z w idle pokazuje 1.24, w stresie 1.192-1.2 :P. Czy taka różnica pomiędzy pomiędzy napięciem bios a cpu-z w idle jest w miarę normalna? No i czy róznica 0.14 między idle a stress to tez w porządku :P I czy mogę powiedzieć, że moja sztuka robi 3.2gh na def vcore :D

Edytowane przez Zyziek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonglerkę prockami :lol2: Szczerze - nie wiem :unsure:

 

Może osoby z prockami o niskim VID (Alinek, itp.) podają oznaczenia i numery z opakowań, to samo zrobią osoby z wyższymi (>1.2V). Może wtedy uda się coś znaleźć :?: :?: :?:

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie konkretnie są te numery na opakowaniu?? :) Procesor siedzi w drugim kompie (rodzinnym), więc nie mogę go wyjąć.

Może zrób sześć zdjęć opakowania, każdą płaszczyznę, o ile masz to pudełko ;)

Wtedy wskaże o które numery mi chodzi i inne osoby te numery podadzą, zobaczymy czy są jakieś różnice :D

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się, żeby ktoś z trochę marniejszą sztuką (wyższy VID) też zrobił zdjęcia, bo inaczej nici z porównania.

 

P.S: Z artu na egiełdzie wyszło, że E5200 po OC jest lepszy niż PII 810 po OC, ale tylko w Crysis. W reszcie gier Fenom jest 15-20% szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie "pochwale" swoja sztuka

 

na GA p31-ds3l

2 giga 667 goodram pamieci maja taki dzielnik zeby nie ograniczaly podkrecanosci procka czyi 2.4 razem 667 na sztywno

 

poszlo 12.5 x 278 = 3.47 Ghz

vcore w biosie pokazuje 1.375 cpu-z 1.328

 

padaka i tyle...ehhh

 

kupilem nawet dzis karakorum i na skreconym wentylatorze jest maks 55 stopni

co mozna jeszcze zorbic jak zaryzykowac i sprawdzic czy dojdzie wyzej?

 

na napieciu 1.3 robil bez problemu 3.3 ghz wie cnie iwemczy ja cos robie czy rzeczywiscie zbey chodzil 3.5 musi az tyle napiecia miec wiecej ehhh

 

edit:

jakie mozna dac BEZPIECZNE napiecie na ten procesor? fakt ze komp chodzi prawie 24/7

Edytowane przez janekbossko84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O napięciu już było.

 

Intel w przypadku e5200 podaje max bezpieczne napięcie = 1,3625v

 

Do pracy 24/7 możesz ustawić tak, żeby pokazywało te 1,3625 w BIOSie na stronie z temperaturami itp.

Choć 1,4v nie powinno zaszkodzić, to jednak do pracy 24/7 szkoda procesora moim zdaniem:)

 

Swoją drogą niezłego dropa ma Twoja płytka. Masz w BIOSie taką opcję jak "Load line Calibration" albo coś takiego?

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być coś jak Hardware Monitor, czy power monitor, albo PC Status. Poszukaj a znajdziesz :)

 

1.375 to nie jest wysoko, szukaj stabilnego przy 1,36 a potem przy wyższych i zobacz ile daje podniesienie napięcia. U mnie np. na 1,3625 osiągam stabilne FSB 336, a na 1,375 osiągam 339 (mnożnik 10x) - 30Mhz więcej kosztem wyższego napięcia - wolałem zostawić 1,3625.

Przy 1,40 osiągam FSB 344 - kolejne 50Mhz a napięcie już sporo wyższe - bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziek iza sugestie tak wlasnie zrobie.

Zmniejsze napicie do 1.36 i poszukam stabilnego taktowania...100 mhz w ta czy w tą nie jest warte takiego skoku napiecia...

Powiedz prosze tyko co ta opcja ma dawac? wiem czego szukać jak to sie nazywa ale oc pozniej mam z tym zrobic?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...