Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

A jest jakiś sposób, żeby przy kupowaniu proca w sklepie można było zobaczyć, czy on jest z "Costa Rica", czy z "Malay" ?? Bo te z Malezji podobno lepiej się kręcą i na nim by mi bardzo zależało...

W pudełku jest okienko na górze przez które widać procka. Po prostu zajrzyj tam:)

No i na naklejce z boku - tuż pod symbolem klucza jest napisane "made in xxxx".

 

Nawiasem mówiąc mój proc(e7200) jest z malezji i też ładnie się kręci - coś w tym musi być:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nawiasem mówiąc mój proc(e7200) jest z malezji i też ładnie się kręci - coś w tym musi być:)

musi być... fabryka w malezji :-D

 

costa rica to wogóle jakaś nowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być... fabryka w malezji :-D

 

costa rica to wogóle jakaś nowość

przecież to żart:) OC tych procków to prawdziwa loteria. Nawet procki o tym samym batchu potrafią zupełnie inaczej się kręcić.

Więc nie ma sensu szukać malezyjczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pudełku jest okienko na górze przez które widać procka. Po prostu zajrzyj tam:)

No i na naklejce z boku - tuż pod symbolem klucza jest napisane "made in xxxx".

Wielkie dzieki za pomoc, bo z tego co czytalem o OC E5200 to właśnie "malezyjczycy" się lepiej kreca :D, więc właśnie takich będę szukał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

przecież to żart:) OC tych procków to prawdziwa loteria. Nawet procki o tym samym batchu potrafią zupełnie inaczej się kręcić.

Więc nie ma sensu szukać malezyjczyka.

 

ale jest coś takiego jak średnia...

dlaczego niby ludzie szukają określonych tygodni proców? Bo z tego tygodnia proce kręcą się średnio bardzo dobrze, np. znacznie łatwiej trafić dobrego e8500 Q807 niż Q801 chociażby

 

w tym przypadku też szedłbym w malezje, ale to zdecydowanie bardziej loteria :-D wszędzie, gdzie jest jakaś nowa dostawa trzeba sprawdzać i tyle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w rękach 3 proce z Malezji i tylko moja sztuka była powyżej przeciętnej, więc tym aż tak bardzo bym się nie sugerował. A moze właśnie z Costa Ricy trafi sie jakiś fajny co 4,0 będzie robil z palcem na radiatorze przy niskim V :) Loteria i jeszcze raz loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mialem w rękach 3 proce z Malezji i tylko moja sztuka była powyżej przeciętnej, więc tym aż tak bardzo bym się nie sugerował. A moze właśnie z Costa Ricy trafi sie jakiś fajny co 4,0 będzie robil z palcem na radiatorze przy niskim V :) Loteria i jeszcze raz loteria.

miałem w rękach siedem proców z costa rica

jak ze mną współpracowały chyba już pisałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> proca z Malezji, bo wszystkie E8x00 są właśnie z tamtąd, a z tego co patrzałem to z Costa Rica sie nie najlepiej podkrecaja...

Wiem, ze to loteria, ale wieksze szanse sa wlasnie na 'Malezyjczyku'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nabyłem e5200 za 230zł

wyprodukowany w malezji [Malysia widać na pudełku i procku]

no i... kręci się pięknie :)

identycznie jak w recenzji na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-3

w tej chwili pracuje 1,47V [bios 1,5v] 4000Mhz :]

wszystkie testy przechodzą, grałem już troche, czas pokaże czy to w pełni stabilne

mój e2160@3,2Ghz robił w 3dmarku 2006 CPU test około 2500 puktów, teraz z tym prockiem 4Ghz robi około 3400

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie caly "urok" e5200 polega na wysokim mnozniku i to nie ze wzgledu na niskie fsb wystarczajace do uzyskania wysokiego taktowania, ale ze wzgledu na ulomnosc speedstepa, ktory potrafi zejsc z mnoznikiem do minimum 6x. do internetu, muzy i filmow nie potrzeba pelnej mocy, a po lekkim kreceniu mozna zestroic go tak:

- max - 12,5x266=3333 (108w/1,35v)

- min - 6x266=1600 (23w/0,90v)

no i jesli ktos ma nawet calkiem przecietne pamieci, to zeby nie tracic wydajnosci z okolic fsb400 dla 1:1 (u mnie na commando, ciasny strap przy fsb266 nie rekompensuje ani czasu dostepu, ani przepustowosci pamieci przy fsb400 na luznym strapie), mozna przelozyc kostki w jeden kanal i puscic je 1:2 - 1066-5-5-5-15.

 

to taka mala garsc uwag od strony praktycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie caly "urok" e5200 polega ...

- max - 12,5x266=3333 (108w/1,35v)

- min - 6x266=1600 (23w/0,90v)

 

to taka mala garsc uwag od strony praktycznej.

po OC przy idle czestotliwosc procka spada ale programy mi pokazują że napiecie wciąz pozostaje wysokie

tez tak macie? albo wiecie jak to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po OC przy idle czestotliwosc procka spada ale programy mi pokazują że napiecie wciąz pozostaje wysokie

tez tak macie? albo wiecie jak to zmienić?

mam w biosie wlaczone zarowno speedstep jak i c1e. jedyny program porzadnie pokazujacy napiecia, to rmclock, bo czyta te informacje ze stanow vid. oczywiscie napiecie spada w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po OC przy idle czestotliwosc procka spada ale programy mi pokazują że napiecie wciąz pozostaje wysokie

tez tak macie? albo wiecie jak to zmienić?

U mnie to działa tylko gdy napiecie procka jest na auto - p31. Gdy ustawie cokolwiek innego to napięcie się nie zmienia wraz z mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- max - 12,5x266=3333 (108w/1,35v)

- min - 6x266=1600 (23w/0,90v)

HAHAHA :lol2:, nie wiedziałem, że 1,5cm BOX potrafi schłodzić potwora pobierającego ponad 100W!!!

Nie wiem jakim cudem Ci takie wartości wyszły, bo na def. MHz i Vcore ten procek zużywa w stresie ~25W, a w idle zaledwie kilka watów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też wolałbym kupić E5200 w wersji OEM, bo na procu bedzie Kakakorum, a OEM jest w końcu tańszy, tylko nie umiem nigdzie zanaleźć takiego OEM-a.

 

Tak szczerze to nie jestem pewien, czy rzeczywiście dają ten niski, przynajmniej nie widzialem zdjęcia E5200 i jego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też wolałbym kupić E5200 w wersji OEM, bo na procu bedzie Kakakorum, a OEM jest w końcu tańszy, tylko nie umiem nigdzie zanaleźć takiego OEM-a.

 

Tak szczerze to nie jestem pewien, czy rzeczywiście dają ten niski, przynajmniej nie widzialem zdjęcia E5200 i jego coolera.

no niski

ale wiecie co...te coolery wydajnościowo są prawie takie same

kiedys sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie co...te coolery wydajnościowo są prawie takie same

kiedys sprawdzalem

Pewnie dlatego, że w wersji bez miedzianego środka nie ma co transportować ciepła na górę i ciepło kumuluje się przy podstawie.

Albo dali jakiś inny wentylator, który chodzi na większych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie w związku z teorią o bezpiecznym "woltażu" 45nm procków wszdłem na stronę Intela, gdzie w specyfikacji PDC "E5000 series" pisze, że zakres VID wynosi 0.85V-1.365V, a maksymalne napięcie (nie wiem czy 24/H) wynosi 1.45V. Tak więc jak macie dobre chłodzenie możecie bez problemu ustawić napięcie powyżej 1.35V i 'wycisnąć z niego soki'

według strony intela:

Dołączona grafika

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...