Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest odrobine za duzo napiecia jak na 45nm 24/7 ?

Ja tam stabilnosc robie z 15-20 minut orthosa a potem ide w cos pograc i patrze czy tam sie nic nie wiesza :D

Wydaje mi sie, ze takie napiecie jest ok. Z tego co czytalem to do 1,4 na 24/7 jest bezpiecznie. Chlodze go karakorum, wiec temperaturki sa dosc przyjemne. Moze ktos jeszcze sie wypowiedziec odnosnie napiecia? To moj pierwszy intel od 8 lat i za bardzo sie na tym nie znam, a nie chcialbym zajechac proca zbyt szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos jeszcze sie wypowiedziec odnosnie napiecia?

Napięcie jest OK, taka niepisana granica w 45nm to 1,35-1,4V Z resztą Lanc chyba w tym topicu o tym już wspominał. Mój pracuje na codzień na 1,375 i wszystko wydaje się być ok. Następna niższa wartość to tylko 1,325V, a na tym mi 3,8 nie zrobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem o E5200,to bezpieczna granica to 1.43V.Choć jak mówili koledzy wyżej,lepiej trzymać na max.1.4V.Więcej nie znasz dnia ani...Co lepszy PDC na 1.3V dobije do 3.5\3.6ghz.Lecz większość nie wyrwie 3.9ghz nawet na 1.5V...Wiem z doświadczenia.

 

Dobra to mój pierwszy post na tym forum.Pozdrawiam wszystkich! :oops:

Edytowane przez macias173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Kolega kupił E5200 z agito, Procek z costa ricy, narazie wiem tyle co na screenie, podobno na tym co widać wyżej zainstalował windę, ustawienia zostały po poprzednim użytkowniku jego gigabyte P31, napięcie 1,285V i 3,8??? Postaram się więcej dowiedzieć, ale on narazie jest napalony nowym kompem, aaa bym zapomniał, chłodzenie box

 

Edit: 3dm przechodzi ;)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku ja nie mówię że nie wywali, bo nawet tego sprzętu na oczy nie widziałem, nie podkręcam procków od wczoraj zeby tak twierdzić. Ale moje zdziwienie wynikało z tego że mój procek, uważany za w miarę fajną sztukę przy 1,3 i 3,8 to ledwo do windowsa wejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie. Pisząc o bezpiecznym napięciu 24/7 macie na myśli to ustawione w biosie, napięcie rzeczywiste w idle, czy napięcie rzeczywiste w stresie? Uprzedzając pytania wiem, że cpu-z nie pokazuje rzeczywistych wartości, aczkolwiek zazwyczaj zbliżone do rzeczywistych. Do tego służy miernik. Wiem również co to jest Vdroop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku ja nie mówię że nie wywali, bo nawet tego sprzętu na oczy nie widziałem, nie podkręcam procków od wczoraj zeby tak twierdzić. Ale moje zdziwienie wynikało z tego że mój procek, uważany za w miarę fajną sztukę przy 1,3 i 3,8 to ledwo do windowsa wejdzie ;)

Ja przy 1,325 na 3,8 pogralem z pol godziny w grida. Orthos sie wywalal po kilku minutach.

 

Ja mam jeszcze takie pytanie. Pisząc o bezpiecznym napięciu 24/7 macie na myśli to ustawione w biosie, napięcie rzeczywiste w idle, czy napięcie rzeczywiste w stresie? Uprzedzając pytania wiem, że cpu-z nie pokazuje rzeczywistych wartości, aczkolwiek zazwyczaj zbliżone do rzeczywistych. Do tego służy miernik. Wiem również co to jest Vdroop.

Ja caly czas mowie o napieciu w biosie, w cpu-z mam w idle 0,025 nizsze, w stresie 0,04 nizsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

* 290x12~3.48

* bios 1.35V

* test ~20 min z tego wzgledu ze siedze od rana i zauwazylem ze z regoly wysypuje przy 18min (wiecej bedzie jak znajde czas na same testy)

* temp na boxie

* 12.5x280x1.35 (bios) rowniez przechodzi, wyzsze fsb przy mnozniku 12.5 wymagaja znacznie wiecej papu i temp w stresie (orthos siegajacej 85/core).. takze wyzej wole nie probowac na tym chlodzeniu

* co to jest CPU PLL voltage? opcja w biosie

transbooster will speedup your superpi times but may cause instability if you push to hard moze mi to ktos przelozyc na jezyk laika?

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

* test ~20 min z tego wzgledu ze siedze od rana i zauwazylem ze z regoly wysypuje przy 18min (wiecej bedzie jak znajde czas na same testy)

Mi sie wysypywal orthos po ponad godzinie, a zazwyczaj po 20-40 minutach, wiec taki test jak Twoj to jest kompletnie nic nie warty. Zrob ponad 3 godziny przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzina testu wystarczy.. ustaw small FFTs i priorytet 9

No to ja powtarzam, ze nie wystarczy :P Priorytet zawsze daje na 9, i przy small FFTs zdarzalo mi sie, ze komputer wysypywal sie po ponad godzinie. Co ciekawe przy tych samych ustawieniach na tescie blend wysypuje sie wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze proce też made in Costa Rica.Niedawno zauważyłem ^_^

 

Może one są (jak buty Nike z Wietnamu :wink: ) lepsze jakościowo?Mój poszedł 3.43ghz na 1.23V.Już ponad tydzień,4h Orthosa itp.

Jeszcze się nie zawiodłem,ile godzin w Grida...

Wrzucę skriny,jak ściągnę jakoś "wyjściową" tapetę.

 

Nie pasuje mi tylko pudełko.Takie jakieś nie fajne... :rtfm:

Edytowane przez macias173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę za mało orthosa. Ja robię z 6-7h na prio 7-10 (najczęściej 9), a potem CS:S, HL2, Crysis i... Summer Athletics (o dziwo niskobudżetowa gra, a dobry benchmark dla cpu). Chyba, bez różnicy czy z Malezji czy Kostaryki cpu, kręcą się podobnie, z tego co zdążyłem zauważyć.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, bez różnicy czy z Malezji czy Kostaryki cpu, kręcą się podobnie, z tego co zdążyłem zauważyć.

Ja wysnułem teorie o tym, że proce z Malezji lepiej się podkręcają, ale po wynikach w/w na procach z Kostaryki chyba jednak zmienie zdanie. To po prostu zależy od sztuki... ;)

 

P.S: Swoją drogą nie wiem, czy polować na 'Malezyjczyka', czy na 'Kostarykanczyka' Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S: Swoją drogą nie wiem, czy polować na 'Malezyjczyka', czy na 'Kostarykanczyka'

Szkoda,że nie ma jakieś twardej reguły.Która by mówiła który proc lepszy do O\C.Przydałoby się...

 

Mam jeszcze pytanie.Da się ściągnąć takie malutkie naklejki,te co dają do proca?No,te co się (zazwyczaj) czepia do obudowy.

Edytowane przez macias173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po 8 latach z AMD nabylem e5200+ep31 ds3l rev 1.0. Poki co nie podnosilem napiecia i uzyskalem 3250mhz na 1.2v w biosie, 1.168 w cpu-z w stressie. Orthos dziala juz dluzszy czas bez bledow, temp na boxie to 63-65 stress. Poki co jestem bardzo zadowolony, choc mialem duze obawy, bo procesor made in costa rica. Jutro sie pobawie napieciem i zdam relacje. Czy te temperatury nie sa za wysokie troche? Odczyt z core temp 0.99.3. Mysle nad kupnem jakiegos niedrogiego chlodzenia, karakorum mi nie wejdzie. Zastanawiam sie nad alpaya albo freezer 7 pro. Co bedzie lepsze i czy duzo mi spadna temperatury w stosunku do boxa?

ALPAYA

lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mako222

 

 

u mnie przy 3GHz (fsb 12,5*240, ram na 960) na na 1,31V (ubuntu ruszal na 1,29, ale zainstalowalem viste i nie rusza jak zejde nizej jak 1,31) przy uptime kilka dni (komp praktycznie nie wylaczany) mam 41 w idle i 48 w stresie... trafila mi sie felerna sztuka chyba, bo wiekszosc ludzi odpala 3giga na mniejszym napieciu (moze to ja cos knoce, nie wiem), mam boxowe chlodzenie, wiec jesli masz tak samo to wsio ok, imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...