Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

wg dokumentacji technicznej intela:

3098173[/snapback]

max 85 stopni C, 1,45v

czyli jade non stop 1,45V na boxie i sie nie przyjmuje 60 stopni C

tak?

1.45v to za dużo nawet jeśli jest pewność że płyta nie zawyży napięcia na CPU.

Lepiej nie przekraczać 1.36v.

W tym PDF jest jeszcze tabela 6 która mówi że

"aby zapewnić niezawodne działanie procesora" nie należy przekraczać VID + 0.05v

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj pokręcić tego proca no i udało mi się dobić do 3066mhz przy napięciu 1.325v. Jednym zdaniem, jest źle. Bez zmiany napięcia dobiłem do 2800Mhz ;/ Chyba trafił mi sie najgorszy z możliwych egzemplarz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj pokręcić tego proca no i udało mi się dobić do 3066mhz przy napięciu 1.325v. Jednym zdaniem, jest źle. Bez zmiany napięcia dobiłem do 2800Mhz ;/ Chyba trafił mi sie najgorszy z możliwych egzemplarz ;p

z ciekawosci skad masz proca? [chodzi mi o wyprodukowanie]

ps. jestes pewnien swojego OC? nie blokują CIe pamięci np.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Pamięci nie kręcę, opuściłem mnożnik do 9,5 a fsb podniosłem do 266mhz i od tego zacząłem OC. Potem jechałem tylko mnożnikiem w górę.

Obniż taktowanie pamięci. Jaki VID ma ten "selekt"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój z Kostaryki poszedł na 250*12,5 1,12v (bios) 1,16 (winda)

pomęczyłem 14min w orthosie bo więcej mi się dziś nie chce ;P

temp przy otwartej budzie ~50*C, karakorium 1,1k obr, nie wiem czy to nie dużo, chyba za mało pasty dałem :/ jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam FOXCONNA P35A-S pamięci A-data Extreme Edition i E6550 stale chodzącego 7 x 487MHz = 3,4.

Kupiłem E5200, włożyłem zamiast E6550, pobawiłem się ustawieniami i zaskoczyła mnie niechęć tego E5200 do wysokich FSB. Uzyskałem stabilne 12.5 x 272 = 3,4GHz (1,3V) a przy 9 x 342 = 3,08 (1,3V) a dalej to tragicznie.

Wszystkie E5200 tak mają, czy mi się trafił felerny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiezy konfig, a jako, ze nigdy intela w budzie nie mialem, mam do was pytanie...

 

ustawilem takie parametry w biosie:

 

mnoznik 12,5

fsb 240 (czyli ram na 960) i bootuje sie jako 3.0ghz... w viscie64 pokazuje mi ze mam procesor e5200@2,5ghz 2,5ghz

 

odpalilem cpu-z i mam cos takiego (zalacznik) i pytanie brzmi czy to normalne, ze mnoznik ustawia sie na 6 i mam 1,5ghz w pulpicie?

 

zrobilem test wydajnosci visty na standardowym zegarze 2,5 i po zmianie na 3,0 (mimo, ze po zmianie nie widac tego we wlasciwosciach systemu) i mialem ocene mocy procesora najpierw 5.0 a po zwiekszeniu zegara 5.6 (czyli jednak procej dziala sprawniej)

 

zastanawia mnie tylko czy to co pokazuje cpu-z to norma i czy opisane przeze mnie zachowanie visty jest ok

post-136524-1222107792_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone C1E i Eist w biosie :) Tak po polsku jest to oszczędzanie energii poprzez obniżanie mnożnika i zmniejszenia napięcia na procu. Wlącz orthosa i będzie te upragnione 3,0GHZ w CPU-Z ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego procka mniejwięcej tydzień temu, ale mam trochę problemów.

 

Początkowo procesor startował:

12,5 x 287 = ~3600 1,35v

 

Teraz nawet przy ustawieniu 12,5 x 275 = ~3440 nie chce wstać winda.

 

Płyta bootuje się normalnie, ale Vista 64 albo zawiesza się przy włączaniu (BSOD, screen ładowania, czarny ekran itd.)

Jeżeli uda się uruchomić system powyżej 3,1ghz to działa niestabilnie. Nie wiem czy to nie wina zmiany pamięci, chociaż te pracują cały czas w nominalnej czętotliwości i timingach.

Testowałem inną kość tego samego producenta i system nie zadziałał podobnie.

 

Reszta sprzętu jak w sygnaturze.

Edytowane przez ptx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam krótkie pytanie:

 

Od kilku dni mam E5200.

 

Oto screen z cpu-z. Czy tak powinno być? Oczywiście chodzi o zaznaczony obszar

 

Dołączona grafika

 

Nic nie podkręcane nic nie grzebane.

 

Płyta - Gigabyte P31DS3L

 

Dodam że jak coś zrobie na kompie, np. włącze jakiś program (np winrar) to na chwilę skacze na 1500MHz i za sekunde wraca na 1200MHz.

 

 

EDIT:

 

Kiedy włączyłem konwersje filmu avi na DVD to cały czas wyświetla 1500MHz, a chyba wtedy powinnien iśc na maksa??

 

 

Jesteś w tym zielony więc ktoś mnie może oświeci

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał chociaż kilka postów wyżej to byś wiedział OCB.

 

A co do tych 1500mhz, to prawdopodobnie płyta jest ustawiona na auto (x7,5) i taki przypisała mnożnik CPU. Mój biostar też wczytał E5200 na X9, więc skocz do biosu i ustaw manualnie 12,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał chociaż kilka postów wyżej to byś wiedział OCB.

 

A co do tych 1500mhz, to prawdopodobnie płyta jest ustawiona na auto (x7,5) i taki przypisała mnożnik CPU. Mój biostar też wczytał E5200 na X9, więc skocz do biosu i ustaw manualnie 12,5

Znalazłem kilka postów na temat jakiegoś trybu oszczędzania energii, natomiast nic na temat zmiany mnożnika w biosie. Widocznie kiepsko czytałem :wink:

 

Zaraz sprawdze i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko :D

 

Dołączona grafika

 

Nawet konwertowanie filmu przyspieszyło z około 86fps na 137fps B-)

 

W idle dalej mi wyświetla 1200MHz ale skapowałem się że zasługa włączonego C1E (zmieniłem tylko mnożnik na 12,5 nie ruszając C1E - chyba dobrze)

 

 

Dzięki M-Power ;-)

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za lamerskie pytania, moze byly ale nie chce mi sie przegladac tylu stron postow :lol2:

 

Moje pytanie: jaka dobra i w miare tania karte polecilibyscie do tego E5200, bo tez o nim myslalem. Ogolnie jakies dobrze wspolpracujace z wszystkimi Dual Core'ami. pewnie mam wymagania, bo zeby byla tania, do 150zł ok, dawala rade w OC. Jesli za taka cene to w ogole mozliwe i oplaca sie do tego procka heh.

 

Widzialem pare zestawow z GIGABYTE GA-G31M-S2L lub EG31, MSI G31M/M3-F

 

nie ma to byc komp kozak, mam ograniczony budzet, grafa pewnie zintegrowana. Musze miec kompa do uzytku na studia, ale z drugiej strony nie jesy jakiegos E1200 Celerona, wiec pomyslalem nad tym :P akurat miescilby sie taki zestawik w moim kosztorysie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...