Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością bym Ci udzielił informacji na temat pochodzenia procka ale niestety nie posiadam takich :P Domyślam się, że mogę to sprawdzić tylko zdejmując chłodziwo i wyjmując proca ( czego bardzo mi się nie chce już robić ;) ) ?

 

Kupowałem na Allegro.

 

Widzę, że jeszcze ludzie mówili wcześniej na ile ich sztuki poszły bez zmian napięć tak więc i ja się wypowiem - u mnie bez zmiany V szedł 100% stable na 3.13 GHz.

 

Pozdrówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kilku dniach męczarni doszedł do 3.2ghz stabilnie bez zmiany napięcia (1.225V bios). Dziwi mnie jednak to, że jak pierwszy raz włączam kompa (np. po resecie mobo), to jego vid wynosi 1.15V, a po kolejnym uruchomieniu już 1.225.

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś okazję puścić go w granicach 4ghz?? :)

 

 

A mam takie pytanie: jak chcę puścić procka na niższym mnożniku, ale z większym fsb, np. 320x10, miast 256x12,5, to czy muszę dawać większe napięcie z powodu tego wyższego FSB?

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie: jak chcę puścić procka na niższym mnożniku, ale z większym fsb, np. 320x10, miast 256x12,5, to czy muszę dawać większe napięcie z powodu tego wyższego FSB?

nie ;]

 

tylko powyzej 33xMhz niektóre mogą już nie isć ;] np. mój ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo jak mam ustawione 256x12,5 czyli 3.2ghz to jedzie na VID Vcore, a na 320x10 już nie chce tak wstać :| Ogólnie to zastanawiam się czy opłaca się go puścić na 3.8 i napięcie ok 1.43V... Będzie znaczny przyrost w grach?? Aktualnie jadę na 3.2ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy w jakich grach ...

ąle pewnie nie wiecej jak 5fps miedzy def a 3,8 ;] wiekszosc pracy spoczywa na GPU ;]

Chyba raczysz zartowac, albo nigdy w zyciu nie widziales na oczy testu porownujacego wydajnosc prockow. Wszystko zalezy od gry, ale 5fps roznicy to bedzie w grach gdzie masz np. 25-30fps a im wiecej fps tym wieksza roznica. Nie mozna mowic o sztywnej roznicy fps tylko i wylacznie o procentowej. Pozatym nawetnajlepsze gpu bedzie sie dlawic przy wolnym procku oraz beda duzo wieksze spadki minimalnego fps. Roznica miedzy 2,5ghza 3,8ghzbedzie baaardzo duza.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli temperatury będą niskie to nie stoi nic temu na przeszkodzie :)

To dlaczego swojego trzymasz na 1,2 ? :wink:

Mógłbym swojego padacznego E5200 puścić na ~1.45 V przez 24/7?? Nic mu się nie stanie?? Oczywiście zmienię chłodzenie.

A ile MHz zyskasz ? To tak jakby na 0,65 ustawić 1,6 albo cos w ten deseń. Imo za dużo na co dzień i chyba tylko dla sportu. Podejrzewam, że sie nie opłaci. Bywa tak, że do pewnego momentu proc się ładnie skaluje z napięciem a później trzeba dramatycznie zwiększać do każdych następnych 100 MHz. Jak ma ten ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ponieważ nie mam żądnych gier na chwilę obecną, a swojego trzymam na razie na default, bo więcej mi nie potrzeba. Teraz zacząłem sprawdzać większe częstotliwości, jeśli zysk będzie się przekładał na temperatury, to raczej zostawię go tak, jak mam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zamontowałem e5200, mój egzemplarz pochodzi z Malezji, SLAY7, rewizja M0, VID 1,225 (CPU-Z podaje 1,2 - w stresie 1,184, vdrop na tym gigabajcie jest wprost żenujący :/), zapakowany 23/10. Z marszu ustawiłem 9x333mhz, właśnie się testuje stabilnośc, ale wygląda na to że 3ghz bez zmiany napięcia zrobi, a tego sie najbardziej obawiałem. Chłodzenie boxowe jest głośniejsze niż jednoroczny box z e2160 - długo na tej piszczałce nie wytrzymam....

Edytowane przez VOSTOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło sie pare padów 45nm E8200 na tym napięciu które 65nm łykały niewzruszone dlatego wydaje mi się że 1.45v to dla 45nm jest juz dużo. Lepiej żeby sie jakis SpecNatz od 45nm wypowiedział.

 

Na 65nm maks 1.45v daję na codzień tu bym chyba nie wyszedł poza 1.4v maks ale nie wiem mówie co czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...