Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupilem E5200 / Gigabyte EP35 / 1066 cl5 i mam problem, niby pracuje wszystko na ustawieniach 10x333 przy v1,225 -1,3 bez róznicy w stabilności, szybkie testy prime oraz super PI, lecz gdy wkladam plytke dvd do napędu ona się rozkręci następuje reset. Czy to może być wina zasilacza? napedu? kompletnie nie mam pojęcia co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem E5200 / Gigabyte EP35 / 1066 cl5 i mam problem, niby pracuje wszystko na ustawieniach 10x333 przy v1,225 -1,3 bez róznicy w stabilności, szybkie testy prime oraz super PI, lecz gdy wkladam plytke dvd do napędu ona się rozkręci następuje reset. Czy to może być wina zasilacza? napedu? kompletnie nie mam pojęcia co to może być

A czy na defaltowych taktach (2,53Ghz) też to się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka Gigabyte EP35DS3, ram ustawiony pomiędzy 1000-1100 cl5 5 5 18 v2,2 sprawa wyglada tak że restary występuja po przekroczeniu 3GHz, 10-30 sekund po restarcie komputera gdy instaluje coś z płyty cd/dvd, nagrywarka jest prawie nowa. Wszystko się dzieje niezaleznie od napięcia czy jest to 2,125 czy 2,300 pomiędzy 3-3.3Ghz na E5200. 330x10 lub 320x10 lub 350x9. Prime95 chodzil przez 45 minut, potem nowy system zainstalował sie bezproblemu. na nowym to samo.

Edytowane przez prezes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka Gigabyte EP35DS3, ram ustawiony pomiędzy 1000-1100 cl5 5 5 18 v2,2 sprawa wyglada tak że restary występuja po przekroczeniu 3GHz, 10-30 sekund po restarcie komputera gdy instaluje coś z płyty cd/dvd, nagrywarka jest prawie nowa. Wszystko się dzieje niezaleznie od napięcia czy jest to 2,125 czy 2,300 pomiędzy 3-3.3Ghz na E5200. 330x10 lub 320x10 lub 350x9. Prime95 chodzil przez 45 minut, potem nowy system zainstalował sie bezproblemu. na nowym to samo.

Ustaw pamięci nisko najlepiej na 800 (jesli są to DDR2 800Mhz) i napiecie daj 1,8v, timingi luźne. Daj procesorowi fsb 333 a mnożnik x10 (3,33Ghz) napięcie 1,3v i wtedy sprawdz czy CD sprawia problemy. Wysokie taktowanie pamięci w sumie niewiele daje (nie licząc syntetyków) więc na razie (na testy) sobie odpuść oc ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka Gigabyte EP35DS3, ram ustawiony pomiędzy 1000-1100 cl5 5 5 18 v2,2 sprawa wyglada tak że restary występuja po przekroczeniu 3GHz, 10-30 sekund po restarcie komputera gdy instaluje coś z płyty cd/dvd, nagrywarka jest prawie nowa. Wszystko się dzieje niezaleznie od napięcia czy jest to 2,125 czy 2,300 pomiędzy 3-3.3Ghz na E5200. 330x10 lub 320x10 lub 350x9. Prime95 chodzil przez 45 minut, potem nowy system zainstalował sie bezproblemu. na nowym to samo.

A jaki masz zasilacz? Mysle, ze on moze byc przyczyna. Nie wiem jak u mnie z napedem CD/DVD, bo go nie mam, ale za to podobna sprawa sie dzieje przez moj zasilacz. Powyzej 3ghz wlaczenie katod powoduje restart kompa.

 

Mam pytanie odnosnie temperatur. Przy 2500mhz 1v mam max 50C, 3200mhz 1.2v= 58C, 3700 1.35v to juz 67C. W idle niezaleznie od napiecia zawsze ok. 40C. Czy az takie skoki temperatury po podniesieniu napiecia sa normalne? Proc przesmarowany zalmanem stg-1 na pewno dobrze nalozony, podstawa karakorum przeszlifowana na lusterko, buda dobrze wentylowana, ihs jest prosty, ale raczej nie chce go szlifowac, bo szkoda gwary. Wiec czy cos jest nie tak? Wydaje mi sie, ze 67C to za duzo, ale nie wiem co jeszcze moge z tym zrobic. Chcialbym miec 4ghz 24/7, ale wtedy juz musze dac 1.4v i temp dochodzi do 72C :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fog, a jakie masz obroty na karakorum? Jezeli skrecony na min to nie ma co sie dziwic. Ja przy testowaniu 3,7 niemialem wiecej niz 58-60st, ale wentylator na fula (glosno bylo).

No na min, ale podkrecenie na max daje mi -2C, wiec bardzo niewiele. Chodzi mi bardziej o ponad 10C roznicy miedzy 1.2v a 1.35v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Modecom 350, to taki przejsciowy sprzet, po wielu próbach uzyskalem pełną stabilność 3,3GHz [10x333] @ 1,350V w biosie, cpuz pokazuje 1,310v idle oraz 1,285v stress. Bardzo duże roznice napięcia, teoretycznie wytrzymuje 15 minut orthosa[potem wywala] na 3,5GHz ale temp według everesta dla cieplejszego rdzenia to 65C. Więc narazie na boxie i modecomie 3,3Ghz musi starczyć.

Edytowane przez prezes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Fog, ja u siebie potestuje. mamy takie same chlodzenie, wiec jakies wnioski mozna bedzie wyciagnac.

 

->prezes, na czym masz 3,5V?! chyba nie na procku. vdrop na poziomie 0,25V?! skad ty takie wartosci masz?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez tak myslalem, ale w nocy fajnie sie to czyta, bo niewiem czy tak jest napisane czy ja zle widze:P

a 1.35V to nie duzo. ja uwazam ze nawet 1.4V z biosu to niebedzie az tak tragicznie do pracy 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fog, a jakie masz obroty na karakorum? Jezeli skrecony na min to nie ma co sie dziwic. Ja przy testowaniu 3,7 niemialem wiecej niz 58-60st, ale wentylator na fula (glosno bylo).

Masz niezbyt ciekawe chłodzenie na CPU. Takie temp. to ja u siebie widziałem przy 4ghz...

Ogólnie u mnie na co dzień procek chodzi na 12x320 z napięciem 1,3V, a temp. waha się między 43-48 stopni.

 

W testach na 4ghz przy napięciu 1,35V doszło do max. 61.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie u mnie na co dzień procek chodzi na 12x320 z napięciem 1,3V, a temp. waha się między 43-48 stopni.

Moze wyjdz z lodowki, albo zamknij okna i drzwi na klatke? Sorry, ale nigdy w zyciu nie uwierze w takie tempy w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z ciekawości to do ilu stopni mogę bezpiecznie dojść w stresie, bo wiekszość programów pokazuje temp procesora ale nie temp poszczegolnych rdzeni. maksymalnie osiągam 58-59C dla procesora natomiast temp pierwszego rdzenia 66, drugiego 59-61. Takie temp mam po 30 minutach orthosa priorytet na 9. Interesuje mnie maksymalna temperatura przy jakiej nie powinien sie wieszac badz resetowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w moim poście jest tak napisane? Taka temp. jest normalnie w windowsie jak siedzę na necie albo robię coś w office.

61 stopni było przy 4ghz w czasie obliczeń w SuperPI itp.

Sry, ale niejasno napisales i myslalem, ze chodzi o stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie kręcę E5200 na EP31-DS3L rev 2.0.

 

I mam kilka pytanek.

 

1. Sam mam E2180. Tutaj widzę, że można połówkowe mnożniki używać. Nie szkodzi to stabilności? Może lepiej używać całe? Z tym, że jak da się inny niż 12,5 to wtedy Orthos i chociażby w Windowsie widzi zupełnie z kosmosu prędkości proca.

 

Jaki można dać bezpieczny voltarz w tych 45nm? Obecnie testuje 3,5ghz (280x12,5) na 1,26v z płyty, a w cpuz 1,216v. W speedfanie 4.35 tempy dochodzą do 67-68 stopni natomiast w core temp 0.99.3 nie przekracza 63 (Orthos Small test - priority 9). Komu wierzyć?:P I czy nie za wysoko z voltami i temperaturką?

 

Z góry dzięki za szybką odpowiedź i przepraszam jeśli było ;)

 

PS.

vid procka 1,15v

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusc orthosa na dluzej, bo takie liczenie superpi nie jest zadnym wyznacznikiem stabilnosci. Tez moge tu zaraz wrzucic screena z superpi 8mb 4,2ghz przy takim nizszym napieciu, albo ~4,5ghz przy niewiele wyzszym, ale co z tego jak na dluzsza mete proc bedzie kompletnie niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...