Skocz do zawartości
White_Lies

Co Myślicie O Tym Zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

To mój drugi temat ale chciałem sie dowiedzieć czy moze ten zestawi jest lepszy od poprzedniego.

poprzedni :

-ASUS M3A78-EH A7800G SOCKET AM2+

-AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 ADO5000DOBOX

-GALAXY GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Cooler Master Exclusive)(1,0ns)(675/2000)

-Kingston 1024MB/800MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM (2 kości będę brał)

 

drugi zestaw:

-Intel Core 2 Duo E4600 2,4GHz (S775) BOX

-ASUS P5B-PLUS IP965 S775

-GALAXY GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Cooler Master Exclusive)(1,0ns)(675/2000)

-Kingston 1GB HyperX CL5 (5-5-5-15) DDR II PC 1066 (KHX8500D2/1G) (2 kości będę brał)

 

doradzcie cosik nieco xD <piwo>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC Inno3D kosztuje 399 zł

 

W tej cenie można dostać Radeona HD4850 - wersja Sapphire kosztuje 484 zł a jest szybsza od 8800GT .

 

Za 479 zł jest HD4850 od PowerColor .

 

 

np. w tym teście , z wyjątkiem jednego testu w FEAR w reszcie jest szybsza niż 8800GT .

 

Więc może lepiej dołożyć te 80 zł do HD4850 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale może odniesiesz sie do mojej karty graficznej a nie do poprzednika swojego? ta karta ktora ja chce zamontowac kosztuje w przyblizeniu 4 bombki... a ta która mi proponujesz jest o 120zl droższa... nie dysponuje aż takimi pieniedzmi zeby kupic sobie super komp i wydaje mi sie ze oba zestawy sa dobre... tylko potrzebuje obiektywnej opinii. kazdy poleca mi radka... cale zycie jade na GeForce i sie nie zawiodlem wiec mysle ze na tej 9600GT tez sie nie zawiode. prosze o wiecej opinii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojownik112 Każdy poleca Ci radka bo to teraz hit , więc pewnie jeszcze długo na forum nawet zamiast gf2mx będą proponowali 4850. Sądzę jednak że lepiej wybrać gorzej wyposażoną wersję lepszej karty (88gt) niż wypasiona słabszej (96gt) . Zresztą i tak ten model 96gt drożej wychodzi niż podstawowe 88gt

 

w e4xxx nie ma się co pakować bo to starszy proces technologiczny , bardziej się grzeje i gorzej kręci (dlatego poleciłem niewiele droższego e7200)

 

Nie wiem ile dokładnie kosztuje asus p5b plus bo nie znalazłem tej płyty głównej (sądzę że gdzieś do 200zł) , ale myślę że lepiej wybrać płytę na nowszym p35 dopłacając do jakichś 220zł

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2180 teoretycznie może być , oczywiście jest słabszy i nie wykręcisz go do wartości osiąganych przez e7200 , ale jak na boxowym coolerze zrobisz powiedzmy 2,6G to nie powinien ograniczać grafiki

 

a zasilacz sobie sprawdź , to nie jest błaha sprawa bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów jak się wszystko zjara

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2180 teoretycznie może być , oczywiście jest słabszy i nie wykręcisz go do wartości osiąganych przez e7200 , ale jak na boxowym coolerze zrobisz powiedzmy 2,6G to nie powinien ograniczać grafiki

 

a zasilacz sobie sprawdź , to nie jest błaha sprawa bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów jak się wszystko zjara

jaki bys mi doradzil zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu powinien wystarczyć modecom mc 350 , takie cudo kosztuje jakieś 80zł i się sprawdza. Tylko uważaj żeby Ci feela nie wcisnęli bo to chińszczyzna .

ale nic sie nie stanie jesli kupie ciut mocniejszy co? to ma 350W tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki... tylko jak ja patrze na te zasilacze to chyba trzeba tez bedzie wymienic obudowe;/

 

CHIEFTEC GPS-350FB-101A-BULK - 350W

Chieftec 270W SI-A300P3

 

który bedzie dobry?:)

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak w tym modecomie co Ci podałem że pytasz się o chiefteki ? Modecom MC 350 jest lepszy od Chiefteca 350 i na dodatek tańszy. A o tej 270 to nie mamy nawet co rozmawiać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy by brał jakby za darmo dawali xD ulepszam za swoja kase to jeszcze z miesiac poczekam to stanieja prawdopodobie:))niech ktos cos doradzi co do tego pierwszego zestawu z AMD bo raczej tego sobie wezme z 8800GT (bądz jak mi odbije to z tym radkiem:))

 

 

każdy by brał jakby za darmo dawali xD ulepszam za swoja kase to jeszcze z miesiac poczekam to stanieja prawdopodobie:))niech ktos cos doradzi co do tego pierwszego zestawu z AMD bo raczej tego sobie wezme z 8800GT (bądz jak mi odbije to z tym radkiem:))

ASUS ATI Radeon HD4850 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E czyli że ta bedzie dobra tak?:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nic tylko tak spytalem. a grafa bedzie dobra ASUS GeForce 8800GT 512MB?:)

Nie będzie dobra. HD4850 to w tej chwili najlepszy wybór do 500 zł. Lepszego wyboru i lepszej karty nie ma. Król 8800GT został pokonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD do takiego zestawu nie warto bo proc będzie ograniczał grafe.

 

Ja bym zaryzykował stwierdzeniem że najlepiej jakbyś wziął tańszą mobo np. gigabyte p31-ds3l a wziął właśnie tego E7200, ale to wyjdzie dośc drogo i tak. E2180 będzie dobry jak go podciągniesz na te 2,8ghz ale to juz nie na boxie.

 

No i oczywiście bierz radeona HD4850 bo w tej chwili nic lepszego nie ma i pewnie jeszcze jakiś czas nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD do takiego zestawu nie warto bo proc będzie ograniczał grafe.

 

Ja bym zaryzykował stwierdzeniem że najlepiej jakbyś wziął tańszą mobo np. gigabyte p31-ds3l a wziął właśnie tego E7200, ale to wyjdzie dośc drogo i tak. E2180 będzie dobry jak go podciągniesz na te 2,8ghz ale to juz nie na boxie.

 

No i oczywiście bierz radeona HD4850 bo w tej chwili nic lepszego nie ma i pewnie jeszcze jakiś czas nie będzie.

hmmm. moze napiszesz mi taka kongiguracje ktora bylaby dobra? jeszcze nie wiem co do tego radeona... bo slyszallem zbierzne opinie w ktorych mowili ze radeon sie grzeje szybciej i jest mniej wydajny niz 8800GT..

 

może coś takiego

-AMD Athlon 64 X2 6000+ Manchester S-AM2 BOX (ADX6000CZBOX)

-Gigabyte MA790X-DS4, AMD 790X, DualDDR2-1066, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX [GA-MA790X-DS4]

-Kingston 1GB HyperX CL5 (5-5-5-15) DDR II PC 1066 (KHX8500D2/1G) (2 kości będę brał)

-Asus 8800GT 512 256bit DDR3 TV/DVI

czy

-Powercolor Radeon HD 4850 512MB GDDR3 (256bit), PCI-E, HDTV&2xDualDVI, CF,retail [A77C-PE3 (HD 4850)]

 

patrzylem na cechy obu tych kart i radek troche lepszy... aha i jaki zasilacz do tego zeby to ladnie i plynnie chodzilo. moze jakies chlodzenie na proc jeszcze?? albo na co tam by sie przydalo??

 

-ZASILACZ I-BOX ATX 400W BASIC CE+PFC 24PIN

-ModeCom FEEL LC-B400ATX (400W)

-Chieftec 480W (DPS-300AB-9C) (ten ma wiatrak u góry wiec w obudowie musza być dziurki u góry bo za bardzo sie nie orientuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 zasilaczy co podałeś to tylko i wyłącznie Chieftec , reszta to wyrób zasilaczopodobny .

 

Chłodzenie to np. Pentagram Karakorum .

 

Nie ma porównania pomiędzy HD4850 a 8800GT 512 MB , Radeon jest szybszy i do czasami nawet bardzo .

 

A co do jego grzania - to ponoć wina tego że wentyl ma ustawiony na 20% , w biosie można dać na 65% i już są znośne temperatury .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wybor grafy mam juz pewny... postawie na radka choc chcialbym 8800gt. ale czlowiek uczy sie na bledach:)) co powiecie o reszcie zestawu?? co powiecie o tym co w nawiasie napisalem??

 

co powiecie o tym co w nawiasie napisalem??

o zasiłke chodzi:))

 

każdy karakorum i karakorum:P a mi tego nie znalazlo bo sie pisze karokorum xD

czyli ze to bedzie git tak? Pentagram Freezone HP-120 AlCu KAROKORUM [P 7015 HP-120 AlCu KAROKORUM]

a jak sie wiecej ustawi w biosie w tym radku na wentyl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...