Skocz do zawartości
krogoth111

Pogryziony...

Rekomendowane odpowiedzi

Pies sie znudzil zamiast go wyrzucic aby byl kolejny bezdomny/bezpanski czemu nie moge go np isc uspic na wlasne zyczenie?

 

Wiec po ch$%j brales psa??

Dzieciaka jak zrobisz i CI sie znudzi tez uspisz??

 

Jestesmy wyzej - ok spoko zalozenie

Wiec jezeli naprawde tak jest to czemu nie bierzemy odpowiedzialnosci za swoje czyny, w koncu to my jestesmy tymi myslacymi super zwierzetami... Dawno juz zaburzylismy caly ekosystem, jedyne co potrafimy to niszczyc i zabijac.

Zabijamy siebie nawzajem, zabijamy zwierzeta, zatruwamy wode i powietrze z ktorego sami korzystamy. Wiec pokaz mi prosze gdzie ta nasza wyzszosc?? Ta nieprzecietna inteligencja??

 

Jedyne co nami kieruje to umyslny badz nieumyslny ped do samodestrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Zabijamy siebie nawzajem, zabijamy zwierzeta, zatruwamy wode i powietrze z ktorego sami korzystamy[...].

Tez mnie to irytuje <_<

 

Jednak znecanie sie ludzi nad zwierzetami jest dosc mocno naglasniane w mediach......az moze za bardzo o to pewien przyklad:

 

Ogladam sobie wiadomosci no i jest szokujace Info: "Jokey ( chyba tak sie pisze:P) uderzył swojego wierzchowca (konia:) ) z głowki, jak mozna tak okrutnie sie znecac nad tym biednym zwierzeciem?!! "

I powiedzcie co jest w tym zlego ze zfrustrowany koles po przegranym wyscigu "uderzył" ( trudno to nazwac uderzeniem , poprostu taki objaw frustracji ) konia w porownaniu z tym co robi sie koniom w takim wyscigu okladajac ich "batem" ( jakos to sie zwie ale nie wiem) i to bardzo mocno i przez dlugi czas wyscigu? To juz jest bardzo moralne i kon tego nie czuje?! Ale jak dostal z banki to smierc na miejscu?;/ Tiaaaa.... wolalbym dostac 10razy z byka niz raz tym batem ( ciagnie nieziemsko , po jednym lekkim uderzeniu mozesz miec slad ponad miesiac;/) Dodam ze ten spot byl ofc glownym tematem wiadomosci i trwal najdluzej ale juz smierc 10chindusow czy innych mongolczykow ( a zreszta kto ich tam rozroznia <_< ) jest podana na koncu i trwa z 10s ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po ch$%j brales psa??

Dzieciaka jak zrobisz i CI sie znudzi tez uspisz??

Ja nie pisalem o sobie, bo nigdy psa nie mialem i nie bede mial, mam akwarium, jestem na tyle odpowiedzialny zeby wiedziec na co moge a na co nie moge sobie pozwolic. Ja pisalem o sytuacji w tysiacach domow, gdzie zakup np psa jest pod wplywem impulsu (swieta, prezent czy cos innego), a potem wielkie problem jak sie znudzi (IM nie mi:P)

A co do dzieciaka, nie oddam, nie uspie, odpokac a jesli np bedzie chore to wolalbym uspic niz skazac na cierpienie, no ale eutanazja tez nie jest legalna..(ok nie robie OT)

 

Jestesmy wyzej - ok spoko zalozenie

Wiec jezeli naprawde tak jest to czemu nie bierzemy odpowiedzialnosci za swoje czyny, w koncu to my jestesmy tymi myslacymi super zwierzetami... Dawno juz zaburzylismy caly ekosystem, jedyne co potrafimy to niszczyc i zabijac.

Nie wiem z jakiego jestes ugrupowania/sekty/stowarzyszenia/partii ale troszke hiperbolizujesz...owszem na okolo wyscig szczurow, ale nie do przesady.

 

Zabijamy siebie nawzajem, zabijamy zwierzeta, zatruwamy wode i powietrze z ktorego sami korzystamy. Wiec pokaz mi prosze gdzie ta nasza wyzszosc?? Ta nieprzecietna inteligencja??

Jedyne co nami kieruje to umyslny badz nieumyslny ped do samodestrukcji

Hmm nie wiem jak Tobie, ale mi sie wydaje ze nasz najblizszy krewny szympans potrafii uzywac prostych narzedzi (kamienie, patyki itd), my za to potrafimy prowadzic auto, kierowac samolotem, aaa no trzeba by chyba wspomniec o tym ze te samoloty ktos zaprojektowal, ktos wyprodukowal hmmm no faktycznie ślimaki, elektryczność wynalazły za to świetliki, a na ksiezyc jako pierwsze doleciały kaczki krzyżówki ( i to bez skafandrow!)

No i kompa ktorego uzywasz stworzyły świnki morskie, a internet był pomysłem pająków..wkoncu web nie? :wink: Imho troszke przesadzasz jesli nie uwazasz czlowieka za stojacego najwyzej lancucha/drabiny/wysięgnika itd (nie pokarmowego, bo masz racje z krokodylem raczej nie mialbys szans sie dogadac)

Ale pewnie zaraz powiesz ze przez auta ludzie gina, gina takze w katastrofach samolotowych, porazenia smiertelne prądem takze wystepuja, w chinach ludzie przed komputerami umieraja, i ze wszystko to co czyni z nasz ludzi ROZUMNYCH sluzy do naszej samodestrukcji...

 

ps. jak tam autor tematu sie czuje?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego jestes ugrupowania/sekty/stowarzyszenia/partii ale troszke hiperbolizujesz...owszem na okolo wyscig szczurow, ale nie do przesady.

Hmmmm to ze nie podoba mi sie to jak zniszczylismy te planete musi oznaczac ze jestem z sekty...

Tia

A moze poprostu nie jestem szara masa, oslem wsadzonym w kierat, ktory brnie tylko przed siebie... Takie to zle??

 

Hmm nie wiem jak Tobie, ale mi sie wydaje ze nasz najblizszy krewny szympans potrafii uzywac prostych narzedzi (kamienie, patyki itd), my za to potrafimy prowadzic auto, kierowac samolotem, aaa no trzeba by chyba wspomniec o tym ze te samoloty ktos zaprojektowal, ktos wyprodukowal hmmm no faktycznie ślimaki, elektryczność wynalazły za to świetliki, a na ksiezyc jako pierwsze doleciały kaczki krzyżówki ( i to bez skafandrow!)

No i kompa ktorego uzywasz stworzyły świnki morskie, a internet był pomysłem pająków..wkoncu web nie? :wink: Imho troszke przesadzasz jesli nie uwazasz czlowieka za stojacego najwyzej lancucha/drabiny/wysięgnika itd (nie pokarmowego, bo masz racje z krokodylem raczej nie mialbys szans sie dogadac)

Ale pewnie zaraz powiesz ze przez auta ludzie gina, gina takze w katastrofach samolotowych, porazenia smiertelne prądem takze wystepuja, w chinach ludzie przed komputerami umieraja, i ze wszystko to co czyni z nasz ludzi ROZUMNYCH sluzy do naszej samodestrukcji...

 

ps. jak tam autor tematu sie czuje?

 

Jakbys nie wiedzial to ta twoja debilna ironia zawiera w sobie wiele prawdy

Wiele "wlasnych" wynalazkow wlasnie zaczerpalismy od zwierzat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to ze nie podoba mi sie to jak zniszczylismy te planete musi oznaczac ze jestem z sekty...

Tia

A moze poprostu nie jestem szara masa, oslem wsadzonym w kierat, ktory brnie tylko przed siebie... Takie to zle??

Nie jestem w stanie tego ocenic, zreszta nie mnie to oceniac. Mozesz płynąc pod prąd, możesz nie krakać w stadzie, mozesz wiele bo nalezysz do CZLOWIEKÓW:P ROZUMNYCH..... a pies czy też ślimak nie ma takiego wyboru i to powoduje że są pod nami....

Myslisz ze mi sie to podoba? Sam mam nadzieje ze za 20 lat bede mogl wyjechac na wakacje i poczuc swieze powietrze.... ale wole XXI i to jak zyjemy niz czasy sredniowiecza, a jesli Cie to tak irytuje to wylec na bezludna wyspe i prowadz zywot ascety...sa jeszcze miejsca nie tkniete reka czlowieka wiec droga wolna.

 

 

Jakbys nie wiedzial to ta twoja debilna ironia zawiera w sobie wiele prawdy

Wiele "wlasnych" wynalazkow wlasnie zaczerpalismy od zwierzat

Serio? Z kad wiesz ze ja nie wiem? a moze wiesz ze wiem ale zakladasz ze nie wiem?

Kurde jeszcze powiedz ze przednie swiatla w Fiacie Multipli nawiazuja do oczu pająka to się zsikam.....

Wiem doskonale (serio)ze wiele rzeczy "zaczerpnelismy" od zwierzat, jednak ewolucja doprowadzila nas do stadium w jakim sie znajdujemy a nie kroliki!, i to MY stworzylismy swiat (wiem szerokie pojecie) takim jaki jest, TO NASZE MYSLI I DZIAŁANIA....(swoja droga pajęcza przędza nadal jest nie do podrobienia/skopiowania i deklasuje wszystkie stale i inne materiały, a mimo to pająki nie rządzą światem...)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeden czlowiek jednym guzikiem jest w stanie zabic 100000000 pająków (i przy okazji 100000 ludzi:P czytalem gdzies ze na jednego ludzia średnio 100 pajakow przypada, i ze 10 zjadamy w ciagu zycia w czasie snu) a nawet najgrozniejszy pajak bylby w stanie zabic 100 ludzi, wiec kto wygrywa?:>............

 

 

........karaluchy:)

 

ps. pająk gryzie:P więc caly czas na temat rozmowa;]

ps2. przypomnial mi sie joke..

Kolo u lekarza:

-Panie doktorze psy mnie pogryzły.

-a byly szczepione?

-tak d***mi

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na tego ;]

Karakurt

 

Ale wracajac do tematu

Z tego co pamietam masz zone, o ile pamietam nawet w ciazy

Powiedz czego pragniesz dla swojego dziecka??

Nie pamietam jaki to, ale np ten moglby mnie ugryźć :lol2:

http://www.terrarystyka.pl/index.php?optio...4&Itemid=56

 

Co do pytania, jest dosc osobiste, ale odpowiem w skrocie.

Dla dziecka pragne być dobrym ojcem, pragne aby kiedys powiedzialo ze mnie kocha i jest ze mnie dumne. Pragne dla niego wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczescia...blyhhh no czego mozna pragnac?, aby wyrosło na czlowieka, zeby nigdy mu niczego nie brakowało, pragne aby moglo rozwijac swoje zainteresowania, aby moglo sie ksztalcic, pragne aby w przyszlosci znalazlo pratnera/partnerke (płci przeciwnej!) i moglo samo zalozyc wlasna rodzine. Ogolnie aby bylo szczesliwe ze to ja jestem jego/jej ojcem. No i zeby nigdy nie cierpialo, czy to fizycznie czy psychicznie, wiem ze co cie nie zabije to cie wzmocni jednak nic tak nie łapie za gardło jak widok cierpiącego dziecka...

Wiem jak wiele wynosi sie z domu (nie mowie o złocie co by mieć za co ćpac) dlatego doloze wszelkich staran, ale czas to zweryfikuje...

 

Jesze 19 dni do porodu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jestes normalnym czlowiekiem

Jak kazde zywe stworzenie pragniesz dobrze dla swojego potomstwa

 

Znajdziesz teraz mala sprzecznosc z tym co teraz napisales a tym o czym pisales kilka postow wczesniej??

 

 

 

PS

Chlopak czy dziewczynka??

A jezeli dzieciak bardzo bedzie chcial pupilka?? Wiesz ze zwierzeta sa bardzo dobrymi kompanami dla dzieci i stymuluja ich prawidlowy rozwuj [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Znajdziesz teraz mala sprzecznosc z tym co teraz napisales a tym o czym pisales kilka postow wczesniej??[...]

hmmmm czytam wypowiedzi kolegi i nie znajduje sprzeczonsci, oswiecisz mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan - "rozwUj"?! Na Demony Chaosu, zacznę tobą gardzić :>

 

I nie wal już dyńką w mur - ludzie to najgorszy gatunek na tej dziwacznej planecie, przypadkiem posiadający największy mózg (patrz ś.p. Kurt Vonnegut). Już sam początek był niezły - homo sapiens wytłukli wszystkich homo innego typu, w tym neandertalczyków (choć nieraz mam wątpliwości, czy wywiązali się z tego zadania do końca). Tysiące lat temu normalną reakcją na spotkanie grupki innych homo był atak bez uprzedzenia. Nie wybili się wszyscy tylko dlatego, że fallus jest szybszy niż kij i kamień, miecz i karabin. Teraz zaś wygląda to tak samo, tylko doszły pewne normy społeczne, konwenanse i ograniczenia cywilizacyjne, choćby prawo, więc właściwa ludziom dzikość pozostaje w uśpieniu. Acz nadal wataha pijanych kiboli demoluje wszystko, co zobaczy, tak jak robili to ich przodkowie odurzeni wywarem z gnijących owoców.

 

Co zaś do autora tematu i postępowania jego - chwalebne, choć ja bym się tak daleko nie posunął. Przypomina mi się za to historyjka o facecie, który jadąc w zimie przez most samochodem nie chciał potrącić gołąbka, skręcił, uderzył w balustradę, przebił ją, wpadł do wody i utonął razem z pojazdem. Ja mam na swoim samochodowym koncie kilka wróbli i jednego kota. Gdybym próbował hamować/skręcać/unikać kolizji, zapewne rozbiłbym się już dawno temu. Ot, komentarz do krwiożerczości gatunku :>

 

Aha, komendy "siad" i tak dalej - ponieważ jestem w trakcie szkolenia swego owczarka aryjskiego, zaprawdę powiadam - propagujmy przedmiot "trening posłuszeństwa" jako obowiązkowy w gimnazjach. Wolę fanatycznych terrorystów niż bezstresowo hodowane dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jestes normalnym czlowiekiem

Jak kazde zywe stworzenie pragniesz dobrze dla swojego potomstwa

 

Znajdziesz teraz mala sprzecznosc z tym co teraz napisales a tym o czym pisales kilka postow wczesniej??

 

 

 

PS

Chlopak czy dziewczynka??

A jezeli dzieciak bardzo bedzie chcial pupilka?? Wiesz ze zwierzeta sa bardzo dobrymi kompanami dla dzieci i stymuluja ich prawidlowy rozwuj [;

Czy chodzi o wypowiedz w poscie 65? Jesli nie to nie wiem, domyslam sie ze moglem gdzies zamieszac, ciezko swoj swiatopoglad przedstawic w kilku zdaniach, najlepiej o takich rzeczach rozmawia sie w zywe oczy przy piwku;)

 

Ps. Dziewczynka:) (no ale moze wyskoczyc chlopczyk:P)

I wiem doskonale ze zwierzeta sa dobrym kompanem, dlatego mam 200l akwarium i pelno rybek ktore uspokajaja:D :P i raczej postaram sie zarazic dziecko w tym kierunku;)

Owszem pisalem DAC WSZYSTKO ale oczywiscie z umiarem, nie rozpieszczac...chociaz domyslam sie ze to moze byc ciezkie na poczatku :wink: jednak mam nadzieje ze dziecko gdy zacznie juz rozumiec da sobie wytlumaczyc ze piesek to zbyt duza odpowiedzialnosc... (sasiedzi maja w 50m wyżła az zal patrzec na to zwierze i warunki.. ale EOT) a jesli sie bardzo uprze...i bedzie to jej marzenie to trudno:) jakiegoś małego pieska będę musiał kupic:) ale nie wyżła do bloku!:)

 

 

Jonas, ja z kolei slyszalem teorie ze sie krzyzowalismy z tymi wczesnymi ludzmi...a oni z racji "gorszego" przystosowania ewolucyjnego sami sie przezedzali....i to na DISCOVERY:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania, jest dosc osobiste, ale odpowiem w skrocie.

Dla dziecka pragne być dobrym ojcem, pragne aby kiedys powiedzialo ze mnie kocha i jest ze mnie dumne. Pragne dla niego wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczescia...blyhhh no czego mozna pragnac?, aby wyrosło na czlowieka, zeby nigdy mu niczego nie brakowało, pragne aby moglo rozwijac swoje zainteresowania, aby moglo sie ksztalcic, pragne aby w przyszlosci znalazlo pratnera/partnerke (płci przeciwnej!) i moglo samo zalozyc wlasna rodzine. Ogolnie aby bylo szczesliwe ze to ja jestem jego/jej ojcem. No i zeby nigdy nie cierpialo, czy to fizycznie czy psychicznie, wiem ze co cie nie zabije to cie wzmocni jednak nic tak nie łapie za gardło jak widok cierpiącego dziecka...

Wiem jak wiele wynosi sie z domu (nie mowie o złocie co by mieć za co ćpac) dlatego doloze wszelkich staran, ale czas to zweryfikuje...

 

Jesze 19 dni do porodu :wink:

Ja bym dokładnie tak samo życzył swojemu synowi/córce. Widać kto tu chce potomstwo :)

 

Gratulacje ;) Mam nadzieje że fajna i mądra laska z niej będzie :P :lol2::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :)

Dzwonili do mnie z inspekcji sanitarnej kazali natychmiast stawić się w szpitalu na szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Byłem zaszczepili mnie i dali grafik na 4 kolejne szczepionki...

Czuje się po nich fatalnie boli mnie głowa i mam wrażenie że wiatr mnie przewróci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wczesniej pytalem co z Toba, cos czulem ze bez igły się nie obejdzie...

Wspołczuje....

ps. podobno okład z piersi jest najlepszy^^

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wcześniej wkleić ale odpuściłem - zaraz ktoś by napisał, czemu dzieci nie użyły paralizatora -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że za spalenie dziecka należy się wyższa kara - jakkolwiek makabrycznie by to nie brzmiało.

Tak w ogóle to takie zachowanie to podpada już chyba pod psychiatryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co ich zatrzymywali jak i tak puscili zaraz.

Wpie#$@ol pala po stopach tak zeby przez tydzien nie mogli stanac...

Mowilem ze ta mlodziez coraz bardziej porypana ;/

a jak zwierze zaatakuje czlowieka, chociazby taki pies ugryzie, to co? oblozyc palami po nogach, zeby przez tydzien nie mogl stanac? czy moze naslac na niego wiekszego zwierzaka, zeby go popodgryzal trochu? ale jak to? przeciez to tylko glupiutki piesek, ktory nie rozumie, ze dziecko chcialo go tylko poglaskac. nie mozna przeciez podniesc na niego reki, wkoncu to zwierze, a nie czlowiek ...

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zwierze zaatakuje czlowieka, chociazby taki pies ugryzie, to co? oblozyc palami po nogach, zeby przez tydzien nie mogl stanac? czy moze naslac na niego wiekszego zwierzaka, zeby go popodgryzal trochu? ale jak to? przeciez to tylko glupiutki piesek, ktory nie rozumie, ze dziecko chcialo go tylko poglaskac. nie mozna przeciez podniesc na niego reki, wkoncu to zwierze, a nie czlowiek ...

Ale ten pies ich nie ugryzł, tylko małym [ciach!]iarzom się nudziło i zorganizowali sobie zabawę w katowanie psa, pies nic nie zawinił w tym wypadku. Szkoda gadać co się dzieje teraz z tą młodzieżą. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zwierze zaatakuje czlowieka, chociazby taki pies ugryzie, to co? oblozyc palami po nogach, zeby przez tydzien nie mogl stanac? czy moze naslac na niego wiekszego zwierzaka, zeby go popodgryzal trochu? ale jak to? przeciez to tylko glupiutki piesek, ktory nie rozumie, ze dziecko chcialo go tylko poglaskac. nie mozna przeciez podniesc na niego reki, wkoncu to zwierze, a nie czlowiek ...

 

Bez obrazy ale albo jestes tak tepy albo jestes analfabeta

Wiesz w ogole o czym piszemy w tej chwili??

 

Jak zwierze zaatakuje czlowieka to jest usypiane

Jak gowniarz spali psa zywcem to dostaje szlaban na tydzien na MTV

 

Czujesz ta ciach!a roznice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zwierze zaatakuje czlowieka, chociazby taki pies ugryzie, to co? oblozyc palami po nogach, zeby przez tydzien nie mogl stanac? czy moze naslac na niego wiekszego zwierzaka, zeby go popodgryzal trochu? ale jak to? przeciez to tylko glupiutki piesek, ktory nie rozumie, ze dziecko chcialo go tylko poglaskac. nie mozna przeciez podniesc na niego reki, wkoncu to zwierze, a nie czlowiek ...

Akurat co do tego sie nie zgodze, psy sa bardzo madre, jesli pies nie ma zrytego beretu (traumatyczne przezycia, nieufny itd nadajacy sie tylko do uspienia bo niebezpieczny) to pies doskonale wyczuje intencje czlowieka, ba! Psy (nie mowie o rodzinie psowatych jak wilki, lisy, likaony itd tylko o psach domowych:) to jedyne zwierzeta ktore przystosowaly sie do zycia u boku czlowieka, one nas potrzebuja! Jako JEDYNE zwierzeta skupiaja sie na oczach czlowieka, proste gesty rozpoznaja ( to szympans ich nie rozpoznaje!), UCZA SIE PRZEZ WYKLUCZENIE tak jak male dzieci! itd itd;) Do twojej wypowiedzi pasuje KROKODYL, ale nie pies!

 

ps. bezstresowe wychowanie...ehhhh

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...