Jump to content

Recommended Posts

MX 500 250 GB w Laptopie Dell e5530 taki sam jak u góry może ktoś sobie porównać:)

mx.JPG

Edited by zenti

Potrzebuje kupić dysk SSD min 1TB na gry. Znalazłem Samsung 980 Pro 1TB za 220£ + Assassin's Creed Valhalla. Opłaca sie? Czy mozecie polecic cos lepszego w podobnej cenie.

Rozumiem że mieszkasz w UK lub Irlandii .

980 Pro to jeden z lepszych jak nie najlepszy obecnie SSD PCI-E gen4 , nie wiem czy się za tyle opłaca czy nie bo nie znam cen w UK , Amazon ma ten dysk sporo drożej , na scan.co.uk też jest nieco drożej

U nas jest nieco taniej - 220 Ł to na PLN ~1090 zł a dysk można dostać za nieco ponad 1 000 zł np. w x-kom czy na polskim Amazonie .

Sam dysk jest bardzo opłacalny .

37 minut temu, reyden napisał:

Rozumiem że mieszkasz w UK lub Irlandii .

980 Pro to jeden z lepszych jak nie najlepszy obecnie SSD PCI-E gen4 , nie wiem czy się za tyle opłaca czy nie bo nie znam cen w UK , Amazon ma ten dysk sporo drożej , na scan.co.uk też jest nieco drożej

U nas jest nieco taniej - 220 Ł to na PLN ~1090 zł a dysk można dostać za nieco ponad 1 000 zł np. w x-kom czy na polskim Amazonie .

Sam dysk jest bardzo opłacalny .

A na gry nie bedzie czasami ten dysk troche za dobry? Warto go pod gry brac czy moze lepiej cos tanszego? 

Fakt do gier SSD NVMe i to jeszcze gen 4 to trochę overkill , spokojnie starczy nvme gen3 czy nawet dysk SATA .

Szczególnie że w cenie tego Samsunga 980 Pro 1 TB można dostać Cruciala MX500 2TB .

Panowie i Panie jestem na etapie zmiana sprzetu obecnie ssd 2.5 cala (juz sprzedany) reszta to intel 3generacjia.

Chciałbym przyszłościowo kupić np Kingston A2000 nvme, ale nie będę miał go gdzie podłączy (obecna platforma 3gen).

Czy istnieją jakieś przejściówki/obudowy aby włożyć dysk nvme i używać go w porcie sata? zmiana sprzetu za kilka miesiecy.

W dniu 28.11.2020 o 16:37, sts napisał:

Panowie i Panie jestem na etapie zmiana sprzetu obecnie ssd 2.5 cala (juz sprzedany) reszta to intel 3generacjia.

Chciałbym przyszłościowo kupić np Kingston A2000 nvme, ale nie będę miał go gdzie podłączy (obecna platforma 3gen).

Czy istnieją jakieś przejściówki/obudowy aby włożyć dysk nvme i używać go w porcie sata? zmiana sprzetu za kilka miesiecy.

https://www.ebay.ie/itm/M-2-Ssd-To-U-2-Adapter-2In1-M-2-Nvme-And-Sata-Bus-Ngff-Pci-E-Sff-Q6F-U-2-To-X7W7/203206140509?hash=item2f5007a25d:g:LJEAAOSwWZZfx-aF

image.thumb.png.cbc8f0984eb67214fa8cceab3cc4577b.png

Jak nie masz bardzo starego sprzętu to możesz użyć M.2 pcie adapter. Tzn na starszych też działa ale nie jest bootowalny. Ale będzie widziany w systemie jako kolejny.

Nie rozwiązuje to problemu (widziałem wcześniej ta przejściówke ) butowalny jest tylko dysk m2 (nvme nie) ja potrzebuje kupić przyszłościowo jakiś nvme podłączyć go pod tego typu przejściówke i zainstalować tam system. No nic kupię dysk wsadze do szuflady i odkładam gotówkę na dalsze zakupy.