Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

VALAB DAC jest już u mnie. Pudełko o rozmiarach zbliżonych do Beresforda. Trochę krótsze ale też troszkę wyższe. Wejścia na USB, coaxiala i optyka. Do tego gniazdo sieciowe pod które podłączamy kabel zasilający (niedostępny w komplecie). Na szczęście jest to standardowa "trójeczka", czyli ten sam kabel co podłączamy do zasilacza komputera, wzmacniaczy itd. Z tyłu przełącznik USB,Coaxial/Optical, którym wybieramy rodzaj połączenia. Analogowe wyjście RCA do wzmacniacza. Z przodu włącznik zasilania, dioda "Power" oraz dwie diody "Lock" i "USB". Ta druga miga sobie podczas przesyłu danych z portu USB do Dac-a. Pierwsza domyślam się że świeci się gdy podłączymy VALAB-a do zewnętrzenego transportu. Wyjścia na słuchawki i regulacji głośności z poziomu Dac-a niestety brak.

 

Jeśli podłączamy do USB to nie potrzebujemy żadnych transportów ani kabli cyfrowych. Wystarczy kabel USB i już po chwili komputer wykrywa urządzenie jako "C-MEDIA USB Headphone Set". Włączamy ulubiony playerek muzyczny i jedziemy z muzą. Asio4All, Kernel Streaming i Wasapi działają bez problemu. VALAB grzeje się dużo bardziej niż Beresford, ponieważ ma zasilacz w środku. Ale nie ma obaw. Zastosowane w środku radiatory i porządna gruba aluminiowa obudowa skutecznie odprowadzają ciepło z układów.

 

Jak niektórym wiadomo VALAB zawiera 8 układów TDA1543. Całkowity brak oversamplingu, filtrów oraz opków na wyjściu. Jednym słowem najbardziej naturalny dźwięk jaki można uzyskać, bez żadnych "udoskonaleń". I to słychać Panie i Panowie. Dźwięk nie jest ani ciepły ani chłodny (metaliczny). Wszystko jest idealnie zrównoważone. Wysokie, niskie, średnica. Beresford brzmy przy VALAB-ie jak ciepła klucha a Esi@Juli jak chirurgiczny skalpel. Do tego muzykalność, która wręcz parzy. Dźwięk płynie sobie tak od niechcenia, bez najmniejszego wysiłku. Najlepszą rekomendacją jest wypowiedź posiadacza Audio Note DAC.

 

"I have the Valab Dac in my second system for a month now, It's a great DAC, VERY natural sounding, I don't see anything that come close at the price especially upsampling 24 bit stuff. It is not an Audio Note DAC but the sound you can get from the Valab with a proper system is Hi-End."

 

Dołączona grafika

 

PS. Towar został wysłany z Tajwanu jako "Gift" o nazwie "Decoder". Cła ani podatku nie zapłaciłem :)

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy test na IXBT tj pomiary różnych wzmacniaczy słuchawkowych :

 

3187995[/snapback]

Beresford brzmy przy VALAB-ie jak ciepła klucha a Esi@Juli jak chirurgiczny skalpel.

 

 

EDIT:

 

@RBEJ jeżeli posiadasz jeszcze esi-juli@ to jest gorąca prośba do ciebie o zrobienie pomiarów RMAA (24-bit, 44 kHz) VALAB DAC & Beresford ,esi-juli@ ma lepszy ADC od DAC i te pomiary powinne być wiarygodne B-)

 

 

Juli@ wyjście SPDIF >> VALAB DAC wyjście RCA >> Juli@ Line in wejście liniowe . :wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe zanudzał i się rozpisywał specjalnie. ;p

 

Szukam taniej karty dźwiękowej która posluzy tylko do sluchania muzyki i oglądania filmów.

I do głowy wpadł mi Vortex I.

click

 

Wydaje mi się że powinno to zagrać dużo lepiej od alc850 czy alc888.

Za te pięniądze warto?

Czy jest jeszcze coś w tym przedziale cenowym :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia na słuchawki i regulacji głośności z poziomu Dac-a niestety brak.

Jeśli się podłączy słuchawki przez przejściówke 2rca/jack to jakie tam jest wzmocnienie sygnału , starczy na słuchawki ?

 

A mnie się wydaje, że współczesne układy zintegrowane zagrają lepiej od tego starocia :)

No właśnie, tylko ci się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się podłączy słuchawki przez przejściówke 2rca/jack to jakie tam jest wzmocnienie sygnału , starczy na słuchawki ?

 

 

 

No właśnie, tylko ci się wydaje.

Wzmocnienie dźwięku jest silne na wyjściu. Powinno wystarczyć ale głowy nie dam. Słuchawek niestety nie posiadam, więc nie mam możliwości tego sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy w kablu USB, który łączy kartę E-MU 0202 USB z laptopem ten filtr ferrytowy jest niezbędny? Pytam bo kabel, który jest w komplecie ma taki filtr ale sam kabel ma chyba ze 2 metry długości. Chciałem kupić krótszy kabel a konkretnie http://www.sklep.rms.pl/index.php?p793,kab...idge-bcl4101-1m ale nie posiada on takiego filtru. Czytałem gdzieś, że ten filtr jest przydatny ale tylko przy właśnie dłuższych kablach, od 2 metrów w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro Bandridge nie stosuje ferrytu w swoich kablach USB a wiadomo, że jego produkty skierowane są przede wszystkim na sprzęt audio/video to może nie jest to takie potrzebne? Zresztą jeśli kabel jest dobrze ekranowany no ferryt moim zdaniem jest zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe zanudzał i się rozpisywał specjalnie. ;p

 

Szukam taniej karty dźwiękowej która posluzy tylko do sluchania muzyki i oglądania filmów.

I do głowy wpadł mi Vortex I.

click

 

Wydaje mi się że powinno to zagrać dużo lepiej od alc850 czy alc888.

Za te pięniądze warto?

Czy jest jeszcze coś w tym przedziale cenowym :>

Ostatnio stanąłem przed tym samym pomysłem i kupiłem Vortexa za całe 20zł. Dźwięku ze zintegrowanego alc nie mogłem już znieść. Naprawdę nie mam wysokich wymagań co do tego, ale jakieś minimum dla przyzwoitości powinno to z siebie dawać. Zaryzykowałem, tymbardziej 20zł to ryzyko praktycznie żadne. Karta sama pięknie się instaluje ( na Xp, niestety stery do visty nie istnieją ) a dźwięk jest śliczny, a do integry nawet wstyd porównywać. Jednym słowem BRAĆ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kabel z dwoma ferytami i bez nich. Zero różnicy. Valab podłączony bezpośrednio pod USB, gra tak samo jak podłączony do PCLinka. Sprawdzałem nawet na Windows 7 beta1 i dźwięk brzmi identycznie jak na Viście. Zresztą nic dziwnego. Oba systemy posiadają jednakową obsługę dźwięku i w stosunku do Visty nie ma żadnych udoskonaleń. Kontroler USB na PCI oczywiście też nie dał żadnej poprawy ale przynajmnie teraz mogę podpiąć wszystkie posiadane urządzenia pod USB i nie zabraknie mi wolnego portu. Jedyną zaletą tego urządzenia jest większa wydajność. Przy podłączeniu przez port USB znajdujący się w płycie głównej i odtwarzaniu muzyki przy pomocy Foobar2000 i pluginu WASAPI, muzyka strasznie przerywa. Zmiana ustawień wielkości bufora nic nie daje. Natomiast jak podłączymy Dac-a lub PCLinka przez USB znajdujące się w kontrolerze na PCI, to muzyka gra prawie poprawnie. Czasami tylko coś delikatnie przerwie.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami tylko coś delikatnie przerwie.

Ja rozwiązuję ew. problemy z przerywaniem ustawiając koligację dla foobar na rdzeń 0 (pierwszy) a np. firefox na rdzeń 1 (drugi) ... nie odwrotnie. (ten resampling do 192 Khz 24 bit przy secret rabbit code dość znacznie obciąża jeden rdzeń i lepiej reklam pod przeglądarką do niego nie dokładać bo będzie ciąć ... z tego powodu tego firefox trzeba dać na inne jajo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audio-magus.com/product_p/pa10.htm

 

nowy zakup mi się szykuje do zestawu ;]]

 

Jak dotąd najwięcej informacji o PA-10 można znaleźć poniżej :

 

http://www.head-fi.org/forums/f70/trends-a...735/index2.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, co Ty przeklejasz moje linki z innego forum? :P

hehe

 

ten opis mnie zachęcił: "PA-10 should perform good, even in low-bass. This can be experienced by working PA-10 with our TA-10 as power amplifier. The full range of sound is improve significantly including the low-bass"

 

szczególnie interesuje mnie wersja Special Edition z ruską lampą 6H23n i kondensatorem evox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, co Ty przeklejasz moje linki z innego forum? :P

hehe

Marcin zmuszasz mnie do offtopu ,mój link jest z 15:37 a twój z 16:03 no to jak tak jak nie tak :huh: .

 

Co do trendsów to mogliby dodać więcej wejść i selektor ,sprawę by rozwiązało wypuszczenie DACa z kilkoma wejściami i pilotem :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie mamy :D

 

odnośnie wejść - bez przesady, po co?

po pierwsze byłoby drożej, po drugie większa obudowa

 

ud-10 ma tych wejść wystarczająco, a Tobie pewnie chodzi o urządzenie all-in-one, tylko po co, gdy ktoś potrzebuje tylko jednego?

 

takie all-in-one na poziomie to np. RedWineAudio Isabella

 

a Trendsa można zakupić za dopłatą z kondensatorami Black Gate i Auricaps

Dołączona grafika

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem u siebie twardy dysk 250GB 2,5". Zasilany z USB i śmigało elegancko. Fakt że mam zasilacz 750W z 4 liniami ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, jeśli chodzi o zasilanie USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd najwięcej informacji o PA-10 można znaleźć poniżej :

 

http://www.head-fi.org/forums/f70/trends-a...735/index2.html

Chiński producent wzmacniaczy lampowych ''indeed-hi-fi-lab'' oprócz sprzedaży konkurencyjnych dla firmy ''Trends audio'' tańszych T-ampów Topping TP-10 MKII wprowadził również podobny (i tańszy) do Trends Audio PA-10 przedwzmacniacz lampowy ,z tym że już bez wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego :

 

http://cgi.ebay.pl/Valve-Buffer-Pre-Amp-Am...A1%7C240%3A1318

 

Na stronce sprzedawcy są też inne droższe modele przedwzmaków ,ale trendsy coś mi się wydają bardziej wiarygodne,zresztą słuchawkowy wzmak lampowy z funkcją przedwzmacniacza jest znacznie bardziej sensowny :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...