Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że Cviek powinien wziąć pod uwagę jakość wzmacniacza słuchawkowego w Beresfordzie w swoich osądach na temat DAC'a

 

Osobiście nie przeprowadzam odsłuchu na słuchawkach. Nie można wtedy wszystkiego wyłapać - przede wszystkim sceny i tzw. holografii. Moje Atomy znikają przede mną, chociaż bardzo dużo daje tu T-amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchane było zarówno ze wzmaków wbudowanych w HD2, beresforda i zhaolu , oraz przez mojego Forum608 trochu modowanego :) Więc miałem możliwość oceny zarówno dziurek słuchawkowych jak i normalnego wyjścia ;)

 

Co do linku do modów HD2... Wysyłałem kartę do użytkowanika @Henryk Kwinto - jeszcze wszystkich modów jakie zrobił na karcie nie ma na żadnej stronie ale część jest na audiostereo. Ampy jakie włożyłem to 2x OPA2604 + AD8022... Elektrolity wymienione na różne - od Sanyo OS-Con w części cyfrowej po Rubycon Black Gate N, osobne symetryczne, podwójnie stabilizowane zasilanie (nawet nawiew na nie dałem :) ) i sporo innych różnych rzeczy o których nawet nie mam najmniejszego pojęcia.

 

Hmm.. A jednak już coś jest na audiostereo... Moja karta teraz wygląda tak: http://www.audiostereo.pl/DAC_AK4396_41034.html :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Cviek powinien wziąć pod uwagę jakość wzmacniacza słuchawkowego w Beresfordzie w swoich osądach na temat DAC'a

 

Osobiście nie przeprowadzam odsłuchu na słuchawkach. Nie można wtedy wszystkiego wyłapać - przede wszystkim sceny i tzw. holografii. Moje Atomy znikają przede mną, chociaż bardzo dużo daje tu T-amp

 

Jeśli ktoś słucha tylko na słuchawkach to dźwiek na głośnikach w ogóle go nie interesuje ;)

Słuchawki też potrafią zniknąć z głowy, zależy od człowieka i zaangażowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że karty i monitory studyjne grają naturalnie? One nie powinny grać naturalnie. Mają przecież pomagać w pracy przy realizacji nagrań, czyli eksponować szczegóły, wyostrzać pewne elementy realizacji. Choć moje DT150 to niby słuchawki studyjne to one raczej tak nie grają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że karty i monitory studyjne grają naturalnie? One nie powinny grać naturalnie. Mają przecież pomagać w pracy przy realizacji nagrań, czyli eksponować szczegóły, wyostrzać pewne elementy realizacji. Choć moje DT150 to niby słuchawki studyjne to one raczej tak nie grają :)

One grają naturalnie (raczej neutralnie) ... Jeśli wybierzesz odsłuch z przewaloną górą to będziesz miał "wyostrzanie" ;) Dobry monitor studyjny jest superdokładny i neutralny = słyszysz co odtwarzasz.

 

a nie prosciej zainwestować w dobry odsłuch studyjny z wejsciem cyfrowym?karte możemy wtedy olać ale napewno będzie wiernie grac...choc wyjdzie drozej

Właśnie nie dawno sprawdzałem ile kosztuje taki JBL LSR4326P z cyfrowym wejściem, cyfrowym sterowaniem, cyfrową synchronizacją/komunikacją jednego monitora z drugim ... była promocja i za parę wychodziło "jedyne" ~3600 - efekt pewnie jest świetny. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę miał przyjemność brać udział w meetengu, którego głównym tematem prawdopodobnie okażą się źródła. W szranki staną Zhaolu D2.5, Beresford w najnowszej wersji, DAC Andrzeja Stelmacha, Arcam alpha 7 oraz NAD S500.

 

Kolumny oraz wzmacniacz (a właściwie pre z monoblokami) są na tyle dobre, że nie będą raczej ograniczać wspomnianych klocków.

 

Osobiście liczę na Beresforda, że pokaże się z dobrej strony i nie da się łatwo NADowi ;)

W Zhaolu nie podkładam nadziei ze względu na trudności w aplikacji.

 

 

pozdr.

Edytowane przez Switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten sam, czy nie, ale jakbyś posłuchał to żadnego ścięcia byś nie stwierdził. Jest wręcz odwrotnie. Wszystko powyżej 10 albo nawet 5-7k jest mocno wyeksponowane. I to jest mój problem.

 

BTW. Jakie instrumenty grają powyżej 15k?

Powyżej 17-18 chyba już nie ma nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejnego ciekawego Chińskiego producenta głośników 2.0 tj firmę ''so-voioe'' ,głośniki te wykorzystują podobne rozwiązanie jakie jest stosowane przez firmę tannoy B-) dodatkowo do głośników dodawany jest dobrej klasy wzmak zewnętrzny :rolleyes:

 

http://www.so-voioe.com/html/sovoioe-en/english.htm

 

http://cgi.ebay.com.hk/ws/eBayISAPI.dll?Vi...p;category=3702

 

Poniżej są podane rysunki pokazujące czym różnią się rozwiązania firm Tannoy,Kef i SO-VOIOE :

 

http://forum.taobao.com/forum-7/show_guide...de-3834550-.htm

 

http://wbbs.enet.com.cn/thread-2871503-1-1.html

 

Fotki

 

http://www.pcspeakers.cn/html/26/n-3526.html

 

Cena najdroższego zestawu S880-NORMAL+wzmak to około 625.70 PLN :D ,myślę że te głośniki powinny absolutnie zaistnieć w Polsce jako jeszcze inna równie ciekawa i konstrukcyjnie odmienna alternatywa od Microlabów i Nivs ( manta) ,a może nawet i jakościowo lepsza ,kto wie ... :wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh

 

apropo zniekształceń - tez robiłem testy a2zs spinając ja z emu1212m i niestety nie potwierdzę że to dobra karta - poziom z integra od realteka 889A.....choć i tak w sumie jedne z lepszych audigy

 

a to że sprzęt lampowy zniekształca i to bardzo to powinien wiedziec kazdy zajmujacy sie lampami - brzi to dlatego pzyjemnie dla ucha że ma naprawdę bardzo dużo parzystych harmonicznych przez co się wydaje że jest pieknie - ale nigdy dokładnie - ot podkolorowany jak każda lampa no ale z drugiej strony to jest jak z eq - tym przyjemniej nam sie słucha im przyjemniejszy jest dzwiek dla naszego ucha(każdy ma inne!!!! )

 

ja zreszta zamiast się bawić w jakieś chińskie lampowe badziewia wolałbym poszukać jakiegoś starszego Sansui na allegro(już jednego koleżce kiedyś utrafiłem - klasa sama w sobie - tranzystor nie jakies dziadostwo)

 

no i do tego druga kwestia - głośniki - strasznie ważna sprawa jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że komputer jest słabym źródłem dźwięku do Beresforda. Za dużo metalicznych, ostrych dźwięków. Takich typowo cyfrowych. Wystarczy podłączyć dziadowskie DVD Manty do Beresforda przez cyfrę, żeby dźwięk zrobił się o wiele delikatniejszy, z niezłym analogowym brzmieniem. A co by dopiero było, jakby podłączyć do DAC-a naprawdę dobre źródło jak np. DVD Panasonic S52, który ponoć bardzo dobrze zgrywa się z Beresfordem, dając bardzo dynamiczny dźwięk, o pięknym pełnym analoagowym brzmieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym spróbował ale na allegro to go raczej nie kupię. Karty kredytowej ani konta w ebanku też nie posiadem, więc łatwo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że komputer jest słabym źródłem dźwięku do Beresforda. Za dużo metalicznych, ostrych dźwięków. Takich typowo cyfrowych. Wystarczy podłączyć dziadowskie DVD Manty do Beresforda przez cyfrę, żeby dźwięk zrobił się o wiele delikatniejszy, z niezłym analogowym brzmieniem. A co by dopiero było, jakby podłączyć do DAC-a naprawdę dobre źródło jak np. DVD Panasonic S52, który ponoć bardzo dobrze zgrywa się z Beresfordem, dając bardzo dynamiczny dźwięk, o pięknym pełnym analoagowym brzmieniu.

to jak to podłączyłeś?niby jakim cudem komputer może mieć wpływ na brzmienie zera i jedynki?chyba że ingerujesz w sygnał w komputerze bo jeśli nie to większych bzdur jeszcze nie czytałem - po cyfrze każde źródło jeśli tylko nie wpływa na strumień zabrzmi TAK SAMO - nie wazne czy to bedzie dvd panasonica zintegrowany realtek minidisc czy jakis inny badziew slacy dzwiek cyfrowo

 

a ja sadziłem że jestes powaznym czlowiekiem a tu widze takie bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to podłączyłeś?niby jakim cudem komputer może mieć wpływ na brzmienie zera i jedynki?chyba że ingerujesz w sygnał w komputerze bo jeśli nie to większych bzdur jeszcze nie czytałem - po cyfrze każde źródło jeśli tylko nie wpływa na strumień zabrzmi TAK SAMO - nie wazne czy to bedzie dvd panasonica zintegrowany realtek minidisc czy jakis inny badziew slacy dzwiek cyfrowo

 

Każde źródło wpływa na brzmienie i dodaje coś od siebie.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajki ci sie pomieszały

 

0 to 0, 1 to 1 - przy odczycie ,zapisie i przesyłaniu - 100% cyfry - tu nie ma nic zadnego wpływu na dzwiek (bo ma byc wierny w 100% z oryginalem)

 

juz widze audiofilskie debilizmy wam sie wlączają....zaraz zaczniecie słyszeć różnice w brzmieniu światłowodów.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś w życiu żadnego cyfrowego transportu i wymądrzasz się jakimiś zerami i jedynkami. Jeżeli dla Ciebie dźwięk z cyfrowego wyjścia DVD Manty, brzmi tak samo jak z cyfrowego wyjścia Esi@Juli to jesteś kompletnie GŁUCHY. Sam przecież napisałeś "po cyfrze każde źródło jeśli tylko nie wpływa na strumień zabrzmi TAK SAMO". Najwidoczniej Manta albo Esi@Juli wpływa na strumień, jakimiś wewnętrznymi filtrami, equalizerami czy czymś innym, bo oba transporty brzmią zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego złomu nie tykam - zasada działania wyjscia cyfrowego od samego początku jest taka sama - ma przeslac dokladnie to samo bit w bit co jest na nosniku...

zamiast chlastac sie jakims dziadostwem od manty kup lepiej dobry cdrom - przynajmniej ma korekcje jak nalezy

esi na pewno na strumien nie wplywa

podobnie emu

i motu

i rme

i moje stare cd technicsa tez nie wplywalo tylko korekcje mialo slaba

 

 

ps.esi to nie transport - manta tym bardziej - chyba nie widziales porzadnego transportu bo te procz wyjscia cyfrowego nie maja kompletnie nic wokol

no ale nie bede sie sprzeczal skoro manta jest tu wyznacznikiem jakosci (żal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...