Skocz do zawartości
Shexbeer

Ile wyciskacie z AGP??

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile puszczacie na maxa szyne AGP, chodzi mi oczywiście o stabilną prace karty GFX. Ja na EPOX 8RDA+ daję na 70MHz i jest OK ale przy 75MHz juz nie wyrabia karta, (R9500non-pro64MB @ R9500PRO 320/620).

Płyta i karta obsługuje AGPx8. FastWrites - enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile puszczacie na maxa szyne AGP, chodzi mi oczywiście o stabilną prace karty GFX. Ja na EPOX 8RDA+ daję na 70MHz i jest OK ale przy 75MHz juz nie wyrabia karta, (R9500non-pro64MB @ R9500PRO 320/620).

Płyta i karta obsługuje AGPx8. FastWrites - enabled.

:lol: :lol: :lol:

U mnie powyżej 100,43 zaczynają się prawdziwe schody.

Ale 100 chodzi bezproblemowo (wg sandry 102)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie... tylko GF MX x00 i Riva TNT mają AGP x4 czyli nawet jeżeli idą na 100MHz x4 to jest to 400MHz, w moim przypadku mam AGP x8 i ustawione 70MHz x8 czyli 560MHz :!: czyli o 160MHz więcej, tylko nie mam pojęcia czy tak to sobie tłumaczyć że te 70MHz przy AGP x8 jest OK czy to jednak porażka bo karta powinna iść na 100MHz czyli AGP x8=800MHz :?: Posiadacze kart z AGP x8 i mobo supportujących AGP x8 DAJCIE ZNAĆ :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cos nie tak .. jak masz karte na agp 8x to sie licz tak jak piszesz a jak 4x to 4x np. no 100

 

a tak to dziwne bo jak ja dem wieksze agp jak 76 przez fsb to mmi w 3dmarku do win wyskakuje .. to ze jak to nie przez agp tylko cos innego np. dysk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie licze x8 70x8=560MHz czyli o 160MHz więcej niż np. ktoś daje 100MHz ale ma karte AGPx4 i ma w sumie 400MHz. TYLKO MOJE PYTANIE CZY 70MHz przy AGP x8 TO DOBRY WYNIK CZY KOMUŚ IDZIE WYŻEJ? Uff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie licze x8 70x8=560MHz czyli o 160MHz więcej niż np. ktoś daje 100MHz ale ma karte AGPx4 i ma w sumie 400MHz. TYLKO MOJE PYTANIE CZY 70MHz przy AGP x8 TO DOBRY WYNIK CZY KOMUŚ IDZIE WYŻEJ? Uff...

no ja na 76 jade cały czas fsb 190 jakos tak wychodzi na 80 tez mi smioga dalej mi fsb ponad 200 niebardzo che smigac tk400 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a powiedzcie mi czy jest roznica pomiedzy 66 a 100???

zauwazalna?

no jasne ze jest .. to tak jak z procem jest roznica miedzy 666 a 1000 mhz ? no to juz wiesz a co do zywotnosci to kazde podkrecenie skraca zywotnos ale zanim odczujesz ze ci cos sie jebie bedziesz miał juz 3 płyte i 5 karte grafiki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ale jaka ta roznica????

np w 3d smarku albo w jakiejs grze???

ja mam winfasta 3ti 200 i poszedl na 100 ale sie wiechnal.........

musze na d tym popracowac. czy dajecie wieksze V wtedy na AGP????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no daj troszke wiecej na agp ... jaka jest roznica to nie wiem jak to ci mam sprawdzic ?? bo ja musze podnosci fsb zeby agp zrobic wieksze co za soba niesie i wiecej mhz i wiecej dla ramu i ciezko powiedziec ...dam ci przykład .. na maxymalnie podkrecinej karcie i procu 2090 miałem wynik 8900markow na mniej podkrecionej karcie i na tych samych ustawieniach miałem 8700 a jak zmineniłem na 80 agp i fsb 199 (wczesniej było 190) to wynik jest taki jak na mocno podkreconej karcie ale mnijszym agp ..oj najlepiej sam sprawdz bo to co napisałem sam sie w tym gubie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, myslisz ze mhz w agp zaleza od "mnoznika" ? : )))

i ze "krecenie" agp zwieksza wydajnosc? : ))))

 

LOL

no z mnożnikiem to sobie darujmy :)

ale ziększanie częstotliwości na AGP przecież zwiększa wydajność, jestem tylko ciekaw jak bardzo powiedzmy skok z 66 na 100 przy AGPx8 jeżeli komuś idzie na 100 przy AGPx8 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos podawal jakies bzdurne porownanie do durka ze z AGP tak samo bo sie zwieksza Mhz-e ....

Bzdura totalos ,zwiekszacie ludzie PRZEPUSTOWOSC a nie przyspieszacie ilosc wykonywanych obliczen (to sie dzieje jak zwiekszycie taktowanie GPU/CPU itp) ,na dodatek przepustowosc ktora jest daleka od zapchania, czytaliscie testy radkow z AGPx8 ? I ile tam dawalo ZDUBLOWANIE tej przepustowosci? 1% MAX ? :)

Ja mam ustawione AGP na 75mhz ,dlatego ze w 3dmarku byla zwyzka ,ale zwyzka byla o 1fps przy sredniej 180 :) ,jako ciekawostke moge podac ze dalsze zwiekszanie taktowania szyny AGP dawalo OBNIZENIE wyniku (oczywiscie mniej jak 1% ale zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie nie mam za bardzo czym tu popisac, ledwie 105mhz na Kr7A na 210mhz fsb...

Próbowałem wczoraj na max. pojechać ale niestety moja grfa wyraźnie odmawia współpracy :(

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O K****, jak widze takie teksty na forum o podkrecaniu to mnie *** strzela. Kto wam powiedzial ze AGP 8x przy FSB 100 chodzi na 800 MHz !!!!. Co to za glupota jest!!!. W przypadku AGP 8x dane 8 razy w ciagu jednego taktu. Tu nie mam mowy mnozeniu FSB YYY Mhz * AGP Yx, z kad ten pomysl ? Wedlug niego ramy chodzace DDR chodzace na magistrali 133 powinny byc taktowane fizycznie 266 (efektywnie jest 266 -> 133Mhz,2 dane na jeden takt(zbocze rosnace i malejace sygnalu)), a tak nie jest. Coprawdea wielu tak pisze ...bleble...ram 333MHz, nie wiem z kad to sie bierze, moze z niewiedzy informatycznej ?

 

A co do taktowania.... u mnie na Intelu BX tylko z radiatorem na NB, udalo mi sie wycisnac 100 Mhz

Na SiSie 655 mam teraz 73Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...