Skocz do zawartości
SpectatorX

Gigabyte Ga-ma78gm-s2h (rev.1.0)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie chłodzenie założyłeś na procka? Co to za model i jakiej firmy? I te same pytania o klawiaturę :-) W jakimkolwiek polskim sklepie znalazłeś obudowy hiper czy u nas w kraju cisza? W hiperze masz zamontowaną nagrywarkę czy tylko dysk jest?

 

Sempron le-1200 domyślnie z jakimi taktami chodzi? Jakiego zasilacza użyłeś? Bo standardowy raczej do tej budy nie wejdzie :-) Jak komp sprawuje się w odtwarzaniu filmów full hd? Jakie masz użycie procesora podczas odtwarzania filmów hd?

Dużo pytań , ale się postaram :wink:

1. Chłodzenie w obudowie Chifteka to Thermaltake Sonic Tower Rev.2 u mnie pracuje pasywnie. W obudowie Hiper Slim jest dedykowane chłodzenie firmy Hiper pod AM2.

2. Klawiatura przyjechała zemną z wycieczki z UK Kupiona w domu wysyłkowym Selgros czy jakoś tak... u nas takiej nie spotkałem.

3. Obudowy Hiper w Polsce raczej nie kupisz a i zagranica mogą być kłopoty :sad: Ja, tak jak już pisałem kupiłem na allegro.

4. DVD niema sam dysk mi wystarcza.

5. Sempron domyślnie ma 2100 MHz ale u mnie pracuje na 2500 MHz przy htt 240.

6. Zasilacz był razem z obudową markowany przez producenta Hiper.

7. Filmów obecnie już nie oglądam na tym kompie bo posiadam specjalizowane urządzenie do torentów i mkv :rolleyes: a nazwa jego brzmi HD Tank Egreat EG-M31B które praktyczne zastępuje w pełni mi tego kompa media center.

 

http://img134.imageshack.us/img134/9155/dsc01761ik1.jpg

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że czasami przy uruchamianiu cpu-z system się zawiesza [freez totalny], procek ofc kręcony[normalnie ustawiony na 2600mhz i działa bez dodatkowych voltow] ale to chyba marna sztuka bo max to 3100 mhz po ostrym dowoltowaniu [+0.3v], niewiem ale moze mam felerny egzemplarz tej plytki albo phenom to gniot ?

 

z kolei AMD Overdrive nie rozpoznaje mi procesora (próbowałem Athlona LE-1600, X2 4400 no i Phenoma 8750be)

i jeszcze dysk na usb nie chce działać a jak zadziała to po kilku minutach się rozłącza [podłączany dwoma wtykami usb] tak jakby jeden kabel sie odłączał

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym schłodzić ten przyciepławy nieco chipset w s2h. Na allegro znalazłem coś takiego: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=612219038

 

Czy ktoś, kto już majstrował przy chłodzeniu w tej płycie, może dać mi odpowiedź, czy będzie to można zamocować bez większych problemów? Jak domyślam się, oryginalny radiator jest mocowany na klej, czy coś w tym rodzaju- czy Gigabyte przewidział jakieś mocowanie pod inne, niż fabryczne chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zdejmowalem te radiatory i zmienialem paste. na NB ciezko bylo zerwac ten radiator bo pasta to jakis kamien a nie pasta:P zdejmowanie tego kamienia z rdzenia zajelo z 30 min a temp po wymianie pasty spadla troche ale szalu niema (2-5 stopni) Ogolnie niewiem czy jest sens wymieniac chlodzenie na NB bo nic Ci chyba nie przeszkadza w tych temp? poza mysla ze jest goraco ofcoz:D

 

Edit: Pozatym spojrz kilka postow wyzej na zdj od JoTgiE. widac zmienione radiatory na niebieskie zalamana.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Michni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NB zmienione chlodzenie by sie przydalo jak ktos by uzywal zintegrowanej grafiki. Wtedy to ma sens bo NB jak wiadomo sie dosc grzeje przez uklad graficzny. A jak nie to szkoda kasy szczerze mowiac.

 

Szkoda tylko, ze nigdzie nie ma tam czujnikow od NB czy SB wiec tak naprawde nie wiadomo ile maja. A metoda organoleptyczna ciezko powiedziec.

 

Ten czujnik co jest pokazywany jako Plyta Glowna to ofc czujnik otoczenia plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na integrze ciagle od nowosci dopiero teraz w piatek zamowilem radka. Integra na stale puszczona na 950mhz (dla przypomnienia 500 ma w standardzie) i wedlug speedfana temp w stresie ma 85-87st. paluchem raz dotykalem i...wiecej niechce:P a przed zmianą pasty bywalo nawet 95 stopni i tak zero problemow z kompem wiec raczej niema sie czym przejmowac. :) Ktos gdzies pisal ze nawet po wsadzeniu grafiki do pciexp temp NB i tak niespadaja. Jak karta dojdzie to przetestuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś na pająka złożyłem taki zestaw:

 

Ga-ma78gm-s2h

Phenom X3 710 -Box

TwinMos Twister 2x1gb-Zastępcze

Huntkey HK-400 AP- Zastępczy

 

Szczerze to wcześniej bawiłem się tylko na AM2.

 

Wszystko poinstalowane, ładnie chodzi.

Czas na OC. I tu zonk. Procek nie wstaje nawet na 3,2ghz. Dawałem mu do 1,5v... pamięci spokojnie dają radę...

Nie sprawdzałem max HTT, bo czasu teraz nie mam, a konkretnie wezmę sie za to jak przyjdzie HDD i Psu.

247x13

Bios F8

 

Kręcił ktoś na tym mobo X3?

 

I jeszcze jedno.

 

Płyta którą posiadam, ma inny radiator na północy i inne(osobne) wejścia Sata. W porównaniu do tej fotki z Gigabyte.pl.

 

Aha, już wiem, mam rewizję 1.1 :wink:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz mnożnik NB do 8-9x.

Dzięki :wink:

 

Skromnie,

1,4v NB 8, HT 1.4

post-159520-1241822069_thumb.jpg Wydaje się całkiem stabilnie.

Sory za tapetę, ale bawie sie na dysku od siostry.

 

Na 3,7ghz 1,4v reset przy ładowaniu windy, 3,8ghz 1,45v reset zaraz po poście, 1,5v reset jeszcze wcześniej.

Ale na Boxie to ja se moge...

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo Ga-ma78gm-s2h rev1.1 (bios: F8a) i wchodząc w bios w opcję "MB Intelligent Tweaker" nie mam dostępu do ustawień pamięci. Nie wiem, czy to wina najnowszego biosa, czy przy rev1.1 wycieli...?

Ma ktoś z was tak rozbudowany bios jak w tym review - http://www.legitreviews.com/article/676/4/

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada GA-MA78GM-UD2H? Jakieś opinie albo istostne różnice do tej z tematu?

Na stronie producenta niestety nic nie mozna wyciągnąć odnośnie tych róznic.

 

Zastanawiam się nad taka plyta do HTPC. Ewentualnie Asus M4A78-HTPC

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...