Skocz do zawartości
Daja

Pcie X16@x8 Vs. X16@x16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem na googlach i na forum, ale nie znalazłem dokładnie tego, o co mi chodzi,

A chodzi mi o różnice w wydajności pomiędzy podłączeniem kart w crossfire do slotów pcie X16@x16, a pcie X16@X8.

Sam posiadam MOBO ( Abit Ab9 QuadGT ) ze slotami 16 i 8, więc boję się, że po podłączeniu mojego hd4850 do CS, wydajność będzie znacząco mniejsza, niż w przypadku 2x X16.

Czy może ktoś widział w internecie test, który ukazywałby te różnice ? A może ktoś z własnego doświadczenia jest w stanie odpowiedziec na moje pytanie ?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukałem na googlach i na forum, ale nie znalazłem dokładnie tego, o co mi chodzi,

A chodzi mi o różnice w wydajności pomiędzy podłączeniem kart w crossfire do slotów pcie X16@x16, a pcie X16@X8.

Sam posiadam MOBO ( Abit Ab9 QuadGT ) ze slotami 16 i 8, więc boję się, że po podłączeniu mojego hd4850 do CS, wydajność będzie znacząco mniejsza, niż w przypadku 2x X16.

Czy może ktoś widział w internecie test, który ukazywałby te różnice ? A może ktoś z własnego doświadczenia jest w stanie odpowiedziec na moje pytanie ?

Proszę o pomoc.

Abit Ab9 QuadGT jest na chipsecie 965P, który nieoficjalnie obsługuje CF X16@X4. Żadna płyta nie obsługuje trybu X16@X8. P45 oferuje X8@X8 a X38/48 X16@X16. Te trzy chipsety posiadają PCI-E 2.0, gdzie przepustowość takiego CF na P45 jest równa X16@X16 PCI-E 1.1.

 

W skrócie: Do twojego Abita nie warto wsadzać CF. Wydajność będzie o jakieś 30% gorsza niż choćby na P45. Moja rada: Jeśli koniecznie CF, kup coś na P45, np P5Q PRO. X38/48 się nie opłaca.

 

A takie pytania zadaje się w dziale podstawowe zagadnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit Ab9 QuadGT jest na chipsecie 965P, który nieoficjalnie obsługuje CF X16@X4. Żadna płyta nie obsługuje trybu X16@X8. P45 oferuje X8@X8 a X38/48 X16@X16. Te trzy chipsety posiadają PCI-E 2.0, gdzie przepustowość takiego CF na P45 jest równa X16@X16 PCI-E 1.1.

 

W skrócie: Do twojego Abita nie warto wsadzać CF. Wydajność będzie o jakieś 30% gorsza niż choćby na P45. Moja rada: Jeśli koniecznie CF, kup coś na P45, np P5Q PRO. X38/48 się nie opłaca.

 

A takie pytania zadaje się w dziale podstawowe zagadnienia...

Dziękuję za wyprowadzenie z błędu, uświadomienie mojej sytuacji i upomnienie za zły dział (za co przepraszam). :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przeczy wszytskiemu co do tej pory wiedziałem :wink:

myslałem ze róznica miedzy 1.0 a 2.0 jest marginalna, natomiast w CF x16vs x8 spadek ok. 15%, a tu wychodzi ze na P45 róznica pomiedzy x8 na tym chipie i x16 na x38 ix48 jest zadna, co tam kilka fps przy 200 a w najwyzszych rozdziałkach to wiadomo, choc czasami to w tych nizszych sa wieksze spadki, no i oczywiscie w grach czerpiacych wiecej z przepustowosci roznice tez sa ale pwiedzmy raczej nie duze przy 150 fps spadek do 140 czyli praktycznie nic...niezle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybkiego z testu podanego wczesniej mozna wnioskowac, ze miedzy 2xgpu na x16 a 2xgpu na x8 nie ma jakiejs powalajacej roznicy??

 

Pytam, bo mam Asus MN2-SLI deluxe z dwoma pci-e x16, ale juz w SLI dzialaja jako x8. Mam tez xfx 8800gt (700/200/1850) i mysle o zakupie drugiej. Czy sie nie pchac i zmienic plyte i proca od razu i hulac na 2x x16 i sie nie przejmowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybkiego z testu podanego wczesniej mozna wnioskowac, ze miedzy 2xgpu na x16 a 2xgpu na x8 nie ma jakiejs powalajacej roznicy??

 

Pytam, bo mam Asus MN2-SLI deluxe z dwoma pci-e x16, ale juz w SLI dzialaja jako x8. Mam tez xfx 8800gt (700/200/1850) i mysle o zakupie drugiej. Czy sie nie pchac i zmienic plyte i proca od razu i hulac na 2x x16 i sie nie przejmowac??

jesli chodzi o SLI to róznicy po miedzy x16vs x8 nie ma zadnej, ba nawet na chipsecie N650 z 2x8Pci-e wydajnosc była ciut lepsza jak na chipsatech N680 z 2x16Pci-e, tak wiec smaiło kupuj druga karte, roznicy nie zobaczysz a moze nawet bedzie Ci lepiej chodzic jak na płycie z 2x16Pci-e, w dodatku na 8800 róznicy nie zobaczysz nawet jak bys chciał pomiedzy 2x16 a 2x8, nie wiem jak to w wypadku najnowszych GPU NV, bo bardziej korzystaja z PCI-e 2.0, w 8800 obsługa pci 2.0 to taki bajer wcale nie jest jej zle na 1.1

http://pclab.pl/art26223-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...