Skocz do zawartości
B M

O/c Mojego Kompa E8400 - B M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem "Świeżak" w dziedzinie O/C ale dzisiaj już zrobiłem coś czym, chciałbym się wam pochwalić i ew. wysłuchać kolejnych porad itp

 

Chłodzenie Box procka + 1x 12cm wywiewający z tył obudowy

 

Czekam na Thermalright ULTRA-120A + ACUTAKE + 2x Acutake 120 Pro

 

Dołączona grafika

 

E8400 3.00Ghz @ 3509 przy 1.200V

 

Kręci dalej ?? Czy to dobry V jak na procka ? Czy temp jest dobra ??

 

EDIT:

 

E8400 3.00Ghz @ 3609 przy 1.216 :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez B M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V jak to e8400, temp porządna. Kręć tak długo aż będziesz miał trochę poniżej 50 stopni w stresie. Potem zmień chłodzenie. Nie chodzi tutaj o temperaturę ale o hałas generowany przez boxowe chłodzenie. Staraj się nie przekraczać ok 80 stopni w stresie. To taka górna granica bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze w biosie ustawiam napiecie procka na troche powyzej 1.3 V ustawiam proca na 440mhz a w programie CPU-Z pokazuje napiecie procka 1.264 V i po2 minutch mi na prio 9 orthos wywala bledy?.Gdzie sie zmienia ten dzielnik pamieci ?? np 1:1 ?? bo nie moge tego w biosie znalezc . i co teraz zrobic dac wiecej V?

Edytowane przez B M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na co ??

Dołączona grafika

 

Na to. Co do napięcia to u mnie na WC nic złego się nie dzieje przy 1.37v.

 

np 1:1

Ustaw strap w biosie (musi tam być) i zmień taktowanie pamięci. Co do obniżania napięcia to jest tzw. vdroop. I właśnie teraz widać, że Twój procek to nie jest jakiś super hiper proc. Zwykły przeciętniak, u mnie do 3.8Ghz starczało napięcie 1.3v, a dopiero 4.0Ghz chciało aż 1.37v

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCM4n14k' tak wiem dzieki znalazłem już w google ;)

 

Tylko jeszcze nie wiem gdzie ten dzielnik znalezc i co teraz zrobic :(

Jak to jest ze w biosie ustawiam napiecie procka na troche powyzej 1.3 V ustawiam proca na 440mhz a w programie CPU-Z pokazuje napiecie procka 1.264 V i po2 minutch mi na prio 9 orthos wywala bledy?.Gdzie sie zmienia ten dzielnik pamieci ?? np 1:1 ?? bo nie moge tego w biosie znalezc . i co teraz zrobic dac wiecej V?

 

 

DRAM Timing Selectable ->ustawiam na Manual

i mam cos takiego

 

CAS Latency Time -> jest na 5

DRAM RAS# to CAS# Delay jest 5

DRAM RAS# Precharge jest 5

PRecharge delay tras jest 15

 

z tym mam cos zmieniac?? podwyzszac jakies napiecia?

Edytowane przez B M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tzw. timingi pamięci - im niższe, tym lepsze. Możesz próbować obniżyć na coś pokroju 4-4-4-12, bo da to kilku procentowy wzrost wydajności. Jeśli jednak PC będzie zachowywał się niestabilnie, to podbij napięcie RAM'u o 0.1V.

 

A co do dzielnika, to poszukaj w sekcji, w której podnosisz FSB proca, tam przeważnie występuje ta opcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dac napiecie 1.3 V i timingi 4 4 4 12 ??

 

 

EDIT: 4 4 4 12 proc 1.3 V niestety komp nie wstaje :( nawet jak dam na DDR 2 + 0.1 V :(

Edytowane przez B M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawi napięcie 2.1V na pamięć (to, co ty ustawiłeś, to napięcie procesora, V pamięci zaczyna się od 1.8V).

 

mensir67pl, po lewo masz aktualne ustawienia, po prawej stronie masz natomiast pokazane fabryczne ustawienia producenta.

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że zawierają one układ EPP, gdzie zapisane są podstawowe informacje dotyczące modułu, jak nazwa producenta, opóźnienia czy numer seryjny. I pod tym względem się zgadza (zobacz, że na pierwszym screen'ie z listy wybrane masz właśnie EPP, i to z tego są odczytywane ustawienia) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 3.00Ghz @ 4004 przy 1,33

 

 

 

Co zrobić gdy procek jest niestabilny ?? przy 4GHZ w biosie dałem napięcie 1,385V a CPU-Z pokazuje 1,328V RAM 445mhz

Edytowane przez B M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...