Skocz do zawartości
benek

GeForceFX 5200 -> droga pomylka

Rekomendowane odpowiedzi

eee....tam. Pierwsze egzemplarze zawsze sa drogie (popatrzcie na radki 9000)... po 1-2 miechach cena spadnie do 300-350zl i wtedy bedzie lux karta za takie pieniadze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee....tam. Pierwsze egzemplarze zawsze sa drogie (popatrzcie na radki 9000)... po 1-2 miechach cena spadnie do 300-350zl i wtedy bedzie lux karta za takie pieniadze :)

tak tylko zerknij na producenta - pewnie ci bardziej znani beda to chcieli wcisnac jeszcze drozej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszej stronie widać że to wypas  2 potoki  :)  i pamięci 5ns  :)  

 

Jedyną zaletą tejkarty jest dobra obsługa AA ,ale co z tego jak nie ma wydajności :lol:

True :twisted: . Heh jednak NV po ataku r300 sie nadal nie podniosla :. Nie rzadzi na High ani Low endzie przynajmniej narazie :). Co do samej karty to jednak wolalbym r9000 niz tego 5200 :). Hyhy ale zobaczymy co dalej bedzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tescik po polsku z dzisiejszego dnia jest TU - mozna zobaczyc wydajnosc tego cacuszka a potem lekko sie zdziwic zerkajac na cene 499 zł za karte "taniego" producenta  8O  8O  8O

A mnei zainteresowało że skoro po podkręceniu karty udało im się uzyskać wynik ok. 6-7 % większy a karta dostała :

PODKRĘCALNOŚĆ - 7/10

Coś chyba tu nie tak :?

Dla mnie 7/10 oznacza że karta kręci się całkiem nieźle a nie jak w tym przypadku słabiutko... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marudzicie. ceny spadna jak wejdzie wiecej firm. Pamieci beda tez pewnie 4ns. To pierwszy egzemplarz a juz robicie panike. Pozatym to najslabsza wersja. Ultra bedzie sporo lepsza porownujac taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa slowa. porownanie powinno wygladac r9000 - 5200 i r9000pro - 5200 ultra

a nie r9000pro - 5200 bez ultra.

 

ja i tak nie jestem zainteresowany ta karta, ale zostala troche pokrzywdzona. Mysle, ze ultra bedzie porownywalna z gf3ti200 i slabszymi radkami 8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie NVidia trochę źle robi zasypując low-endowy segment rynku kilkoma rodzajami swoich kart. I co mamy teraz:

- gf 4 mx direct 7.0

- gf 3 ti 200 (500 juz praktycznie nie do dostania) directx 8.1

- gf fx 5200 directx 9.0

wszystkie niewiele roznią się wydajnością a ceną owszem...

Może chce naprawić swój błąd z 4mx?? Nie wiem co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak nie jestem zainteresowany ta karta, ale zostala troche pokrzywdzona. Mysle, ze ultra bedzie porownywalna z gf3ti200 i slabszymi radkami 8500

chyba najjjjjjjslabszymi radkami 8500 tak czy siak fx 5200 to porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapominacie ze to jest 5200 nonpro kurde zobaczycie jakiego kopa dostanie pro. Pryeciez ta karta juz jest szybsza w FSAA a i w anizo niczym nie ustepuje od radeona 9000pro mysle ze wersja pro bedzie na poziomie jesli nie lepsza radeona 8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta to bedzie full niewypas. a nvidia chce nas po prostu dobic.

 

zaloze sie ze karta bedzie sie swietnie sprzedawac w hipermarketach jako najszybsza kartan a swiecie po niewiarugodnie niskich cenach. nastepca gf 4 z dx9...........

 

 

 

buahahaha dla tych co to kupia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep True, true. Karta będzie montowana w high-endowych kompach z hipermarketów wraz z pamięcią SDR tudzież DDR 266 z Celeron 2200 Mhz na płycie ECS za jedyne 2999zł(+vat). Już widzę reklamę GF FX 5200 !!! PIV Celeron 2200Mhz, najwydajniejszy komputer za jedyne 2999zł + VaT. A co najgorsze ktoś to qupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha na maxa. Metrowym kijem bym tego nie ruszył ;)

Nietylko Ty, ale wyobrazacie sobie jak to trafi do hipermarketow, jak LAMY bendom kupowac celerona 2 2.0 128 mb ddr, i GF FX :P ( kit z tym ze to 5200)...... i benda rozpowiadac qmplom ze maja 2 ghz i GF fx i ze maja najszybsze kompy na swiecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie ma źle z drugiej jest. Przede wszystkim cena po drugie niekiedy GF4MX jest szybszy (a to porażka jak dla mnie). Zabrakło w teście R9000 nonPro. MOże jakieś markowe karty będą lepej chodzić. Na to licze bo jak na razie nie jest to konkurent dla R9000Pro ale w polityce nV chyba nie ma być. Konkurentem ma być wersja Ultra. A po zatym ze swoich doświadczeń wiem że mój GF2MX na orginalnych sterach 06,xx w 3DMarku01 wyciągał coś koło 1800 pkt na 43,45 wyciąga ponad 3000 pkt pozyjemy zobaczymy. Na razie nie ma co dzielić skury na niedźwiedziu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha na maxa. Metrowym kijem bym tego nie ruszył ;)

Nietylko Ty, ale wyobrazacie sobie jak to trafi do hipermarketow, jak LAMY bendom kupowac celerona 2 2.0 128 mb ddr, i GF FX :P ( kit z tym ze to 5200)...... i benda rozpowiadac qmplom ze maja 2 ghz i GF fx i ze maja najszybsze kompy na swiecie :D
dokladnie teraz w hipermarketach panuje gf4mx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej, wydajecie bezmyslne opinie po pierwszym tescie.

za miesiac sie wszystko okaze, to bedzie sens dyskutowac.

 

a chwilowo teksty:

- wogole niewiem czy bym smial ja porownac do radka 9000(non -pro)- Kicha na maxa. Metrowym kijem bym tego nie ruszył
swiadcza o glebokim zrozumieniu tematu i przemysleniu tego, co sie pisze ;)

 

jesli chodzi o porownanie z gf4mx i r9000, to jako najnizszy model powinna byc porownana z najnizszymi z tamtych serii.

 

a co do wydajnosci to faktyczne cienko :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irnlng popieram cie w 100% .

Śmiać mi sie chce jak patrxe na takie texty.

GeForce 5200FX to nowiutka karta i cena w przeciągu 2-3 mkoechów spokojnie spadnie poniżej 400zł.

A co do porównania to ja również poczekał bym na pożądny test GeForce 5200Utra kontra Radek 9000 Pro bo z tego co widze to Radek włącznie z 8500 dostają czasem po pupie (ach ta cenzura) od pozornie słabiutkiego FX.

Zobaczymy jak wyjedzie wersja Ultra.

Póki co takie dywagacje są bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy taka pomylka

niska cena - tak jak bylo mowione to nowosc wiec stanieje

wydajnosc po OC radka 8500 czyli jak kto mowi - w miare duza a na dodatek shadery w wersji 2.0+ i dx9 :))))

jak mialbym zmieniac i mialbym ograniczony budzet to bym bral wlasnie 5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

argh, dzial marketingu znow wygral. coraz wieksze zamieszanie, oglupianie potencjalnego klienta i coraz to "nowe" karty gfx :/ no ale niech klient ne narzekanie ze nie ma wyboru ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...