Skocz do zawartości
ath

Radeon Hd 4650/4670

Rekomendowane odpowiedzi

@Soulafein

Obecnie nie ma to znaczenia czy masz PCI Express 2.0 czy 1.0 każda karta graficzna pod PCI-Ex będzie działać.

 

A ja odłożyłem zakup karty na "przyszłe okresy". Studencki budżet nie wytrzymałby jednak takiego wydatku... Poza tym na obecnym konfigu Dead Space działa mi płynnie w 1280 x 1024 i to z włączonym wszystkimi upiększaczami B-) A generalnie na tej gierce najbardziej mi w tym roku zależało. Także w moim przypadku nie ma potrzeby wymiany grafy.

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wsadziłem do siebie hd4650 niestety ciach!ianą wersję bo tylko 800 efektywne na memkach 512mb gainwarda i mam pytanie.Czy to możliwe żeby te pamięci powodowały że karta jest wolniejsza od mojego x1950pro?!Czy to wina burdelu w rejestrze ew sterowników(btw jakich używacie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy pamięci aż tyle zmieniają żeby karcie 50% mocy odebrać?!W devil may cry 4 miałem w pierwszym teście ponad 50fps na początku, a na moim radku jest na tych ustawieniach około 80 więc i tak coś mi tu nie gra.Wogóle da się to już czymś podkręcić?Jest jeszcze jedna możliwa przyczyna-przez oc proca coś się stało.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy pamięci aż tyle zmieniają żeby karcie 50% mocy odebrać?!

No niestety, lekko się wkopałeś... HD4650 jest wydajnościowo na poziomie 9500GT, no, jakieś 10% wydajniejszy. A twój stary Radeon 1950PRO jest od obu szybszy...

 

Ale pocieszę cię - ta karta ma spory potencjał OC. Przyrost mocy sięga 25%, a wtedy już zbliża się do Radeona HD4670.

 

Jednak dobrą inwestycją tego nazwać nie mogę... No chyba, że chciałeś zmniejszyć rachunki za prąd :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, lekko się wkopałeś... HD4650 jest wydajnościowo na poziomie 9500GT, no, jakieś 10% wydajniejszy. A twój stary Radeon 1950PRO jest od obu szybszy...

 

Ale pocieszę cię - ta karta ma spory potencjał OC. Przyrost mocy sięga 25%, a wtedy już zbliża się do Radeona HD4670.

 

Jednak dobrą inwestycją tego nazwać nie mogę... No chyba, że chciałeś zmniejszyć rachunki za prąd :wink: .

Na szczęście to nie dla mnie ta karta xP.Jednak i tak coś mi tu nie gra.Coś z softem z[ciach!]e było bo 3dm nie mogłem wogóle włączyć.Teraz włożyłem mojego dobrego radka i wszystko ok, a wcześniej tylko logo się pokazywało i do ustawień wejść nie chciało.Żal mi tylko trochę klienta który go chciał.Bo koniecznie chciał 512 na karcie xP,żeby było tanio i żeby uciągnęło gta4 chociaż na minimum no to ma co chciał.Teraz przez skok dolara praktycznie nic ciekawego się nie kupi do 240zł(nowego),a gościu chciał żebym się z procem płytą, pamiątkami i grafą w 700zmieścił.

Dziwi mnie kilka rzeczy, a mianowicie np to że karta jest zupełnie zimna nawet pod obciążeniem.Może poprostu do trybu 3d się nie przełączała?Wogóle są już jakieś programy którymi zegary w tym można kontrolować?

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez cos tu nie gra.

w tematach o HD3850 mozna poczytac, ze x1950pro jest ok. 2x slabszy od niej, wiec jesli HD4670 jest porownywalne to jakim cudem HD4650 jest ponad 2x slabsza od HD4670??

 

Z tego wynika, ze Radeon X1950XTX miazdzy HD4670??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trymek dokładnie takie same myśli mi po głowie chodzą.Jeśli to co mówicie jest prawdą to 4650 jest warte mniej jak 150zł a tak nie jest.Coś tu nie tak jest.Skoro ma 320 procesorów strumieniowych czyli 64 jednostki US to powinno zauważalnie lepiej chodzić niż radek który ma 36ps i 8 vs.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 4670 to 100%, to 4650 będzie oferował około 60 - 65% jego wydajności, będzie więc o 35 - 40% wolniejszy. Z kolei jeżeli za 100% przyjmiemy 4650, to 4670 będzie oferował 150 - 155% jego wydajności, będzie więc o 50 - 55% szybszy. W obliczeniach przyjęto uśrednione wyniki obu kart bez ich podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam z innej beczki. Kupilem wlasnie karte PowerColor 4670 (super cicha !! dobrze ze nie czailem sie na tego ASUSA lub Gigabyte'a :)

i w specyfikacji karty jest napisane, ze robi upscaling DVD do HD. A w ktorym momencie on dziala??

Tzn czy wystarczy zwykly PowerDVD i od razu to dziala ?? Bo obraz rzeczywiscie zrobil sie ladniejszy ale nie bede wkladal z powrotem radka 2600 pro zeby porownywac ;)

 

A druga sprawa - jakie powinna miec ta karta spoczynkowe taktowanie - bo i mnie jest 500 dla GPU i 700 dla pamieci.

3 sprawa - mam komputer jaki mam (sygnatura). Niepodkrecam go bo moja plyta ma male mozliwosci. Chcialbym ewetualnie dokupic procesor - odczuje jakas roznice w grach jesli zamienie mojego E2140 na E7200 - czy karta graficzna pokaze pelnie mozliwosci??

Pozdrawiam

Edytowane przez Soulafein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam z innej beczki. Kupilem wlasnie karte PowerColor 4670 (super cicha !! dobrze ze nie czailem sie na tego ASUSA lub Gigabyte'a :)

i w specyfikacji karty jest napisane, ze robi upscaling DVD do HD. A w ktorym momencie on dziala??

Tzn czy wystarczy zwykly PowerDVD i od razu to dziala ?? Bo obraz rzeczywiscie zrobil sie ladniejszy ale nie bede wkladal z powrotem radka 2600 pro zeby porownywac ;)

 

A druga sprawa - jakie powinna miec ta karta spoczynkowe taktowanie - bo i mnie jest 500 dla GPU i 700 dla pamieci.

3 sprawa - mam komputer jaki mam (sygnatura). Niepodkrecam go bo moja plyta ma male mozliwosci. Chcialbym ewetualnie dokupic procesor - odczuje jakas roznice w grach jesli zamienie mojego E2140 na E7200 - czy karta graficzna pokaze pelnie mozliwosci??

Pozdrawiam

1. Tutaj masz wyjaśnione:

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...;threadid=98124

Co prawda po angielsku, ale... co tam, dasz radę.

W skrócie: program musi obsługiwać AVIVO, w opcjach musisz włączyć akcelerację sprzętową...

 

2. Ja na swoim HD4850 mam 500/750, więc prawdopodobnie wszystko jest OK.

 

3. Poczujesz różnicę. Jednak na twoim miejscu zrobiłbym tak:

a. Podkręcił proca, którego mam (płyta, jeśli to ta, o której myślę, osiąga jakieś 260MHz na FSB).

b. Wymienił płytę na jakąś z chipsetem P31/P35 (wyjdzie taniej niż kupno proca, a wydajnościowo po OC wyjdzie trochę lepiej)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka by wystarczyla Płyta ??

 

Dzieki za rade - choc gdybym kupil tego 7200 to mialbym wszystko bez podkrecania i wtedy moglbym rozgladac sie za plyta ktora umozliwi podkrecenie :)

W kazdym razie 4670 pozwala mi teraz na swobodna gre na medium w Crisis i lekko przycinajaca w high a Far Cry 2 wszystko high i smiga :) Takze z procesorem to pomysle...po prostu czy jest sens wydawac na 10 klatek wiecej i wieksze mozliwosci w aplikacjach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka by wystarczyla Płyta ??

 

Dzieki za rade - choc gdybym kupil tego 7200 to mialbym wszystko bez podkrecania i wtedy moglbym rozgladac sie za plyta ktora umozliwi podkrecenie :)

W kazdym razie 4670 pozwala mi teraz na swobodna gre na medium w Crisis i lekko przycinajaca w high a Far Cry 2 wszystko high i smiga :) Takze z procesorem to pomysle...po prostu czy jest sens wydawac na 10 klatek wiecej i wieksze mozliwosci w aplikacjach??

Ja bym brał raczej tą:

 

http://allegro.pl/item486777663_dfi_infini...re_mega_oc.html

 

Wiem, że polecałem P31/P35, ale ta też wymiata. Procesory 45nm też obsługuje, a OC ma świetne. A cena rewelacyjna. Jest wątek o tej płycie na forum, poczytaj sobie.

 

E2140 bez OC trochę ogranicza kartę, a chodzi mi bardziej o minimalny fps, który ma wpływ na komfort grania.

 

Na twoim miejscu kupiłbym raczej płytę, bo E2140 podkręcony do ok. 3GHz wystarczy do tej karty na długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem dzisiaj radeon'a hd 4670 no i nie wiem jak mam podłączyć te dwa sloty od chłodzenia.

Zasilacz który mam nie ma żadnych pasujących wtyczek! :sad:

 

Proszę o poradę bo nie mogę się doczekać kiedy odpalę Fallout'a3 :razz: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj radeon'a hd 4670 no i nie wiem jak mam podłączyć te dwa sloty od chłodzenia.

Zasilacz który mam nie ma żadnych pasujących wtyczek! :sad:

Długo myślałem o co ci chodzi i... nic nie wymyśliłem :razz:

Chłodzenia karty graficznej nie podłącza się do zasilacza... Czy na pewno masz radka 4670?? a może masz 4870?? tam są dwa gniazda dodatkowego zasilania.

Jak masz możliwość to zrób fotki tej karty albo spróbuj opisać ten problem dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem o co ci chodzi i... nic nie wymyśliłem :razz:

Chłodzenia karty graficznej nie podłącza się do zasilacza... Czy na pewno masz radka 4670?? a może masz 4870?? tam są dwa gniazda dodatkowego zasilania.

Jak masz możliwość to zrób fotki tej karty albo spróbuj opisać ten problem dokładniej.

Na pewno to 4670 <_< tylko nie wiem do czego służą te blaszki z boku, je powinno się chyba do czegoś podłączyć bo to w takim razie chyba nie chodzi o "dwuslotowy system odbierania ciepła od procesora graficznego" :blink:

post-165658-1227375346_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to 4670 <_< tylko nie wiem do czego służą te blaszki z boku, je powinno się chyba do czegoś podłączyć bo to w takim razie chyba nie chodzi o "dwuslotowy system odbierania ciepła od procesora graficznego" :blink:

Jak to mówią: jeden obraz może zastąpić milion słów :wink:

To co zaznaczyłeś na zdjęciu to łącza służące do łączenia dwóch i więcej kart w tryb crossfire.

"Dwuslotowy system odbierania ciepła od procesora graficznego" oznacza że karta wraz z chłodzniem zajmuje dwa nominalne sloty w obudowie. Musisz po prostu z tyłu obudowy wyjąć/wyrwać jedną blaszkę pod slotem w którym do tej pory miałeś umieszczoną kartę graficzną aby ciepłe powietrze wyrzucane przez cooler karty graficznej mogło swobodnie uchodzić poza obudowę komputera.

Radeony hd4670 nie wymagają dodatkowego zasilania bezpośrednio z zasilacza i to w nich jest fajne.

Także możesz swobodnie włóżyć kartę do kompa i nażynać w Fallout'a :)

 

p.s.

Nie zapomnij zainstalować sterowników :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w polskich sklepach widział choć przez jakis czas karty 4650 z pamięciami DDR3 w zamina DDR2 o ktorych "wydajnosci" nawet nie spomne.

 

Palit ma takaową w swojej ofercie to samo MSI i Sapphire a w Polsce ich nie ma. Są tylko droższe 4670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w polskich sklepach widział choć przez jakis czas karty 4650 z pamięciami DDR3 w zamina DDR2 o ktorych "wydajnosci" nawet nie spomne.

 

Palit ma takaową w swojej ofercie to samo MSI i Sapphire a w Polsce ich nie ma. Są tylko droższe 4670

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...0Sap512+40-08+b

 

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...0Sap512+40-08LB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jakie stery będą najlepsze do his hd4670? Bo mam chyba z nimi jakiś problem ponieważ nie mogę ustawić w subedicie przezroczystych napisów. ktoś pomoże?

Edytowane przez Dżadżar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze ze strony ati

a subedit chyba półprzezroczystych napisów nie obsluguje, albo na czarnym polu są, albo same litery na tle filmu :P

no właśnie ja chciałbym mieć same napisy bez tła, ale mój subedit nie chce ich włączyć, zamiast tego jest jaśniejsze tło. a stery miałem catalyst 8.10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...