Skocz do zawartości
tomcyk

Gothic

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wkurzyła 2 razy. Za pierwszym razem przez buga nie dostałem pancerza straży świątynnej, a za drugim nie było orka w tej zrujnowanej fortecy czy czymś (na wzgórzu). Zauważyłem, że ścieżka bractwa jest najbardziej zabugowana. Grając strażnikiem/najemnikiem/magiem za każdym razem udawało się ukończyć grę. Gra świetna. Gothic 3 z patchem 1.7 daje radę, przynajmniej historia się ciągnie. A Arcania to gniot (ukończyłem - w 14h - tyle można grać nie dołączając do żadnej z gildii w G2NK, wykonując tylko zadania poboczne).

 

Dodam, że problem z pancerzem wystąpił u mnie 2 razy, na polskiej 1.08k jak i angielskiej 1.08j.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja drogą ziołopalaczy nie grałem, nie miałem ochoty dołączać się do ćpunów i fanatyków. Świetna jest na początku droga Starego Obozu (dumna, tradycyjna organizacja) oraz jak zawsze droga magii (która jest również świetnie przygotowana, szczególnie mi się podobały szaty i patetyczność frakcji). Przy następnym przechodzeniu gry łaskawiej patrzy się na najemników z oczywistych powodów ;)

 

Również spotykałem się z bugami ale o ile pamiętam wystarczało cofnąć się do poprzedniego zapisu i było w porządku. Takiej grze można wiele wybaczyć.

 

G3 próbowałem w czasie premiery. Mimo, iż na średnich detalach dało się pograć to całokształt wypaczał mi obraz Gothica więc dałem sobie spokój po paru godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego gra mi się przycina na każdych detalach i na każdej rozdziałce? Bardzo miło się gra w tego Gothica w zimowe wieczory.

Chce podkreślić że gra Call of Duty Black Ops na wysokich detalach i na najwyższej rozdziałce wchodzi bez problemu a Gothic nie chce chociaż ma mniejsze wymagania. Proszę o jakoś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego gra mi się przycina na każdych detalach i na każdej rozdziałce? Bardzo miło się gra w tego Gothica w zimowe wieczory.

Chce podkreślić że gra Call of Duty Black Ops na wysokich detalach i na najwyższej rozdziałce wchodzi bez problemu a Gothic nie chce chociaż ma mniejsze wymagania. Proszę o jakoś pomoc.

 

Zainstaluj najnowsze sterowniki invidii (tj. 260.99). Ja na nich nie mam problemu. Po za tym jak komus niedzialaja filmiki, to niech w pliku Gothic.ini, ktory znajduje sie w folderze System w katalogu z gra, zmieni: scaleVideos=1 na scaleVideos=0.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I can't get more than 25 fps!

 

NVIDIA - trzeba nazwać plik wykonywalny launchera modów jako Gothic.exe, inaczej gra się będzie sypać. Powodem tego są optymalizacje nvidii dla konkretnej aplikacji.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

albo jestem za glupi na ta gre albo ona jest denna,

koles daje mi jakies questy, ide do kolejnego i tamten mnie wysyla do nastepnego itd.

ktos moze napisac co przez pierwsze kilkadziesiat minut trzeba zrobic bo moze sie wciagne i nawet bardzo bym chcial bo niezly jest klimat w tej grze (muza, widoki itd.) ?

ewentualnie czy moge zagrac od razu w 2 czesc nie przechodzac 1ki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest jedynie początek bo na tym polega budowanie sobie opinii w danym kręgu. Po przyłączeniu się do którejś z frakcji zaczyna być inaczej, są widoczne konsekwencje działań. W dwójkę niby można zagrać bez jedynki ale nie zrozumiesz wszystkich rozwiązań fabularnych i nie docenisz tego, co będziesz widział na ekranie.

 

Po rozpoczęciu gry idź do Starego Obozu i zacznij wypełniać questy by się do niego dołączyć.

 

Przegonienia handlarza z Obozu Najemników dokonaj pokojowo bo ciężko to zrobić siłą a na dodatek poznasz drogę do ON.

Żaden z questów na reputację nie powoduje komplikacji ale polega na mozolnym bieganiu i robieniu za chłopca na posyłki. Później jest akcja.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie początek jest prze zajebisty, później gra staje się liniowa. Tak możemy wykonywać zadania (oczywiście niektóre się wykluczają) dla wszystkich frakcji co by nabić więcej doświadczenia i poznać lepiej każdą z nich, przy tym eksplorując dobry kawał świata. W Gothicu II start jest prawie identyczny, więc polecam zostać przy pierwszej części i poznać jedną z lepszych gier cRPG od podszewki.

 

W Gothicu można się zakochać albo i nie, zależy od preferencji gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadzam się - początek jest zawsze najfajniejszy bo odzwierciedla to, co byłoby w rzeczywistości - łapanie się czego się da by poznać lokalizację i zbudować sieć kontaktów. Miłe są także wybór co się chce wykonywać a czego nie oraz świadomość neutralności i patrzenie na obozy bez perspektywy jednego z nich.

 

W dwójce skopali trochę moim zdaniem Zakon Innosa bo gdzieś wyparował ten mistycyzm, ta duma organizacji i jej wyjątkowość.

IMO pomimo znacznych zmian to wybór frakcji i ich obraz nie jest tak emocjonalny jak w przypadku G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wykonuje zadanie u Xardasa -tj 4 akt) i mam kilka pytan zwiazanych z gra. Czy da sie u kogos zwiekszyc sile ponad 100pkt? Czy tez tam innych statystyk? Bo Diego wymiekl. Stary oboz zamkniety, wiec polazilem po nowym, popytalem kilku gosci ale nie znalazlem od sily, wiec poszedlem poszukiwac Xardka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co pamiętam to nie. Eliksiry siły na razie zostawiam w spokoju żeby użyć gdy będę miał silę na 100.

Przedwczoraj zacząłem grać i tez jestem w 4 rozdziale.

 

Udało się komuś przejść grę w mniej niż 6 rozdziałów?

 

 

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą kombinacją jest mag z rozsądną siłą i do tego 'Miecz Blizny'. Siły nie warto pakować aż tak bardzo chyba, że robi się za typowego woja ;]

O ile pamiętam to maksymalna statystyka to właśnie 100 dlatego warto oszczędzać magiczne eliksiry.

 

 

Jakie mniej niż sześć rozdziałów, przecież każdy otwiera nową kartę fabuły więc jak chcesz to ominąć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram, ostatni raz przechodziłem G jakoś tak dwa lata temu ;)

 

Nawet jeżeli można znaleźć swoje rozwiązania problemów to i tak trzeba zaliczać kolejne rozdziały by odblokowywać sobie cele do zrealizowania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow problem, tym razem jednak gra crasciach!e sie pod koniec jak szalona :/ Nie moge przejsc przez cos w rodzajamu mostu (przed ostatnim szamanem?). Po za tym nie zaliczylo mi zabicia jednego z nich. O ile gra ma ciekawa fabule to koncowka przez te bledy przyprawia mnie juz o nerwice :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez was musiałem w to zagrać :P

Przeszedłem całe i powiem ci, że im dalej, tym częściej gra się wysypywała. Udało się ukończyć, ale nie było lekko. Ja mam taki nawyk, że bez przerwy zapisuję grę (wyrobił mi się przy Morrowindzie, bo ten się wysypywał non stop), więc w najgorszym przypadku musiałem nadrabiać ostatnie 20 sekund ;)

Teraz gram w dwójkę, ale nie wciąga tak jak jedynka ;)

 

Co do siły, to rzeczywiście max do nauki jest 100, ale ogólnie to można mieć chyba nawet ponad 200. Trzeba tylko zostawić wszystko, co dodaje siłę na później (Horacego, książkę na wieży, eliksiry itd.). Ja miałem na koniec 189, ale nie wykorzystałem wszystkich okazji do zwiększenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak w G1 tp do magow ognia i wycinka w pien starego obozu (a taka tam vendetta za nazwanie zdrajca). Co do ostatniej walki ze sniacym, to myslalem ze bedzie to troche inaczej wygladac, ale zle nie jest.

Teraz G2+NK. A pozniej sepienie u kumpla o G3 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(odpuszcze sobie jedynie Zmierzch Bogow bo mialem go na kompie i nie dalo sie grac, ~5kl/s - czasy hd3850 jeszcze ;p)

Niebawem i w ZB będzie można zagrać, wychodzi Community Patch, pewnie sporo zmienia skoro z nim odważą się tę grę wypuścić jeszcze raz do sklepów jako Enhanced Edition. Spaczowanego przez tę ekipę Gothica 3 bardzo przyjemnie przechodziłem właśnie na HD3850. Edytowane przez knrdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ZB ma podobne wymagania jak G3, więc to musiał być problem sprzętowo/programowy :P

 

Tyle że Zmierzch Bugów *jeszcze* spaczowany porządnie nie jest, więc może rzeczywiście chodzi kiepsko. U mnie jeszcze nie instalowany czeka na półce na lepsze czasy i najwyraźniej się doczeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie aby to byl problem sprzetowo/programowy bo wystepowal u znajomych z lepszymi grafikami <_< Po prostu gra byla o wiele gorzej zoptymalizowana niz G3 (co wydawaloby sie nie lada wyzwaniem). Narazie i tak nie mam sie czym martwic, bo zapewne z G2 + NK bede sie bawil jeszcze w styczniu, nie liczac juz G3 :wink: Pozniej przed premiera wieska 2 bedzie trzeba sie zmobilizowac do przejscia jedynki, bo narazie na polce sie kurzy :rolleyes:

 

A tak na boku, w G2 sa nadal ograniczenia do sily? Np. mozna sie makx. 200 wyuczyc + zwiekszyc miksturami, itp? Bo nie wiem czy oszczedzac na koniec gry wlasnie te 'dopalacze' :P

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G2 akurat można rozwinąć typowego woja więc jakieś tam uzasadnienie jest. To jedynka bardziej sugerowała stosowanie magii niezależnie od stylu gry, w dwójce wyraźnie można wybrać dwie ścieżki i grać na różne sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...