Skocz do zawartości
szczepoxx

Dylemat Lekki (lcd 19' 20' 21' ? )

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item429750790_samsun...akow_promo.html

 

http://www.allegro.pl/item425205572_nowy_m...zarny_8000.html

 

http://www.allegro.pl/item430672208_monito..._2ms_sklep.html

 

a moze LG ;) LG 22" LCD W2252TQ-PF

 

to sa same dwudziestki ... Mysle ze jak bym sie przesiadl z 17'CRT na panorame 19' to powierzchnia robocza duzo bardziej by nie wzrosla chyba (tak mi sie wydaje). Parametry sa chyba znosnie dosc. Zastosowanie to zazwyczaj Internet i aplikacje ale tez czesto gram (Prosze sie nie sugerowac HD2600XT w sygnaturce :P ). Chodzi mi o taki monitor zeby potem nie bylo cyrkow z wydajnoscia na rozdzielczosci nominalnej (bedzie HD4850 i inny proc) dlatego 22' chyba odpada. Zreszta fundusze to 600zl + jakis tam marginer kilkudziesieciu zl (ale nie 150zl), poprostu nie stac mnie aby dolozyc. Zastanawiam sie dlaczego rozdzielczosci 20' jak i 21' sa raczej te same czyli 1680 x 1050

 

 

Ogolnie kolorystyka monitora wolalbym aby byla czarno czarna lub duzoczarna i malosrebrna :)

W pokoju jest jasno w godzinach 11:00 do zmroku :P

 

Bardzo posze chociaz o jakas krotka odpowiedz czy ktorys z podanych jest odpowiedni a jak cos to jakis przyklad "idealnego" monitora.

Pozdrawiam

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki monitor zeby potem nie bylo cyrkow z wydajnoscia na rozdzielczosci nominalnej (bedzie HD4850 i inny proc) dlatego 22' chyba odpada.

Przecież te 20" monitory które podałeś mają taką samą natywną jak większość 22" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te 20" monitory które podałeś mają taką samą natywną jak większość 22" :wink:

No moze :) nie zaglebialem sie w 22' bo uwazalem ze raczej nie bedzie mnie stac dlatego jakos pomijalem czytanie specyfikacji :)

Ale w takim razie dlaczego i te i tamte maja taka sama natywna rozdzielczosc? To jest troche poki co dla mnie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dołącze się do tematu, mam nadzieje ze autor nie będzie miał nic przeciwko temu.

 

Mam taki sam dylemat wybór panelu LCD 20' do 600zł z wysyłką.

Do czego będę go używał: Internet, Office, gry i filmy czyli do wszystkiego.

Moim największym kryterium jest jak po kilku dniach wyskoczy jakiś subpiksel, badpiksel żeby nie było problemów z reklamacją.

 

 

Konfiguracja:

CPU: E8400@4200MHz

Mobo: Asus Rampage Extreme

RAM: Diablo 2x2GB DDR3 2000MHz

HDD: 2x250GB Seagete RAID, 250GB Seagete

GPU: Radeon HD4870

PSU: Enermax 525W Modu82+

 

Czekamy z kolegą na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nowoczesny software skalujący wszystko odpowiednio to na mniejszym modelu uzyskasz po prostu ostrzejszy, a zarazem gładszy obraz.

 

Który lepszy ? ... albo wielkość albo ostrość.

 

Tak czy inaczej żaden z tych modeli nie ma skrajnie dużego (27" 1920x1200 mają 0,303) lub skrajnie małego (22" 1920x1200 mają 0,247) piksela. Ja wybrał bym model o lepszych parametrach w takim przypadku (np. większy kontrast)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego zarowno 20' jak i 22' maja taka sama nominalna rozdzielczosc ? I dla ktorej przekatnej ta rozdzielczosc jest lepsza??

Dla 22" wtedy masz wielkość plamki z 19" LCD 4:3 mniej więcej. I przynajmniej nie ma problemów jak trafisz na starszy soft bez skalowanie bo 1680x1050 to chyba trzebaby mieć lupe by używać normalnie bez skalowania na 20".

 

Imho panorama 20" nie ma sensu lepiej braz zwykle 19" lub panorame 22".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 22" wtedy masz wielkość plamki z 19" LCD 4:3 mniej więcej.

Jestem upierdliwy więc nie przepuszczę :).

 

Nie ma LCD 19" 4:3 ... tylko 5:4

 

Plamka w 22" 1680x1050 16:10 jest najbliższa 18" 1280x1024 5:4 (kiedyś takie robili ;))

 

Fizyczna wysokość 22" 16:10 jest najbliższa 19" 5:4

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem upierdliwy więc nie przepuszczę :).

 

Nie ma LCD 19" 4:3 ... tylko 5:4

 

Plamka w 22" 1680x1050 16:10 jest najbliższa 18" 1280x1024 5:4 (kiedyś takie robili ;))

 

Fizyczna wysokość 22" 16:10 jest najbliższa 19" 5:4

 

@Kyle, jak Ci się pracuje na 20" przy rozdzielczości 1680x1050? Głównie chodzi mi o czytelność elementów które nie chcą się powiększyć po zmianie dpi.

Sam mam zmienioną dpi na większą i ogólnie jest ok, ale w samym windowsie jest kilka rzeczy które się nie zmieniły ( win xp ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej pracować na 22" w rozsądnej odległości niż na 20" z nosem przy ekranie (z powodu małej plamki).

Po skalowaniu, czcionki i inne elementy na ekranie są identycznej fizycznie wielkości, więc to co piszesz tyczy się dawniejszego, przestarzałego sposobu wyświetlania (np. bez Anty Aliasingu dla czcionek i bez płynnego skalowania).

 

@Kyle, jak Ci się pracuje na 20" przy rozdzielczości 1680x1050? Głównie chodzi mi o czytelność elementów które nie chcą się powiększyć po zmianie dpi.

Sam mam zmienioną dpi na większą i ogólnie jest ok, ale w samym windowsie jest kilka rzeczy które się nie zmieniły ( win xp ).

Kiedy miałem 20" 16:10 (Philips 200WP7ES , później NEC WGX2 PRO) to faktycznie nie skalowały się pewne el. w XP ... na szczęście były to elementy które rzadko się ogląda (np. okno ustawiania rozdzielczości). Tak czy inaczej w Vista już jest lepiej z tym skalowaniem.

 

Ogólnie praca po powiększeniu i włączeniu cleartype jest bardziej komfortowa niż bez powiększenia i cleartype (jak powiększasz czcionki to więcej pikseli buduje pojedynczą literę co powoduje po prostu jej dokładniejsze wyświetlanie ... na małym pikselu otrzymasz ostrzejsze i gładsze czcionki)

 

Teraz jak zamawiałem nowy monitor to wybrałem 22" bo miał przede wszystkim lepsze parametry i jest na niego promocja ... gdyby nie to, to wybrałbym 20" bo w Vista skalowanie jest bezproblemowe a zawsze wolę jakość a nie wielkość (...ekranu ... bo czcionki tu i tu będą identycznej wielkości aczkolwiek różnej jakości ;) ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem 20" 16:10 (Philips 200WP7ES , później NEC WGX2 PRO) to faktycznie nie skalowały się pewne el. w XP ... na szczęście były to elementy które rzadko się ogląda (np. okno ustawiania rozdzielczości). Tak czy inaczej w Vista już jest lepiej z tym skalowaniem.

 

Ogólnie praca po powiększeniu i włączeniu cleartype jest bardziej komfortowa niż bez powiększenia i cleartype (jak powiększasz czcionki to więcej pikseli buduje pojedynczą literę co powoduje po prostu jej dokładniejsze wyświetlanie ... na małym pikselu otrzymasz ostrzejsze i gładsze czcionki)

 

Teraz jak zamawiałem nowy monitor to wybrałem 22" bo miał przede wszystkim lepsze parametry i jest na niego promocja ... gdyby nie to, to wybrałbym 20" bo w Vista skalowanie jest bezproblemowe a zawsze wolę jakość a nie wielkość (...ekranu ... bo czcionki tu i tu będą identycznej wielkości aczkolwiek różnej jakości ;) ).

Dzięki za informację.

A co tam za 22" zamówiłeś, jeśli można wiedzieć? Wiem że przywiązujesz uwagę do jakości monitorów, więc z 22 zostaje tylko......... Eizo S2231W. B-)

Dobrze się domyślam?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widze ze sie troche rozkrecilo pod moja nieobecnosc :) wiec poczytalem i doszedlem do wnisku ze jednak 22' beda odpowiednie tak mysle. Teraz ostateczna kwestia wyboru tego przyszlego "cuda".

Czy ten LG o ktorego pytalem na poczatku moze byc ?? Czy moze cos innego? Jeno cena max niewiele wieksza od ceny tego LG ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/sorki za off topic, ale ja tu do kolegów postów...

 

A co tam za 22" zamówiłeś, jeśli można wiedzieć? Wiem że przywiązujesz uwagę do jakości monitorów, więc z 22 zostaje tylko......... Eizo S2231W

tak samo pomyślałem z tymi @Kyle'a wymaganiami/wyborem, jeszcze zanim zdążyłem przeczytać późniejszą odp. ;)

 

1.Heh ... tak ... EIZO S2231 ...

2. jednak lepszy wyraźnie od 2031.

ad1. jakoś cieszy mnie gdy dołącza kolejna osoba z eizo.

wiecie... może im większy popyt to może ceny spadną. hehe. ponoć 'magiczna-ręka-rynku' powinna zadziałać.

cóż można jeszcze dodać... na pewno dobry wybór. ale to sam o tym wiesz najlepiej.

ad2. o to mnie zaciekawiło. liczę na fachową foto-reckę w topicu "panoramy 22"". masz wprawne oko więc możesz 'pojechać' z nim np testami z lagom.nl

 

(...) i jest na niego promocja (...)

oferta digitalo? czy może coś jeszcze lepiej się pojawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, iż bezczelnie pozaśmiecałem ci @szczepoxx topic i się zmyłem...... to cokolwiek odpowiem. piszę "cokolwiek" ponieważ nie potrafię pomóc. ja celowałem/celuję w inny typ/klasę monitorów dlatego wiedzę zbierałem jako tako od pewnego pułapu w górę.

monitorów jest miliardy na rynku;) szczególnie tych z grupy tańczysz/popularniejszych. nie sposób tego ogarnąć czasem. tym bardziej gdy mnie nie dotyczą te produkty więc się takimi nie zajmowałem i nie miałem nigdy do czynienia namacalnie na dłużej niż kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oferta digitalo? czy może coś jeszcze lepiej się pojawiło?

ITART - gwarancja door to door 5 lat .... wszystko wydaję się być OK. Do digitalo nie mam jakoś zaufania.

 

Również polecam ITART, super kontakt i wszystko. Kupowałem tam właśnie Eizo.

Jak u nich z prędkością zwykle ? Zamówiłem w poniedziałek ... teoretycznie ma być u mnie na piątek (nawet byłoby OK - na weekend).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troche tamat.

 

Dziś chciałem zamawiać panel LCD L207WT-PF ale mówie przed zamawianiem przeglądne jeszcze raz ten temat i dały mi dużo do myślenia następujące wypowiedzi:

 

Jeśli masz nowoczesny software skalujący wszystko odpowiednio to na mniejszym modelu uzyskasz po prostu ostrzejszy, a zarazem gładszy obraz.

 

Który lepszy ? ... albo wielkość albo ostrość.

 

Tak czy inaczej żaden z tych modeli nie ma skrajnie dużego (27" 1920x1200 mają 0,303) lub skrajnie małego (22" 1920x1200 mają 0,247) piksela. Ja wybrał bym model o lepszych parametrach w takim przypadku (np. większy kontrast)

 

Chyba lepiej pracować na 22" w rozsądnej odległości niż na 20" z nosem przy ekranie z powodu małej plamki (wyolbrzymiam problem ofkorz ;)).

 

22" to 19" 5:4 + boki panoramy.

Nie wiem co wybrać 20" czy 22" zależy mi najlepszym obrazie niż wielkości. Z postu @Kyle wynika ze 20" a o chodzi z tym skalowaniem?

 

Czekam na szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wybrać 20" czy 22" zależy mi najlepszym obrazie niż wielkości. Z postu @Kyle wynika ze 20" a o chodzi z tym skalowaniem?

Skalowanie - zmiana wielkości. Włączasz cleartype i powiększasz mając monitor 20" 1680x1050 w np. Vista* wszystko do 110% i masz dokładnie tak samo duże elementy jak na nieskalowanym 22" 1680x1050 ... z tą różnicą że na 20" czcionki,zdjęcia będą ostrzejsze.

 

* w Windows XP też można skalować ale lepiej radzi sobie z tym Vista (np. nie ma poszarpanych [lub niepowiększonych] ikon jak w XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na mniejszą wielkość plamki na 20", nienatywne rozdzielczości chyba powinny lepiej na nim wyglądać niż na 19" czy 22" . Też mam teraz dylemat jaki monitor kupić i skłaniam się ku L207WT. 22" ma za dużą powierzchnie i widać nierównomierności podświetlenia. Ktoś może sprawdzał jak jak na takiej dwudziestce wygląda rozdzielczość powiedzmy 1280x1024albo 1024x768? Mam na myśli tą funkcje ARC 4:3 w monitorkach LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 1280x1024 (to jest 5:4) to radzę mapowanie 1:1 kiedy mamy monitor 1680x1050.

 

Co do funkcji 4:3 w panoramicznym LG .... widziałem to na 19" 1440x900 modelu ... w 1024x768 obleci (brakowało gęstości/rozdzielczości ... która jest np. w modelu 20" 1680x1050)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...