Skocz do zawartości
eustachy

Lcd A Filmy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam laptopa z lcd 1280x800, chodzi mi o filmy, gdy otworze film (uzywam subedit ale na innych to samo) i jest w oknie to obraz żyleta ale gdy go dam na pełny obraz to sie rozmazuje podobnie jakbym nie pracował w natywnej rozdzielczości

 

ps. czy przy odtwarzaniu filmów hd 720p bedzie podobny efekt bo rozdzielczości dalej nie będą pasować ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal film w 1280x720 lub 1920x1080 (skalowane w dół do 1280x720) a obraz będzie ostry. Swoją drogą dziwne to pytanie ... to jak by zapytać : dlaczego jak się uderzę w kolano to boli ;) Jeśli odtwarzasz film 640x360 (fatalna rozdzielczość i ogólna jakość) i jest on skalowany w górę do 1280x720 na powierzchni np. kilkunastu cali przy obserwacji z kilkudziesięciu cm to nie ma się co dziwić że jakość jest kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal film w 1280x720 lub 1920x1080 (skalowane w dół do 1280x720) a obraz będzie ostry. Swoją drogą dziwne to pytanie ... to jak by zapytać : dlaczego jak się uderzę w kolano to boli ;) Jeśli odtwarzasz film 640x360 (fatalna rozdzielczość i ogólna jakość) i jest on skalowany w górę do 1280x720 na powierzchni np. kilkunastu cali przy obserwacji z kilkudziesięciu cm to nie ma się co dziwić że jakość jest kiepska.

gdzie to skalowanie włączyć ? a pytam dla tego bo w pokoju obok na CTR ten sam film jest super ostry i nie ma różnicy czy to okno czy pelny obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to skalowanie włączyć ? a pytam dla tego bo w pokoju obok na CTR ten sam film jest super ostry i nie ma różnicy czy to okno czy pelny obraz

Skalowanie "samo się robi" jak dajesz opcję full screen. Nie trzeba włączać ani nic innego. A różnica w jakości obrazu między crt a lcd jest zawsze widoczna, bo lcd wyodrębnia i uwypukla wszystkie niedoskonałości obrazu. Na crt nie ma tej ostrości, obraz jest bardziej "rozmyty" i dla tego pozornie jakość jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykająć temat, specjalnie skołowałem film w mHD x264 (rodzielczość taka jak DVD 7xx x 5xx) i dopiero taka rozdzielczość daje na full screnie ostry i dokładny obraz. Dopero taka rozdzielczość wyglada podobnie tak dobrze jak film w rozdzielczości DVDrip (6xx x 3xx) na telewizorze 25" na którym odlądam filmy. Więc taka komkluzja jest taka że jak ktoś chce oglądać filmy na LCD to albo powinny być nagrane w wysokiej rozdzielczości albo CTR.

 

ps. i tu widać jak ładnie działa marketing - zmienili CTR na gorsze LCD żeby ludzie tylko kupili nowy "lepszy" sprzęt i kasa dalej płynęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykająć temat, specjalnie skołowałem film w mHD x264 (rodzielczość taka jak DVD 7xx x 5xx) i dopiero taka rozdzielczość daje na full screnie ostry i dokładny obraz. Dopero taka rozdzielczość wyglada podobnie tak dobrze jak film w rozdzielczości DVDrip (6xx x 3xx) na telewizorze 25" na którym odlądam filmy. Więc taka komkluzja jest taka że jak ktoś chce oglądać filmy na LCD to albo powinny być nagrane w wysokiej rozdzielczości albo CTR.

 

ps. i tu widać jak ładnie działa marketing - zmienili CTR na gorsze LCD żeby ludzie tylko kupili nowy "lepszy" sprzęt i kasa dalej płynęła.

LCD nie jest gorsze od CRT. Jest inną technologią która ma swoje wady i zalety, tak samo jak CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD nie jest gorsze od CRT. Jest inną technologią która ma swoje wady i zalety, tak samo jak CRT.

Zgadzam się ale monitor/tv ma sluzyc do wyswietlania obrazu(ruchomego/statycznego) i pod tym wzgledem LCD jest gorsze!

-kolory

-kąty

-kontrast

Na co mi mniejsze gabaryty? Wieksza jasnosc? Brak zniekształcen geometrycznych obrazu?

Miałem CRT, teraz mam monitor i TV (32 hd ready samsunga) przy sygnale standardowym (nie hd) obraz wyglada gorzej niz na crt i tyle.

Aha i mowie o LCD dla mas, wiem ze topowe modele za x.000zł maja juz obraz porownywalny z crt:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ale monitor/tv ma sluzyc do wyswietlania obrazu(ruchomego/statycznego) i pod tym wzgledem LCD jest gorsze!

-kolory

-kąty

-kontrast

Na co mi mniejsze gabaryty? Wieksza jasnosc? Brak zniekształcen geometrycznych obrazu?

Miałem CRT, teraz mam monitor i TV (32 hd ready samsunga) przy sygnale standardowym (nie hd) obraz wyglada gorzej niz na crt i tyle.

Aha i mowie o LCD dla mas, wiem ze topowe modele za x.000zł maja juz obraz porownywalny z crt:)

 

No akurat jak dla mnie, to LCD mi lepiej pasuje niż CRT. Ale każdy używa tego, co uzna za najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sygnale standardowym (nie hd) obraz wyglada gorzej niz na crt i tyle.

Dokładne głośniki pokazują więcej wad kiepskiego nagrania - podobnie LCD ... są często dokładniejsze. Kiepska jakość może mieć też drugi powód - kiepski filtr skalujący.

 

Co do barw ... na CRT (Philips na Diamondtron) nie miałem tak równomiernego obrazu i z taką ilością detali w cieniach co na obecnym LCD EIZO. Wcześniejszy CRT (nie Diamondtron) na masce perforowanej też zbijał niższe odcienie i też nie był jednolity barwowo. Wiadomo ... jeśli porównamy tani LCD na TN do CRT sytuacja będzie wyglądać inaczej - choć z drugiej strony pamiętam jeszcze tanie CRT ... to dopiero była klęska.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienili CRT na

1. gorsze LCD

2. żeby ludzie tylko kupili nowy "lepszy" sprzęt i kasa dalej płynęła.

ad1. IMO nie jest gorsze. poza tym: czy ktoś zmusza do kupowania "gorszego" ? ;)

ad2. ten "nowy" sprzęt to z założenia całkowicie zmieniona filozofia monitora a nie z założenie "lepszy"

 

1. (...) monitor/tv ma sluzyc do wyswietlania obrazu (ruchomego/statycznego) i pod tym wzgledem LCD jest gorsze!

-kolory, -kąty, -kontrast

2. Na co mi mniejsze gabaryty?

3. Wieksza jasnosc?

4. Brak zniekształcen geometrycznych obrazu?

5. Aha i mowie o LCD dla mas, wiem ze topowe modele za x.000zł maja juz obraz porownywalny z crt:)

ad1. mam inne odczucie po przeskoku na LCD. a dokładnie takie:

--kolory : lepiej pokazuje cienie i ciemne barwy przy zachowaniu uniwersalnej jasności/kontrastu.

--kąty : pomijając sprzęt do biur i rozrywki dla młodych (czyli TN) to w pozostałych (xVA, IPS) kąty są wystarczające.

a teraz najważniejsze - dobrze zaprojektowany LCD jest o rząd wielkości bardziej ergonomiczny!

kiedyś (mając CRT i czytając ulotki...) bardzo się przejmowałem kątami. teraz mam LCD S-PVA i... generalnie się już nie przejmuję. problem kątów jest problemem głównie osób które mają monitor NIE DAJĄCY się ustawić do porządanej-ergonomicznej pozycji.

dlatego niesamowicie cenię EIZO za ich podstawkę HighAdjustable i w ogóle za całą z tym związaną filozofię. gdy wstaję, przesówam sie w bok, etc, a nadal potrzebuje synchronizacji cośtam<->ekran to 1-2 LEKKIMI ruchami sobie go optymalnie ustawię. w przypadku CRT było to nierealne.

--kontrast : nie wiem jak parametrowo ale odczuciowo dalej wolę LCD. wiąże się to z "ostrością" obrazu i jego dokładnością.

 

ad2. :) przecież gabaryty to była jedna z głównych bolączek przy CRT. wszyscy na to narzekali. a zaraz po tym ich waga. dlatego inżynieria poszła w tą a nie inną stronę.

sporo osób miało problem gdzie postawić 19"crt. a do poważnych zastosowań przecież były 21-22". o 24"panoramicznym SONY to już nie wspominając.

 

ad3. biorąc pod uwagę, że co niektóre tańsze lub starsze CRT były dość ciemnawe..... a mając nędzne powłoki wykładały się przy świetle dziennym....

 

ad4. o tu poległem. bo to była IMO największa wada CRT. wada z gatunku - dyskwalifikująca. to było też główne kryterium przecież przy testach - dokładność geometryczna.

i dla mnie to najważniejszy powód dlaczego bardzo chciałem przeskoczyć na LCD. wyobraź sobie białą linię góra-dół na czarnym tle. i jest ona w środku biała a w innych rejonach wyskakuje jej czerwona poświata.... w dodatku ustawienia przy pomocy softu Nokii nie pomagają bo jak tu poprawisz to tam się rozjedzie.i jak tu "stawiać" dużo takich kreseczek...

 

ad5. "x.000" hm.wstawmy "2" i za ~2.000 jest EIZO S2231W ;)

 

ps. nie wiem skąd ten pesymizm do LCD. jest cała masa dobrych monitorów.

 

Co do barw ... na CRT (Philips na Diamondtron) nie miałem tak równomiernego obrazu i z taką ilością detali w cieniach co na obecnym LCD EIZO.

dokładnie to samo stwierdzam. (pamiętając czasy z b.db. 17" na diamondtron & 22" na diamondtron, oraz widując: 19"na diamontron i 21" na fd trinitron)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--kąty : pomijając sprzęt do biur i rozrywki dla młodych (czyli TN) to w pozostałych (xVA, IPS) kąty są wystarczające.

Kąty w TN tez są wystarczające, dobre TN'ki kuleją juz tylko przy kątach pionowych, a mało kto ogląda cokolwiek z dołu lub góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...