Skocz do zawartości
Sikor

Spaghetti Sikoreze. :)

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:
1,5 kg wołowiny.
1,5 kg pieczarek.
1 kg cebuli.
800 g koncentratu pomidorowego (Pudliszki).
Oliwa z oliwek.
Woda.
Ser corregio
Przyprawy: sól, pieprz, papryka ostra, czosnek granulowany, oregano, bazylia, tymianek, chili.
Makaron spaghetti.

Przyrządy:
Garnuszek - sześciolitrowy kociołek teflonowy. :P
Patelnia - duża, ja mam taką 32 cm.
Maszynka do mięsa z zestawem szatkownic do warzyw.
Nóż.
Deska do krojenia.
Sposób przyrządzenia:

Wołowinę i pieczarki umyć.
Mięso odżyłować i poporcjować na części, które da się włożyć do maszynki. Zmielić na drobnym sitku.
Przełożyć na patelnię, podlać lekko oliwą. Doprawić na bardzo ostro przyprawami. Usmażyć do suchości.
Mięso przełożyć do kociołka i na wolny ogień. Patelni nie myć.
Umyte pieczarki poszatkować na grubej tarce. Przełożyć do kociołka.
Przykryć szczelnie. Gotować na wolnym ogniu. Na razie wody nie dodawać. Z pieczarek powstanie jej póki co wystarczająca ilość.
Cebulę obrać i pokroić na drobno. Przełożyć na patelnię podlewając dużą ilością oliwy. Po zeszkleniu przełożyć do kociołka.
Dodać koncentrat i uzupełnić kociołek wodą. Zagotować intensywnie mieszając. Przyprawić do smaku. Nawet ostro przyprawiona wołowina może być niewystarczająca. Gotować około pół godziny.

Podawać z makaronem posypując serem. Ja lubię makaron grubszy i aldente.  Kasia woli cieńszy i na miękko.
No i oczywiście jemy cieńszy. :P
Można podać też z ryżem, ale wtedy bez sera.

Pozostały po posiłku sos zawekować i do piwnicy. Będzie jak znalazł na następny raz. :P

Fotki poglądowe.

Sos po ugotowaniu:
P9060035.jpg

Na talerzu:
P9070044.jpg

Efekt działalności przemysłowej: :P

P9080050.jpg


Ilość wynika z lenistwa. Zamieszanie jest porównywalne z przygotowaniem pojedynczej porcji, a tak jest na jakiś czas. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak zaczynalem czytac przepis, to zaczalem sie jaka wielka musisz miec rodzine :D albo raczej zjazd rodzinny. Wlasnie zbesztalem siostre ze wrzuca wszystko do garnka co jest w kuchni i robi tzw obiad, wiec przetestuje wkrotce ten przepis tak 1/3 tych skladnikow starczy na 6 osob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka jest, że tak powiem, podstawowa. Ja i Kasia. :P

Doczytaj do końca. W ostatnim wierszu postu jest uzasadnienie takiej ilości. :P

 

Na sześć osób trzeba mniej więcej trzech słoików, czyli proporcje podziel na pół. Wyszło w sumie siedem słoi 0,9 L. Jeden został już skonsumowany i nie znalazł się na fotce.

Na talerzach jest właśnie ten słoik i pół paczki makaronu (250 gram).

 

Możesz oczywiście zrobić jedną trzecią, ale wtedy to będzie makaron pobrudzony sosem, a nie spaghetti. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wiem, dlaczego tyle czasu czeka sie na korektę tekstów skoro cały wolny czas spędzasz w kuchni :)

 

Przepis naprawdę niezły - sam robie coś podobnego, ale bez pieczarek - za to dorzucam czosnek i przyprawy do Kebab/Gyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wiem, dlaczego tyle czasu czeka sie na korektę tekstów skoro cały wolny czas spędzasz w kuchni :)

 

Przepis naprawdę niezły - sam robie coś podobnego, ale bez pieczarek - za to dorzucam czosnek i przyprawy do Kebab/Gyros

Gotuję tylko w weekendy, w które to w ogóle nie zbliżam się do kompa. Także nie ma to wpływu na czas korekty. ;]

 

 

Edit:

A czosnek jest. Looknij w wykaz przypraw. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaghetti ogólnie lubię, ale zaproponuj jakąś odmianę bez mięsa i grybów, bo ani jednego ani drugiego nie jem ;>

 

Makaron spaghetti polecam Sulma'y, IMO jest świetny.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaghetti ogólnie lubię, ale zaproponuj jakąś odmianę bez mięsa i grybów, bo ani jednego ani drugiego nie jem ;>

 

Makaron spaghetti polecam Sulma'y, IMO jest świetny.

Ja z kolei nie wyobrażam sobie spaghetti bez mięska. Będziesz musiał Google odpalić. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje, że musisz jeść cienki i mientki ;)

Na początku czytam: "1,5kg... eeee głodny chyba był albo imprezka", no ale słoiki rozwiały wątpliwości...

Takich oto przepisów mi trzeba, przyszłemu studentowi(już tłumaczę - zawsze zamiast droższych składników substytuty można stosować) ;) Chociaż i tak oczyma wyobraźni widzę, że dochody amino, vifona i reszty wzrosną niedługo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...