Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przesadzacie z tym,ze tempy w budzie skoczą.Miałem Accelero S1 Turbo module na 8800 GTS i jakoś nic nie odnotowałem, wiadomo,że GTX oddaje więcej ciepła, ale nie znów aż tak dużo więcej.Pamiętać trzeba również o tym,że sama obudowa karty grzeje się jak cholera i potrafi poparzyć - więc to dopiero oddaje ciepło i zakłóca temperatury.Idą c waszym tokiem myślenia wszystkie coolery typu TR HR03, Accelero itp można o kant (nie napisze czego) potłuc ;)

Jestem przekonany,że właśnie temperatury będą niższe.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriann

Jezeli moj gigashit poszedl na 701/1601/1401 i gram spokojnie, to kazda inna karta tez musi isc.

Jak to bedzie evga albo bfg to smiem stwierdzic, ze pojdzie jeszcze wyzej.

Zapewnic tylko trzeba dynamiczna regulacje turbinki na karcie, bo przy referencyjnym 44% rpm, karta po OC poprostu sie gotuje. Tu trza ustawic juz 60 % turbinki.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriann niestety FTW ma jakieś małe zmiany (pewnie bios) i kręci się troszkę lepiej:) Ale większość kart powinna pójść na 700/1600/1300 .... z takimi ustawieniami problemów mieć nie powinieneś:) Mogę ci polecić serię BFG, czyli ich najtańsze wersje:) U mnie śmiga nawet wyżej niż FTW:)

 

Co do chłodzenia jak masz wyciągający wentylator 14 cm, to realnie nie powinieneś odczuć jakieś wielkiej różnicy... może 1-2 stopnie ci skoczy temperatura płyty głównej i max 1 stopień procesora:) Ogólnie moim zdaniem to AC może naprawdę nieźle działać, i chłodzić na poziomie BOX-a 100% będą głośnościowo jak box 40%:) A to moim zdaniem bardzo dużo... no ale trzeba poczekać na testy;) Ale znając takie chłodzenia tak to mniej więcej wyjdzie:) Ogólnie np. HR-03 GTX z 12 cm. 1600 obr. naprawdę zbija tempy tak do 60 w stresie, a to jest niezłe osiągnięcie:)

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pomocy

wracam na forum bo mam saune w obudowie... 60oC min. na karcie i 55oC wbudzie a przy obciążeniu min. 80oC...

wiatraki w budzie szaleją a ja nie wim co zrobić...

poradźcie coś może jakiś dodatkowy wiatraczek wciągający albo wyciagajacy pomoże?

buda jak na zdjęciu... może jaki cichy fanderek albo coś w tym stylu?

jesli może pomóc to gdzie go umiescić?

próbowałem już z głośną 10-ką (jakiś ultrasilencer - choć cichy to on nie jest) ale gdzie bym go nie wtykal to żadnego efektu nie było...

post-156997-1233304519_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoxxx - gram w rozdziałce full hd, czyli nie wykorzystałbym potencjału GTX 295. Poza tym topowy GeForce jest strasznie głośny i gorący, a o mikroprzycięciach nawet nie wspomnę :D Dlatego zostaję przy 285 :)

 

http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=202

 

Temp i hałas wygląda bardzo obiecująco. Jeżeli potwierdzą je niezależne testy to kupuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ufaj tym testom z AC... to tak samo jak ufać testom Nvidi ich kart ;) Poczekaj na jakiś porządny test w dobrych warunkach:) Może sam się pokuszę o jakąś mini reckę.

HR-03 GTX vs AC Accelero Xtreme GTX280 :) Jak czas pozwoli to pewnie się za to zabiorę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki test to bardzo dobry pomysł. Przy okazji mógłbyś sprawdzić jak Accelero wpływa na temp. w budzie.

 

Dziś miałem wizję - zamontuję taki cooler, żeby zbierał ciepłe powietrze znad karty B-)

 

http://tnij.org/cs0h

Oj ciężko to widzę z montażem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie ja po tych kilkunastu dniach użytkowania mogę napisac iż powoli się przyzwyczajam do głośności i ogólne wrażenia sa naprawdę ok.

 

Co do przechodzenia w tryb 2D/3D, pod dokładniejszym zbadaniu sprawy okazało się iż karta po włączeniu pc śmiga z taktowaniami 2D jednak po odpaleniu gierki a potem jej wyłączeniu taktowania pozostają już na ustawieniach 3D.

 

Co do wcześniej opisanych przezemnie temp. uważam je za przyzwoite jak na tak mocną karte.. .szczegolnie że wentyle w mojej obudowie ledwo się kręcą z drugiej strony buda jest ogolnie dosyć duża :wink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników 285.

Możecie obejrzeć to od tyłu karty - czy rozstaw otworów na płytce wokół rdzenia jest taki sam jak w 8800 GT/GTS?

Pytam by myślę nad zamocowaniem bloku wodnego XG1 który mam na 8800GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przechodzenia w tryb 2D/3D, pod dokładniejszym zbadaniu sprawy okazało się iż karta po włączeniu pc śmiga z taktowaniami 2D jednak po odpaleniu gierki a potem jej wyłączeniu taktowania pozostają już na ustawieniach 3D.

Karta jeszcze chodzi przez pare sekund na 3d a potem spada na 2d. Zrob sobie podglad w rivie.

 

atomel....rozstaw otworkow wynosi 6cm w kwadracie. Jak ma 8800 gts to nie wiem.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jeszcze chodzi przez pare sekund na 3d a potem spada na 2d. Zrob sobie podglad w rivie.

Jakbyście mogli to zerknijcie prosze na screen'a:

 

Dołączona grafika

 

Karta BFG GTX 285 OC

W trybie 2D ciągle mam takie taktowanie (666/1242Mhz), nawet zaraz po odpaleniu kompa.

Czy tryb oszczędzania energii i zmniejszenie częstotliwości zegarów w mojej karcie jest zwalone czy jest to kwestia włączenia czegoś w ustawieniach?

Ewentualnie reklamować grafe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jeszcze chodzi przez pare sekund na 3d a potem spada na 2d. Zrob sobie podglad w rivie.

Sprawdzałem ale coś nie działa;)

 

Oczywiście areo mam wyłączone bo przeciwnym wypadku karta cały czas chodzi w trybie 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aero na 2x 260 włączone i karty extra w 2D ZAWSZE przechodzą. Jedyne co zauważyłem, że jak ma się coś do TV out podpięte, i włączone to wyjście w panelu sterowania, to karta ZAWSZE będzie chodziła na taktach z 3D, dlatego teraz wyłączam tv out jak z niego nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście mogli to zerknijcie prosze na screen'a:

 

jpg

Karta BFG GTX 285 OC

W trybie 2D ciągle mam takie taktowanie (666/1242Mhz), nawet zaraz po odpaleniu kompa.

Czy tryb oszczędzania energii i zmniejszenie częstotliwości zegarów w mojej karcie jest zwalone czy jest to kwestia włączenia czegoś w ustawieniach?

Ewentualnie reklamować grafe?

dla pewności sprawdź tym:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pi razy oko powinno to własnie tak wyglądać

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metz jaki system ?? jak vista to musisz wymusic tryb 2d w riva t. wchodzisz w power user - tam wybierasz RT\nvidia\overclocking i ustawiasz w enablePerfLevelForcing na 1 no i po tym zabiegu w zakladce Overclocking masz aktywne Force constant performance level, wybierasz standard 2d i powinno chodzic na taktach z 2d - bylo to walkowane w watku z gtx 260/gtx 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metz jaki system ?? jak vista to musisz wymusic tryb 2d w riva t. wchodzisz w power user - tam wybierasz RT\nvidia\overclocking i ustawiasz w enablePerfLevelForcing na 1 no i po tym zabiegu w zakladce Overclocking masz aktywne Force constant performance level, wybierasz standard 2d i powinno chodzic na taktach z 2d - bylo to walkowane w watku z gtx 260/gtx 280

 

@win xp

 

problem okazał się dosyć banalny.

Do grafy mam podłączony TV 40" za pomocą kabla hdmi-dvi i to wymuszało tryb 3d na karcie.

Po wyjęciu kabla lub wyłączeniu w panelu sterowania tv wszystko jest ok.

Na Ati 4870 tego nie było ale cóż - coś za coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie uruchomic przejscie z 3D na 2D na GTX295 i Viscie 64.

 

A jak zmienic predkosc wiatraka w RT w trybie 2D z 41% na 30% na auto?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu mi to nie chce ruszyc ?? nie mam mozliwosci recznego ustawienia procent na ile chcem te wiatraki a robie tak jak na obrazkach tak mi sie bynajmniej wydaje

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście mogli to zerknijcie prosze na screen'a:

 

Dołączona grafika

 

Karta BFG GTX 285 OC

W trybie 2D ciągle mam takie taktowanie (666/1242Mhz), nawet zaraz po odpaleniu kompa.

Czy tryb oszczędzania energii i zmniejszenie częstotliwości zegarów w mojej karcie jest zwalone czy jest to kwestia włączenia czegoś w ustawieniach?

Ewentualnie reklamować grafe?

mam taka samą kartę od BFG i taki sam problem - za chiny nie chce przechodzić w tryb 2D... co jest grane?

przegladałem logi w Rivie i zauważyłem, że pewnego razu po właczeniu kompa karta zapracowała w 2D... zegarek poszedł na 300Mhz... ale trwało to pare minut i pewnie znowu resetowałem kompa - mysle, że odbyło sie to jak bawiłem sie Rivą... co zrobić żeby karta się przełaczała samoistnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

hej.

pytanko do właścicieli gtx 2985 i gta IV

jak wyglada sytuacja w gta IV na gtx 295 czy na full detal da sie grać, czy gra chodzi płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

pytanko do właścicieli gtx 2985 i gta IV

jak wyglada sytuacja w gta IV na gtx 295 czy na full detal da sie grać, czy gra chodzi płynnie?

gra chodzi tak samo jak na gtx 285 czy 280 , z tego wzgledu ze gta 4 nie obsluguje sli ani crossfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...