Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prawda . Może na razie w grach jakiejś większej różnicy może nie być ( obecnie dostępne tytuły ) ale w przyszłości może się to zmienić . Już obecnie 2gb na karcie grafiki można spokojnie wykorzystać w 3d max czy też blenderze z którego korzystam . Mi na pożyczonym 4850 z 1 gb ramu w blenderze po oteksturowaniu kilkunastu obiektów texami 4000x4000 zrywa niemiłosiernie . Wykożystanie ramu grafy 96 % :( . W porcie sie nie da już pracować normalnie . Fps jest jeszcze wysoki bo obiekty składają się z stosunkowo małej liczby faceów ale i tak są zrywy przez zapchany ram .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tweaktown.com/reviews/2723/gala...card/index.html

Widać, że 2GB to taki "tani" chwyt marketingowy :wink: A ciekawe jak taka 275'tka z podwojoną ilością pamięci :rolleyes: Jak się czyta recki to piszą, że czasami 896MB nie starcza i karta dlatego dostaje baty od przykładowo 285'tki :wink: pzdr

http://www.pcgameshardware.de/aid,679680/G...te/Test/?page=3

 

 

Pisałem na podstawie tego testu. Widać roznice pomiedzy gts 250 2gb a 9800gtx+ 512mb. Szkoda ze nie porownali gtx260/285 z podwojona pamiecia. 

Edytowane przez Winnfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda . (...)

Prawda! :lol: To, że jakieś programy wykorzystują tyle pamięci to oczywista sprawa, ale programy, których większość (pewnie 99%) używa i pod nie kupuje karty, nic sobie z takiej ilości nie robią. W przyszłości nic się nie zmieni, bo taka karta będzie za słaba aby uciągnąć nowsze tytuły w rozdzielczości gdzie 2GB byłoby przydatne. A programy profesjonalne zostawmy, bo to nie temat o nich i nie do nich kupuję się takie karty :wink:

 

http://www.pcgameshardware.de/aid,679680/G...te/Test/?page=3

 

 

Pisałem na podstawie tego testu. Widać roznice pomiedzy gts 250 2gb a 9800gtx+ 512mb. Szkoda ze nie porownali gtx260/285 z podwojona pamiecia.

Fajny test, tylko dlaczego nie wrzucili wersji z 1GB? Chociaż testy niestety w tej nieszczęsnej GTA która zrobi użytek pewnie i z 4GB. Chociaż po wynikach 285'tki widać, że ilość to nie wszystko :wink: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda! :lol: To, że jakieś programy wykorzystują tyle pamięci to oczywista sprawa, ale programy, których większość (pewnie 99%) używa i pod nie kupuje karty, nic sobie z takiej ilości nie robią. W przyszłości nic się nie zmieni, bo taka karta będzie za słaba aby uciągnąć nowsze tytuły w rozdzielczości gdzie 2GB byłoby przydatne. A programy profesjonalne zostawmy, bo to nie temat o nich i nie do nich kupuję się takie karty :wink:

 

 

Fajny test, tylko dlaczego nie wrzucili wersji z 1GB? Chociaż testy niestety w tej nieszczęsnej GTA która zrobi użytek pewnie i z 4GB. Chociaż po wynikach 285'tki widać, że ilość to nie wszystko :wink: pzdr

A zatem podsumujmy opłaca się ale do grafiki 3D. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 285 bierze okolo 180-190 wat, wiec dwie takie karty pojda spokojnie na zasilaczu 750 wat.

3 karty gtx 285 + reszta konfigu bedzie juz sporym obciazeniem dla tego zasilacza.

Praca na granicy ryzyka przy takich pradach jest ryzykowna.

Poza tym z testow wynika, ze nie ma jeszcze takiego procesora, ktoryby zapewnil optymalna prace 3 kart gtx 285.

SLI z tych gtx-ow jest wystarczajacy i jak na razie to maximum dla najszybszych cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 285 po OC z pencil-modem ssie pod 200W + cała reszta z wykręconym CPU i resztą bebechów połyka pod 450-500W

żeby zasiłka nie pracowała na granicy + bezpieczny zapas to te 700-800 W dla PSU nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby na tym wykresie pisze czy pobór jest przez karty czy przez cały komputer? To że wartości wskazują na same karty nic nie znaczy, bo nie ma potwierdzenia tego. Tytuł wykresu o tym wcale nie świadczy, bo identyczny mógłby być w przypadku całego komputera, gdyż wykres ma na celu wskazanie różnicę między konfiguracjami mutli-GPU. Artykułu nie czytałem, więc posiłkuję się samym obrazkiem.

 

Pomyśl trochę zanim zaczniesz po kimś jechać chłopie.

 

 

Zasilacz 700 W dla konfiguracji która pobiera 450 W? Przecież moc zasilacza to wartość którą on potrafi oddać podzespołom, a nie pobrać z sieci. Czyli zakładając sprawność 80% to zasilacz 450 W z sieci może pobrać 560 W.

 

Dodam że znajomy ma mocno kręconego E7200 i GTX 260 i używa kompa z 5-letnim Taganem 380 W, który ma 22 A na 12 V. Już chyba koło 3 miesięce siedzi na tej konfiguracji i póki co nie ma żadnych problemów ze stabilnością. Fakt, wydaje się to być łamaniem praw fizyki, i jest spora szansa że spotka go coś przykrego za jakiś czas, no ale jednak w kontekście waszych wywodów o zasilaczach o czymś to świadczy.

na logikę

sam CPU pobiera ok. 80-140 W , zależy od modelu

pomysl, przemyśl...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, jaka jest roznica miedzy poszczegolnymi referentami gtx 285? Oprocz ogromnych skokow cenowych of kors ;) Przykladowo miedzy takim asusem (esc 1425) a evga (proline 1580) ? Zastanawiam sie ktora gtx285 wybrac i niewiem czy kierowac sie tu glownie cena, czy czegos powinienem sie wystrzegac

 

Druga sprawa - ten program evga step up - korzystal ktos?

 

edit:

hmm wlasnie znalazlem PCI-E ZOTAC GEFORCE GTX 285 1GB DDR3 512BIT BOX

648/2592 Mhz za 1120zl :D normalnie niewiem co myslec...

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? mialem GTX280 i reszte z podpisu... Nie ogarnial ZALMAN 600W tego zestawu. Zmienilem na BQ650W co ma sprawnosc ~~88%? i ogarnal sprzet. Wrzucilem GTX295 i przy ostrym OC i zmianie napiecia na GPU tez juz sie meczy.... ;) Dlatego jak kupowac to zasilke z zapasem ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Już poprawione ostatnie strony tematu, ciesz się bo dzięki tobie nikt nie będzie musiał przeżywać tych katorg czytając moje posty.

 

Tak więc możesz już spokojnie kontynuować propagowanie zasilaczy 5 kW, które zapewne betatestujesz po otrzymaniu super secret paczki z Area 51.

 

Na twoje nieszczęście takich tekstów nie biorę do siebie więc nie skulę się w kącie i nie opuszczę tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawione ostatnie strony tematu, ciesz się bo dzięki tobie nikt nie będzie musiał przeżywać tych katorg czytając moje posty.

 

Tak więc możesz już spokojnie kontynuować propagowanie zasilaczy 5 kW, które zapewne betatestujesz po otrzymaniu super secret paczki z Area 51.

 

Na twoje nieszczęście takich tekstów nie biorę do siebie więc nie skulę się w kącie i nie odpuszczę tego tematu

[/quote

zawsze odpisuję ale pajaców to (co dotyczy Ciebie) nie obowiazuje

no coż

czasem tak trzeba, edukacja kosztuje ;)

...

świetna lektura

"liznięta" przy okazji autorskich przemyśleń czasem nie pomaga Tobie w brnięciu po przez meandry pop[ciach!]lonej lkektury szkolnej ;)

pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Se przeczytaj lepiej tego posta jeszcze raz, bo ci chyba mocy w zasilaczu brakuje do poprawnego pisania.

 

Nie wiem wogóle po co ta dyskusja. Ja mam ciebie za debila, ty masz mnie za debila, oczywista oczywistość.

 

A cytatów się nie modyfikuje, guru.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Se przeczytaj lepiej tego posta jeszcze raz, bo ci chyba mocy w zasilaczu brakuje do poprawnego pisania.

 

Nie wiem wogóle po co ta dyskusja. Ja mam ciebie za debila, ty masz mnie za debila, oczywista oczywistość.

spoko

\

tak se czasem cos drapnę

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasilacz to pierwsza pierwszość. Jak składam zestaw to zaczynam od zasilacza - zawsze. Odpowiedni amperaż i jego stabilność to dla mnie wyznacznik zacnego zestawu. Nie chodzi o waty, w sensie wstaw mi 750W -15000W większość z Was jeśli nie wszyscy orientuje się ile dany zestaw potrafi zassać. Moim zdaniem powinno się zastosować zasilacz co najmniej 1,5x mocniejszy niż max pobór przez dany zestaw. Mamy w tedy spokojny sen, że przypadkiem cosik się nie sfajczy. Z autopsji z czystym sumieniem polecam enermax i tagan. Stosowałem różne modele tych producentów i nigdy się nie zawiodłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasilacz to pierwsza pierwszość. Jak składam zestaw to zaczynam od zasilacza - zawsze.(...)[/qoute]

Jak można palnąć taką głupotę :lol: No ale zawsze można od [gluteus maximus] strony :lol:

 

Rozumiem, że w pierwszej kolejności bierzesz zasilacz, a potem myślisz nad bebechami, aby je do niego dopasować? :lol:

 

Co do tych zasilaczy to różnie z tym bywa. U mnie miałem chwile grozy, bo widziałem jak napięcie skacze po ponownych testach okazało się, że wszystko gra i wahania napięcia praktycznie nie istnieją przy 400W ze ściany :wink: Oczywiście mocy nigdy nie jest za wiele i teraz raczej przypasowałby mi jakiś M12D :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba pierwszy temat gdzie spotkałem tylu ludzi którzy non stop się czepiają, a jestem tu prawie 5 lat. Każdy wie o co chodzi, no ale trzeba pokazać swoją wyższość flejmując. Nie mogę się już doczekać jak wy palniecie coś niejednoznaczego, taki flejm zrobię że warna dostanę.

 

No ale forum dobrym miejscem do odstresowania się, można się powyżywać na ludziach których się nie zna, a zwłaszcza nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy temat gdzie spotkałem tylu ludzi którzy non stop się czepiają, a jestem tu prawie 5 lat. Każdy wie o co chodzi, no ale trzeba pokazać swoją wyższość flejmując. Nie mogę się już doczekać jak wy palniecie coś niejednoznaczego, taki flejm zrobię że warna dostanę.

 

No ale forum dobrym miejscem do odstresowania się, można się powyżywać na ludziach których się nie zna, a zwłaszcza nie widzi.

Dobra dobra lepiej nie filozof :lol: To nie pierwszy temat kolego, tu zawsze tak było. Chcesz pisać bzdury pisz je gdzie indziej i nie doszukuj się jakiegoś ukrytego przekazu w wypowiedzi kolegi "Pietrek". Który to zamiast napisać, żeby nie bagatelizować znaczenia zasilatora próbuje być el0 pr0 pisząc i jakiejś pierwszej pierwszości i doradza aby zaczynać od [gluteus maximus] strony :lol: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...