Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 2 x GTX 260 od BFG i powinny być identyczne, a w praktyce różniły się biosami kompletnie, jedna miała taktowanie takie jakie powinna mieć, a druga jakieś z kosmosu podbite do góry, co ciekawe oznaczenia na niej były prawidłowe, może BFG jakieś dziwne babole ostatnio popełniło??

 

zresztą jak działa to najważniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim sklepie?

 

Wprawdzie to mało prawdopodobna wersja, o ile w ogóle możliwa ale może sklep zrobił jakiś przekręt typu włożenie GTX'a280, podniesienie mu taktów i zmiana Biosu?

 

Ale tak jak napisałem to chyba mało prawdopodobne o ile możliwe..

 

Możesz w sumie też pogadać z serwisem sklepu o tym problemie, tylko zapewne powiedzą Ci, że skoro nic się nie dzieje to nie ma powodów do oddawania karty na gwarancję.

 

Robiłeś benchmarki? Jak ta to podaj wynik najlepiej 3Dmarka 06. Może tam będzie cos podejrzanie nisko i wtedy będziesz miał jakąś podstawę do oddania na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM, sprawa jest taka, że te karty są przywiezione z USA, i taki patent był, nie żeby to w czymkolwiek przeszkadzało, wgrałem bios od tej co normalne takty miała i nie problemu, chodziło o to że nie mogły razem w SLI pracować. Tak tylko podałem ten fakt jako ciekawostkę, że takie rzeczy też mogą się zdarzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie - może niech ściągnie ze strony producenta jakiś najnowszy bios i go zaktualizuje? To często rozwiązuje różnorakie problemy z kartą.

no za chiny nie moge znaleźć na stronie BFG jak mozna zrobić upgrade BIOS...?! w ogole jakiś trefny producent...

 

zrobilem test 3DMarkiem06 i dodaje screna z pulpitu z wynikiem i temperaturami - test przy otwartej obudowie przy zamknietej temp. dochodzi do 80 oC

karta raczej oryginalan bo rejestrowalem ja u producenta przez net z podaniem nr seryjnego i kodu paskowego z pudelka i sam podał, ze to 285...

post-156997-1232807486_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za chiny nie moge znaleźć na stronie BFG jak mozna zrobić upgrade BIOS...?! w ogole jakiś trefny producent...

 

zrobilem test 3DMarkiem06 i dodaje screna z pulpitu z wynikiem i temperaturami - test przy otwartej obudowie przy zamknietej temp. dochodzi do 80 oC

karta raczej oryginalan bo rejestrowalem ja u producenta przez net z podaniem nr seryjnego i kodu paskowego z pudelka i sam podał, ze to 285...

wynik w marku slabiutki... dziwne

 

Czy uwazacie, ze PCIEx 1.0 moze byc wąskim gardłem dla GTX295/285?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za chiny nie moge znaleźć na stronie BFG jak mozna zrobić upgrade BIOS...?! w ogole jakiś trefny producent...

 

zrobilem test 3DMarkiem06 i dodaje screna z pulpitu z wynikiem i temperaturami - test przy otwartej obudowie przy zamknietej temp. dochodzi do 80 oC

karta raczej oryginalan bo rejestrowalem ja u producenta przez net z podaniem nr seryjnego i kodu paskowego z pudelka i sam podał, ze to 285...

moim zdaniem wynik jak najbardziej ok, wykrec proca do 4 a wynik skoczy o ok 3 tysiace ,wynik za procka masz tylko 3 tysiace , ja przy oc 4,25 mam 3800 , a to duo dodaje punktow

 

, w ogole co najlepsze ja mam mniejszy wynik w marku 06 niz w vantage w vantage ponad 23 tysiace a w 06 mam 20000 z groszem poprostu 06 jest bardziej czuly na procka

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/..../

 

Jeśli chodzi o oc na szybko to narazie jest tak sobie ale nie miałem za dużo czasu się bawić przy wentylatorze na auto:

gpu 720mhz/ shader 1628mhz / pamięć 1380mhz(2760) chociaż mam nadzieje że będzie lepiej ale to dopiero w weekend jak znajde troche więcej czasu.

No mam wreszcie gtx 285 od gigashita i podnioslem nieco zegary.

Majac gpu 701, shadery 1601 i memki 1401 mhz, karta pracowala stabilnie przez caly dzien mordowana benchami i grami.

Niestety turbinke musialem przyspieszyc w rivie do 65 %, poniewaz crysis za bardzo grzal gpu i robil sie zwis obrazu.

Nvidia zle ustawila dynamiczna regulacje coolerka. Obroty powinny wzrosnac od co najmniej 75 st C.

Niestety nie znalazlem nibitora obslogujacego karty 285 wiec jak na razie OC jest w rivie.

Ogolnie karta sprawuje sie swietnie.

Niestety moj wyslozony tagan 430-u22 zaczal cwierkac juz pare tygodni temu, a teraz przy duzym obciazeniu wprost chalasuje. Trza kupic cos nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżki cen dwugłowych RadeonówNa niedawną premierę kart GeForce GTX 285 i GTX 295, drugi liczący się na rynku gracz czyli AMD-ATi odpowiada błyskawicznie. Firma ogłosiła, że obniża ceny swoich dwóch najwydajniejszych dwurdzeniowych kart - mowa tu oczywiście o Radeonach HD 4850 X2 i HD 4870 X2. W Europie cena za HD 4870 X2 od Sapphire spadła z 419€ na 356€. W USA ta sama karta potaniała z 449$ na 399$. Jeśli chodzi o HD 4850 X2, to w Europie staniał on z 270€ do 214€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No ja własnie bawiłem się moim nowym 285 GTX...

 

Co do głośności to one tak mają, to słowo "ciche" w recenzjach jest MOCNO nad wyraz... zaczyna w iddle od 1400 obr. 40% I NIGDY poniżej tego nie schodzi... nie potrafi:) nawet ręczna zmiana na 25% nic nie daje... ale mam w illde 40/45 stopni:) W stresnie w grach dochodzi do 1500 obr., więc nie ma różnicy:) Ale już w FUR/ATi Tool na dłuższy test do 2000 obr. potrafi dobić... Niestety karty są głośne same z siebie... maja taki szum.pisk z układu zasilania i niestety raczej nie widzę sposobu na pozbycie się tego.... jest on nawet w 2D, ale w niektórych grach w 3D jest naprawdę głośno (ale wtedy Vsync pomaga)

 

Co do OC, sztuka całkiem ok. Rdzeń idzie na 720/1620/1400 - to są takty na co dzień... do testów mogę ustawiać 735/1650/1500 - testy przechodzi:) ale juz Ati tool po 10 minutach zaczyna artami walić:) co ciekawe 1700 shaderki i z wiecha po kilku sekundach w FUR :D

 

Będę miał do testów jeszcze 2 dodatkowe sztuki to mogę dać znać czy OC się utrzymuje na poziomie u BFG (jak by co wersja OC zwyczajna).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykla riva albo ntune potrafi obnizyc turbinke nawet do zera.

Probowalem i dziala na gigashicie 285.

Co do glosnosci to zeczywiscie powyzej 50 % juz slychac. Sekcja zasilania nawet nie pisknie.

Zegary na gigashicie niestety wiecej jak 701/1601/1401 nie pojda. Nie ma artow tylko robi sie stop klatka w crysisie. Inne gry czy smarki chodza na wyzszych taktach, ale wyanacznikiem jest wlasnie crysis, ktory lubi "pociagnac" z karty :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zegary na gigashicie niestety wiecej jak 701/1601/1401 nie pojda. Nie ma artow tylko robi sie stop klatka w crysisie. Inne gry czy smarki chodza na wyzszych taktach, ale wyanacznikiem jest wlasnie crysis, ktory lubi "pociagnac" z karty :D.

Male ale. Tez krecac swoje mialem stop klatke w Crysisie , ale w momencie gdy juz Crysis chodzil tak NFSU1 freezowal i tak na starcie :> Sprawdzasz oc w 1 grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz to jakoś u mnie nie da rady;) A w rivie to min. mogę ustawić 25% i fakt ustawia się 25%/, nawet to wyczytuje riva jako 25% (nawet spod monitora), ale realne obroty wiatrak się NIE zmieniają:) Nie robi się nic ciszej (jak dam powyżej 40% karta normalnie reaguje):) ;) A co do głośności to dla mnie już 40% jest za dużo... :D Ale ja jestem maniakiem ciszy;) Ale jak patrzyłem na testy w sieci, to wszyscy co dają screen-a pokazują, że w iddle jest 40% i te ok. 1400 obr. (co ciekawe poniżej 1400 zawsze widziałem, u mnie jest minimalnie więcej:P)

 

<-- sprawdziłem też w nTune i to samo:) Ustawić 0%możesz, ale to NIC nie zmienia:) poniżej 40% karta nie reaguje:)

 

Oj wcale crysis się pierwszy nie wywala:) Odpal FUR-a i tam testuj shaderki (tutaj to 10 minut jest już mocno, a 1h. to hardcore:) Tutaj się może wywalać grafa, mimo że w grach 100% stabilności)... a co do rdzenia i pamięci to ja lubię Atitool-a... jak mi ati przejdzie ok. 2h. to wiem, że jest stabilnie;)

 

To ja się jeszcze pobawiłem i moja karciocha potrafi trochę więcej... przy wymuszeniu 100% obrotów stabilność mam na razie na 756/1656/1400, ale pamięciami się jeszcze nie bawiłem, może będą mgły więcej:)

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie bios karty blokuje nizsze zejscie z obrotow dla turbinki. Trza poczekac na nibitora.

Furmark gotuje karte i to przy 100% rpm turbinki. Oszalec idzie.

Temperatura dochodzi do 80-82 st C.

 

Firekage...mam kilka gier i tylko w crysisie jest stop klatka.

Taki gow, jericho, bioshock czy lost planet nie robia problemow.

W crysisie to albo mam stop klatke albo wywali mnie do pulpitu.

Nigdy tego nie mialem (mowa o gtx 260).

Sprawdzalem sterowniki do karty i okazuje sie, ze najwydajniejsze sa 181.20.

Stery beta 185.20 maja o 4 klatki mniejsza wydajnosc.

Calosc problemu ujawnia sie po OC karty a dokladnie mowiac chodzi o gpu. Przy fabrycznych ustawieniach wszystko jest ok, chociaz 4 klatki droga nie chodza.

Problem znika, gdy coolerek jest na wyzszych obrotach, a to ustawie dynamicznie, jak wyjdzie odpowiedni nibitor ze wsparciem dla 285.

 

Tak na marginesie...bawilem sie w oc osobno dla pamieci, shaderow i gpu.

Ustawiona jedna lokacja i sprawdzanie zegarow.

Okazuje sie, ze najwiekszy wplyw na wydajnosc ma gpu, potem pamieci. W dx9 shadery nie maja wplywu na fps.

Dla gpu z 645 na 701 mhz wynik podskoczyl o okolo 2-3 klatki. Do tego pamieci z 1250 na 1400 mhz podniosly wydajnosc o okolo 1-2 klatki a to w sumie jest pare fps do gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UU nie masz racji shaderki mają ogromne znaczenie:D Zwłaszcza jak włącza wysokie AA ;) Do tego są gry, które naprawdę na nich się MOCNO opierają:)

 

No ja już mam 3 szt. BFG 285 OC, zobaczę jak się prezentuje na co dzień, czy OC jest podobne. Bo moja sztuka mnie naprawdę zadowala, może BFG utrzyma poziom:) Zobaczymy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shaderki pracuja w dx 9 ?.

Myslalem, ze w dx 10, bo jak pisalem wczesniej, samo podniesienie shaderow nie dalo absolutnie nic w dx 9 w crysisie.

Mam sciagniety windows 7 ze stronki microsoftu, ale nagrywarka odwala takie myki, ze nie da sie poprawnie nagrac obrazu do instalki.

Jak kupie nowa to postawie winde i przetestuje shadery w srodowisku dx10.

 

Jak nie karta to nagrywarka :(.

 

p.s...jak masz trzy 285 :blink:. Robisz tri sli czy co ?.

 

sideband...widze, ze siedzisz w sterownikach i w ogole w softach to moze podpowiesz mi czy oprocz nibitora jest jakis program do zmian ustawien w biosach nvidi ?.

No chyba, ze jest nowa wersja nibitora obslogujaca 285 gtx, to bym poprosil o link :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole w dx9 shadery nie działają , leżą i kwiczą :lol2: . Shadery zawsze działają tylko w zależności od gry są bardziej wykorzystywane lub mniej , dx10 nie ma nic z tym wspólnego.

 

 

Tylko nibitor jest dla nv , były kiedyś jakieś nieudolne programiki , ale bardzo szybko znikneły. W sumie nibitor też za super nie jest , bo można jedynie zmieniać alpha timingi , ale podstawowych timingów - cl , cas-ras to nie da rady.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz...z tymi shaderami wyszedlem na laika :D. Gdzies tam przeczytalem, ze shadery licza sie tak naprawde w dx10 i tak mi zostalo. Tematu nie drazylem bo nie mialem takiej potrzeby.

Co do programow edytujacych bios nvidi , to widze, ze pozostac lepiej przy nibitorze niz szukac innych.

Ponoc jest problem z nowa wersja 4.8 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband nVidia wielu grach tak stery optymalizuje aby właśnie po części shaderki liczyły AA:) Przecież też w 10.1 jest to standardem, tylko tutaj nic ATI się nie musi starać, po prostu AA jest liczone przez shaderki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz drugi :D

 

Mój wątek został zamknięty, więc przenoszę się tutaj B-)

 

W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu karty GTX 285. Chciałbym ją trochę podkręcić i wyciszyć. Co sądzicie o takim duecie:

 

Referencyjny GeForce EVGA 285 + http://tnij.org/arctic285

 

Czy po zainstalowaniu Accelero gorące powietrze nadal będzie wydmuchiwane przez otwory w śledziach, czy rozpraszane w po wnętrzu obudowy? Wyglądało by to tak: http://pclab.pl/news34837.html

 

Czy po zainsatlowaniu takiego coolera stracę gwarancję na kartę?

 

A może najlepszą opcją będzie po prostu ten palit: http://pclab.pl/news35117.html oczywiście wersja 285, która niedługo się pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to podejrzewałem. Co z tego, że karta będzie chłodna skoro popsuje atmosferę w pudle. Jedyne co mogę zrobić to odizolować ją od górnej części płyty i do dołożyć wentyl 140 mm na tylnej ściance.

 

Jeszcze jedno pytanie: Skoro wszystkie GTXy 285 są referencyjne to czy zwykłą EVGA 285 będę w stanie podkręcić do poziomu wersji FTW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych cenach w ogole jest sens brac gtx 285 ?? moim chyba nie bardzo karta z tego co widze najtaniej jest za 1500 zl , a gtx 295 za 1800 a roznica jest zabojcza mozna powiedziec przy obecnych cenach trzeba sie zastanowic moim zdaniem nad wyborem tej karty , chyba ze cena bedzie rzeczywiscie mniejsza i atrakcyjniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...