Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie?. Bardzo przyzwoity wynik :).

Ciekawy jestem czy sprawdzales karte z tymi shaderami w dx 10 na np. lost planet ?.

Tam grafika dostaje szalu.

Crysis na plazy tez lubi wywalic arty.

LOST PLANET Nie sprawdzałem bo nie mam;) Na tych ustawieniach odpalałem GTA4, Crysis, GRID, Counter strike, Folout 3 i to narazie tyle..

 

 

Ogolnie powiem tak nie narzekam.. co do procków itd. Kupiłem GTX285 głownie z myslą o przesiadce na i7 + drugi GTX285 w Sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage...nie mam pytan :lol2:.

Raczej argumentow , bo powielasz oklepany schemat vide "bez 4GHz nie podchodz do gier"... Nie przypominam sobie aby np. Mass Effect zle mi lazil w 1680x1050 bez 4GHz...

 

...a takich gier jest sporo , takich jak Crysis...juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage nie tłumacz nie ma po co, gość usłyszał "urban legend" i stosuje ją do wszystkiego na innych forach pewnie się z nim zgadzali i było cool a tu na ppc nagle WTF ? :zonk: ktoś próbuje go wyprowadzić z błędu. "takich gier jest sporo , takich jak Crysis...juz nie" jak tego nie przyjmie do wiadomości to jego sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385...jestes burak.

Ja pisze to co mam a nie powielam, a tym bardziej nie lize [gluteus maximus] gosciowi, ktory na innych forach tez jest chamski.

 

 

Firekage...facet....jestes na polskim forum, wiec pisz normalnie. Twoje slogany sa do bani.

 

Chociarz raz opisz cos co posiadales, a nie obrazaj kogos, kto opisuje to co mial.

Bzdury typu: "No patrz , ja w GOWa gralem jeszcze na PDC bez OC E2140 , a w takiego COD4 smigalem na maxa przy 1 jajowym SD3700..." to sobie przyklej do ulubionych bo nikt przy zdrowych zmyslach tego nie przyjnmie do wiadomosci. Chyba, ze grasz w 800/600 :D.

 

 

Marcin5611...sciagnij sobie demko lost planet. Spodoba Ci sie :):

 

http://programy.gamestar.pl/pobierz/gry/4567.html

 

Demko jest fajne a cala gra jeszcze lepsza. Japonce wiedza jak zoptymalizowac gre. 4 rdzenie smigaja az milo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage...facet....jestes na polskim forum, wiec pisz normalnie. Twoje slogany sa do bani.

 

Chociarz raz opisz cos co posiadales, a nie obrazaj kogos, kto opisuje to co mial.

Bzdury typu: "No patrz , ja w GOWa gralem jeszcze na PDC bez OC E2140 , a w takiego COD4 smigalem na maxa przy 1 jajowym SD3700..." to sobie przyklej do ulubionych bo nikt przy zdrowych zmyslach tego nie przyjnmie do wiadomosci. Chyba, ze grasz w 800/600 :D.

1. W regulaminie nie ma.

2. San Diego 3700 + 8600GE 512DDR3 = COD4 w 1280x1024 max plynnie , to raz. Ta gra , do twojej wiadomosci tak jak i GOW , ma taki a nie inny silnik przez co dyma na maxa u wiekszosci osob , a AA zalezy od karty , a nie proca.

3. GOW to E2140 def + 9600GSO Galaxy 384 1280x1024. Kolejny konwert z konsol , bez problemow.

4. Crysis to E2140 + 9600GSO , E8200 + 9800GTX+ , E8200 + 4870

5. Moja kolekcja oryginalnych gier jest spora , mam na czym przeprowadzac to i owo.

6. Wierzyc mi nie musisz tak samo jak tobie z ta "urban legends" odnosnie 4GHz i jazda do GTX295/285 bo to zalezy od GIER w jakie grasz.

7. Mass Effecta konczylem z max det bez aa w 1680x1050 bez ox E8200.

8. Niedawno skonczylem DMC4 - bez problemow , zero oc proca.

9. Przeszedlem GIRDA 1680x1050 , zero oc , po co?

10. Niedawno Hitmana BM , tez bez oc - po co.

11. Bioszok - 1680x1050 . def proca , po co ?

12. Stalker - konczylem to jeszcze na 9600GSO w 1024x768 , bez problemow , bez oc proca.

13. GRAW 1 oraz R6V - to jeszcze E2140 + 8600GT , bez problemow w 1024x768 bez oc proca , na 8600GE zapodawalem wyzsza bo ten mial 512 , a nie 256.

 

Mam robic wyliczanke?

 

 

Mogblym Ci wymieniac naprawde dlugo , ale po co?

 

Ja wiem , ze na tym forum sa zboczency , ktorzy wyznaja zasade "krec wszystko nawet CDROMA" , ale zastanow sie czasem , pomysl nad czym CZY KAZDA gra tego wymaga , czy w KAZDEJ jest to potrzebne po tworzysz forumowe mity , cos jak problemy 48xx od ATI , ludzie czytaja i sie pozniej tym sugeruja.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385...jestes burak.

Ja pisze to co mam a nie powielam, a tym bardziej nie lize [gluteus maximus] gosciowi, ktory na innych forach tez jest chamski.

tak w skrócie I lol'ed dałeś świadectwo swojej osoby i zapewniam cie nie muszę lizać choć nawet nie wiem skąd wyciągnąłeś takie wnioski może dlatego, że nie zgadzam się z poglądem głoszonym przez ciebie, naprawdę wszystko na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite....nie przesadzaj. Przy gpu 720 mhz i shaderach 1628mhz, ktorych nie osiagniesz na 65 nm gtx 280, to i tak sa swietne temperatury. To jest takie samo chlodzenie jak w Twojej karcie.

Jesli takie tempy są na ocowanej karcie to zwracam honor - ale mnie się wydawało,że na standardzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co , ale wpinać GTX 295/285/280/260 do kręconego PDC , czy E4xxx/E7xxx to marnowanie kasy. I potencjału karty. Duża ilość z tych gier co wymieniłeś Firekage, jest mało wymagająca. Po drugie , ludzie kupujący takie karty nie patrzą na avg fps - tym bardziej na max. Tylko na min fps. I tu leży pies pogrzebany w części nawet tych gier co wymieniłeś. Przy słabym CPU.

 

Wszystko trzeba dopasować mniej więcej. A nie robic np GTX 260 z PDC 3,5ghz. I mówić np. ,że stalker rwie w zadymie. Czy Crysis tnie przy wybuchach/dużej ilości wrogów , bądź DiRT zacina w full Race z przeciwnikami , albo dziwić się na niski frame ogólny w CoH tak samo w AoC... Itd.

Gier jest masa co nie wymagają dużo.... - ale nie można tego generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co jak co , ale wpinać GTX 295/285/280/260 do kręconego PDC , czy E4xxx/E7xxx to marnowanie kasy. I potencjału karty. Duża ilość z tych gier co wymieniłeś Firekage, jest mało wymagająca. Po drugie , ludzie kupujący takie karty nie patrzą na avg fps - tym bardziej na max. Tylko na min fps. I tu leży pies pogrzebany w części nawet tych gier co wymieniłeś. Przy słabym CPU.

Sory , ale o czym ja pisalem? Czy ja kaze ludziom kupic GT200 i Celerona? Podalem przyklad na to , ze majac Wolfa 8200 na stanie w domu do SPOREJ ilosci gier nie musze go krecic bt grac zupelnie komfortowo , nie przeczylem tez temu , ze sa gry jak Stalker czy Crysis. Min FPS uzalezniony jest od proca mocno i nie musisz mnie uswiadamiac bo nie o tym pisalem. Pisalem o kreceniu mocnego proca , strone wczesniej o tym ta osoba wspominala. "Bez 4GHz nie podchodz" co jest naduzyciem bo nie kazda gra to STALKER/Crysis. Sam piszesz "gier jest masa" , a ile jest takich jak Crysis , co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś od siebie napiszę.

Ja mam problem tylko z dwomagrami - Crysis Warhead i nieszczęsny NFS Undercover.O ile w przypadku pierwszego mam za mało RAMu i on mnie limituje bo pograć mogę 1680/1050 na ustawieniach GRACZ (tak,żeby cały czas chodziło płynnie), to w przypadku drugiego (nie wiedzieć czemu) po włączeniu AA gra ścina się jak głupia i grać nie można - gra i tak beznadziejna , więc mnie to nie rusza.

Nie grałem w nowego STALKERA więc się nie wypowiadam.

Wrócę do Crysisa Warhead - tutaj procesor faktycznie potrzebuje minimum 4 GHz na zegarze,żeby można było komfortowo grać, w COD 4 proca nie trzeba dotykać, to samo było na E8400.

Far Cry 2 - choć grałem może raptem 20 minut i gra więcej nie zostanie ruszona to procesor nie ma większego znaczenia i ocować go nie trzeba - gra nie ma wbrew pozorom aż takich dużych wymagań - ale może przez to,że silnik jest okrojony.To samo w GRID - spokojnie można grać bez ocowania.

Także faktem jest ,że jak dla mnie są dwie gry , które trzeba podkręcić CPU - Crysis i Warhead inaczej nici z płynnej rozgrywki.Jeśli dojdzie do tego Clear sky to wygląda na to,że to wszystko jak na razie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec mam swojego gainwarda gtx 295 zakupilem w sklepie gral za 1749 zl z wysylka gratis , na szybkiego testy na deflaut wiatraka :) , ale zegary juz krecone i wynik w marku vantage ponizej

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi "osławionymi" mikroprzycięciami w kartach dwuprocesorowych w czasie gier?Czy na GTX 295 tez to występuje?

Ja tego nie zaobserwowałem. Nawet specjalnie sprawdzałem to, grając w te gry "niby" mające syndrom micro.

"Niestety" - nie doszukałem się niczego.

 

Chodź z drugiej strony - mało ludzi to dostrzega/odczuwa. Więc pewnie jestem w tej większości :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się o ile mnie pamięć nie myli tyczyło Radeonów X2

No i tu cię pamięć zawodzi, bo tyczy się to kart również ze stajni NV...

Rzecz w tym, że większość użytkowników i tak tego nie zauważa

 

 

Chodź z drugiej strony - mało ludzi to dostrzega/odczuwa. Więc pewnie jestem w tej większości :wink: .

No właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wsumie poki co nie zauwazylem jakos tycg mikro przyciec a mialem radka 4870x2 przez jakis czas , i teraz gtx 295 , moze rzeczywiscie to jest tak zawazalne ze tego nie widac ;) , ogolnie gra crysis wyglada teraz tak jak powinna wygladac i do tego plynnie cos rewelacyjnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wsumie poki co nie zauwazylem jakos tycg mikro przyciec a mialem radka 4870x2 przez jakis czas , i teraz gtx 295 , moze rzeczywiscie to jest tak zawazalne ze tego nie widac ;) , ogolnie gra crysis wyglada teraz tak jak powinna wygladac i do tego plynnie cos rewelacyjnego :)

Ta , crysis w very high dx 10(nie tam żadne mody) myka pięknie 50-60 fps (zależnie od etapu to się waha i czasem będzie te 4x coś np średnio.). To fakt.

 

A micro przycięcia to nie każdy po prostu to wyczuwa. Większość ludzi defakto nie czuje tego. Ja się z tego faktu tylko ciesze, że jestem w tej grupie "nieczującej" :wink: .

Edytowane przez ^mobo*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... czytałem, że macie na swoich 285GTX temp. 40 oC...

ja niestety non stop w 2D mam ok 60 oC...

w 3D - np. COD4 dochodzi do 80 ale zazwyczaje jest to 70 pare oC

wiatrak non stop kręci 40 % nie zauważyłem żadnych zmian jego predkości...

obserwacje robie oczywiście GPU-z'etem

tak w ogóle karta jest dziwna w porównaniu do poprzedniego mojego 8800GTS512 - tam była duża różnica w temperaturach jaki i głosności chłodzenia miedzy trybem 2D i 3D

w tym BFG GTX285 OC zawsze jest goraco i dość głosno... - kart nie kreciłem jest fabrycznie ustawiona na 666/1242/1512

ja rozumiem ze w 3D musi być głośno i goraco ale czemu w 2D nie jest w miare cicho? i dlaczego min. temp to 60oC?

juz nie wspomne o sterownikach BFG... dramat - najprostrze od Nvidii bez dodatków - wczesniejsza karta była od MSI i tam w strach mozna było zrobić dużo a tu kiszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ta , crysis w very high dx 10(nie tam żadne mody) myka pięknie 50-60 fps (zależnie od etapu to się waha i czasem będzie te 4x coś np średnio.). To fakt.

Jaka rozdzielczosc i czy bylo AFx16 i AAx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... czytałem, że macie na swoich 285GTX temp. 40 oC...

ja niestety non stop w 2D mam ok 60 oC...

w 3D - np. COD4 dochodzi do 80 ale zazwyczaje jest to 70 pare oC

wiatrak non stop kręci 40 % nie zauważyłem żadnych zmian jego predkości...

obserwacje robie oczywiście GPU-z'etem

tak w ogóle karta jest dziwna w porównaniu do poprzedniego mojego 8800GTS512 - tam była duża różnica w temperaturach jaki i głosności chłodzenia miedzy trybem 2D i 3D

w tym BFG GTX285 OC zawsze jest goraco i dość głosno... - kart nie kreciłem jest fabrycznie ustawiona na 666/1242/1512

ja rozumiem ze w 3D musi być głośno i goraco ale czemu w 2D nie jest w miare cicho? i dlaczego min. temp to 60oC?

juz nie wspomne o sterownikach BFG... dramat - najprostrze od Nvidii bez dodatków - wczesniejsza karta była od MSI i tam w strach mozna było zrobić dużo a tu kiszka...

Ja tak kiedyś miałem na 280-ce. Jak odpaliłem w idle jakiś GPU-Z, czy coś, to karcie się przestawiały takty na 3D, temperatura rosła pod 60-tkę i tak jej zostawało.

Minęło z jakimiś kolejnymi sterami i teraz ładnie zmieniania tryby pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... czytałem, że macie na swoich 285GTX temp. 40 oC...

ja niestety non stop w 2D mam ok 60 oC...

w 3D - np. COD4 dochodzi do 80 ale zazwyczaje jest to 70 pare oC

wiatrak non stop kręci 40 % nie zauważyłem żadnych zmian jego predkości...

obserwacje robie oczywiście GPU-z'etem

tak w ogóle karta jest dziwna w porównaniu do poprzedniego mojego 8800GTS512 - tam była duża różnica w temperaturach jaki i głosności chłodzenia miedzy trybem 2D i 3D

w tym BFG GTX285 OC zawsze jest goraco i dość głosno... - kart nie kreciłem jest fabrycznie ustawiona na 666/1242/1512

ja rozumiem ze w 3D musi być głośno i goraco ale czemu w 2D nie jest w miare cicho? i dlaczego min. temp to 60oC?

juz nie wspomne o sterownikach BFG... dramat - najprostrze od Nvidii bez dodatków - wczesniejsza karta była od MSI i tam w strach mozna było zrobić dużo a tu kiszka...

jaki zasilacz?

jak z cyrkulacja powietrza w obudowie?

jesli nie ma zadnych artefaktow zwisow i tego rodzaju problemow to nie szukalbym raczej przyczyny temp w karcie a w czyms innym.

no i czy uzywasz najnowszych strownikow?

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zasilacz?

jak z cyrkulacja powietrza w obudowie?

jesli nie ma zadnych artefaktow zwisow i tego rodzaju problemow to nie szukalbym raczej przyczyny temp w karcie a w czyms innym.

no i czy uzywasz najnowszych strownikow?

zasiłka to CoolerMaster RealPower M520 80+ itp. a wiec nie jakiś tam noname - na pewno sie męczy ale to chyba nie ma nic wsponego z temp GPU...?

chłodzenie w budzie pewnie rewelacyjne nie jest - pomieszczenie cieple a komp jest pod biurkiem i tył ma blisko sciany więc całe gorace powietrze wali prosto w nia...

dołączam w załączniku zdjecie budy

procek lekko tylko podkrecony i z Ultra 120 + cichutki Fander więc mam na procku 30oC ale w obudowie czujnik plyty pokazuje mi 50oC...

teraz ogladałem film -czyli od 3 godz. nie było trybu 3D a na GPU mam 63oC...

stery zainstalowałem najnowsze - 181.20 z http://www.nvidia.com/Download/ bo tam przenosi strona producenta karty - zreszta to samo jest na strach dostarczonych na CD - nie mam zadnych artefaktów w grach czy zwisow grafy wszystko chodzi super - jest tylko non stop goraca karta...

no nie moge dojść dlaczego w 2D temp nie spada...?

post-156997-1232755180_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz viste 64bit :wink: , to nowe stery właśnie mają problem z zarządzaniem energii. Z tego co pamiętam to tylko 180.48 działają prawidłowo , ale chyba nie mają wsparcia dla 285.

no skąd - mam normalnego XP 32... świeżutko postawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z otwartą budą też masz takie temp?

Gdzie kupiłeś kartę?

otwarta obudowa - otwarte okno w pokoju

uruchumiony komp - uruchomone tylko GPU-Z i program do płyty glownej - nic wcześniej nie uruchamialem - wszystko cichutko pracuje - nawet nie slychac zasilacza:

temp na GPU 52oC...?!

procek 21oC system 44oC...

karta kupiona w sklepie z gwarancją itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...