Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Stracisz, bo kazda ingerencja mechaniczna w produkt objety gwarancja jest traktowana jako zerwanie umowy gwarancyjnej miedzy producentem a uzytkownikiem.

Musisz zaryzykowac....jak zmiana przebiegnie bez komplikacji to karta powinna pracowac bez problemow, jednak gdy bedziesz chcial ja sprzedac to juz gwarancji niet. To samo dotyczy serwisu.

Bez jaj - gwary nie straci się jeśli potem założy sie referenta w umiejętny sposob, zeby serwis sie nie kapnal. Plomb przeciez nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale dochodzi cos jeszcze :D Slady na srubach , a nawet jesli tych nie ma to moze zdazyc sie , ze przez inna paste/kolor of koz. Oczywiscie mowie o ekstremalnych przypadkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam z Firekage.

Sam pracuje w serwisie i widze jak mi ludzie przynosza grzebane sprzety przysiegajac, ze ich nie rozkrecali :lol2: :lol2:.

Takie sciemy moga przejsc, gdy przyjmujacy towar oraz mechanik maja oczy pozarastane cip..i.

Mi chodzilo bardziej o to, ze kazda ingerencja mechaniczna uniewaznia gwarancje. Doskonale wiem, ze jak sie zalozy oryginalne chlodzenie z powrotem, to moze sie udac reklamacja, ale to jest troche nie fer.

 

Sam nosze sie z zamiarem zmiany chlodzenia na acelero extreme gtx 285, chociaz zdaje sobie sprawe, ze strace gwarancje. Raz juz stracilem gtx-a z powodu zmiany chlodzenia, dla tego boje sie znowu wtopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć dwie lewe ręce w dodatku powykręcane do tyłu żeby sobie z tym nie poradzić ( ze zdjęciem stockowego chłodzenia), najważniejsze żeby nie uszkodzić fizycznie karty/chłodzenia

ślady na śrubach wcale nie świadczą że były one odkręcane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć dwie lewe ręce w dodatku powykręcane do tyłu żeby sobie z tym nie poradzić ( ze zdjęciem stockowego chłodzenia), najważniejsze żeby nie uszkodzić fizycznie karty/chłodzenia

ślady na śrubach wcale nie świadczą że były one odkręcane

Sciaganie chlodzenia z gtx 260/280 wcale nie jest takie proste.

Srubki sa malenkie i trzeba miec do tego odpowiedniej wielkosci krzyzak.

Poza tym pamieci sa przycisniete poprzez takie biale cos nasaczone pasta ceramiczna. Jak pamieci sa zgrzane to trudno to odkleic. Jak juz sie uda to trzeba te plastry robic od nowa, bo stare poprostu sie pourywaja.

Robilem taki zabieg to wiem.

Przez 11 lat robilem w serwisie rtv a teraz w serwisie agd. Wiem jak wyglada otwierany sprzet. Jak bym sie uparl to polowa klientow stracilaby gwarancje poprzez samowolne otwieranie.

 

Tak czy siak sciaganie chlodzenia z gwarancyjnego sprzetu pozbawia klienta jakichkolwiek bezplatnych uslug ze strony producenta (gdy serwis sie kapnie).

Jasne, ze mozna zaryzykowac, tylko potem te kombinacje w razie czego....

 

Zreszta sam jestem coraz blizej zmiany chlodzenia na gtx-sie bo w furmarku i paru innych grach karta sie przegrzewa. Cholerna nvidia...nawet nibitora nie chce wypuscic.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dodam cos jeszcze. Sruby sa na tyle miekkie , ze widac iz ktos tam srubokret wsadzal , zwlaszcza wlasnie bardzo wyraznie widac to na tych komputerowych srubkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciaganie chlodzenia z gtx 260/280 wcale nie jest takie proste.

Srubki sa malenkie i trzeba miec do tego odpowiedniej wielkosci krzyzak.

Poza tym pamieci sa przycisniete poprzez takie biale cos nasaczone pasta ceramiczna. Jak pamieci sa zgrzane to trudno to odkleic. Jak juz sie uda to trzeba te plastry robic od nowa, bo stare poprostu sie pourywaja.

Robilem taki zabieg to wiem.

Przez 11 lat robilem w serwisie rtv a teraz w serwisie agd. Wiem jak wyglada otwierany sprzet. Jak bym sie uparl to polowa klientow stracilaby gwarancje poprzez samowolne otwieranie.

 

Tak czy siak sciaganie chlodzenia z gwarancyjnego sprzetu pozbawia klienta jakichkolwiek bezplatnych uslug ze strony producenta (gdy serwis sie kapnie).

Jasne, ze mozna zaryzykowac, tylko potem te kombinacje w razie czego....

 

Zreszta sam jestem coraz blizej zmiany chlodzenia na gtx-sie bo w furmarku i paru innych grach karta sie przegrzewa. Cholerna nvidia...nawet nibitora nie chce wypuscic.

Zdejmowanie chłodzenia z gtx260/280 nie jest trudne , ale jak ktoś ma dwie lewe ręce to niech lepiej się nie zabiera za to. Poza tym chłodziwo jest sp... , a raczej śruby za długie przez to chłodzenie słabo dociska do rdzenia i dlatego nasrane jest 2kilo pasty na rdzeń :lol2: .

 

Zacznijmy od tego, ze to nie sruby a wkrety :P

To są śruby :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ściągałem z gtx260 starego z backplate jeszcze, to najtrudniejsze jest znalezienie tych zapadek trzymających razem przód i tył chłodzenia, "ukręcenie" pasty na rdzeniu i odłączenie wtyczki od wentylatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomóc mam problem , otóz mam karte ta co w podpisie tutaj podaje link do obrazka http://www.kupsprzedaj.pl/komputery_gry/po...ert2799774.html , i ta karta nie posiada wyjscia tv out zawse co wczesniej mialem grafy takie wejscie posiadaly ta ma z tgo co widze hdmi i teraz mógłby ktos mi zalinkowac allegro czy cos w tym stylu jak ma sie nazywac taka przejsciówka , posiadam kabelek s video i chcialbym go podlaczyc pod hdmi , troche sam szukalem ale za bardzo nie wiem co na to poradzic jaki kabel potrzebuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kończmy tą nierówną walkę o to kto i jak ściąga chłodzenie

wracając do tematu:

w 2D karta jest znośna ale gry Crysisopodobne dają w kość i robi się głośno ;/

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nibitor 4.9 zdal egzamin i karta juz odpowiednio reaguje na zmiany temperatur wzgledem obciazenia.

 

Tutaj dla ciekawych jak wyglada gola gtx 280/285.

Dobrze wiedziec jak wyglada pcb, gdy chce sie zmienic chlodzenie. W przypadku gtx 285, sekcja zasilania nareszcie jest "normalnie" rozwiazana bo mozna zastosowac zwykle radiatorki a nie jakies wymyslne jak to mialo miejsce w gtx 260/280.

 

http://www.pcgameshardware.com/&menu=b...3142&page=1

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala, dziala tylko turbinka wchodzi na wysokie obroty i chalasuje :angry:.

Najwazniejsze, ze bios karty chociaz tyle potrafi, bo zmniejszyc obrotow ponizej 1600 juz sie nie da.

Dobrze, ze dynamiczna regulacja turbinki dziala poprawnie (od 1600 rpm), tzn predkosc coolerka wzrasta wraz z temperatura gpu i odwrotnie.

Wszystko zalezy jak sobie to dany uzytkownik ustawi.

Ja dla przykladu mam tak ustawione wartosci dynamicznej regulacji turbinki:

 

Dołączona grafika

 

Tak czy siak, zeby pograc w komforcie (cisza), to jestem zmuszony wybecalowac kolejne 150/180 zlotych na hr-03. Tutaj czeka mnie sciaganie referencyjnego chlodzenia i montaz h-ra.

Zaloze cichy wentylatorek 9/12 cm z plynna regulacja na termistorze lub podlacze go do oryginalnych pinow na pcb karty, w miejsce oryginalnej turbinki.

 

Tu jest taki sprytny schemacik regulatora z wykorzystaniem termistora. Nie wiem jeszcze jak pracuje bo nie mam tych czesci. Trza bedzie jechac do sklepu i kupic.

A moze ktos juz wprowadzil w zycie ten ukladzik ?.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala, dziala tylko turbinka wchodzi na wysokie obroty i chalasuje :angry:.

Najwazniejsze, ze bios karty chociaz tyle potrafi, bo zmniejszyc obrotow ponizej 1600 juz sie nie da.

Dobrze, ze dynamiczna regulacja turbinki dziala poprawnie (od 1600 rpm), tzn predkosc coolerka wzrasta wraz z temperatura gpu i odwrotnie.

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... U ciebie obojetnie od sytuacji(2D/3D) turbinka chodzi przynajmniej na 1600obr??

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbinka kreci sie z poczatkowa predkoscia okolo 1600 rpm az do temperatury 68 st C, od ktorej zaczyna przyspieszac. Te ustawienie dotyczy trybu 2d jak i 3d. Inaczej nie da sie ustawic, chociaz widac procentowo, ze istnieje mozliwosc regulacji to obroty nie chca spasc ponizej 1600 rpm.

Gdzies juz widzialem takie opisy i tamtejszy uzytkownik rowniez nie umial tego wyjasnic.

Druga sprawa to okropny chalas, gdy turbinka wchodzi na ponad 70 %....nie da sie grac bo larmo okropne jest.

Jak ustawie wyzsza temperature, od ktorej turbinka przyspiesza to przy crysisopodobnych grach obraz sie zawiesza. Karta osiaga ponad 80 st C. To nie ma sensu.

Nvidia robi pasci jesli chodzi o chlodzenie.

Tu musi byc cos mocniejszego np. hr-03 lub accelero extreme g200, ktory ma sie pojawic za niedlugo.

Tylko znowu trzeba zaplacic ponad 2 stowy....kurde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomóc mam problem , otóz mam karte ta co w podpisie tutaj podaje link do obrazka http://www.kupsprzedaj.pl/komputery_gry/po...ert2799774.html , i ta karta nie posiada wyjscia tv out zawse co wczesniej mialem grafy takie wejscie posiadaly ta ma z tgo co widze hdmi i teraz mógłby ktos mi zalinkowac allegro czy cos w tym stylu jak ma sie nazywac taka przejsciówka , posiadam kabelek s video i chcialbym go podlaczyc pod hdmi , troche sam szukalem ale za bardzo nie wiem co na to poradzic jaki kabel potrzebuje ??

HDMI to sygnał cyfrowy a s-video analogowy. Jak to chcesz podłączyć? To nie kwestia kabelka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualny wpis mam teraz GTX285 bo wymieniłem, oczywiście Asus. Nibitor śmiga oczywiście jak trzeba wielkie dzięki, narazie nie miałem czasu na zabawę wczoraj impra a dzisiaj kwiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracisz, bo kazda ingerencja mechaniczna w produkt objety gwarancja jest traktowana jako zerwanie umowy gwarancyjnej miedzy producentem a uzytkownikiem.

Musisz zaryzykowac....jak zmiana przebiegnie bez komplikacji to karta powinna pracowac bez problemow, jednak gdy bedziesz chcial ja sprzedac to juz gwarancji niet. To samo dotyczy serwisu.

Tak dodam od siebie...nie u każdego producenta zdjecie fabrycznego chlodzenia i montaz inngeo (czy to air czy water) powoduje utratę gwarancji. Jednym z takich producentów jest EVGA, na ich stonie www wyraźnie w dziale FAQ jest napisane, że mozna zmienaic chlodzenie i jeśli chce sie oddać później karte na gware należy z powrotem zamontowac fabryczne chłodzenie. Oczywiście jeśli uszkodzimy karte podczas zdejmowania/zakladania chlodzenia to gwara nie zostanie uznana...w przeciwnym wypadku mozna zmieniac chłodzenie ile sie chce.

 

zacytuje:

 

Question / Issue

Does water-cooling or installing a third party cooling solution on my video card void the warranty?

Answer / Solution

Installing third party cooling solutions does not void warranty on our products. Just be sure to keep the original cooling solution as it will have to be on the card if it is ever sent in for RMA. Any physical damage such as burn marks or damaged PCB will void ALL warranties.

 

 

 

W moim obecnym GTX 285 firmy Gainward nie da sie zdjąć chlodzenia bez utraty gwary gdyz sama plomba jest juz na śrubeczkach naklejona...różni producenci maja różne podejścia do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygrysiek

konkretnie i na temat :)

Sprawdzałem miernikiem swoją EVGĘ i w 3D ma ~1,18-1,19 VGPU (jakby podniesione) a karta najtansza z serii, z blokiem EK całkiem ładnie fruwa ( do benczuf :wink: potrafi 803/1656/1513)ale tylko jak woda nie zbyt się podgrzeje w układzie :unsure:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo absolutnie nie warto! Kanapka daję już solidnego kopa, ale ma też mankamenty, więc imo lepiej czekać na nową generację. W Twoim przypadku bardziej bym poszedł w szybszy procek, bo ten nie należy do potworów i czasami potrafi przydusić kartę :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...