Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

P39681pkt.

Procek 4550MHz GPU 680/1466/1178

Quad SLI Nie szukałem maksymalnego oc karty.

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=1249007

 

Quad SLI w Marku 06 udało mi sie troszke poprawić

27461pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=11499134

ładny wynik w vantage, ciekawe jak gry chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ładny wynik bo z PhysX-em. Zaznacz Disable PPU to ci drastycznie spadnie. Patrzcie na GPU Score a nie ogólny wynik. Na ORBie GPU Score sięgają nawet 45k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wynik bo z PhysX-em. Zaznacz Disable PPU to ci drastycznie spadnie. Patrzcie na GPU Score a nie ogólny wynik. Na ORBie GPU Score sięgają nawet 45k.

Kolego czy ty myślisz że my nie wiemy że jest to z phys-xem ? Doskonale każdy wie że przy wyłączonym physie spadnie pkt,mi konkretnie chodziło o wynik z physem. Wynik z physem czy bez niego i tak będzie spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jaki sens jest robienia wyników z PhysX-em? Rozumiem z dedykowaną kartą do liczenia fizyki, ale nie z normalną, która w grach zajmuje się albo fizyką albo grafiką. Równie dobrze można by powłączać wszelkie optymalizacje w sterach które obniżają jakość ale dadzą kilka punktów więcej. Wydaje mi się że chodzi o sprawdzenie wydajności na konfigu w jakim gramy, a nie tylko o uzyskanie pustego numerka.

 

Jak widać na ORBie w czołówce są użytkownicy z mniejszymi wynikami ogólnymi, ale sporo wyższymi GPU Score.

A przy włączonym PhysX podkręcanie proca daje praktycznie tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko robieniu testu bez PhysX'a.Jednak powiem szczerze że nawet o tym nie pomyślałem żeby taki test zrobić w Vantage bo interesował mnie głównie test własnie z włączonym PhysX-em.chodziło o porównanie z innymi wynikami własnie z włączonym PhysX'em.Jednak nie ma sprawy uzupełnie test i podam wyniki bez PhysX'a jeżeli jest to komuś potrzebne.

 

 

A jaki sens jest robienia wyników z PhysX-em?

A jaki sens jest robienie testów wogóle. :wink:

 

Jeszcze taka mała ciekawostka.Praktycznie we wszystkich markach 01,03,05,06 oprócz Vantage SLI z GTX285(3 Way SLI praktycznie nic nie daje) jest wydajniejsze od Quad SLI GTX295.W Vantage Dopiero Quad SLI uzyskuje przewagę.Jednak dzieje sie tak z prostej przyczyny stare marki nie widzą więcej niż 2 GPU.Co do gier niestety już nie jestem w stanie porównac SLI GTX285 z Quad SLI GTX295 ponieważ ostała mi sie już tylko jedna GTX285.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jak widać na ORBie w czołówce są użytkownicy z mniejszymi wynikami ogólnymi, ale sporo wyższymi GPU Score.

A przy włączonym PhysX podkręcanie proca daje praktycznie tyle co nic.

dlatego na wielu portalach czy tez w hwbocie wyniki z uzyciem PhysX sa zabronione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej ,ja chciałem żeby właśnie robił na physie żeby porównać z wynikami na PClab ,w zasadzie to żaden problem zrobić dwa jeden z phys on a drugi z off. Tyle że do bicia wyników robią z physem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem narazie czasu żeby sprawdzic wieksza ilość gier ale na:

-Grand Ages Rome (nie wiem czy wiecie co to jest? :wink: )

-Gothic III

-Gothic ZB

-World of Warcraft,Burning Crusade

Wszystko na max detalach śmiga aż miło.Żadnych problemów.Żadnych mikroprzycięć ani an jednej karcie ani na dwóch nie zauwarzyłem.

 

Tak przy okazji bedę miał jedna kartę GTX295 EVGA do sprzedania w najbliższym czasie(za około tydzień) a może i GTX'a285 Asusa :wink:

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.Miałem już 3Way SLI z GTX285,miałem SLI z GTX285,miałem Quad z GTX295.....teraz bedę czekał na coś nowego od Nvidii.Powiem jednak że miałem już od cholery kart graficznych i największe wrażenie wywarły do tej pory na mnie dwie karty GF6800GE Asusa i właśnie GTX295 Single PCB obydwie za ogromną wydajnośc i świetny wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba mieć pecha żeby były mikro przycięcia ,to moja druga kanapka i niczego takiego nie miałem. Ale ja kanapki kupuję tylko od EVGA. Miałem 9800gx2 i teraz gtx295 dual pcb i nie mam problemów ,dopiero jak walnąłem oc na poziomie 690 rdzeń to miałem mikro przycięcia w crysisie ale na standard nic takiego nie miało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A nie ma gdzieś w necie filmików 60 FPS pokazujących te mikroprzycięcia? Bo aż ciekaw jestem jak to wygląda, bo raczej zawsze są tylko nie każdy widzi/zwraca uwagę, tak samo jak zresztą większość ludzi nie widzi skakania filmów 24 FPS w 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma gdzieś w necie filmików 60 FPS pokazujących te mikroprzycięcia? Bo aż ciekaw jestem jak to wygląda, bo raczej zawsze są tylko nie każdy widzi/zwraca uwagę, tak samo jak zresztą większość ludzi nie widzi skakania filmów 24 FPS w 60 Hz.

 

A proszę Cię bardzo. Mniej więcej idzie zapoznać się z mikro przycięciami. Polecam także dalsze strony artykułu.

Drugi filmik od góry oraz czwarty. Widać od razu, a jak ktoś nie widzi, to....

3330557[/snapback]

Być może na youtube coś będzie ,ja przy oc tej karty miałem po prostu przycięcia grafiki ale takie dość mocne i nie nazwał bym ich mikro.

 

A może przesadzone wartości i grafa jakoś tak się zachowywała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widzicie na 2gim filmiku to miałem coś jeszcze gorszego (to co na filmiku tylko w mocniejszym wydaniu) ale to przy oc karty dość wysokim ,dla sprawdzenia odpaliłem crysisa teraz i wpatrywałem się jak głupi czy są jakieś przycięcia i niczego nie zauważyłem a szukałem już na siłę. A jeśli coś jest to dla mnie nie wyczuwalne ,zresztą grałem już w wiele tytułów i w takich grach jak FEAR 2 ,COD4 multi ,Crysis i wiele innych szybkich gier niczego nie stwierdziłem. Najlepiej jak byś pożyczył od kogoś kartę i sam sprawdził ,a może ktoś w pobliżu ciebie ma ów kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironia? :wink:

w zadnym wypadku, jestem czuly na takie rzeczy :) Wole grac na 1024 np a nawet 800x600 plynnie niz ladnie a nawet z lekkim przycinaniem - nienawidze celowac i nietrafiac bo skacze hehe ;) Szczerze mowiac na zadnym z 4 filmikow bym nie dal rady pocrysisowac, mam nadzieje ze jak dojdzie (w tym tyg?)gtx275 to na 1650 na prawie maxie pogram bez jakichkolwiek przycinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No ciekawe. Te filmiki to totalna masakra, nie możliwe żeby ktoś tego nie widział, więc musi to od czegoś zależeć. Być może nie widzicie stutteringu bo macie 60 FPS? Z tego co czytałem to właśnie przy 60 FPS i włączonym Vsync nie ma problemów, problemy za to są przy niższych framerate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Te filmiki to totalna masakra, nie możliwe żeby ktoś tego nie widział, więc musi to od czegoś zależeć. Być może nie widzicie stutteringu bo macie 60 FPS? Z tego co czytałem to właśnie przy 60 FPS i włączonym Vsync nie ma problemów, problemy za to są przy niższych framerate.

Problemy mogą być przy małej ilości fps jaki i przy bardzo dużej ilości. Kwestia samej synchronizacji tworzonego obrazu przez obie karty.

 

Nie rozchodzi się konkretnie o 60fps , ale v-sync i pótrójne buforowanie , które mogą likwidować to negatywne zjawisko.

Dokładnie, v-sync i buforowanie mogą pomóc w tej sytuacji, ale włączenie tych rzeczy zwiększa opóźnienie, czyli dodajemy sobie input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...