Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć czym można sflashować bios w gtx295 ? Najnowszy nibitor jakoś nie chce hulać. I jeszcze jedno pytanko który bios Evga jest najlepszy do kanapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z temperaturami, podaj jakie masz ? rozebrac mozesz, tylko nie zapomnij przy skladaniu przesmarowac dobra pasta :) ja proponuje sprzezone powietrze w spray-u lub odkurzacz z tylu karty docisnac i heya :)

 

Pozdrawiam

 

Temperatury w idle dla procesorów graficznych po 75 stopni.

 

Karta w ogóle dziwnie zapakowana.

 

Kupiłem i opakowanie jej wyglądało tak jakby ktoś ją kupił i w ciągu 3 dni oddał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prośba o małą opinię. Czy są jakieś znaczące różnice między 285 gtx od różnych producentów, np.: MSI, BFG, Gainward? Czy może z kartą któregoś producenta były jakieś problemy i lepiej ją omijać szerokim łukiem?

raczej nie,róznice to głównie długosc gwarancji i serwis,np unikałbym BFG z powodu dosc upierdliwego serwisu tych kart w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest wersja od Gigabyte ( mam w tej chwili gts od nich i sobie chwalę ) ale koleś używał jej do wc, więc fabryczne chłodzenie było zdjęte. Czy gwarancja w takim wypadku jest nadal ważna, czy jest tam jakaś plomba i jest pozamiatane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest wersja od Gigabyte ( mam w tej chwili gts od nich i sobie chwalę ) ale koleś używał jej do wc, więc fabryczne chłodzenie było zdjęte. Czy gwarancja w takim wypadku jest nadal ważna, czy jest tam jakaś plomba i jest pozamiatane?

Gigabyte z tego co sie orientuje nie plombuje kart,jedynie Gainward/Palit dają swoje plomby.Jezeli nie uszkodził chlodzenia w czasie demontazu,to spokojnie jesli ładnie zlozysz z powrotem GW uznają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @naxt za info. Cały czas się waham, czy kupić 285 gtx czy 5870. Brałbym radzia, ale te stery. :unsure:

stery u nvidia tez idealne nie są,na teraz brałbym 5870.Natomiast zamiast GTX 285 brałbym GTX 275 gdzy wydajnosc jest prawie taka sama a cena znacznie nizsza. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery u nvidia tez idealne nie są,na teraz brałbym 5870.Natomiast zamiast GTX 285 brałbym GTX 275 gdzy wydajnosc jest prawie taka sama a cena znacznie nizsza.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie informacje i podpowiedzi, zwłaszcza że wątek ten prawie "umarł", szczególnie po tym, jak wyszedł nowy radzio. :razz:

Chyba zaryzykuję i dam szansę nowej, czerwonej kochance. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam problem mój wyżej, nie rozbierałem jeszcze grafiki, ale teraz testowałem demo nfs shifta po 15 minuach 98 stopni na rdzeniach grafiki. Zastanawiam się czy nie oddam jej na gwarancji, powiem, że się przegrzewa i zacinają się gry (pewni po kolejnych 15 minutach tak by się stało). Najgorzej jak stwierdzą że nic jej nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak sie nazywa chlodzenie od Scythe (albo innej firmy, nie pamietam...) ktore montuje sie na sledziu? 2x120mm chyba z tym, ze mozna je adjustowac w lewo i w prawo ;) Musze zrobic nawiew na potworka ale nie moge niczego dobrego znalezc co moze byc zamontowane na sledziu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że ktoś testował 295 GTX na pojedynczym pcb ( tylko nie pamiętam kto :razz: ). Była to osoba, która miała także zwykła 295 gtx. Jak wypadała ta 1 pcb w stosunku do 2 pcb? Temp., głośność, itp.?

 

Jeszcze tak btw, takie rozwiązanie powinno teoretycznie wyeliminować mikro przycięcia, czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jeszcze tak btw, takie rozwiązanie powinno teoretycznie wyeliminować mikro przycięcia, czy raczej nie?

Nie!

 

Widzę, że motasz się niesamowicie :D Osobiście brałbym tego 5870, co jeden układ to nie dwa. Oczywiście te nieszczęsne stery, ale przecież ludzie to mają i jakoś to działa, więc nie może być tak źle :wink: Chociaż z drugiej strony coś tam ktoś pisał i niskim fps w Shifcie na początku wyścigów na radkach, więc już sam nie wiem :? Zostaje jeszcze 285'tka od siebie dodam, że na 280'tce Shift dość niskiej rozdziałce 1440 z AAx8 po prostu pływa bez względu na to czy początek wyścigu czy koniec :lol: Ale patrząc na testy karta zdecydowanie słabsza od nowych radków :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram codziennie w NFS na moim 4850 z AAx4 i jakoś żyje ;) Kwestia taktowania CPU. Miałem 5870 przez dobę i płynność na nim w tych złych momentach jest większa. Poza tym stery 9.11 mają znacznie poprawić ten stan rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram codziennie w NFS na moim 4850 z AAx4 i jakoś żyje ;) Kwestia taktowania CPU. Miałem 5870 przez dobę i płynność na nim w tych złych momentach jest większa. Poza tym stery 9.11 mają znacznie poprawić ten stan rzeczy.

Cat 9.11 nic nie zmieniają przy najmniej na serii 48xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mikroprzycięcia miałem dwie karty GTX295(one pcb) i nic takiego nie zauwarzyłem.W pewnym momencie miałem trzy karty GTX285 i dwie karty GTX295 posprzedawałem wszystkie ,zostawiłem sobie tylko jedną...........GTX'a295!Jak myślicie jeżeli byłby jakiekolwiek mikroprzycięcia jaka karte bym sobie zostawił???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi temperatury są niższe od "starej kanapki" o kilka dobrych stopni.Karta jest też sporo chłodniejsza myślę że jest to dobre 15 stopni a przy tym co dziwne i najlepsze jest dużo cichsza!Jeszcze nie widziałem żeby przy ustawieniu wentyli na auto temperatura przekroczyła 68 stopni!(jedno GPU jest zawsze chłodniejsze o kilka stopni ,około 8)Wentyl na auto nigdy nie przekracza 55%.Przy 55% obrotów wentylatora karta jest lekko słyszalna.Żadnych mikroprzycięć nie ma i mam nadzieje że nigdy nie będzie.Z kartą nie miałem najmniejszych problemów nigdy.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...