Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Wy się kłócicie a mi karta buczy :( Czytałem już coś o buczących cewkach itp. ale... Wydaje mi się, że zaczyna brzęczeć mniej. Na początku wyła jak budzik teraz jakbym miał małe spięcie :)

Pytanie do Was Panowie: Czy komuś komu buczała karta przestała syczeć (wygrzała się?). Czy też muszę się liczyć z jakimiś dźwiękami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się kłócicie a mi karta buczy :( Czytałem już coś o buczących cewkach itp. ale... Wydaje mi się, że zaczyna brzęczeć mniej. Na początku wyła jak budzik teraz jakbym miał małe spięcie :)

Pytanie do Was Panowie: Czy komuś komu buczała karta przestała syczeć (wygrzała się?). Czy też muszę się liczyć z jakimiś dźwiękami?

Mam 295ke i mi nie buczy ale miałem na Visciex64 problemy z instalką nowych sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę tą oczywistość o której pisałem. Moim zdaniem to zasilacz jest najbardziej lekceważonym elementem komputera a ja próbowałem nadmienić, że to właśnie na ten zasilacz powinno przeznaczyć się jak najwięcej. Większość userów przeznacza >90% na sprzęt a za to co zostanie kupuje zasilacz. Prawda jest oczywista, to zasilacz napędza to co posiadamy i jeśli nie będzie odpowiedni to będą się działy takie cuda jak piski, resety itp. To co sugeruje na początku to możliwość przeznaczenie jak najwięcej na zasilacz a nie, że składam komputer od zasilacza. Ali to żeś się z tą dupą uparł :) To tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż moja 285 SSC właśnie została zwrócona do sklepu :( Wymuszanie Vsync było tylko częściowym rozwiązaniem problemu buczenia cewki. Jutro powinienem dostać inną. Może i dobrze bo nie robiła 720MHz na rdzeniu :D

 

EDIT:

 

No i właśnie wsadziłem nową 285 SSC. Po SN widzę, że ten sam okres produkcji (250 numerów w przód). Wyje tak samo :( Mam dość. Jutro podmieniam zasilacz i znając moje szczęście nic się nie zmieni. Pytanie co dalej? Zrezygnować z 285 czy z EVGA? Help!

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to syczy tylko gdy są duże wartości FPS mi to nie przeszkadza a kompa mam zdecydowanie cichszego niż twoj :)

 

moj asus 285gtx ultimate edition nie podkręcił się już rewelacyjnie.. 730\1660\1480MHz tyle robi ( coś tam da rade pocisnać deko wiecej ale nie dużo )

 

Z poziomu biosu da rade jakoś zwiększyć v na niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie wsadziłem nową 285 SSC. Po SN widzę, że ten sam okres produkcji (250 numerów w przód). Wyje tak samo :( Mam dość. Jutro podmieniam zasilacz i znając moje szczęście nic się nie zmieni. Pytanie co dalej? Zrezygnować z 285 czy z EVGA? Help!

Jestes pewny, ze piszcza cewki a nie gaz w pipkach ?.

Cewki sa zalane w kwadraty, to niby co tam ma popiskiwac :unsure:.

Gaz w rurkach zawsze sobie szemrze, tym bardziej, gdy nie ma synchro lub jest duzo bialego.

Co prawda u mnie gigabyt 285 jest cichy, ale 3dmark03 wyzwala delikatne piszczenie w czasie zmian ekranu testu.

 

Przydalaby sie inna gtx 285 na podmiane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3DMarku przejście pomiędzy testami jest b.głośne. W grach lekko słyszalne lecz w menu gier gdy karta generuje >1000 FPS syczy mocno. Przy wymuszaniu Vsync np. w Crysis menu pozostaje ciche ale np. w X-Men Wolverine menu syczy niezależnie od wymuszania Vsync bądź jego braku. Dodam, że nie jestem muzykiem i sądziłem, że słoń nadepnął mi na ucho lecz mimo to drażnią mnie te dźwięki. Kurcze nie mam porównania z innym 285 (nie słyszałem jak pracują inne).

Mam jeszcze niesprzedaną EVGA 8800GTX i na czas wymiany 285 wsadziłem ją i od razu otoczyła mnie błoga cisza. Ona też ma heatpipe i nie syczy a grzeje się bardziej. Poza tym gaz raczej nie powinien syczeć po np. 3-godzinnym graniu. Ten dźwięk jest 100 razy bardziej denerwujący od wiatraka.

Po prostu już nie wiem co z tym fantem począć. Mam takie opcje:

1) Wymienić np. na BFG GTX 285 OCX lub Zotac AMP! Edition (Ucieczka od danej partii EVGA 285 SSC dostępnej sklepowi gdzie kupowałem kartę. Nadal identyczna konstrukcja karty. Czekam na sprowadzenie przez sklep)?

2) Wymienić na inną EVGA rezygnuję z SSC (j.w.)

3) Odebrać pieniądze i co dalej? Do końca życia z 8800 GTX?

Co do fabrycznego podkręcania to nie zależy mi na tym ze względu na brak chęci zabawy RivaTuner lecz na wyciśnięciu jeszcze więcej. Obecne 285 robi spokojnie 720MHz i może coś więcej da się wycisnąć.

 

Dlaczego podejrzenia cewek? Wujek google mi podpowiedział gdy szukałem głośnych 285. I wszystko się zgadza. Im mocniej dostaje w kość karta tym jest cichsza. Im więcej FPS robi tym bardziej buczy/trzeszczy. Tryb 2D jest tak cichy jak powinien być.

 

http://theovalich.wordpress.com/2008/11/24...x280-squealing/

http://www.hardforum.com/showthread.php?p=1032900229

http://www.tweakguides.com/Hardcon09_6.html

 

itp. itd. :(

 

@grzeesiek07

Nie wiem jaki masz komputer ale u mnie wszystkie wentyle skręcone na max i b. cichy zasilacz. Uważam swego kompa za cichego :) BTW w sigu zmień na "INTEL&NVIDIA" chyba, że ma tak specjalnie prowokować ;)

 

@m@rcinpl

Przytargam dziś od kumpla Corsair CMPSU-650TXEU i zobaczymy co się stanie :unsure:

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co się może stać? Od kilku lat to jest powszechne zjawisko, pojawia się gdy jest kilkaset czy kilka tysięcy FPS. Nie ma mowy o piszczeniu gdy framerate nie przekracza 60 FPS. Miałem 8800 GT Sparkle, 8800 GS Gainward, 9600 GT Palit, GTX 260 Gigabyte i wszystkie piszczały przy kosmicznych wartościach FPS.

 

Obecnie mam niereferencyjnego 9600 GT Gigabyte i akurat ta karta nie piszczy. Widocznie różnie to bywa z różnymi sekcjami zasilania. Nie jest to jednak wada danego egzemplarza, tylko wszystkie karty tego samego modelu tak mają.

Trafiają się też płyty główne i zasilacze piszczące pod obciążeniem. Nic się na to nie poradzi.

 

Nie wiem jednak jak ci to może w grach przeszkadzać, grasz z framerate o wartości kilkaset FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jednak jak ci to może w grach przeszkadzać, grasz z framerate o wartości kilkaset FPS?

No jak widać mi przeszkadza. Przy wymuszonym 60 FPS np. w Fallout 3 gdzie nie napiernicza muzyka tylko słychać odgłosy wastelandu (słaby wiatr itp.) słyszę lekkie syczenie. To, że jest to powszechne to jedno ale nie kupiłem highendowej karty aby się dostać w zamian świetną grafikę + grzechotka. Grafika ma wyświetlać obrazki a głośniki wydawać dźwięki ;) Może stąd moje zdziwienie bo nie spotkałem się osobiście z tym problemem wcześniej. Lubię ciche sprzęty.

 

Co może się stać? Jak wyliczyłem (http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp) mój zestaw pobiera 512W w szczycie a zasilacz ma jakieś 2 lata. Może karta chce więcej papu i go nie dostaje. Po prostu muszę to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzachm imo zasilacz jest ok. Karty Nvidi tak mają... miałem Asusa 8800gts 512 troche piszczał/skwierczał ale tylko przy duzym fps dodatkowo w zależności od ilości fps zmieniała się częstotliwośc tego piszczenia.

W obecnym GTX285 również mam to samo ew. może zostaje ci reklamacja (ze wzgledu na to piszczenie i zamiana na ATI? - chociaż nie wiem czy w Ati nie ma innych/podobnych problemów dzwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zzachm dziwie się że dla samego piszczenia cewek jest sens wymieniać karte i tracić dodatkowe pieniądze podczas zmiany. Przecież jak grasz to głośniki masz włączone? Mi np popiszcze w menu i tylee ( dość ostro ) wentyle mają po 400rpm także kompa mam cichego..

 

Co do prowokacji to co takiego że mam procka intela i grafike nividi? Ati też było i 4870 oraz 4870x2 także piszczy więc nie wiem skąd ta twoja panika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prowokacji to co takiego że mam procka intela i grafike nividi?

Chodziło mi o to, że masz grafikę Nvidii a nie Nividii :D

eot

 

@sideband

Vsync nie likwiduje mi syczenia np. w X-Men Wolverine (menu gry) :(

Gdyby z Vsync wszystko było O.K. to nie zaczynałbym tematu.

 

Zaczynam się zastanawiać czy to ja wariuję czy producenci. Poprzednie karty miałem ciche w sensie 0dB+szum wiatraka. Obecnie na 285 mam X dB syczenia + zdecydowanie cichszy wiatrak. To syczenie działa mi na nerwy o wiele bardziej niż wiatrak itp., widać trafili w moją czułą częstotliwość.

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem zasilacz i nic to nie zmieniło. Przy okazji zapytałem kumpla czy jemu też przeszkadza ten dźwięk i mówi, że nie za bardzo. To chyba ja jestem słabym ogniwem :) A na serio to prześpię się z tym i jeśli BFG lub Zotac będzie dostępny to wymieniam. Dzięki za rady i nie męczę Was już swoim brzęczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymien ta evge na bfg lub zarzadaj zwrot kasy jak daja tak samo syczaca karte.

Jestli trafia sie 'piszczalka' to jest to NORMAL OPERATION! :)

Jesli nie, to szczescie...

 

Mozna tak wymieniac w nieskonczonosc (choc nie wiem czy tak wymieniaja te karty z powodu ich popiskiwania...) a nawet jesli wymienia, to pewnie kolejna sztuka tez bedzie piszczala... Szkoda czasu i zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestli trafia sie 'piszczalka' to jest to NORMAL OPERATION! :)

Jesli nie, to szczescie...

 

Mozna tak wymieniac w nieskonczonosc (choc nie wiem czy tak wymieniaja te karty z powodu ich popiskiwania...) a nawet jesli wymienia, to pewnie kolejna sztuka tez bedzie piszczala... Szkoda czasu i zachodu

No nie bardzo...moja gtx 285 od gigabyta nie piszczy w czasie normalnej pracy ani w czasie grania. Jedynie w czasie zmian testow w 3dmark03. To jedyny moment popiskiwania.

Evga cos spartolila...

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tak wymieniac w nieskonczonosc (choc nie wiem czy tak wymieniaja te karty z powodu ich popiskiwania...) a nawet jesli wymienia, to pewnie kolejna sztuka tez bedzie piszczala... Szkoda czasu i zachodu

Jedną mi wymienili i jako powód podałem właśnie piszczenie (wymienić, do bodajże 3 dni, można wszystko) ale widzę, że ten fakt jest dość powszechny (co mnie dziwi). BFG ani Zotac nie są w chwili obecnej dostępne więc nie mam wyboru zostaję z EVGA. Ciężko opisać dźwięk i każdy reaguje nań inaczej a mnie osobiście wkurza więc mam zamiar napisać do EVGA z zapytaniem czy honorują gwarancję kart ze zdjętą plastikową obudową (gdzieś na amerykańskim forum gość dostał od EVGA takie info). Jeśli tak to ściągam plastiki o lecę po cewkach (jeśli to one) lakierem nieprzewodzącym.

Szczerze mówiąc KUBA to jestem rozczarowany nowym zakupem :( Fakt, że poprzednia 8800GTX może ssać kurz z GTX285 jeśli chodzi o wydajność ale produkt jako całość oceniam dość słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Który wymiar rozumiesz przez szerokość? Bo w przypadku kart z reguły określa się długość, wysokość i grubość.

 

Szerokość chyba najbardziej odpowiada mi tu grubości, czyli tego co widzimy patrząc na kartę z góry włożonej do slotu leżącej poziomo płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że występuje także głębokość np. półki w szafce

;)

mikis525

słabo szukasz , mają takie same wymiary, różnią się tylko rozłożeniem elementów na PCB(ukł. zasilania, brak GDDR na rewersie PCB) i stockowe chłodzenie jest też deczko zmodyfikowane

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo...moja gtx 285 od gigabyta nie piszczy w czasie normalnej pracy ani w czasie grania. Jedynie w czasie zmian testow w 3dmark03. To jedyny moment popiskiwania.

Evga cos spartolila...

 

Moze 285 nie ale ja mialem kilka sztuk 280 i kazda piszczala :D Teraz 295 i cisza... No moze czasem jak sie wslucham to tam sobie zapisnie.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...