Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko :)

Czy u Was tez w crysisie sa ladniej wyswietlane kamienie niz w unigine heaven ?

A moze to zludzenie ?

 

Crysis i unigine heaven:

Oczywiscie fotki robione w dx10 na gtx 285.

 

a jak maja niby wygladac? inaczej? ;) to tak jak bys zapytal czy monitor Samsung 2032BW wyswietla obraz tak samo co inny 2032BW...

odpowiedz jest PROSTA

U mnie w Crysisie te kamienie sa wyswietlane gorzej niz w Unigine heaven

Teraz pytaj ludkow dlaczego - moze Ci odpowiedza ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unigine heaven - Teselacja – Wikipedia, wolna encyklopedia(GPU ma sporo pracy)

crysis - Mapowanie wypukłości – Wikipedia, wolna encyklopedia(dzięki trick-owi GPU ma dużo mniej pracy)

i cała mecyja ;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak maja niby wygladac? inaczej? ;) to tak jak bys zapytal czy monitor Samsung 2032BW wyswietla obraz tak samo co inny 2032BW...

odpowiedz jest PROSTA

U mnie w Crysisie te kamienie sa wyswietlane gorzej niz w Unigine heaven

Teraz pytaj ludkow dlaczego - moze Ci odpowiedza ;)

 

Co znaczy "U mnie w Crysisie te kamienie sa wyswietlane gorzej niz w Unigine heaven

Teraz pytaj ludkow dlaczego - moze Ci odpowiedza ;)" ?

 

Mam wypytywac forumowiczow jaka masz karte ? :mur:

Z tym porownaniem chodzilo mi o to dla czego w srodowisku dx10 jest roznica w wyswietlaniu podobnych obiektow.

W tym przypadku kamieni na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo Heaven to benchmark mający pokazać jakie fajne są teselacja i DX11. Dlatego w DX10 bez tego dodatku masz płaską drogę i w Crysis wygląda to zdecydowanie lepiej :)

 

Kolegą powyżej się nie przejmuj już od jakiegoś czasu zachowuje się jakby pozjadał wszystkie rozumy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo Heaven to benchmark mający pokazać jakie fajne są teselacja i DX11. Dlatego w DX10 bez tego dodatku masz płaską drogę i w Crysis wygląda to zdecydowanie lepiej :)

 

Kolegą powyżej się nie przejmuj już od jakiegoś czasu zachowuje się jakby pozjadał wszystkie rozumy :lol:

 

No i o to mi chodzilo :)

Widac, ze w dx10 tez mozna upiekszyc detale.

Widzialem efekty teselacji w heaven 2.0 i trzeba przyznac, ze calosc benchmarka wyglada zachwycajaco.

Teraz tylko wprowadzic to w gry.

 

Tak czy siak gtx 285 calkiem ladnie generuje obraz i nawet w tescie stone giant jest to zachwycajace :smile2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Chłodzenie chodzi słodziutko. W każdej grze karta chodzi ciuchutko i temp są w okolicach 40 C, ale kiedy tylko włącze Crysisa z 4 modami poprawiającymi grafikę to karta zaczyna chodzić głośniej a nawet zaczyna "piszczeć". Miał ktoś taki problem ? Może Ty, leven ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie chodzi słodziutko. W każdej grze karta chodzi ciuchutko i temp są w okolicach 40 C, ale kiedy tylko włącze Crysisa z 4 modami poprawiającymi grafikę to karta zaczyna chodzić głośniej a nawet zaczyna "piszczeć". Miał ktoś taki problem ? Może Ty, leven ?

 

u mnie kara świergoli tylko w Cryss-ie, w innych tytułach cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie zagralem w crysisa i nic mi sie swiergoli :D

Z tym, ze mam wlaczone wymuszenie vsync w grze.

Bez vsync w menu tez cos tam popiskuje w karcie.

W crysisie i tak nie uzyskuje sie wiecej niz 35 fps wiec warto wlaczyc vsync.

Poza tym obraz jest ladnie wyswietlany... nie skacze jak sie przesuwamy w boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Włączyłem tego vsynca i w Crysisie mam 5 fpsów mniej. Bez vsynca czyli tak jak było jest okej i karta przestała "piszczeć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak:

 

Uruchom crysisa.

Zacznij grac i wyjdz z gry ESC.

Wejdz w ustawienia grafiki i wylacz vsync.

Zatwierdz.

Teraz wlacz vsync i zatwierdz.

Wejdz do gry ESC i napisz czy fps wzroslo.

U mnie po takim myku zyskuje jakies 7-9 fps.

Tylko nie pytaj dla czego bo nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zle to robisz...

Jeszcze raz.

 

Uruchom gre i wejdz w opcje wyswietlania obrazu.

Wlacz vsync i zaakceptuj.

Wyjdz z gry do pulpitu.

Uruchom gre i rozpocznij rozgrywke.

Wyjdz z gry ESC i wejdz w opcje ustawienia obrazu.

Vsync ma byc wlaczony jak na fotce:

 

Dołączona grafika

 

Teraz odchacz ptaszka w polu vsync i zaakceptuj.

Nastepnie zaznacz ptaszka w polu vsync i zaakceptuj.

Wejdz do gry ESC.

Gra powinna odzyskac ruchomosc fps tak jak w przypadku braku vsync a obraz bedzie sie zachowywac tak jak w przypadku wlaczonego vsync co jest widoczne w opcjach grafiki.

To samo zrob z motion-bloor (rozmycie) jak chcesz miec ladnie wszystko wyswietlane.

 

Dołączona grafika

 

Skoro u mnie to dziala to u Ciebie tez musi.

Mamy takie same karty z takimi samymi taktowaniami :smoke:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Loool ja w ogóle nie mam takiej opcji w menu Crysisa :D :D :D

 

 

Bo wiesz ja mam wszystko wymodowane...

 

Ultra High Config 1.3

Real Lifes Mod

Nature Mod

High Texture Pack

 

Może to przez to...

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymodowane ?

Opisz pokrotce co i jak zrobiles i podziel sie tymi modami to sobie tez pozmieniam OK ? :)

Ciekawe jak karta sie bedzie zachowywac i jakie beda efekty graficzne.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Więc tak:

 

Ultra High Config 1.3 - Ściągasz, wypakowujesz, w folderze z Crysisem...

 

Crysis > Game wklejasz autoexe.cfg.

 

Następnie w Crysis > Game > config kasujesz stary i wklejasz ten nowy który ściągnąłeś.

 

Nature Mod - Tu tylko ściagasz do folderu z Crysisem i instalujesz... Tu jest chyba tylko instalka.

 

 

Real Lifes - Ściagasz, instalujesz. W folderze Game > Levels powinny Ci się pojawić instalki. Wybierz Real Lifes Tod 2.

High Texture Pack - Waży 2 GB ale poprawia wszystkie tekstury, tak jak w innych wszystkie pliki po jego wypakowaniu wrzucamy do folderu Crysisa

 

 

Masz tu też ciekawą stronę - www.crymod.com

 

Kolejność ma znaczenie, każdy mod coś daje i nawet troszkę poprawia się płynność. W każdym z nich powinien też być readme z instruckją instalacji.

 

I tak oto mamy najlepszą grafikę na świecie ^^

 

U mnie przykładowo na i7 920 4 Ghz ( udało się podkręcić xD ) / GTX 285 731/1601/1401 / 4 GB OCZ mam 23 - 120 fps. Warto !

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W crysis warchead obraz zrobil sie rozowo-fioletowy i :wacko:

W crysis po zainstalowamiu dopalaczy nie mozna w ogole uruchomic gry wiec obydwie czesci crajszisa odinstalowalem :wisielec:

 

To nic... bede miec motywacje do ponownego rozegrania B-)

 

EDIT:

 

Zainstalowalem jeszcze raz crysisa + mody (bez moda 1.9 ghz z texturami) i gra dziala poprawnie.

Nie wiem czy jest ladniej czy nie, poniewaz na entchusiast wszystko wyglada ladnie :D

Dzieki za mody.

 

Aha... wszystkie opcje w crysisie mam dostepne a Ty pisales, ze po wgraniu modow nie :blink:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Po poprawnym zainstalowaniu modów powinieneś mieć, kiedy otworzysz konsolę komende : Successfully loaded - Helder [HP] Pinto - Ultra High Config

A wszystkie opcje powinieneś mieć ustawione na " Własne Ustawienia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jest OK:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dzieki za mody :)

 

Co do karty...

Pasuje Ci czas reakcji wentylatorkow na wzrost/obnizanie temperatury ?

Chcesz to miec zmienione na szybsze/wolniejsze ?

Jak by co to podaj propozycje a przetetuje ustawienia u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Nie no myślę, że mi styknie, karta pięknie chodzi tylko mam małe problemy z tym moim niesczęsnym i7 920 @ 4 GHz, napięcie ładne ale temp za wysokie, luknij PW i odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z gtx285 bez tv-outa, tzn jest miejsce na niego ale go tam nie ma :).Na śledziu też nie ma dziurki, przewertowałem gogla, strone asusa i takiej wersji nie znalazłem.

Karta jest z allegro asus engtx285 już z tym capem polimerowym nad gpu co ma niby zwiekszać oc.

Tak się zastanawiam czy mółbym sobie wlutowac tego tv-outa bo akurat mam z 6600gt i pasuje, pytanie tylko czy go jakiś serwis nie wylutował celowo bo był uszkodzony jakiś układ czy coś odpowiedzialne za wysyłanie sygnału po tvoucie.

 

edit:

Nieważne, 6600gt przestał sypać artami po akcji "piekarnik" :D ,więc nie ma potrzeby lutowania tvouta.

Co nie zmienia faktu,że ten gtx powinien go mieć skoro dają kabelek.

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam następujący problem z GTX295. Mianowicie w zeszłym tygodniu sprzedałem i wysłałe, kartę (wersja kanapka) z zamontowanym blokiem od EK, Kartę wyjąłem z kompa oczywiście w pełni sprawną, ale okazuje się, że u nowego właściciela nie działa - komp nie widzi w ogóle karty. Podobno świeci się tylko zielona dioda z tyłu na śledziu, niebieskiej brak. Czytałem trochę o tym - niby może być poluzowana taśma SLi łącząca obie karty razem, ale z drugiej strony jeśli wszystko było skręcone to co mogło się stać.

 

Teraz pytanie, karta to EVGA, zakupiona w Komputroniku. Oczywiście założenie bloku wymagało zdjęcia fabrycznego chłodzenia, które mogę założyć z powrotem - czy to nie będzie problem dla serwisu? Jak czytałem, samo EVGA się nie czepia ściągania chłodzenia itp. ale z drugiej strony nie wiem czy pierwszy właściciel rejestrował ją na stronce EVGA, więc nie wiem czy jest 1 rok, 2 lata czy dożywotnia gwarancja - jak ktoś to już przerabiał, proszę o informacje.

 

Jeszcze spróbuję z nią zrobić coś, sprawdzę itp. jak do mnie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś właścicielem pierwszym więc czy rejestrowana czy nie to i tak gwarancja nie jest przedłużana. Masz tyle ile sklep dał. Evga po prostu ci odeśle kartę, zawsze możesz wysłać do EVGA z danymi pierwszego właściciela ale twoim adresem (rachunek zakupu).

Znając życie koleś kartę uwalił, albo ma zgasłaby zasilacz jak jesteś pewien że karta sprawna była.

 

The 10 Years Limited Warranty option is free of charge. It is available to the first owner of this Product only, and it is NOT transferable.

Jak karta uwalona okaże się to dane pierwszego właściciela z twoim adresem i masz załatwione jeśli karta była rejestrowana jeżeli nie to 2 lata gwarancji było.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie problem, karta ze stycznia zeszłego roku, także 2 lata swoje i tak robią. Karte wyjąłem działającą z kompa, u niego niby nie działa, sprawdzał na innym kompie, niby nie działa - zielona dioda się świeci tylko, zawsze się świeciła również niebieska. Mam nadzieję, że jak wyślę do komputronika to to, że była rozkładana im nie przeszkodzi, jak nie to będę wysyłał do EVGA. Jeden problem - kiedyś mi Feser pomarańczowy poleciał na kartę i przesiąkł na jedyną naklejkę gwarancyjną, wygląda to tak (Fotka od tego ziomka):

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem czy to w czymś nie przeszkodzi, zawsze mam backplate EVGA, może wtedy z nim założonym wysyłać, licząc, że nikomu nie będzie się chciało w tym grzebać. We wtorek kartę będe miał, mam nadzieję, że coś zrobię z nią, że będzie ok, inaczej będzie źle, bo kasę za nią wydałem na GTX460 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jutro ją będę miał. Plan jest taki:

 

Wsadzę do kompa, może zadziała, już nie takie jaja widziałem. Jeśli nie to rozkręcam i sprawdzam wszystko, a w szczególności mostek SLI. Jeśli dalej będzie źle, zakładam fabryczne chłodzenie, jeśli dalej, karta idzie na gwarę do Komputronika, jak nie to do EVGA.

 

Idealne rozwiązanie byłoby takie, Komputroniku uznaje gwarkę, ale z racji tego, że nie produkują już nowych GTX295 oraz nie mogą mi na nic gorszego wymienić, to może bym dostał coś z serii 400 - marzenia :)

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, karta wróciła. Zielona dioda, brak niebieskiej, różne PCIE, zawsze to samo. Rozebrałem, sprawdziłem, podpiąłem na nowo mostek SLi, odpalam, czerwona dioda i niebieska :P Potem okazało się, że odwrotenie mostek wsadziłem. Poprawiłem + fabryczne chłodzenie, zielona dioda, brak niebieskiej. Flashowałem BIOS na inny, nie pomaga, karta jest widoczna w menedżerze urządzeń, przy czym jedna z GTX295 jest z wykrzyknikiem i kod 43 - System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) Jakieś głupoty odnośnie niej mi GPU-Z pokazuje (że ma 4GB pamięci DDR4!), karta uwalona, najprawdopodobniej ta z wyjściami DVI - jutro na gwarancję idzie, mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli.

 

EDIT

 

Karta poszła na serwis - ewidentnie coś było kaputt i nie tak z nią.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...