Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

mikroprzycięcia przy SLI itp. to chyba tylko jacyś maniacy widzą, takie jest moje zdanie. ja prawie rok użytkuję już 2x 260 i nic takiego nie zauważyłem, teraz właśnie na 295 się przesiadam i też pewnie będzie ok, o 5870 myślałem, ale sam fakt, że to ATI mnie zniechęcił (no cóż...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 295 zamonotowane, razem z blokiem EK. Jednak pomimo że podobne do 2xGTX260 co miałem, to 240 shaderów na rdzeń i 55nm robią swoje.

 

Wynik na szybko taki sobie:

 

Dołączona grafika

 

Ogólnie jestem zadowolony, mam lepiej niż było i więcej miejsca w obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 295 zamonotowane, razem z blokiem EK. Jednak pomimo że podobne do 2xGTX260 co miałem, to 240 shaderów na rdzeń i 55nm robią swoje.

 

Wynik na szybko taki sobie:

 

Dołączona grafika

 

Ogólnie jestem zadowolony, mam lepiej niż było i więcej miejsca w obudowie ;)

Wynik jak wynik ;) normalny ;)

Dobij do 30k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograj dwie godziny to będziesz miał czas na wyrobienie opinii. Wcale nie musi się cokolwiek dziać.

 

No więc problem leży w wentylatorze karty graficznej, wyciągnąłem dziś i przedmuchałem ją. Pokręciłem trochę wentylatorkiem i ciężko chodzi, ale po zabawie nim rusza i kręci się swobodnie, ale jak obrócę kartę czy tam znów się nią pobawie to znowu wejdzie w stan gdzie ciężko chodzi, wygląda jakby łożysko było zatartę. No nic włączam komputer kręci się, ale wystartował z odgłosem obcierania po czym już normalnie się rozpędził, temperatury w 2d w granicach do 60 stopni w 3d do 80. Ok dziś musiałem zrobić formata bo poszedł jeden z dysków w raidzie i jade, wszystko zainstalowane, odpalam everesta dla kontroli temperatur procesorów graficznych, patrze, a tam po 78 stopni :damage_wall: otwieram kompa wentylator stoi :angry: odpaliłem go z palca, ruszył - temperatura po chwili opanowana 59 stopni.

 

Teraz rozumiem, że karta nadaję się by oddać ją na gwarancji. Czy jest szansa, że otrzymam od komputronika grafikę zastępczą ??

 

ps. Z góry przepraszam za błedy pisałem w locie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozesz oddac na gwarancje, moze ci wymienia na wersje 1 pcb nawet huhu

ja mialem wersje 2 pcb od MSI z wgranym Biosem od eVGA i wsio dzialalo jak trzeba, max 80 stopni

przy maxymalnym obciazeniu. Dla mnie najlepsza karta graficzna jaka mialem do tej pory

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem blok od EK nikiel-pleksi i musze przyznać, że bez tego ani rusz :) Chłodno, cichutko itd. Jak najbardziej polecam zwodowanie kanapki.

Edytowane przez Siloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spotkal sie juz moze ktos z gtx 295 z fabrycznym wodnym ? bo mnie troszku oglusza ten warkot z karty przy dluzszym 3d .

Coś się znajdzie :wink:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1324

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_<

 

1. To normalne że temp. dochodzi do 90C w niektórych gierkach i do tego hałasuje jak odkurzacz?

2. Taktowania stale mam 3d, nie schodzi na mniejsze takty.

3. Pod obciążeniem piszczy/syczy zasilacz. Mam się zacząć martwić? Niby zapas mocy jest, to czego wyje. :angry:

 

Ogólnie jestem trochę rozczarowany, nie przeczę, wydajność jest spora, ale kultura pracy ( temp. i hałas ) + piszczący zasilacz ( na 8800 GTS nie hałasował ) moją radość z mocy ugasiły dosyć solidnie. :26:

 

Wiedziałem że będzie głośniej i cieplej, ale to już trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zasilacz tylko pewnie karta , nie wiem jakie systemu używasz. Ale chyba wszystkie nowe stery mają zrąbane zarządzanie energii , musisz oblukać 191.07 i starsze. Poza tym sprawdzaj rivą jaki tryb działa , bo gpu-z często wymusza tryb 3d.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_<

 

1. To normalne że temp. dochodzi do 90C w niektórych gierkach i do tego hałasuje jak odkurzacz?

2. Taktowania stale mam 3d, nie schodzi na mniejsze takty.

3. Pod obciążeniem piszczy/syczy zasilacz. Mam się zacząć martwić? Niby zapas mocy jest, to czego wyje. :angry:

 

Ogólnie jestem trochę rozczarowany, nie przeczę, wydajność jest spora, ale kultura pracy ( temp. i hałas ) + piszczący zasilacz ( na 8800 GTS nie hałasował ) moją radość z mocy ugasiły dosyć solidnie. :26:

 

Wiedziałem że będzie głośniej i cieplej, ale to już trochę za dużo.

Moja 285 od gigabyt'a nigdy nie dobiła do 90C, może kwestia wentylacji budy. Karta lekko skwierczy (cewki?), ale tylko w 3DMarku06, w gierkach to skwierczenie ustępuje. Nie powiem, że hałasuje - rodzinka śpi, a ja mogę grać :lol: BTW, moja zasiłka nie wyje pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda jakoś tam jest wentylowana, także w tej kwestii chyba ok. Wydaje mi się, że przez te fabrycznie podkręcone zegary jest cieplej i głośniej niż w stockowej wersji 285. A zasiłka, no cóż, była cicho przy 8800 GTS, ale tutaj ma sporo więcej mocy do podania i pewnie z tego powodu piszczy. Przyszłościowo trzeba szukać jakiejś nie piszczącej zasiłki.

 

BTW, tak właśnie wyglądają u mnie zmiany, co nie zrobię zawsze w coś się wpi.r.olę. :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...