Skocz do zawartości
barteks2

Procesor A Zużycie Prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie pytanie: chcę kupić sobie laptopa głównie do internetu i programów biurowych. Zależy mi na dosyć małym zużyciu energii, aby bateria wystarczyła na jak najdłużej. I teraz zastanawiam się jaka jest różnica poboru energii pomiędzy następującymi procesorami, które biorę pod uwagę:

 

Intel Pentium Dual Core 1,73GHz 1,86GHz 2,0GHz

Intel Core 2 Duo 64bit 1,73GHz 1,86GHz 2,0GHz

 

 

Czy do takich zastosowań lepiej wybrać słabszy procesor, ale mniej prądożerny, czy lepiej mocniejszy bo różnica i tak będzie minimalna? I jak wygląda porównanie zużycia energii procesorów 32 i 64 bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej prądu pożera grafa, do internetu i biura nie jest potrzebna mocna. Procesor super mocny też jest bez sensu, jak na pierwszym miejscu stawiasz zużycie prądu to bierz kompa ze słabą grafom i ze słabym prockiem. Zawsze są darmowe programy ograniczające zużycie prądu przez kompa, a więc jakoś pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę bez sensu bo tak jak się domyślasz różnica jest minimalna i nie tu jest pies pogrzebany

procesory w laptopach są niskonapięciowe o małym poborze prądu, chociaż Core2Duo zasłyną właśnie niskim poborem to rożnice są naprawdę znikome i mogą oscylować np z 17 na 15mW - wszystko do sprawdzenie w specyfikacji na stronie Intel

Poza tym nie pracujesz caly czas na baterii(zawsze jest gdzieś gniazdko) a to ile czasu wyciągniesz zależy od jej pojemności, tego co robisz, czy masz włączone WiFi itd.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...