Skocz do zawartości
mlun

Kiedy Najlepiej Składać Kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Już od starożytności wiadomo że najlepiej kupować sprzęt w lutym albo jeszcze lepiej w wakacje.

Ale wracając do teraźniejszości nie wiem czy będzie mi się chciało czekać do lutego żeby kupić taniej części i tu się nasuwa moje pytanie.

Jak sądzicie ile można zaoszczędzić kupując później?

 

Mam zamiar wziąć:

E5200 bądź e7200

P5O PRO

2x2 GB A-Data

Samsung F1 640 bądź 1TB

Radeona 4850

JAkiś zasilacz,zastanawiam się nad Pentagramem albo OCZ około 500W bo są w podobnej cenie

I Monitorek LG 22" ale nie pamiętam już modelu( to ten tak bardzo polecany obecnie).

 

Licząc wszytskie części( + jakies chlodzenie na procek,pasta i w zaleznosci od wzietgo procka czy dysku), wychodzi mi ze bez monitora bede okolo 2k potrzebowal na ta chwile. Warto czekać i wziąć później? Wiem że nie jesteście wyrocznią i może być róznie ale tak z doświadczenia jak myślicie( ja niestety co roku nie kupowałem nowej cześci więc naprawdę mi ciężko coś powiedzieć). Jeśli oszczędności są rzędu 100zł czy 150zł to chyba nie warto czekać a cieszyćsię nowym kompem na swięta :P

 

Aaaaa bym jeszcze zapomniał ale to pytanie będzie raczej do ludzi ze stolicy naszej kochanej.

Czy na giełdzie przy ul.Batorego ceny części są porównywalne z tymi z netu? Wiem że mógłbym się wybrać i zoabczyć ale wiecie że weekend nie zawsze można wykonać to co się wcześniej zaplanuje(aczkolwiek palnuje w listopadzie się wybrać wkońcu i zobaczyć co tam oferują :P )

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie - do momentu, gdy sprzęt jeszcze wyrabia w grach, warto poczekać. Zerknij na mój podpis - zmieniłem tylko grafę, bo padła i wstrzymałem się ze złożeniem nowego kompa, bo z początkiem września ceny sporo skoczyły. Czekam do wiosny a na razie starcza to, co jest.

Moja mała sugestia - jesteś z wawy, ja mieszkam też w okolicach i mogę polecić Ci sklep w Legionowie - ok 20km od wawy. Ceny bardzo dobre i sklep pewny... towar możesz zamówić poprzez net i skorzystać z opcji wysyłki lub odebrać osobiście - www.lms.pl

Wystawiają też na Allegro, ale na stronce taniej zrobisz zakupy.

Giełdę bym olał, bo to mit, że jest tanio... nie polecam.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak: (jeśli zamierzasz kupić przez neta):

1: http://www.money.pl i obserwuję dolara. W niektórych sklepach ceny są elastyczne i szybko zmieniają się względem tej waluty. Czasami można wyczaić niezłą okazję...

2. Wyceluj sobie w jakiś sklep lub dwa i obserwuj bacznie ceny twoich podzespołów przez kilkanaście następnych dni jeśli nie spieszy ci się z kupnem :)

 

A tak na marginesie, to można czekać i czekać i czekać... co chwile coś wychodzi nowego więc możemy sobie 'trochę' poczekać :)

 

@PUNISHER dobrze mówi, że ma sensu wymieniać czegoś co jest jeszcze w miarę dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tmy czekaniem to coś wiem:P

 

Gdybym miał coś w miare nowego to bym się wstrzymał ale że moja specyfikacja pochodzie jeszcze z czasówm sławetnego 1700 XP+ JIUHB :P to wolałbym coś szybciej kupić.

 

Najlepiej zobacze jak już bede miał kase za jakieś 1,5miesiąca i jeśli wtedy ceny nie pójdą w góre(albo minimalnie ) to wezme sprzęt i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki płyty, pamięci lecą w duł bo wchodzą Core i7. Najbardziej polecą Listopad-Grudzień, ja bym poczekał można dużo zaoszczędzić. Jeśli chodzi o zasilacz do bierz OCZ. Pentagramy są podobno tandetne, OCZ robi dobre zasiłki. Tu masz przykład taniego i b.dobrego zasilacza OCZ StealthXStream. Masz link co do ceny http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search...xPrice=99999999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na giełdzie przy ul.Batorego ceny części są porównywalne z tymi z netu?

Wg. mnie są tam ceny porównywalne z tymi co w esc.pl

np. mobo p5q-e miesiąc temu kosztowało tam 460 zł, a na esc.pl teraz 479 zł. Przejedź się i zobacz. Zawsze można się troche potargować. W warszawie widziałem wmiare tanie sklepy morele.net i kirk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. mobo p5q-e miesiąc temu kosztowało tam 460 zł, a na esc.pl teraz 479 zł.

ale teraz wszystko podrożało - dolar zrobił rocket jumpa, ma giełdzie ceny zapewne też poszybowały w górę. Jakiś miesiąc temu za p5q-e esc.pl brało - o ile dobrze pamiętam - ~430zł. Później minimalnie spadło, a teraz up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - chciałbym kupić komputer w takiej se przeciętnej konfiguracji. Jakiś Athlon X2 5600+, 4GB RAM, GF 9600GSO itp. Generalnie nie spieszy mi się. Wiadomo bardzo ważny jest kurs walut z naciskiem na dolary - jednak poza tym kiedy byście mi polecali za to się zabrać? Wiosna, wakacje? Chodzi o ogólne tendencje bo nie siedzę w tym. Po świętach są generalnie raczej tendencje sporych spadków? Podkreślę że nie spieszy mi się - kiedy się "opłaca"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się najarałem jak małolat że sprzęt kupię w grudniu a tu na dzień dobry wszystko jeeeszcze poszło do góry. Widać nie dane mi jest nabycie kompa w tym roku, poczkamy do stycznia.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobre to nigdy nie jest dobry termin ... zawsze się szykuje jakaś premiera :rolleyes:

 

jeżeli nie potrzebujesz na już ... to najlepiej styczeń-luty ... ale znowu zapowiadają jakieś nowości :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym teraz kupił gdyby ceny nie szły jak szalone w góre. Tydzień temu takiego kompa jak chciałem można było kupić 100zł taniej. Dlatego jednak poczekam(aż tyle nie jestem skłonny nadłożyć wiedząć że za miesiąc będzie tańsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym teraz kupił gdyby ceny nie szły jak szalone w góre. Tydzień temu takiego kompa jak chciałem można było kupić 100zł taniej. Dlatego jednak poczekam(aż tyle nie jestem skłonny nadłożyć wiedząć że za miesiąc będzie tańsze).

tego nie możesz być pewny ... dolar szaleje w najlepsze ... ceny przeliczają w euro za sprzęt :angry:

kryzys się dopiero zaczyna i początek nowego roku może się różnić od tych z przeszłości <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś właśnie spytałem znajomych (właścicieli kilku sklepów) kiedy najwięcej im schodzi towaru na sylwka czy po nowym roku.

Kazdy dal taka sama odpowiedz:

Cale kompy przed gwiazdka, a części styczeń luty bo ludzie wydadzą na sylwka cześć kasy, a resztę mogą przeznaczyć to co jeszcze dodatkowo wpadnie (premie nie premie świąteczne noworoczne itp):D

 

Ja jak radze kupować w lipcu po 2 połowie bo ludzie kasę wtedy wydaja na wyjazdy i wypoczynek :D. Sklepy to wiedza i obniżają ceny żeby ściągnąć klienta. To nie tylko z kompami tak jest :D

ale już we wrześniu ceny idą w gore bo dzieci idą do nowych szkol i muszą mieć kompa żeby wiedzieć jak w kłejka grac :P

 

A co do samego czasu kiedy warto zmienić, tak żeby jeszcze coś wyciągnąć za stare graty i nie dopłacać za dożo do nowego to już trzeba śledzić giełdy fora i nowinki techniczne :D (ale te nie zbyt SF :"P)

 

Ot takie moje zdanie :D

 

ps a jak kupujesz za granica ( ktos ci przysyla albo cos ) to warto sledzic kursy walut :D wtedy inaczej jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto czekac nie wiadomo ile.

Masz kase poprzedni sprzet przestaje wystarczac i zapewniac komfortowe granie to zmieniasz.

Bo tak to co 2 tygodnie jakis nowy wychodzi na ktory warto poczekac.

 

Byle nie kupowac w grudniu bo wtedy ida najwieksze zniwa, firmy musza zuzyc niewydany budzet na inwestycje , a ludzie potrzebuja przentow na gwiazdke.

 

Ja bym bral albo teraz zanim sie najwiekszy kocial zacznie albo w lutym marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma co sie spieszyc z kupnem nowego PC. Ceny poszly drastycznie wciagu niecalych 2 miesiecy.

W polowie lipca kupilem nowego PC z sygny (+klawa i takie tam) za niecale 2500, teraz ten sam w tym samym sklepie 3100pln. Jest różnica - 600zl piechotą nie chodzi.

 

Ja bym na Twoim miejscu poczekal. Przełom stycznia-lutego bedzie najlepszym z mozliwych opcji. Pod warunkiem ze znowu $$$ nie wyskoczy. W sumie i tak rokrocznie w grudniu waluty lecą w góre - swieta i nowy rok to idealny czas na biznes walutowy, dla ziomków w garniturkach i szarych sweterkach! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad zmianą platformy bo mam x2 pod s.939 i 2gb starych ddr, no teraz się szarpnąłem na 9600gt (wiem procek za słaby), jakoś to wszystko loto, ale zawsze nowy sprzęcior kusi :D Chyba rzeczywiście na razie też się wstrzymam nie ma sensu o parę setek przepłacać, Allach z wami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę niedawną premierę Nehalem'ów oraz taką oto informację (cytat z serwisu gram.pl z dnia 17.11):

 

"ATI ma zamiar po raz kolejny obniżyć ceny swoich najnowszych procesorów graficznych, co oznacza, że klienci zapłacą mniej za Radeony HD 4xxx. Dlaczego? ATI ma ambicję na udział w rynku na poziomie 50 procent. Co warte dodania, nie jest to nierealne marzenie, lecz całkiem prawdopodobny scenariusz - tak wynika ze statystyk opublikowanych jakiś czas temu. Zainteresowanie produktami czerwonych wciąż rośnie. Oczywiście należy pamiętać, że największy konkurent czerwonych, czyli Nvidia, nie śpi i także ma zamiar zaoferować niższe ceny."

 

zapowiada się, że po Nowym Roku ceny mogą nas mile zaskoczyć... pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile to nie pora roku rzadzi cenami a kurs dolara. I co z tego ze nawet po okresie swiatecznym kiedy bum na kompy opadnie i przelom stycznia\lutego bedzie najodpowiedniejszy na takowy zakup jak i tak dolar bedzie stal wysoko i bedzie drogo...no chyba ze ktos ma mozliwosc takowego zakupu za granica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym najlepiej składać gdzieś w okolicy południa, bo wtedy przeważnie jest dobre światło i jest mniejsza szansa że sie coś spierdzieli przy składaniu

:P

a na poważnie to nie ma nigdy recepty na to, jaka pora jest dobra na składanie kompa....w miare przewidywalne było zawsze że w lutym / marcu lecą ceny, ale po zabawie w wojenke ati/nvidia ten trend jakby się zmienił...przedłużył, dopóki ceny dolara nie skoczyły w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki płyty, pamięci lecą w duł bo wchodzą Core i7. Najbardziej polecą Listopad-Grudzień, ja bym poczekał można dużo zaoszczędzić. Jeśli chodzi o zasilacz do bierz OCZ. Pentagramy są podobno tandetne, OCZ robi dobre zasiłki. Tu masz przykład taniego i b.dobrego zasilacza OCZ StealthXStream. Masz link co do ceny http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search...xPrice=99999999

Zasialcze BeQuite, Modecom MC, Antec zależnie od posiadanych funduszy. OCZ cena jakość nie jest najbardziej opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa z sygnatury (bez nagrywarki, dysku i monitora) kupilem w maju. W tej chwili kupilbym go sporo drozej. Płyta 70zl w gore, zasilacz 65zl w gore, ram 10zl w dol, procesor 70zl w gore, 8800gts'ow juz nie ma ale jest to karta niewiele gorsza od 9800gtx/gtx+ zatem mozna powiedziec ze moja karta poszla w dol jakies 60zl. Bilans jest taki ze 135 w kieszeni :] Z ta karta to tak w przyblizeniu ale mysle ze nawet mniej stracila na wartosci niz te 60zl. Wtedy kosztowala 685zl. Wszystko bylo kupione na esc.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...